Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: YAKIT TÜKETİMİ: Agility CITY 125 vs. Agility 125 (düz) [ilk 4 şık]

Katılımcı sayısı
14. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Agility CITY 125 - 100.km'de -> 4 lt'den fazla yakıyor. (18 tl'den fazla)

3 21.43%
  • Agility CITY 125 - 100.km'de -> 4 lt'den az yakıyor. (18 tl'den az)

5 35.71%
  • Agility 125 (düz) - 100.km'de -> 4 lt'den fazla yakıyor. (18 tl'den fazla)

1 7.14%
  • Agility 125 (düz) - 100.km'de -> 4 lt'den az yakıyor. (18 tl'den az)

2 14.29%
  • Para varsa-ki yok!-; "Honda - PCX" al, rahat edersin...

5 35.71%
  • Hepsini salla; "Honda - Spacy" ile ekonomi yaşa...

1 7.14%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

(Eylül 2011 - Yeni) 3000-4000TL'da Scooter Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük jant iyidir ancak agility city kullanıcıları düz agility e göre kalkışlarda daha ağır kalktığından ve düz agility e göre çok yaktığından bahsedip bununda tekerin büyük olmasına bağlıyorlardı ki bu durum bana da mantıklı geldi.

ayrıca düz agility bagajına büyük beden kask sığarken city modelinde sığmamakda.

çift amotrisör olması iyi güzel ancak yerden yüksekliği normal agility e göre daha yüksek bu durumda dengede kalmayı zorlaştırıyor virajlarda yusuf yusuf olmaya neden oluyor.

Ayrıca city modeli gerçekden kullanışlı olup beğenilseydi 2.el ilanları eski model çok km yapmış olanlardan da olurdu ancak görülen o ki 4bin 5bin yapan 2011 model motosikleti bile satıyorlar. (bkn. today cbf 150 ybr 125) sonuç olarak ben olsam 1000tl fark verip city almazdım normal agility şehir içi ve kısa şehirler arası yola daha uygun

Kampana fren konusunda da arka fren kampana olduğu sürece çok büyük bir sıkıntı yada fark yaratmaz asıl önemli olan ön frenin disk olması. (disk fren kampanadan herzaman daha iyidir ancak bu gibi küçük hacimli motosikletler yüksek hız yapmadığından çok farketmez)

Spacy 110 un yol tutuşunun iyi olmadığı özellikle yağmurda buz pateninde sürüyormuş hissi olması ve kalıbına göre tekerlerin ince olması problem ayrıca 90 üstünü çok zorlayarak görülüyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden city e 1000 tl verim diyorsun fakat jant farkının her bir inç i 1000 tl ye değer.
    O fark birgün gelir can kurtarır.
    Daha iyi fren mesafesi , daha iyi viraj kabiliyeti , daha iyi yol tutuş , karşına aniden çıkıcak bazı engeller de daha güvenli (mesela 10" jant ile taşa çarpmak istemem açıkcası.)
    acayüp ve safakk nickli arkadaşlara da özellikle teşekkür ediyorum yorumları için..

acayüp beni tırstırdı açıkçası.. agility 12" değil miydi? yada 12" de olsa bi taşa çarpmada (Allah göstermesin) 16"e göre çok mu büyük sorun olur?
    öte yandan safakk da city 'nin yüksekliğinin virajda korkuttuğunu söylemiş...
    benim hiç sürüş tecrübem olmadığı için ne diyorsanız onu biliyorum. Benim için güvenlik ve tasarruf ön planda. tip artık 5.nci planda = hiç önemli değil..
    city'ye hem fazladan 1000TL verip hem de benzine fazla para verirsek, o sıkıntı olur..
    öte yandan düz agility 125 'de bahsedildiği gibi kampana fren ve küçük jant güvenlik problemi yaratıyorsa canımın pazarlığını yapmıyım hiç..

düz mantık düşününce hem ben çok hız yapmayacağım hem de kampana ciddi bir güvenlik sıkıntısı oluştursa artık kullanmazlardı gibi geliyor..
    ne gibi bi dezavantaj var disk'e göre, tam tutmuyo mu kampana acaba??
    ama jant büyüklüğüne bir cevabım yok, çünkü sürüş güvenliğine ne derece etki ediyor bilemiyorum..

ayrıca ekstra bir soru, o arkadaki tekli amortisörler 2 kişi binince yamulur gibi geliyor bana, pek güven vermiyor yani..
    ama adamlar öyle koyduysa dayanıyodur heralde diyorum.. bir gitgel içindeyim.. o tek amortisörden dolayı problem yaşayan kimse var mı forumda??

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süspansiyon konusunda rahat olun 2 kişi binsenizde arkanizdaki anormal ağır olmadığı sürece problem olmayacaktır

Kampana disk karşılaştırmasını forumda kısa süre önce tartışmıştık kısa bir arama ile net bilgiler alabilirsiniz (disk herzaman kampanadan çok daha iyidir ancak dediğim gibi duruş mesafesindeki fark ise yüksek hızlarda iyi anlaşılır)

Jant konusuna gelince aslında köy yolu toprak yol mıcırlı yol yahut çok bozuk bir yolda kullanmayacak şehir içinde kullanacaksanız jant ebatı çok farkettirmez zaten genelde scooter ın karakteri küçük tekerli olması

Aslında biz burada ne kadar açıklamaya çalışsak da agility 125 ve city sayfalarına bi uğramanı öneririm orada tüm günahları sevapları yazıyor ve daha ne t kararını verirsin

kararın şimdiden hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    110 cc lik bir motorla tekirdağ istanbul rampada bayılmadan imkansız rüyada bile olmaz düz yolda sağlam bir rüzgar essin karşıdan sende iki kişi bin yola cıktığına pişman olursun marka yazmıyorum iki zamanlı italyanları örnek göstermeyin 100cc cub var yeri geldiğinde 1. vitese düşüyorum (iki kişi için) üstelik 4 vites scooterde oda yok alacahın scooter 150 cc den aşahı olmasın kullandımda tavsiye ediyorum

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    150 cc scoter için bence cok ideal spays ı kullandım .ama cok kötü ancak pızzacılara göre ideal zaten o amaç için getırılmış .ps 150 tavsıye ederım ama scoterde buyuk tekerlek olsun dıyorsanız .en ıyı büyük tekerleklıler şu an kymco modellerınde var fıyat katagorısınde

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 cc lik bir motorla tekirdağ istanbul rampada bayılmadan imkansız rüyada bile olmaz düz yolda sağlam bir rüzgar essin karşıdan sende iki kişi bin yola cıktığına pişman olursun marka yazmıyorum iki zamanlı italyanları örnek göstermeyin 100cc cub var yeri geldiğinde 1. vitese düşüyorum (iki kişi için) üstelik 4 vites scooterde oda yok alacahın scooter 150 cc den aşahı olmasın kullandımda tavsiye ediyorum
    Tamamdır Spacy'den vazgeçtim şu anda.. Peki benim bahsettiğim fiyat aralığında KYMCO AGILITY 125 dışında (0.km olmak şartıyla) önerebileceğiniz bir scooter var mı??
    Yoksa bu paranın alabileceği tek düzgün scooter bu mu??

sym veya kymco 200-250 lik ikinci eline bak nebileyim vespa bak kaliteli ve güçlü bir motorun sıfırını bu paralara biraz zor KYMCO AGILITY 125 alsan bile aynaya bakarken helak olursun (arkamdan gelen benim üstüme çıkmasın) benim gözüm hep aynada imkanım elverse KYMCO XCİTİNG 250 i çok hoşuma gidiyor tipide güzel bu benim kişisel fikrim herkez aynı fikirde olacak diye birşey yok ama iğtiyaç kredisi çekip beçerebilsem alacahım motor burgman 650 tabi ikinci el

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

mesela böyle birşey bak örnek olarak koyuyorum sen başkalarını araştırhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7914931/detay/

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bütçeyi 2. elde biraz daha zorlayıp aprilia scarabeo 200 alabilirsin.İtalyan motora binmiş olursun

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

Veya Honda Dylan da bakabilirsin ikiside çiçek gibi motor.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125

Scooter'lar bayilere nasıl geliyor??

Tekrar konuyu hortlatmış olucam ama yeni başlık açmak istemedim...

Scooter'ların bayiilere nasıl geldiğini soracaktım..
    Scooter'lar bayilere nasıl geliyor?? Kutu içinde parçalar şekilde mi? Yoksa arabalar gibi her an yola çıkmaya hazır halde mi??

Bayiiler ilk montaj'ı yapmak zorundalar; bu demek oluyor ki, scooter'lar bayilere geldiğinde henüz "essemble edilmemiş" yani parçaları birleştirilmemiş olarak geliyor. Yani ben bu çıkarımı yaptım.. Bu durumda scooter'lar beyaz eşya'lar gibi kutu'lu bir halde mi geliyor bayilere??
    Eğer öyleyse dükkanın önünde duran parçaları toplanmış makineyi almaktansa yeni gözünüzün önünde toparladıkları makinayı almak çok daha mantıklı.. değil mi??
    Bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatsın lütfen.. Scooter alacak olanlar da ona göre talepte bulunabilir bayilerden..

Bir sorum da vergiler ile alakalı..
    Sizce yılbaşından sonra scooter'ların vergileri artar mı? Yoksa (geçen sene olmuş sanırım) aksine yılbaşında kısa süreli bir vergi indirimi yaparlar mı??
    Yani scooter almak için en mantıklı zaman sizce nedir??

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    scooter alsam kymco agility city alırdım.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter alsam kymco agility city alırdım.
    ben de aynı düşüncedeyim..

peki son sorularım hakkında bi fikri olan var mı??

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vergi indirimi tüm motosikletler için %37 ye yükseltilen verginin tekrar eski haline getirilmesiydi. yani bideha vergi indirimi olmaz. Çıkıcagınıda sanmıyorum ama bizim devletin işi belli olmaz tabi hemen dayamış bi bakmışşın

14'' jantlı süper 8 ide listeye al bence Cityden 200-300 daha hesaplı görüntü ve güvenlik 12'' li agilyden daha cazip.

Bide motoru işe mi okula gidip gelmek içinmi düşünüyosun ağırlık güzergah ne? Yaş kaç. Bunlarda önemli kriter seçimde

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    3000 liraya sıfır ayarında beat bulursun. işten anlamıyorsan anlayanla araştırırsın. nerdesin bilmiyorum ama sana yardımcı olacak tecrübeli insanlar var.

kendimi senin yerine koyuyorum eger elimde 4000 lira bütçem varsa önce koruma ekipmanlarımı alırım. geri kalan para ile motor bakarım.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    motor'u iş için kullanıcam, yaş 25..
    ilk yıl sadece şehir içi kullanıcam belki sonra Tekirdağ - İstanbul yaparım.. (yılda bikaç kere o da..)
    Aslında şu anda AGILITY CITY 125 'de karar kıldım..
    Güvenlik için büyük jant dediklerinden artık daha küçük jant'ları istemiyorum.. Herşeyin başı sağlık dimi!

Yakın çevremden güvendiğim ve bu işten anlayan biri yok.. O yüzden 2.nci el'e hiç bulaşmıyorum..
    Zaten KYMCO istememdeki temel sebep de; "sağlamdır, pek sorun çıkarmaz!" denmesi..

Vergiler her yıl artmıyorsa iyi ama içimden bir ses her şeyin pahalandığı bu günlerde yeni yıla yeni zamlarla gireceğiz diyor! :S
    Bir de; ben normalde de vergiler her yıl belli bir oranda artıyor zannediyorum.. Onun etkisi de büyük bu düşüncemde..

Bir de scooter'lar kutulu mu geliyor yoksa harekete hazır(montajlı) mı? onu biliyor musunuz??

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    o fiyata en doğru iş kymcoooo
    Mustafa Kemal Atatürk

metal çerçeveli ağşap destekli kutuyla geliyor atölyede topluyorlar toplandıktan sonra bile çalışır vaziyette olmuyor akü şarz edilip bakımı yapılıp çalışabiliyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şu koca forum da acaba ben ne alsam deyipte gelen cevaplara göre bir motosiklet alan sadece 1 allahın kulu var mı? çok merak ediyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metal çerçeveli ağşap destekli kutuyla geliyor atölyede topluyorlar toplandıktan sonra bile çalışır vaziyette olmuyor akü şarz edilip bakımı yapılıp çalışabiliyor
    Çok teşekkürler dostum, tam da bunu merak ediyordum, sağol!

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu koca forum da acaba ben ne alsam deyipte gelen cevaplara göre bir motosiklet alan sadece 1 allahın kulu var mı? çok merak ediyorum
    Parayı denkleştireyim en azından "1" olacak F54 dostum.. Ama herkesin benim gibi yaptığına emin olabilirsin..
    Zaten forumların asıl amacı bilenlerin bilmeyenlere anlatması değil midir?
    Bi ürünü yeni satın alacak kişi eski kullanıcıların tavsiyelerine göre daha sağlıklı bir karar verir..
    Şimdiye kadar aldığım elektronik ürünlerde donanimhaber'deki tavsiyelere göre hareket ettim ve bir kere bile pişman olmadım..
    scooter alacağım zaman da buraya geldim..
    umarım buradaki tavsiyeler de aynı şekilde beni pişman etmeyecektir..
    kısacası "evet"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı angelus55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler dostum, tam da bunu merak ediyordum, sağol!

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Parayı denkleştireyim en azından "1" olacak F54 dostum.. Ama herkesin benim gibi yaptığına emin olabilirsin..
    Zaten forumların asıl amacı bilenlerin bilmeyenlere anlatması değil midir?
    Bi ürünü yeni satın alacak kişi eski kullanıcıların tavsiyelerine göre daha sağlıklı bir karar verir..
    Şimdiye kadar aldığım elektronik ürünlerde donanimhaber'deki tavsiyelere göre hareket ettim ve bir kere bile pişman olmadım..
    scooter alacağım zaman da buraya geldim..
    umarım buradaki tavsiyeler de aynı şekilde beni pişman etmeyecektir..
    kısacası "evet"
    ne bileyim adam konu açıyor 600rr ile başlamayı düşünüyorum diyor bir daha kendisinden haber yok apache mi ybr mi cbf derken adam ortadan kayboluyor ben diyorumki bu insanların hiç işi yok geliyor bi konu açıyor gidiyor gereksiz yere konu kirliliği yani umarım sen öyle olmazsın! yanibirşey almayı düşünüyorsan tabii ki araştır ama aldın mı almadın mı bizde bilelim almadıysan neden almadın yani forum da bir dünya kullanıcı var her model için konu başlığı var onları okuyup karar vermek daha mantıklı bence daha önce bu konu hakkında bende yorum yaptım fakat sadece düşüncelerimi yazzdım kişisel fikrimi yani yanıltmak istemem veya yanlış yönlendirmek gibi bi düşüncem yok umarım istediğin tavsiyeleri duymuşsundur veya okumuşsundur...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    honda dylan veya honda beat gerisi boş hayat honda :D spectryi alma pişman olursun :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)