Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Acemiyim : Mondial 100 Kh mi - mondial 125 Uag mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    _halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    arkadaşlar yeni bir motosiklet almak istiyorum.. fakat daha önce hiç motosiklet kullanmadım..Scooterleri sevmiyorum , vitesli motor tercihimdir.. internetten yaptığım araştırmalarda benim hoşuma giden iki motor var..

Biri Mondial 100 Kh Diğeri İse Mondial 125 Uag.. Motosikleti okula gitmek için alıcam.. Arada Hafta Sonu Gezerim

Hangisi daha az benzin yakar , yedek parça sıkıntısı çeker miyim , hangisi daha uzun ömürlü

Sizin Görüşleriniz Hangi Yönde.. Bana Bu Motorların Eksi ve artıları hakkında bilgi verir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    100 lük daha az yakar ama bence uag 125 senin için daha iyi olur çünkü vitesli motor sürmeyi öğrenirsin

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    uagler için frenleri çok zayıf diyorlar bu doğrumudur.. birde hangisinde titreşim daha az.. bi arkadaşım mondial 100 kh vardı baya titreşim oluodu motosikletin üstünde yarım saat yolculuk edince ayaklarımız uyuşuyordu..

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    125 uag nin frenleri az falan değil gayet yeterli.titreşim maalesef her ikisindede var.
    titreşimsiz olsun dersen mondial 150 mr lere bak onlarda titreşim yokmuş galiba.

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    bütçem en fazla 2000 tl yani bu söylediğim iki motora uyuyor ne yazıkki 150 mr fiyat olarak uygun değil..

Bizim buraların yolları bozuk ve birazda olsa yokuş var ve motora çoğu zaman iki kişi bineceğiz.. Bu söylediğim iki motor bizim burda dayanabilirler mi ?

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Hocam sen mondiali bozuk yola sok senesinde parası katlar , mondial sarsılmaya gelmez her yerinden ses gelir kçı başı oynar
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    mondial bulusma derim ben bulastım 2 aylık motor telef oldu hurdaya cıkarcam verdiğin paraya yazık motoru elıme aldım daha 2000 de
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisi arasında seçim yapacaksan uag derim ben.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    cup al uag cok seri ve acayip on kaldırmaya meraklı debriyaja alısana kadar turlu vadireler atlatırsın yada atlatamazsın, cup la başla yukseltirsin zamanla zaten.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baştan vitesliye alışması daha avantajlı ilerde problem yaşamaz. Ayrıca uag kullanan arkadaşlarımda ön kaldırma görmedim yani istersen tabi kaldırırsın ama hiç öle olmuyor nedense bizimkilerde istemiyolar mı ne

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Mondial 125 Uag arkadaşım..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    Mondial100kh
    uag al . cuplarda plastik aksam çok. motor saplama vidaları ince ve narin. 2 kişi binildiğinde çekişi düşük. uag ye daha uzun süre binersin.

Motosikleti
    Mondial 150 rf
    Alıntı methal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial bulusma derim ben bulastım 2 aylık motor telef oldu hurdaya cıkarcam verdiğin paraya yazık motoru elıme aldım daha 2000 de
    aynen katılıyorum benim 150 rf henüz 3 bin küsürlerdeyken sululuk çıkarmaya başladı , soğuk havalarda deli ediyo beni , marş almıyo en sonunda akü bitiyo gene çalışmıyo , ayak marşı çalıştırır gibi oluyo stop ediyo , bi keresinde gazateyi yakarak hava filtresinden içeri ateş tuttuk bi arkadasla ve ayak marşıyla zar zor çalıştırdık , 2 kişi motoru 15 dakikada çalıştırdık , amörtisörler çok kötü parçalar çok kalitesiz tangır tungur gidio herbitarafı , bence illada mondial diosan bari 125 uag yi al en azından plastik aksamı çok az cup kadar teferruhatlı deil , biraz daha geç deforme olur diye düşünüyorum . . .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:03 ----------

bende birşey sormak istiyorm arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim , benim 150 rf yi 2 bin km deki kanuni zebra 90 ile takas etmeyi düşünüyorum sizce yanlış bi tercihmi olur , genellikle tek basıma kullanmayı düşünüorm , mobiletin 4 zamanlı hali oldunu söleyenler çoğunlukta ve frenleri kötü diyorlar, sizce bu motorun ön frenini diske çevirebilirmiyim olursa maliyeti kaça olur ve 150 rf ile takas etmek mantıklı bi seçimmi , özellikle belirtmeliyim 150 rf den hiç memnun deilim gerek yakıt konusunda gerek parça konusunda çok çabuk dağılan bir motor, plastik aksamı az olduğu için zebrayı düşünüorm , manuel vitesli alabilcek bütcem yok ve kimse 125 uag , 125 mg vs.. tipi motorları kafa kafaya tasaka yanaşmıyor ve üzerine koyucak param yok ancak zebra ile takas edebilirom , motorum 4 bin kmde napmalıyım?

NOT:Cup motor istemiyorum

Takas etmeyin,satın kurtulun istediğiniz motor ne zaman uygun düşerse o zaman alırsınız.

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    bu dağılma olayı sadece mondialde mi var mesela : ramzeyin cupu ve uagsi daha mı iyi ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    dağılma olayı kardeş bence sürücüye bağlı sen dikkatli kullandıktan sonra motora birşey olmaz bence motora gelincede bende 125uag öneririm daha sağlam daha seri daha güçlü ve yakıt olarak da aşya yukarı aynı yakarlar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Yani tamam sürücüyede bağlıda bizim buraların yolları bozuk ne kadar iyi kullansamda gene dökülür ozaman.. mondiali duymuştum dökülüyo diye ama diğerleride öylemi onu merak ediyorum.. Lütfen kimse Cup alcaksan Innova al demesin yada uag alcaksan kanuni vs.. bütçem belli 1800 tl..

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    2000 liraya 2. el ybr 125 alınabilir. o dediklerinin sıfırını mezara gönderir. ayrıca ufak cc az yakar diye bişi yok. bu sefer daha çok gaz vereceksin. büyük ccde yarım gaz gideceksin. tabi bu senin için geçerli olmayacak. 25 cc fark farketmez. örnek 1,5 sene önce xl200 le 600lük shadow arasında 10 kuruş fark vardı yakıtta. ikisinde şehir içi ve uzun yol olarak defalarca ölçüyodum.

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Çelik yuan ya100-7 yi düşünmeye başladım sizce nasıl ? oda mondial gibi mi ? Çelik olmassa mecburen ramzey alıcam..

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    arkadaşlar ben ramzey qm250 chopper kullanıcısıyım.siz benim motoru narin ve asfalt motoru olarak düşünebilirsiniz.ayıptır söylemesi eşeğe biner gibi biniyorum ve bana mısın demiyor.genel itibariyle ramzeyden memnunum.bir de ramzeyi araştır derim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)