Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 vs Hyosung GT 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Hyosung'u bilmiyorum ama CBF 250'yi 10000km kullandım. Onun hakkında görüşlerim şöyle:

- Öncelikle "yağ soğutma"dan kastedilen tam olarak nasıl bir şeydir bilemiyorum ama CBF 250'de de ön tarafta yağın gidip geri döndüğü bir radyatör mevcut, eğer buysa.
    - Arka frenin kampana olması sinirimi bozuyor. Bugün bile hâlâ arada sırada kilitleyebiliyorum, yine de bu yüzden bir sorun yaşamadım.
    - Türkiye'nin yarısını gezdim, birkaç kere günde 500-600 km yaptığım oldu; pek bir rahatsızlık hissetmedim. Dağ yoluna da çıktım, şehirlerde de gezdim, köylerden de geçtim, otobana da girdim; hepsinde de şaşırtıcı derecede beklentilerimi aştı. Yine de kişiden kişiye ihtiyaçtan ihtiyaca göre değişebilir tabii ki.
    - Bildiğim kadarıyla öne eğilinen oturma tarzı daha çok spor motorlarda kullanılıyor, ağırlık da bu durumda ellere biniyor. Uzun yolda daha konforlu olacağını sanmıyorum nedense.
    - Titreşimle ilgili olarak, CBF'i kullandığım hiçbir hızda titreşmedim. Yolcu ise 120km civarı titreşmeye başlıyor.
    - Belki taraf olduğum içindir ama CBF bana çok daha yakışıklı geliyor
    - En önemlisi de hangisindeki servisin, malzemenin ve işçiliğin daha kaliteli olduğunu dışarıdan bakarak anlamak pek mümkün değildir sanıyorum. 1-2 yıl geçsin; Türkiye'de Hyosung'un H'si kalmışsa, 20000leri geçmiş Hyosung'lar ortalıkta dolaşıyorsa, ondan sonra karar veririz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    386-dx arkadaşım BBRR yani barış abinin hyosungu 50 bin km de sanırım.

comet değil de gt250r ın ön camı bana biraz dandik geldi arkadaşlar. comet daha kaliteli ce dayanıklı bence naked olduğu için.

barış abi diğer cbf başlığında yanyana koyarsanız hondanın ciddi malzeme kalitesi var demişsin. msn de sormak istediğim birkaç soru daha var.

kalite mi güç mü kafası karışıyor insanların.

bi de şu var:

A-motorun güzelmiş
    B-sağol
    A-markası ne
    B-hyosung
    A-ne malı çin mi???
    B-hayır g.kore
    A-hımm japon gibi olmaz...

çevredeki insanlarda etkiliyor ister istemez. kimin doğru söylediği belli değil
    forumda cbr125 cbf250 yi geçer diyenler var. cbf250 nin yanından bile geçmeyip şu hızı yapıyor diyenler var. honda hayat onda diye ön yargılı nedensiz insanlar var. kimi cbf sahibi sakın alma kimisi çok memnunum diyor.

off kafam allak bullak oldu.

ben 10 sene daha motor alamam böyle giderse...
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

silverdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    foresight-- beat
    türkiyenin gerçeği honda
    macera arıyosan eğer diğerini dene
    ama motokuryeler yavan motor kullanmaz
    onlarında kullandığı marka %75 honda
    175 binde honda titan war motor kapağı açılmamış hala saat gibi çalışıyo
    ben ce çok düşünme
    tabiki HONDA !!!!
    <%)))))))))))><<< ::pcgum:: ***ReBeL***::pcgum::

ManyAak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar son yıllarda güney kore büyük bir atılıma geçti samsungun sony i geçtiğini biliyor musunuz?hyundai araçları artık amerikada bile kapış kapış gidiyor.şu an tucson modelleri için çoğu ülkede sıra olduğunu biliyor musunuz?euro n cap testinden 5 yıldız aldığını da ekleyeyim.japon kadar sağlam mallar ürettiğini bunlardan anlamış olmamız lazım.hyosung un fiyatına bakılırsa bayağı güzel bir motora benziyor tabii honda kalitesini yakalar mı bunu önümüzdeki yıllar gösterecek.hemen fiyatına bakarak yorum yapamayız.

demek istediğim bu uzakdoğulular işi götürüyor.çinlileri adilikle biliyoz ama işgücü var ülkede.japon malının yanına hiçbir mal yakıştıramayız.ve en son olarak da güney kore.bunlar da japonlar gibi coşacaktır.hyosung ülkemize yeni yeni girmeye başladı.yakında servis ve yedek parça sorunları da çözülürse honda-yamaha-hyosung üçgeni rekabete girişir ve en çok da biz mutlu oluruz.inşallah hyosunglar sağlam çıkar da rekabet oluşur
    2 tür insan daima açtır:1.si bilimi arayan 2.si ise PARAYI::sas::

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    arabayla motosikletin ilgisi yok bence. hyundai kia gibi arabalar kaza çarpışma testlerinde çok kötüler. arabada lider bence almanlardır. oto alım satımı yaptığımız için hyundai kia gibi malları tavsiye etmem. japon az yakar sağlamlığı idare eder araba için konuşursak. fakat alman en iyisidir.

motosiklet konusunda da almanların kalitesi süper fakat piyasa japonların elinde. kore malı motosikletler bana göre kore malı arabalardan çok daha kaliteli.

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabayla motosikletin ilgisi yok bence. hyundai kia gibi arabalar kaza çarpışma testlerinde çok kötüler. arabada lider bence almanlardır. oto alım satımı yaptığımız için hyundai kia gibi malları tavsiye etmem. japon az yakar sağlamlığı idare eder araba için konuşursak. fakat alman en iyisidir.

motosiklet konusunda da almanların kalitesi süper fakat piyasa japonların elinde. kore malı motosikletler bana göre kore malı arabalardan çok daha kaliteli.
    nerde çok kötü getzin 4 yıldız aldığını biliyor musun sen?polo da 4 yıldız almıştır bu testten.şu an hyundai getz deki deki crdi teknolojisi var ya polodaki tdi ı elinde oynatır.en büyük dizel teknolojisinden biri crdi.adeta elektrik motoru gibi çalışıyo.hiç de kötü değil.çamur atmayalım şimdi.kore çok değişti.artık dünya devi haline gelmeye başladı.gün olacak avrupa malları die bişi bırakmıcak bu uzakdoğulular.ben bugüne kadar çinden çok dandik mal gördüm ama açıkcası japon ve koreden dandik mal hiç görmedim.

ben almanlardan daha iyi de demedim dikkatini çekerim.kim istemez alman arabaya binmeyi?bizde getz var yalan söylemeyeyim aracın içindeki işçilik çok kötü(en yüksek getz modelleri hariç)ama performans...biraz fazla yakabilir ama yaktığı yakıtın hakkını sonuna kadar veriyor.dizelden beklenmeyecek kadar dehşet serilikte bir otomobil.hangi getz kullanıcısına sorarsan sor.bu cevabı verecektir(not:araç son modeldir bir önceki getz modelleri hakkında hiçbir bilgim yok)

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Sanırım arkadaslar benim Amerika'daki (New Hampshire eyaleti) usta ile gorusmemi okumadılar. Motor dükkanında her marka ve modelden en az 200 motor vardı, ve adamın dedigi şu oldu:
    "Hyosungları çok satıyoruz, senede 150 tane kadar gidiyor. Hiç sorunlu gelen olmadı, bu fiyata nasıl yapıyorlarsa."

Yani amerika'daki buyukce bir motosiklet magazasının servis şefi bunu dedi, tarih: Agustos 2006. -t

İzmir'deki tamirci bir usta (bir başka markanın bayisi) "Çin malları on üzerinden 3 ise, Hyosunglar 7 " dedi.. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    hyosung büyükşehirlerde çok satılıyor. fakat içanadoluda ve doğuda bence birkaç seneye daha ihtiyacı var. tamam kaliteli bir motor ama konyaya servisi daha geçe n ay açıldı bayiyle birlikte. hatta servisini de kawasaki servisi aldı. servis süper bayi de iyi bence. 2 yıl sonra hyosung konyada bile çok ilerler.

ben istanbulda olsam kesinlikle hyo alırdım. fakat yere göre iş değişiyor. zamanla daha iyi olur umarım.

şu an türkiye genelinde servisleri yok işte.olursa japon saltanatlığına büyük darbe vuracak gibi bu marka bence hyosung gt 250 daha iyi çify motor var adeta uçar o motor 180 yapabilir mi acaba belki ben de alırım

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ManyAak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an türkiye genelinde servisleri yok işte.olursa japon saltanatlığına büyük darbe vuracak gibi bu marka bence hyosung gt 250 daha iyi çify motor var adeta uçar o motor 180 yapabilir mi acaba belki ben de alırım
    çift motor değil çift silindir var. 180 yapar hatta uçar kawasaki er5 190 yapıyor bu motor nasıl 180 yapıcak anlamadım

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hondanın işi motor yapmak. Tecrubesini eskittiği yıl ve yollardan alıyor. Ufak makyajlar ( Arka disk, v silindir vs vs) sizi aldatmasın.
    Doğru diyosun Hyosung un tek işi motor yapmak değil ...Döner bıçağı, müzik seti .....vs üretiyolar aynı zamanda ...Hyosung bizdeki koç grubu veya sabancı grubu gibi bir grup ...Pek çok endüstiriyel alanda hizmet veriyorlar ..Ülkenin en büyük gruplarından biri ...Bu mantıkla gidersen yamaha da gitar org falan üretiyo ..honda da araba üretiyo ..dünyada motosiklet dışında bişi üretmeyen çok az marka var...Bu yaptıkları işte başarısız olacakları anlamına gelmez...Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz Hyosung u ben 2002 de aldım şu an 50000 km üstünde ...Aynı firma senelerce Suzikiye üretim yapmış daha sonra kendi markaları olan Hyoyu üretmiş ...marka 1999 yılından beri avrupada satışta ...comet modeli 2003 yılından beri üretiliyo sizin ismini yeni duyuyo olmanız motorun yeni bir motor olması anlamına gelmez..Honda kadar eski değilsede dünün motoru değil...Bide bakmayın kampanaya güce torka demişsin ... neye bakacaz lastik kalınlık farkınada bakmayalım o zaman yol tutuşunada bakmayalım fren mesafesine zaten hiç bakmayalım...bu dediklerim bakılacak ilk şeyler olsada sen neyi istiyosan biz ona bakalım ...
    renklerimi kıyaslıyalım hangisinin renk zenginliği var diye ...hayır ordada Hyo hondadan üstün..bir tek şey var gösterge paneli cbf inki cidden mükemmel ..

386-DX

benim cross hyo şu an 50000 i geçmiş durumda hala bende zamanın olursa gel buraya honda xl 125 le (XL 125 1988 hayatımda sahip olduğum ilk vitesli motordur )yanyana kullanalım . eğer motordan anlıyan birisi isen zaten baktınmı aradaki farkı görürsün..cbf 250 ile gt 250 cometi kısmen kıyaslanabilir ama xl125 ile rx 125 bırak kıyaslanmayı yan yana dahi konulmaz (her iki motoruda uzun yıllar kullandım)... Rx 125 piyasadaki en iyi 125 crostur ...ve tek rakibide yamaha xt 125 tir...2 zamanlı crosları bu kıyaslama dışında tutuyorum..
    Titreşim hakkında konuşmadan önce istersen bide comete bin öle konuş...cometten indikten sonra cbf te titreşim varmı yokmu görürsün ...özellikle 7000 rpm/h de her iki motoru kıyaslıyacak olursak ..V motorun avantajı anlaşılır...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    bbrr abi doğru söylemiş valla.gt 250 cbf den daha güzel.ve daha ucuz.kalite açısından hemen hemen aynı.

arkadaşlar gt nin gösterge panelini hiç görmedim.resmini çekip buraya koyabilirseniz çok sevinirim
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    arkadaşlar bence gt 250 güzel motor ama dizayn olarak sınıfta kalıyor. Beğenen vardır elbet, sonuçta zevk meselesi ama ben bir türlü dizaynını sevemedim çünkü

1) ortası şekilsiz bir kalın geliyor
    2) grenajlı r+ modeli çok güzel olmasına rağmen GT modeli nedense, bir garip duruyor
    3) ön lastik çok küçük gözüküyor ve bir dengesizlik var

Motor iyi motordur, ona lafım yok. ama dizayn olarak görüşlerim böyle. ısınamadım bir türlü.

Motosikleti
    hyosung karion 125
    arkadaşlar ben de hyosung karion RT 125'in fiyatına taktım. bu motor niye 4900 YTL ? sınıfları farklı ama piyasaya yeni çıkan honda CBF 150 ve TVS 150'nin fiyatları 3500 YTL civarında olacağı söylenirken RT'nin de fiyatının bu civarda olması gerekmez mi? yoksa fiyat motorun değişik özelliklerinden mi kaynaklanıyor ? neden bu iki motorla kıyasladım ? her üçü de motora yeni başlayıp iki-üç sene motor kullanmak isteyen kimseler için ideal. listeye yamaha'nın 125'ini de katabiliriz.
    hyosung bu modeli, fiyatını tekrar gözden geçirerek, double purpose özelliği ile pazarını genişletmek için kullanabilir diye düşünüyorum .
    öte yandan hem konuştuğum hyo kullanıcılarından hem de yurtdışı sitelerdeki forumlarda marka ile ilgili hep pozitif yorumlar alıyorum.
    global motor ve konuştuğum bir çok Hyo bayii markanın farkında ve potansiyelini biliyor. hyosung iyi yolda diye düşünüyorum...
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı aydınlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bbrr abi doğru söylemiş valla.gt 250 cbf den daha güzel.ve daha ucuz.kalite açısından hemen hemen aynı.

arkadaşlar gt nin gösterge panelini hiç görmedim.resmini çekip buraya koyabilirseniz çok sevinirim
    barış abi doğru söylemiştir fakat sen daha gösterge panelini bile görmediğin motor hakkında nasıl kalite açısından hemen hemen aynı diyorsun anlamadım. bir kişi kaliteli diyor 10 kişi o dedi diye aynısını söylüyor hem de motoru görmeden. sonra çoğunluk dengesi bozuluyor. bırakın da motoru inceleyen ve kullanan kişilerden yorum alalım. bilmediklerinizi sorun ve bilenler cevaplasın. ben de bilenlerden her iki motor hakkında çok bilgi topladım

Motosikleti
    Super 51
    ondan değil be kardeşim yani çoğu ülkede satıldığını biliyorum fazla satıldığına göre kaliteli olsa gerek fiyatları da hondayla hemen hemen aynı hem gösterge paneliyle ne alakası var anlamadım.ne yani bi motorun gösterge panelini görmeyince yorum yapamaz mıyızben kullananlara da sordum o motoru

Alıntı golfy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de hyosung karion RT 125'in fiyatına taktım. bu motor niye 4900 YTL ? sınıfları farklı ama piyasaya yeni çıkan honda CBF 150 ve TVS 150'nin fiyatları 3500 YTL civarında olacağı söylenirken RT'nin de fiyatının bu civarda olması gerekmez mi? yoksa fiyat motorun değişik özelliklerinden mi kaynaklanıyor ? neden bu iki motorla kıyasladım ? her üçü de motora yeni başlayıp iki-üç sene motor kullanmak isteyen kimseler için ideal. listeye yamaha'nın 125'ini de katabiliriz.
    hyosung bu modeli, fiyatını tekrar gözden geçirerek, double purpose özelliği ile pazarını genişletmek için kullanabilir diye düşünüyorum .
    öte yandan hem konuştuğum hyo kullanıcılarından hem de yurtdışı sitelerdeki forumlarda marka ile ilgili hep pozitif yorumlar alıyorum.
    global motor ve konuştuğum bir çok Hyo bayii markanın farkında ve potansiyelini biliyor. hyosung iyi yolda diye düşünüyorum...
    arkadaşım fiyatı 4.900 değil ki nazillide otm mağazası var fiyat listesinde 4.140 yazıyor al işte bak
    http://www.otmmotor.com/motor/main/p...&sub_cat_ID=15
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    Alıntı aydınlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ondan değil be kardeşim yani çoğu ülkede satıldığını biliyorum fazla satıldığına göre kaliteli olsa gerek fiyatları da hondayla hemen hemen aynı hem gösterge paneliyle ne alakası var anlamadım.ne yani bi motorun gösterge panelini görmeyince yorum yapamaz mıyızben kullananlara da sordum o motoru

arkadaşım fiyatı 4.900 değil ki nazillide otm mağazası var fiyat listesinde 4.140 yazıyor al işte bak
    http://www.otmmotor.com/motor/main/p...&sub_cat_ID=15
    ben o adamlara sormuştum satmıyorlar. öylesine koyduk diyorlar

Motosikleti
    hyosung karion 125
    aydınlı kardeş, sen otm 'ye yakınsın. soraramısın bu fiyat doğru mu diye. biz (denden ile) sağlıklı bilgi alamıyoruz.
    teşekkürler.

admin kardeş, yanlış topic'de konuşuyoruz galiba. özür.
    istersen bizi hyosung genel topic'ine taşı
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

Motosikleti
    Super 51
    Alıntı golfy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydınlı kardeş, sen otm 'ye yakınsın. soraramısın bu fiyat doğru mu diye. biz (denden ile) sağlıklı bilgi alamıyoruz.
    teşekkürler.

admin kardeş, yanlış topic'de konuşuyoruz galiba. özür.
    istersen bizi hyosung genel topic'ine taşı
    nazillinin içinde bir tane şubesi var.okullar açılınca anca gidebilirim.geçerken bi sorcam bakalım.
    bu arada benden size bir kıyak,cbf 250 nin göstergesi

bazılarınız sorabilir bu hondanın sitesindeki resimleri nasıl aldın die.gayet kolay
    http://www.honda.com.tr/images
    biraz kurcalayın resimler karşınızda

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ya arkadaşlar bu motorların son hızını sallamadan teknik olarak hesabı yok mu?

http://www.bikez.com/motorcycles/hyo...t_250_2006.php adresinde gt250 nin son hızı 140km/h yazılmış. herkes 160-170 diyor. yabancılar bu motoru süremiyor mu? ya da firmayı kötülemek için az mı yazmışlar? ya da bu motor 160 yapmıyor mu?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler