Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öldüren gazete / Menderes ÖZEL

Motovento
    REKLAM ALANI
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Bana göre Sabah gazetesi bir süredir motosiklet konusunda bir dizi yanlış yapıyor. "Kask takmadı, öldü" haberlerinin arasında, bir gün şampiyon Kenan Sofuoğlu ile muhabir Nurdeniz Kutsel'in kasksız, kötü örnek fotoğrafını birinci sayfadan koskoca basıp "Motosikletle böyle hava atılır" mesajı veriyor. Bir pazar günü de "Öldüren tutku" başlığıyla İstanbul'da trafiğinde en çok insanın öldüğü, aniden başlayan sağanak yağmurlu bir akşamda olan dramatik motosiklet kazasını manşet yapıyor, benim gibi birçok kişiyi şoke ediyor.
    Ertesi günlerin birinde "Sabah'ın öldüren tutkusu" yazı dizisi oldu; "Motosikletlerin fark edilme savaşı başlığı" ve Nurdeniz Kutsel imzasıyla. Haydi motosikletleri gündemde tutalım; dizideki adam aşırı hız kazasından ölmeden önce gazetecilere rica ediyor; "Haberim büyük, fotoğrafım motosikletli olsun..."
    Söz veriyorum...

Bir diğerindeyse üç kişinin bindiği farı sönük bir motosiklet ters şeritten gittiği O-1 Karayolu'nda otomobile çarpıyor, ikisi ölüyor. Anne, babacığım, bebeğim, siz gazeteye bakmayın, söz veriyorum ben çok dikkatli kullanacağım. Ama "trafikte" ölürsem benimki de yazı dizisi olsun, fotoğrafım da motosikletli...
    Sabah'ta bu işte parmağı olan herkese Murat Z. Özbilgi'nin "Motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır" (internette bulunur) yazısını 100 kere okuma cezası vermek lazım.

Diğer yandan, motosiklet bu ülkede tehlikeli bir araçtır. Siz ne kadar dikkatli olursanız olun, bugün yaşadığım gibi, üzerinizden bir cip, bir panelvan geçmeye çalışabilir. Ve bu tehlikeleri bertaraf etmek için yasal limitlerin iki katı bir hızda yol almak zorunda kalırsınız. Niye kimse kurallara uymuyor, trafikteki bu terörizm ortamı neden son bulmuyor!

Dahası da var, az önce yazı işleri toplantısında İstihbarat Şefi Tunca Bengin'in ağzından, alkollü araç kullandığı için ehliyetine daha önce el konan içkili bir manyağın Harem'de çarptığı motorcuyu 200 metre nasıl sürüklediğini dinledim. Trafik teröristlerine geceleri bir de asfalt sapıkları ekleniyor. Tamam motosiklet bir tutku ama motosiklet ve tutkusu değil, insan öldürüyor!

Harley sağlam, ya motorcu?

Harley Davidson 1936'da Türkiye'de böyle pazarlanıyormuş. İlanda "sağlamlık" maddesinin işaret ettiği pozisyon, "motorcunun sağlamlığı" sorusunu gündeme getiriyor. Şahsen motorumla o pozisyonda yüzleşmek istemezdim. Bu arada Harley Davidson şu anda kampanyada, istediğiniz Harley'e peşin fiyatına taksitlerle sahip olabilir ya da eski Harley'inizi götürüp yenisini alabilirsiniz.

Born to be wild

Beni teşvik edip motosiklete binmeyi öğreten Dr. Ayten Görgün'ün (iletişim doktoru) 3 Eylül'de bir kızı oldu; adı Emily Sera. Outdoor insanı Ayten'in kızı kendisi gibi doğuştan "born to be wild" mizaçlı mıdır, bekleyip göreceğiz. Emily Sera, Ayten ve Robert Smith'e birlikte mutlu, uzun bir ömür diliyorum...
    Motosiklete en yakışan şarkılardan "Born to Be Wild"ı, İstanbul trafiğinde yola çıkmadan önce dinlemeyin.

Intel'den siber motosiklet!

Haberi Motohaber'de gördüm. Aslında "copy / paste" ve takla atan kelimeler tekniğiyle "motosiklet edebiyatı"ndaki intihal literatüründe kendime yer açacaktım; site "copy / paste"e izin vermiyormuş. Bir bulalım şu Intel'in basın bültenini: Intel, Orange County Choppers ile işbirliğine giderek Quad-Core Xeon 5300 işlemcili, bilgisayarlı geleceğin, hayır, 2007'nin chopper'ını yaratmış.
    250 beygirlik motosiklet parmak iziyle çalışıyor, çalınırsa çalıştırılması imkansız. Mekanik bir beygirden çok daha fazlasını vaat eden bu canavarda ayna yerine kamera sistemi kullanılmış; böylece "kör nokta" kavramı da tarih olmuş. Diğer dikkat çeken özellikleri ses ve görüntü sistemleri, GPS ve wireless... Ona sanal yaşam Second Life'ta da sahip olunabiliyor; artık paran hangisine yeterse...

Menderes ÖZEL
    mozel@milliyet.com.tr
    Motosiklet Günlüğü - Menderes Özel'in Yazıları Milliyet Gazetesi Cumartesi Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    komtanım güzel yazı gerçekten

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    sağol gürkan güzel bir yorum menderesin dediği gibi sabah gazatesinin haberinde çelişki var,
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    yaşın yanında kurunun da yanması bu olsa gerek

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Yazı çok güzel ellerine sağlık.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Ön yargıların tutsağı olan bir toplumuz ne yazık ki.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha çoook yol lazım tabi.Koskoca gazete bile hakkımızdaki intibasını netleştirememişken,doğru yorumu halktan beklememek gerekir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    guze bı yanıt olmus
    zaten kımse yollarda tam korumayla gezen bırını haber yapmıyo -bakın motor böyle kullanılır dıye- nerde korumasız kasksız bırı var onu buluyolar her neyse kazaları sıfıra ındırmek ıcın guvenlıge bıraz daha onem arkadaslar
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    elinize sağlık harika bir yazı olmuş benim merak ettiğim şu hız limitlerine ne zaman el atarlar acaba

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    güzel yazı olmuş ama medya bu yapacak bişi yok
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Medya kadar nefret ettiğim bir kuruluş yoktur. Haber dikkat çeksin de sonucu ne olursa olsun!
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Medya kadar nefret ettiğim bir kuruluş yoktur. Haber dikkat çeksin de sonucu ne olursa olsun!
    aynen reyting e bakıyo herşey ...
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Biz bunları aşana kadar varya ölme eşşeğim ölme koca gazete dediğimiz medya
    devi sabah gazetesi hani aydın gazeteciler falan çok okumuşda kültür düzeyleri
    tavan yapmış yazarlar onlar bunu yapıyorsa varın cahilleri siz düşünün.

Gazeteden okumuştum ben de, hah dedim biri benim düşündüğümü yazmış. Aklın yolu bir ne de olsa. Bu tip motosikletleri kollayan yazılar artmalı medyada.

Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz bunları aşana kadar varya ölme eşşeğim ölme koca gazete dediğimiz medya
    devi sabah gazetesi hani aydın gazeteciler falan çok okumuşda kültür düzeyleri
    tavan yapmış yazarlar onlar bunu yapıyorsa varın cahilleri siz düşünün.

Sana bir şey diyim mi hiç öyle milletin sandığı gibi değil biliyor musun. Gerçekten öyle olanları da var ama çoğu bu senin yazdığın kriterlerin dışında aslında. Kültür düzeyi filan biraz hikaye. Nereden mi biliyorum. Boşver.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler