Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: yamaha fazer600 abs - Honda cbf600 abs - kawasaki er-6n(f) - hyosung gv650 ??

Katılımcı sayısı
16. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kawasaki ER-6N YADA ER-6F

4 25.00%
  • HYOSUNG GV650 (2008-2009)

1 6.25%
  • YAMAHA FAZER 600 ABS (2006)

7 43.75%
  • HONDA CBF 600 ABS (2007)

4 25.00%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

yamaha fazer600 abs - Honda cbf600 abs - kawasaki er-6n(f) - hyosung gv650

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '12 KYMCO XCITING250İ
    Merhaba arkadaşlar ,

başlıkta özetlediğim şekilde bu 4 motorsikletin arasında kalmış bulunmaktayım. Niye kaldım dersem aslında yakıt sarfiyatını ön planda tuttuğumdan.

Amacım sürat yapmak ve konfordan ödün vermek olsaydı kesinlikle 1000cc motora kayardım diye düşünüyorum ama öncelikli amacım biraz konfor ( enduro düşünmüyorum ) , çok sert olmayan amortisör şehir içi ve şehir dışında ekonomik olması.

Sürekli olarak eşimle birlikte hareket ettiğimden eşiminde arka koltukta baykuş gibi oturmasını istemediğimden bu 4 modele indim. marka değeri olarak hyosung diğerlerine göre düşük sadece görüntü ve fiyat bakımından iyi ve daha yüksek model olduğundan listeye koydum. Tüm tecrübe önerilerinize amadeyim .

2 silindir kawa hem yüksek tork hem yakıt bakımından cok avantajlı ancak aksi fikirleriniz varsa beklyorum. şimdiden teşekkürler..

BÜTÇE : 10,000 tl - 12,000 tl arası
    Sol şerit hızlı araçlar için değil, hızlı şoförler içindir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    işin içine yakıt girdimi kesinlikle er6 n derim
    MOTOR bence bır hastalıktır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Er6 nın fazerden az yaktığını sanmıyorum.... Er5 ve halen de fazer kullanan biri olarak söylüyorum bunu...
    Diğer konularda zaten Fazer çok ağır basar...
    Er6 geçiş motoru olarak kullanılsada uzun kullanımlara gayet uygun bir model...
    Şahsen Fazer imi satıcak olsam kesinlikle er6 alırım...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Fz6 fazer; cbf 600 ü bilmiyorum fakat er6 yada hyosung 650 likle kıyaslanmamalı bile... fazer biçok açıdan çok üstün bu ikisinden. Yakıtıda abartılacak kadar değil; spor kullanımda nekadar ani ivmelenir ve yüksek süratlere çıkarsanız okadar yakar fakat uzun yoldasınız ve ani ivemelenmeden ortalama 90_110 km/s ile giderken ben kendi motosikletimde 40 tl lik benzinle 9.2 litreye denk gelmişti 260 km yol yaptım aynı motorda ful depoyu 150 km de bitirdiğimde oldu. Fazerda kullanım gerçekten yakıt sarfiyatına aşırı etki ediyor diğer motorum xt600de basmazsam 5 lt/100km basarsam 6lt/100 ken fazerda 4lt nin altında değerler yakaladığımda oluyor 10lt üzerine çıktığımda yani sakin kullanımda bu motorun yakıtı korkutmasın 250cc lik motor kadar anca yakıyor. Bana göre fazerin mükemmel olmamasındaki kusurları 2. vites üzeri alt devirlerde cansız hissettirmesi ve ani gaz kesmelerde arka tekerdeki frenaj etkisinin sınıfındaki diğer motorlara göre daha belirgin olması ıslak ve kaygan zeminlerde tehlike arz ediyor.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı ULTIMATE-BNZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ,

başlıkta özetlediğim şekilde bu 4 motorsikletin arasında kalmış bulunmaktayım. Niye kaldım dersem aslında yakıt sarfiyatını ön planda tuttuğumdan.

Amacım sürat yapmak ve konfordan ödün vermek olsaydı kesinlikle 1000cc motora kayardım diye düşünüyorum ama öncelikli amacım biraz konfor ( enduro düşünmüyorum ) , çok sert olmayan amortisör şehir içi ve şehir dışında ekonomik olması.

Sürekli olarak eşimle birlikte hareket ettiğimden eşiminde arka koltukta baykuş gibi oturmasını istemediğimden bu 4 modele indim. marka değeri olarak hyosung diğerlerine göre düşük sadece görüntü ve fiyat bakımından iyi ve daha yüksek model olduğundan listeye koydum. Tüm tecrübe önerilerinize amadeyim .

2 silindir kawa hem yüksek tork hem yakıt bakımından cok avantajlı ancak aksi fikirleriniz varsa beklyorum. şimdiden teşekkürler..

BÜTÇE : 10,000 tl - 12,000 tl arası
    birader saydığın motosikletlerin hiç biri birbiriyle alakalı motosikletler değildir
    sana bu saydıklarının arasından hiç düşünmeden fazer 600 almanı öneririm
    neden dersen eğer
    1 kawayı sadece seris yönünden direk eleyebilirsin (sadece seris perişan eder seni pişman ederler adamı)
    2 cbf 600 yakıt olarak seni perişan eder onun dışında sözde sport touring bir motosiklet fakat yakından incelediysen racing olanla arasında sadece arka kuyruk farkı var ki artçıyla sürüşlerinde seni özellikle şehir içinde aldığına bin pişman eder
    3 hyo 650 kardeşim bizzat kendim kullanıyorum 2 silindirin bir avantajı tork olarak kawadan çok üstündür ondan emin ol yakıt olarak yukarıdakilerinin tamamından cimridir (100 km de şehir dışı 120 sabit hızla 4.2 litre yakıyor bendeki) ama artçılı bineceğinden dolayı alma derim bende hanımla birlikte biniyorum sırf hanım bine bilsin diye arkaya çanta takmak zorunda kaldım ki arka krenajları deldim sırf bu yüzden
    fazer almanı neden tavsiye ederim dersen bu tamamen senin sürekli eşimle geziyorum demenden dolayı
    arkadaş fazerin artçı koltuğu muhteşemdir (enduro düşünseydin dl 650 v-strom alderdim tam artçı motosikletidir)
    hız yapmak istediğinde hız yaparsın sakin gitmek istediğinde sakin gidersin ki en önemli olay yakıt uzun yolda 120 km hızı geçmezsen eğer 100 km de 4 litre benzin yakar ki bunu VİA çok iyi bilir
    hiç düşünme fazer bulabilirsen fazer al
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)