Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kargapazarı Radarı Gölü ve Karagöl Erzurum

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    2012 Yılında burada gölün varlığından haberdar olmuştum. Bana burayı anlatan arkadaşım motosikleti vardı... Bir kez, araçla çıktığını, göl etrafında büyükbaş hayvanların olduğundan bahsetmişti. Arkadaşın motosikletini satınalınca ben de çıkmayı denedim. Haziran başı olduğu için kar henüz erimemişti ve civardaki köylülerden biri de uygun zaman olmadığını söyleyince vazgeçtim. Kısmet 2019 Ekim'ine nasipmiş. Otomobilimle Kargapazarı Radarı ve Karagöl yol ayrımına kadar çok güzel bir asfaltta çıktım. Sonrasında yürüyerek Acısı (madensuyu) ve Karagöl'e gittim. Kargapazarı Gölü'nü de gördükten sonra geldiğim yoldan geri döndüm.

Kamp yapmayı düşündüm; ama yakın tarihte çevre ilçelerden Uzundere'de ayı saldırısı haberleri... Jandarma'dan resmi izin almamam ve tek olmam sebepleriyle çadırlı kamp düşüncemi gelecek yıl Haziran veya Temmuz ayına erteledim. Allah ömür vermişse tabi...

ufoz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ayhan kardeş. Senin gezi videolarını hep keyifle izlerim. Bu sefer videonun sonunda hızlandırılmış dağdan inişte beynim sulandı

Yanında kankin yok. Umarım iyidir.

Videolarında birazda bölgenin topoloji hakkında bilgi verebilirmisin.

Mesela 1.dünya savaşında Kargapazarında Osmanlıyla Ruslar çok çetin muhabereler yaşamışız. Birliklerimizin imha olmasını seyyar jandarmalar engellemiş ve bu birlikler daha sonra Kurtuluş Savaşında çok önemli görevler üstlenmişler.

Bölge bazalt kayaların üstüste yığılmasıyla oluşmuş. Yürüdüğün yerlerde çok miktarda kaya olması yakın çağda muhtemel bir yanardağ püskürmesi olmuş olabilir dedirtiyor.
    ayhanakbuga bunu beğendi.

ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayhan kardeş. Senin gezi videolarını hep keyifle izlerim. Bu sefer videonun sonunda hızlandırılmış dağdan inişte beynim sulandı

Yanında kankin yok. Umarım iyidir.

Videolarında birazda bölgenin topoloji hakkında bilgi verebilirmisin.

Mesela 1.dünya savaşında Kargapazarında Osmanlıyla Ruslar çok çetin muhabereler yaşamışız. Birliklerimizin imha olmasını seyyar jandarmalar engellemiş ve bu birlikler daha sonra Kurtuluş Savaşında çok önemli görevler üstlenmişler.

Bölge bazalt kayaların üstüste yığılmasıyla oluşmuş. Yürüdüğün yerlerde çok miktarda kaya olması yakın çağda muhtemel bir yanardağ püskürmesi olmuş olabilir dedirtiyor.
    Çok teşekkür ederim (beğeni ve güzel cümleniz için). Kardeşim yok evet Posof'ta Tarih Öğretmeni arada bir geliyor.

Verdiğiniz tarihi bilgiler çok değerli ve coğrafyaya bakış açımı değiştirdi. "Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı" tam da benim durumuma uygun.

Araştırarak ve öğrenerek gezmek insanın ufkunu açıyor. Ya da bilenin rehberliği. Sağolasınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)