Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor mu. Kuba mı.?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Merhabalar. Motorumu sattıkdan sonra yeni motr arayışlarına girdim. Öncelikli tercihim 100CC lik temiz bir ikinci el motosiklet almak. Bununla birlikte arastırmalarımda kafamı karıştıran durumlarda olmuyor degil.
    Tadıgım bir beyaz esya bayisindes taksitli 0 km KUBA alabilirim. Veya yeni acılan bir magazadan hiç odemesiz 15 ay taksikli ASYA motor.. Şimdi Asıl kafamı karıştıran soru ASYA mı KUBA mı.

Asya MAJOR..250
    TEKNİK öZELLİKLER
    Motor Tipi : Hava soğutmalı, 4 zamanlı, tek silindirli
    Motor Hacmi : 223 cc
    Maksimum Güç : 17 hp
    Yağlama : Basınç ve sıçratmalı
    Yakıt Sistemi : Karbüratör
    Ateşleme : C.D.I.
    Çalıştırma : Elektrikli marş ve ayak marşı
    Şanzuman : Sıralı 5 vites
    Son Aktarım : Zincir tahrikli
    Yakıt Tankı Kapasitesi :
    Şasi : Çelik boru şasi
    Ön Süspansiyon : Teleskopik çatal
    Arka Süspansiyon : Helezonik yay,salınım kolu
    Ön Fren : Hidrolik tek disk
    Arka Fren : Hidrolik tek disk
    Ön Lastik :
    Arka Lastik :
    Toplam Uzunluk :
    Toplam Genişlik :
    Toplam Yükseklik :
    Sele Yüksekliği :
    Tekerlekler Arası Mesafe :
    Ağırlık : 120 Kg

Yakıt tankı kapasitesi 8lt diye biliyorum Biraz kucuk geldi.

KUBA : Fast Wind 200 ve Kuba STR model Cross dikkatimi cekmektedir.

Bu iki markadan hangisini onerirsiniz..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    asya nın bu modeli yeni çıktığı için kullanan ve artı,eksilerini bilmiyorum ama küba nın kullanıcıları sitemizde mevcut.aramalardan bakarsan görebilirsin
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    arkadaşım anlamadım ben seni 100 lük alacam diyorsun 250 lik motorlar nasıldır diyorsun

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Kubayı çok övüyorlar buralarda hacı...servis yedek parça yatırım hususunda büyük yatırımları atılımları var...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Fastwind 200r modeli 0 km kalmadı. Satışı yapılmıyor. STR250 güzel.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım anlamadım ben seni 100 lük alacam diyorsun 250 lik motorlar nasıldır diyorsun
    Uygun ikinci el temiz 100 luk bulamadım. Bu markalarda taksitli 0 km alabilecegim yerler buldum. Onun için soruyorum. Arastırma asamasındayım.. İlginize tesekkürler.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    kuba motor asyaya göre kat kat iyi ben öyle düşünüyorum.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kuba Motor'a bakın ya, daha geçen sene çıkmamış mıydı bu Fastwind, hemen ne diye kaldırdılar ? Daha ne yaptıklarını bile bilmiyorlar, ne plan var ne program. Getir tutmazsa kaldırırız mantığı ...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Küba son zamanlarda güzel motosikletler yapıyor

Görünüşü güzel ancak fiyatı
    Major 250 : 6.453 TL
    baya pahalı

2 el yamaha yada honda baksanız yada Sıfır sym xs 125 de önerebilirim
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    mondial 125 mh drift

Motosikleti
    CBF-150
    O mu bumu derken simdida Arora dikkatimi cekti. Yine uygun taksitli alabilecegim bayi var mersinde. Fakat Zorro 150 mi yoksa tiger 200 mü. Bayideki tanıdık kişi Israrla Zorro 150 diyor. Bu iki motor hakkında sitede cok fazla bilgi de yok aslinda. Kullanan veya kullananı goren bilgisi olan kimse var mı.

Tiger 200
    https://www.arora.com.tr/upload/2012/02/20011tiger.jpg

Zorro
    https://www.arora.com.tr/upload/2012...orro-tekli.jpg

Murat ERSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    yanı arkadasım sımdı sana bısı solıcem ama kafanı karıstırmak ıstemıyorum benım babamda var ASYA 150 'lık adamcagız 5 senedır bınıyor ama 5 senedırde arıza verıp ustaya goturuyor her goturdugunde bı parcası degısıyor her degıstırdıkten sonra 1 hafta bınıyor 2 hafta motor ustanın tamırhanesınde yatıyor ama sımdı o motorla gecen sene babam ustune malzemesını koydu bodruma gıttı antalyadan tekrar5da aynı motorla gerı dondu ve halada bınıyor asyanın bence benım gördüğüm ve görüşüm butun malzemelerını ve ıyı de bır usta bulduktan sonra asya dökülür ama ciğeri saglam bır makınadır 150 lık olmasına ragmen ben 100kg peder'bey 125 kg cıvarında 120 km yolu tık demeden gıttık bır-kaç kere benım tercıhım asyadan tarafa olur

kuba ise bilgi veremiyecem cünkü ne bındım nede kubası olan bı arkadasım war kusura bakma :D
    VESPA PİAGGİO---ASYA 150 SCOOTER----MONDİAL 100KH---KAWASAKİ KLR 650

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okuldan sonra kurye olarak çalışıyorum.İşte kullandığım motosiklet Kuba CG100.5000 km alalı.Genel olarak kaliteli.Genel anlamda diğer çinli motosikletlerden farklı.Balansörlü model kullanmakta olduğum motor.Titreşim yüksek devirlerde biraz hissediliyor ancak 8000 devire kadar 0 titreşim diyebilirim.100 CC düşünürsen kullanmakta olduğum motosikleti tavsiye edebilirim.Kuba fastwind 200 modelini de inceleme fırsatı buldum.O modelde gayet başarılı ancak o fiyata KUBA alacağına bilindik japon üretimi bir motosiklet alman daha mantıklı.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Meriç ARGAÇ

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim ne Kuba'ya ne Asya'ya bulaş. İkisinde de tecrübelerim var. Kuba'nın motoruda made in Japan yazıyor diye kandım ve aldım! İki ay sonra satmak zorunda kaldım. Hem de aldığım fiyatın 700Tl altına! Asya mı? Hiç anlatmayayım. Bu iki markanın 150cc de bir 250 cc de. Sözde her ikisinin de garantisi var ama hikaye, arkasında durmuyorlar. Sözde major 223cc 17 beygir. Sitesindeki teknik veriler bile yetersiz. Bunlara vereceğin parayla ikinci el Japonal, Alman al ama bunları alma. Yok dersen ki tipi güzel fiyatı da uygun sen bilirsin. Ama pişman olursun! Nereden mi biliyorum? Damdan düştüm de ondan... Detaya girsem yazacak çok şey var.

Motosikleti
    CBF-150
    Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Aroraya bakıyorum simdilerde. Aslında aroranın da pek farkı yok. Ama taksitli satış yaptıkları için cazip geliyor. Honda veya yamaha verse vade farksız 36 taksitli gider alırım ama yok...

Motosikleti
    Arora AR 200-11 TIGER
    dostum bende arora 200 tiger var , alalı 1000km oldu genel olarak motordan memnunum şimdilik bi sıkıntı masraf çıkarmadı , gerçekten torku sağlam motor , keçi gibi tırmanıyor , son hız olarak kendi ibresinde 160 gördüm tabi 140 falandır o , en uzun 100km yol yaptım bi şişme falan olmadı motorda , kışın soğuklarda bikaç kez çalıştırmakta zorlandım jigle full çekik ancak çalıştı , sana tavsiyem eğer alıcak olursan mutlaka lastiklerini değiştir çin malı lastik olduğu bariz belli , 100 km de ortalama 3.5 lt tüketiyor sanırım çok sıkıştırırsan 4 belki olabilir benim max ölçtüğüm 3.5 idi , yolculukta 3 e kadar düştü , olsun o kadarda 200 cc sonuçta şimdilik bu kadar

Alıntı UğuR. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende arora 200 tiger var , alalı 1000km oldu genel olarak motordan memnunum şimdilik bi sıkıntı masraf çıkarmadı , gerçekten torku sağlam motor , keçi gibi tırmanıyor , son hız olarak kendi ibresinde 160 gördüm tabi 140 falandır o , en uzun 100km yol yaptım bi şişme falan olmadı motorda , kışın soğuklarda bikaç kez çalıştırmakta zorlandım jigle full çekik ancak çalıştı , sana tavsiyem eğer alıcak olursan mutlaka lastiklerini değiştir çin malı lastik olduğu bariz belli , 100 km de ortalama 3.5 lt tüketiyor sanırım çok sıkıştırırsan 4 belki olabilir benim max ölçtüğüm 3.5 idi , yolculukta 3 e kadar düştü , olsun o kadarda 200 cc sonuçta şimdilik bu kadar
    Kardeşim Arora'nın üretim yeri Adana. Kardeşim sıfır aldı. Yedi ay dayanabildi, bıktı ve sattı. Bıktıran nemiydi? Arkası gelmeyen sorunlar... Senin motor şöyle bi 10000km yi devirsin bir de öyle bak. Amacım moralini bozmak değil maalesef durum bu. Ayrıca Çin'de üretilen motosikletlerin hepsi aynı sayılır. Kiminin makyajı farklı, kimi diğerine göre daha kaliteli o kadar. Çin'de üretilen burada montajı yapılan en kaliteli marka Mondial'dir.
    Honda veya Yamaha'nın ikici ellerini bile çinlilerin hiçbirine değişmem.

Motosikleti
    Arora AR 200-11 TIGER
    Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Arora'nın üretim yeri Adana. Kardeşim sıfır aldı. Yedi ay dayanabildi, bıktı ve sattı. Bıktıran nemiydi? Arkası gelmeyen sorunlar... Senin motor şöyle bi 10000km yi devirsin bir de öyle bak. Amacım moralini bozmak değil maalesef durum bu. Ayrıca Çin'de üretilen motosikletlerin hepsi aynı sayılır. Kiminin makyajı farklı, kimi diğerine göre daha kaliteli o kadar. Çin'de üretilen burada montajı yapılan en kaliteli marka Mondial'dir.
    Honda veya Yamaha'nın ikici ellerini bile çinlilerin hiçbirine değişmem.
    motorun şuanki durumuna baktığımda söledikleriniz çok saçma geliyor ama umarım dediğiniz şeyleri yaşamam

Alıntı UğuR. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun şuanki durumuna baktığımda söledikleriniz çok saçma geliyor ama umarım dediğiniz şeyleri yaşamam
    İnşallah öyle olmaz ama malesef aynen yazdığım gibi olacak. Bu tip çin malı motosikletler 3-5 bin km sonra sorun vermeye başlarlar. Bu kaçınılmazdır. Çünkü gerek arkadaşlarım içerisinde, gerekse kendim çin malı motosikletlerin acısını yaşadık. Yani damdan düştük. Km arttıkça şunu söyleyeceksin, "Güzel Şale malesef haklıymış." Saygılarımla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)