Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışlık Eldiven

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    eylül ayında http://www.motomaxonlineshop.com/mai...n-pmu1012.html

bu eldiveni almıştım ama şimdi ısıtmamaya başladı özellikle gece hava çok soğuk oluyor ve ellerim çatlamaya başladı soğuğa karşı dirençli

bir eldiven almak istiyorum bunları buldum

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...n-pmu1721.html

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...n-pmu1443.html

sizce nasıl kullanan var mı?
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bence en temel çözüm görünüş olarak kötü olsa da muff denen rüzgarlıklar. eldivenin en pahalısı bile soğuğu engelleyemiyor. 350-400 liralık eldivenlerden memnun olanlar var ama onlar da herkese göre değil. bence ya elcik ısıtma ya da muff düşün.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    En güzeli elciklerin önüne takılan şeffaf elcik rüzgarlıkları. Tıpkı ön cam gibi rüzgarı kestiğinden sorunu ortadan kaldıracaktır.
    Elcikleri komple saran kılıflarda iş görür ama görüntü olarak pek itici duruyor.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    cbr125r
    cruiser motorda baya çirkin durur :(

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullandığın eldiveni bilemiyorum ancak şunu söylemeliyim kışın hemen her eldiven aynı sorunu yaratacaktır. Eldiven içliği denedin mi?
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığın eldiveni bilemiyorum ancak şunu söylemeliyim kışın hemen her eldiven aynı sorunu yaratacaktır. Eldiven içliği denedin mi?
    denemedim hatta ilk olarak senden duyuyorum

http://www.decathlon.com.tr/TR/sibir...817383/#TAILLE

bir tane buldum akşam bayrampaşada işim vardı geçerken bu ürünü de inceliyicem

Tabii şunu unutmamak lazım, bu tür ürünler yazlık eldivenle kullanıldığında bir işe yaramaz. Kışlık eldivenin içine giyildiğinde ise kontrol hissinde çok ciddi kayıp yaratır. Mümkün olduğunca ince olması gereklidir. E, ne kadar ince olursa koruyuculuğu da o kadar düşer bir yandan.

Belki biraz garip gelecek ama eldiveninin içine doktor eldiveni giymeni tavsiye ederim. Yalnız unutma, bu ellerini sıcak tutmaya değil üşüme hissini dayanılabilir seviyeye çekmeye yarar. Eğer ellerini terletecek hale geliyorsa bu sefer de başka problemler çıkarır.

Ben çok soğuk havalarda bunu uyguluyorum gayet memnunum.

Motosikleti
    mondial drift
    boldor sıfıra yaklaşan derecelerde veya uzun süreli kullanımlarda işe yaramıyor test edildi onaylandı bilgine..
    nitro için bi yorum yapamıyacağım kullanmadım ancak frustrated ın dediği gibi biçok eldiven soğuk için yetersiz kalıyor helede yagmur yiyip çektimmi.
    eldiven içliği materyal yapısı % 91 polyester, % 9 elastan yazıyo linkte bunu yerine saç boyası veya cerrah eldiveni al bi kutu kullan at yap.ancak bu eldiven sıcak tutmayacak sadece rüzgarı kıracağı için el ısını daha uzun muhafaza etmeni sağlayacaktır tabikide görüntüye önem vermez ve kendi eldivenin üstüne giyersen daha iyi sonuç alırsın.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    fiyatı uygun sayılabilecek güzel bir eldiven.
    http://www.anesmotor.com/?urun-19-Re...e-Eldiven.html
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Tabii şunu unutmamak lazım, bu tür ürünler yazlık eldivenle kullanıldığında bir işe yaramaz. Kışlık eldivenin içine giyildiğinde ise kontrol hissinde çok ciddi kayıp yaratır. Mümkün olduğunca ince olması gereklidir. E, ne kadar ince olursa koruyuculuğu da o kadar düşer bir yandan.

Belki biraz garip gelecek ama eldiveninin içine doktor eldiveni giymeni tavsiye ederim. Yalnız unutma, bu ellerini sıcak tutmaya değil üşüme hissini dayanılabilir seviyeye çekmeye yarar. Eğer ellerini terletecek hale geliyorsa bu sefer de başka problemler çıkarır.

Ben çok soğuk havalarda bunu uyguluyorum gayet memnunum.
    Hakan geçtiğimiz haftalarda bu durumdan bende çok muzdariptim. Denemediğim şey kalmadı. Kışlık sayılabilecek Deri eldivenim var. Ama kar etmiyor. Ellerim donuyordu. İyi markaların 100 küsür EU luk eldivenlerine bile su geçirmemeye karşı garanti vermeyince tezgahtar bende kızıp normal bi mağazadan 7,5 TL ye kar eldiveni aldım. Normalde iyi eldivenler çok pofuduk, hissiyatı sıfıra indiriyordu. Bunlar yine makul. Şuna benziyor ;

Çok soğuk havalarda takıyorum elime sıfır üşüme. Geçenlerde yağmurda da denk geldim. Problem yok. Doktor eldiveni, içten işçi eldiveni gibi çözümler bende işe yaramadı malesef. Bunun da koruması olmadığından tırsarak sürüyorum ama sıfır üşünme Hoş tam kışlık eldiven alacağınız zaman dikkat edin genelde hiçbirinde doğru dürüst sert koruma yok. Fiyatlarda 300 TL civarlarında.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    cbr125r
    görüntünün hiç önemi yok eldiven olsun da nasıl olursa olsun büyük el kılıflarından kullanmaktan iyidir

evet orta halli bir kayak eldiveni deneyebilirsin. korumaları olmasa da sıcak tutacağını sanıyorum.

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan geçtiğimiz haftalarda bu durumdan bende çok muzdariptim. Denemediğim şey kalmadı. Kışlık sayılabilecek Deri eldivenim var. Ama kar etmiyor. Ellerim donuyordu. İyi markaların 100 küsür EU luk eldivenlerine bile su geçirmemeye karşı garanti vermeyince tezgahtar bende kızıp normal bi mağazadan 7,5 TL ye kar eldiveni aldım. Normalde iyi eldivenler çok pofuduk, hissiyatı sıfıra indiriyordu. Bunlar yine makul. Şuna benziyor ;

http://www.okyanusmarket.com/image/c...83-600x600.jpg

Çok soğuk havalarda takıyorum elime sıfır üşüme. Geçenlerde yağmurda da denk geldim. Problem yok. Doktor eldiveni, içten işçi eldiveni gibi çözümler bende işe yaramadı malesef. Bunun da koruması olmadığından tırsarak sürüyorum ama sıfır üşünme Hoş tam kışlık eldiven alacağınız zaman dikkat edin genelde hiçbirinde doğru dürüst sert koruma yok. Fiyatlarda 300 TL civarlarında.
    Walla (Alp sataşır şimdi ) bro, Ben Hudson'ın şu eldivenini kullanıyorum. Kolunda cepleri var. Yağmurluk var içinde, gayet kullanışlı. Aynı zamanda ceplerde KGS taşınabiliyor ki büyük lüks Ben 5 dereceye kadar filan (sürüşün ilk bir saatinde) ekstra hiçbir şeye zaten ihtiyaç duymuyorum. Daha soğuk olduğunda ise söylediğim cerrah eldiveni yöntemi yeterli oluyor. Kar eldivenim var ama kontrol hissi zayıfladıkça elcikleri herhalde fazlaca sıkıyorum ki ciddi ağrıya sebep oluyor. O yüzden kullanamıyorum.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.anesmotor.com/?urun-19-Re...e-Eldiven.html bu eldiveni aldım. Hissiyatı nedeniyle 1-2 gün rahat edemezsiniz ama 3.gün sorun olmaz. Su, rüzgar kesinlikle geçirmiyor. Elimi kovaya soktum basınçla bile geçirmedi. Kışlık eldivende koruma bekleme. Koruması yok denecek kadar az.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

Motosikleti
    Kolunda cepleri var. Yağmurluk var içinde, gayet kullanışlı.
    Yağmurluk nası yağmurluk ?
    Gökhan YAŞDAL

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurluk nası yağmurluk ?
    Ne nasıl???? Eldivenin üzerine geçiriyon işte

Motosikleti
    o iyimiş bak.
    Gökhan YAŞDAL

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    elcik ısıtma tavsiye ederim.. bu paraya (75 TL) iyi bir elcik ısıtma alınır.. hem motorun konforu artar hemde eller ateş gibi olur

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Konuyu açan arkadaş; İlk mesajdaki eldivenler senin işine yaramaz. Ayrıca üşüten eldivenin içine nasıl bir içlik giyersen giy o da işe yaramaz. Ben senin bahsettiğin dechatlondaki ürünü de denedim, başka ürünler de denedim içlik olarak. Az daha neopren deniyordum, maşallah ne giyiliyor ne çıkartılıyor elden. Hemen terletiyor zaten... Öyle işte

Walla (Alp sataşır şimdi ) bro, Ben Hudson'ın şu eldivenini kullanıyorum. Kolunda cepleri var. Yağmurluk var içinde, gayet kullanışlı. Aynı zamanda ceplerde KGS taşınabiliyor ki büyük lüks Ben 5 dereceye kadar filan (sürüşün ilk bir saatinde) ekstra hiçbir şeye zaten ihtiyaç duymuyorum. Daha soğuk olduğunda ise söylediğim cerrah eldiveni yöntemi yeterli oluyor. Kar eldivenim var ama kontrol hissi zayıfladıkça elcikleri herhalde fazlaca sıkıyorum ki ciddi ağrıya sebep oluyor. O yüzden kullanamıyorum.
    Bu eldiveni bende almayı düşünüyorum da, ankarada havalar ~0 derece oluyor akşamları. Yeterli olur mu diye düşünüyorum. Gerçi maksimum yarım saat sürüyor benim sürüşler. Ne dersin? Tavsiye edersen siparişi patlatcam bak... Canıma tak etti artık ve bu ürünü tavsiye ediyorlar fazlasıyla...
    #sürenadam

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu modeli çok öneriyorlar fiyat olarakta gayet uygun. yalnız korumalı değil sadece kışlık. ama çok şık göründüğü gerçek özellikle cruiser için
    http://www.hudsonderi.com/?urun-137-...torsiklet.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)