Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni ybr 125 esd

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar yazı yeni ybr almayı düşünüyorum.yeni ybr lerin eski ybr lere göre performansı nasıldır?tabiki ybr bir performans motoru değil ama merak etmiyoda değilim.eski ybr den kastım 2008 - 2009 laryardımlarınız için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

burada gerekli tüm konular konuşuluyor,katılabilirsin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    aynıdır.biraz daha az yakıt tüketimi,alçak olduğundan daha dengeli,ön fren diski daha büyük ve iyi.hız olarak zannetmiyorum fark olsun.tavsiye ederim bu motoru.
    yağ:ipone 10w-40
    buji:ngkcr7hsa
    lastik:michelin pilot sporty(bir gün)

sağolun arkadaşlar.karaislam arkadaşım dün senin motor nebioğullarında servistemiydi.

Motosikleti
    Alıntı kymco07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun arkadaşlar.karaislam arkadaşım dün senin motor nebioğullarında servistemiydi.
    pazartesi günü doğrudur.beni mi gördün yoksa

yok görmedim görsemde tanıyamam zateniki tane kırmızı ybr bakımdaydıda onda sordum.servise cıty hava filitresi almaya gitmiştim.adam utanmada 40 tl dedi bi şey demeden çıktım kalakaldı öle.nette 10 tl ye buldum.benden bi öneri serviste mutlaka motorun başında dur.ben son bakımda durmadımyapın dediklerimin hiçbiri yapılmamış...

bu arada rodajı nasıl yaptın ve şu anda max hızın kaç?yardımların için teşekkürler.

Motosikleti
    0-150 5000 150-500 6000 500-1000 7500 devir geçmiyorum.400 km de ilk bakım yaptırdım yağ değişimi filan.ondan sonra 3000 de.sonra 6000 de.buji mi değiştirdim.ngk6 var orjinalde.ben ngk7 taktım.ipone 10w40 yağ koydurdum filan.normalde bakımlar 1000-6000-12000 diye gider ama ben motora fazla bakmadığımdan 500-3000-6000 benim için iyi.

430 km deyim.70 i geçmedim hala.zaten 80-85 km den sonra hız yapmam.hem sevmem hızı hem korkarım hem bakmam gereken eşim ve annem var baba yadigarı.ayrıca commuter motorlar hafif ve ince lastiklere küçük ön disk arka kampana frenlere sahipler.hız için hiç de uygun değiller.

hız konusunda son dererece haklısın abi.allah kaza bela göstermesin.yardımcı olduğun içinde sağol aklımda pek fazla soru işareti kalmadı.kal sağlıkca...

Motosikleti
    Alıntı kymco07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız konusunda son dererece haklısın abi.allah kaza bela göstermesin.yardımcı olduğun içinde sağol aklımda pek fazla soru işareti kalmadı.kal sağlıkca...
    birşey değil kardeşim.

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    arkadaşlar uzun zamandır yazmıyordum en son an 125 vardı sonra hayli zaman geçmiş bu arada geçen gün bende artık uzun araştırmalardan sonra ybr esd mi nebioğullarından aldım dünde bisürü aksesuar taktım xenon çanta tankped koruma demiri gibi motorumu rodaj meselesiyle kasmıyorum allah ne verdiyse basıyorum bugün kemere gittim 120 gördüm motor enjeksiyonlu olması dışında bir fark yok gibi dizayn ve herzamanki ybr konforu harika daha önce binen arkadaşlar normal kullanımda yakıt nedir ben şuan agresif kullanıyorum muhtemelen içiyordur

herkeze kazasız belasız sürüşler
    Zemheri elbette yazdan öte anlayana

Motosikleti
    İnazuma
    crypton dan sonra 15 gün önce ybr aldım. ben bu motorun bu kadar konforlu olabileceğini hiç düşünmemiştim. sürmesi müthiş keyifli. henüz 300 km deyim yani rodaj aşaması. 1000 km'de rodaj yaptıracağım. motosiklet sürmenin zevkini yeni anlıyorum. Allah kaza bela vermezse bu yaz en az 5000 km yapmayı planlıyorum. yan ayak açıkken vitese geçince stop etmesi güvenlik açısından çok iyi düşünülmüş. crypton da bir keresinde neredeyse düşüyordum. süspansiyonu çok hoşuma gitti. ilk aldığımda lastiği üste 100 tl verip michelin ile değiştirdim. ön koruma barı taktırdım. yan koruma barı da tartırmalı mıyım sizce? herkese slm

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hayırlı olsun cok güzel motordur ybr..cryptondan sonra rahat olmussun işte uzun yollar seni bekler.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Şu arka lastikler bir iki tık daha geniş olsaymış keşke...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)