Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dominar 400 ug tur versiyonu ile Güney Doğu Anadolu turu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Merhaba arkadaşlar bu tura İstanbul dan başladım Bursa Nevşehir Kahramanmaraş Adıyaman Diyarbakır Batman Siirt Şırnak Hakkari Van Muş Bingöl Elazığ Erzincan, Sivas Tokat Amasya güzergahında değişim olabilir ordan da gidebilir daha aşağıdan düz de devam edebilirim, tur resimleri bittikten sonra ekleyeceğim şuan Van Hakkari arasında kamp atıyorum yarın yolculuk var haftaya gerekli bilgileri yavaş yavaş eklemiş olurum.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Kolay gelsin.
    Turunuzu keyifle bitirmenizi ve ceplerinizi güzel anılarla doldurmuş olarak dönmenizi dilerim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hadi bakalım Kemal, kazasız belasız dönüp bol bol resim paylaşman dileğiyle.

Motosikleti
    Kapadokya da yağmurdan son anda çadırımı kurarak yırttığım yer.
    symm, stubborn, deep_far ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kemal varya gerçekten yaşıyor. Seni taktir ediyorum. Tekerine taş değmesin.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Cyan sayesinde benim xmax'ı satınca sıfır dominar 400 UG alabileceğimi farkettim, dominar 400 ile ilgili konular ilgimi çekmeye başladı.
    Sorunsuz bir gezi olsun, ara ara yazın, foto/video olmasa da olur, siz yazın ben okurum.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar yavaş yavaş tarihi eser bilgisayarım ile resimleri ve yaşadıklarımı anlatmaya başlıyayım, normalde 2 Eylül de İstanbul dan yola çıkacaktım ama geçiş güzergahımda hava muhalefeti nedeni ile 3 Eylül de Bursa ya geçerek yolculuğumu başlattım burda da yağmur geçişi vardı ama kömple ıslanmaktansa daha az yağmur yerim diye ilk durağım olan Nevşehir e önce Bursa sonra Eskişehirden geçerek kamp noktama vardım.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Nevşehir de kamp noktama yağmurdan dolayı bozulmuş yolda biraz sorlanarak ta olsa ulaştım ulaşmış iken yine hava da yağmur bulutu dolaşırken son anda çadırı kurup yağmurdan yine kıl payı yırttım, sabah yine balon sefası seyir derken burdan 2.durak olan Kahramanaş Baskonuş yaylasına biraz zorlu yolardan gitmek için bozuk yolu zahmetsiz geçerek yola koyuldum.
    yağmurdan sonra oluşan doğal güzellik.
    [IMG][/IMG]

Kapadokya

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Gündüz kuşağı balon seyri.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Genelde otoban veya dümdüz gitmeyi sevmediğim için köy yolları dağ yooları derken hazır yolumun üstü iken Sultan sazlığında birkaç resim çektim.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Tekneyi 3 e bölmüşler de koymuşlar gibi.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Normalde Aksaray tarafları rüzgarlı olur diye bekliyordum ama Kayseri Adana arasında baya rüzgar manyağı oldum, bu yolda iki ilin arasında bir yer 1,5km yol toprak ve düzgün idi indim aşağı bir köprü durdum karşı tarafta toprak yol ama ilk viraja kadar çıkar 2.viraja çıkamam sonrası zaten kötü idi 20 30km civarı yolu tekrar geri dönerek Göksun tarafından geçmek zorunda kaldım zaten bu civarda benzin konusunda sıkıntı yaşarım diye yanıma 5 litre benzin de almıştım o benzini de Adıyaman Çelikhan a 12km kala kullanmak zorunda kaldım tek diş error uyarısı verdiği içi.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Baskonuş yaylasında çadır kurmak 300 gayme ne var heçbişi bir güzelliği yok sadece ağaçların içinde bir yer bir albenisi yok yapacak birşey de yok.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Sabah yine Halfeti üzerinden Adıyaman a doğru yola koyuluyorum, malum zincir hareketli toprak asfalt derken yağlanması gerek yanıma zincir spreyi almıştım ama kapağı yoktu doğal olarak yan çanta da alt kısma dik şekilde koymuştum üzerine yüklediğim malzemeler çantanın kapağını kapatınca bütün yağı çantanın içine boşaltmış bende hazır Gaziantep ten geçiyorum servise sıktırır devam ederim dedim sağolsun Burak Motor Enes abi tek kullanımlık zincir yağı da verdi onu da belli bir km sonrakı sıkarım diye.

Maraş dondurması yemiyek mi bildiğimiz beniim bildiğim dondurma işte.

[IMG][/IMG]

Gaziantep Bajaj bayisi Burak Motor.

[IMG][/IMG]

Ve Halfeti

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Adana sınırlarından sonra hava sıcak bildiğiniz gibi değil montu çıkardım kısa kol tişört ve fosforlu yelek var o güneşten kollarım yandı ama neyse ki bizim Karadeniz deki gibi su toplama yapmıyor yoksa ayvayı yerdim, Adıyaman a doğru yola koyuldum malum yukarıda yazmıştım 5 litrelik benzini çelikhan a giderken kullanmıştım sıcaktanmıdır yoksa benzinden dolayı mı nedir benzini koydum 5 10km gittim veya gitmedim başım dönmeye başladı veya şertler değişmeye başladı belki o an hafif sarsıntı da olabilir bilmiyorum hemen çektim 5 10 dakika bekledim düzelince devam ettim.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Ve Nissibi Köprüsü

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Şu sözümü söyleyip paylaşıma yarın akşam devam etmek üzere son veriyorum sözün açıklamasını doğuya doğru gidince açıklayacağım.

Doğuya gidince insanlığımdan Batıya gelince bende insanmışım diyorum!!!
    espresso, balıkcı, ozgurofly ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok güzel resimler.Keşke videoları da olsa. Bu arada deflektörün markası ne?Nereden satın aldınız bide bu orjinal cama uyması için ekstradan birşey yaptınız mı? Son olarak rüzgarı kesiyor mu?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    300 tl lik kamp alanı kötü olmuş :(

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel resimler.Keşke videoları da olsa. Bu arada deflektörün markası ne?Nereden satın aldınız bide bu orjinal cama uyması için ekstradan birşey yaptınız mı? Son olarak rüzgarı kesiyor mu?
    Deflektörü ben gp kompozit markasının deflektörüne benzettim. Benim xmax'da kullandığım deflektöre benziyor.

Motosikleti
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak tefek kendi çapımda videolar var onları henüz derlemedim onun zamanı var, deflektör GP kompazit marka ekstra bir işlem yapmadım vizör açık sürebiliyorum ama çok ses yapıyor pat pat diye çıkartacağım zaten şehir içi gereksiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 tl lik kamp alanı kötü olmuş :(
    Denize düşen yılana sarılırmış kamp noktası orayı seçmiştim ama 300tl ye değecek bir yer değil para hiç önemli değil, başka bir ilde 500tl diyen bile oldu anlatacağum.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Adıyaman dan sonra kamp yeri olarak Diyarbakır Eğil ilçesini şeçmiştim orda göl kenarında ki tesislerden birine çadır atmak istediğimi söyledim söylemez olaydım bana çardak verdiklerini ve 500tl ücreti olduğunu söyledi bende orda biraz takıldıktan sonra haritaya bir göz attım ve tam karşıda ılgın köyünden yine göl kenarına inişi gördüm ve daha uygun olacağını düşünüp 35km geri dönerek kamp yerine ulaştım sessiz sakın rahatsız eden yok istersen göle gir mis gibi.
    Resimler ılgın tarafından çekilmiştir.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Bu da kamp noktam.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Kamp konusunda tek sıkıntım Diyarbakır tarafı idi onu da atlattık mı gerisi basit idi ve hazır yola çıkmış iken Malabadi köprüsü 4km yazınca uğramamak ayıp olur dedim ve orayı da görmüş oldum bir daha ne zaman gelirim orası meçhul. Yavaş yavaş kenar çevre düzenlemesi yapılıyor ilerde daha güzel olur herhalde.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

bir sonra ki kamp noktam Siirt Delikli taş Botan Çayı milli parkında 15tl ücret ile kamp atmış olduum keşke her yer böyle olsa, girdik çardakların üst kısımlarını bizim insanımız gölge değil ateş yakmak için yemiş bende gölgenin beni rahatsız etmeyecek olanı bulup çadırımı kurdum motoru da hemen önüne gelecek şekilde uygun yere çektim ama nirde gece olunca Jandarma geldi motor kimin çadırdam çıktım benim dedim her şey normal giderken artık tak etti feneri gözüme tutuyor demim gözüme geliyor feneri başka yere tut hemen ters cevap o zaman motoru ordan çek eyvallah seni mi kıracağım tabi, motorun yanına inip park yerine çektim dönüşte nerden geliyorsun nereye gidiyorsun nerelisin derken yine bir Trabzonlu normal, millet gelip intihar ediyormuş sıkıntı olur dedi veya gelirler motorunu aşağı atarlar falan la motor 3 lü çanta ile zaten 250kilo artı demir bariyer var nasıl aşağı atsın olsun önemli değil tedbir önemlidir onlardan sonra koruyucular gezmeye başladı uyuyor numarası ile onlardan da yırttık sabah kimseler yok iken bir kaç resim kahvaltı toparlanma ve yola devam.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Ha bu arada tam karanlık olmadan ziyaretciler oluyordu bir tane kızı kestim dönüş sinyalini de aldım ulen dedim sen istanbul dasın ı siirtte bu iş olmaz geri vites yaptım.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Burda bir tane de turist ile karşılaştım Nemrut Krater gölünde ayı çadırını yırtmış Dechatlon dan yeni çadır almak zorunda kalmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Bu resmi de sırf genelde ya bir direk yada elektrik telefon telleri kapatır resimde görünür ama burda öyle bir sıkıntı yok diye çektim Eruh da böyle bir yer işte.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Botan Çayından sonra Uludere üzerinden virajlı Uzungeçit yollarını çıkarak Tanin tanin geçidine çıktım bir rüzgar esiyor bildiğiniz gibi değil.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Ve Tanin Tanin geçidi burda tabela resmi çekeyim dedim hemen Köy koruyucuları geldi hoş beş muhabbet derken bir çay bir kahvaltı masası kendimi sofra da buldum yine yol muhabbetleri bilirsiniz işte, kahvaltıdan sonra biraz atıştırmalık verdiler e biraz da ben yüzsüzlük edeyim dedim gaçak çay istedim verdiler.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Hazır buraya kadar gelmiş ,ken bizim köy aşağıda orda da şelale var yolun üstü orayı da gez öyle devam et dediler istersen bu akşam bizim köyde kal yarın sabah devam edersin dediler o kadar çok ısrar ettiler nerdeyse koyunlarında yatıracaklar o kadar iyi insanlar dı ki anlatamam telefon numarası verdiler birşey olursa ararsın hallederiz diye, yola koyuldum şelaleyi gördüm tam köyün girişinde yine bir koruyucu dur dur durdum yanında bir çuval armut hoş beş derken al yolda yersin dedi ücretini sordum ne ücreti dedi oda yine kal bu akşam yarın gidersin onun da telini aldım biz gelemesek bile aldırırım sıkıntı olan yerden dedi e artık manevi yönü benim için önemli olan faraşin yaylasına doğru devam ettim.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

E o kadar muhabbet edip bir resim çekinmeyek mi deduk.

[IMG][/IMG]
    mavellen, erensel, espresso ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

61 çok yakışmış çantaya
    mavellen bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)