Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

arkadaşlar kararsızım Mondial 150 MC ve Windy S 125 arasında kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar windy s i bana sorun
    Benim gibi kullanan yoktur bu motoru. Forumdan bazı arkadaşlar da bilir. 2000 kmde bir yağını değiştiriyorum, motor nereye istersem götürüyor. 6buçuk ayda 23500km oldu. Hedefim 90-100000 km yapmak.
    Ben motorun satıcısı değilim ama hakkında söyleyecek olumsuz bir yorumum yok. Sadece göstergeler bozuluyor, o da sadece benim motorda olan bir problem. Ybr ci arkadaşlar bozulmasın ama geçen akşam ilk defa kullandım ybr yi, çok zayıf bir motor. Deposu küçük gösteriyor, oysa windy s heybetli ve ağır. Bir de, pek huyum değildir ama ybr ile kapıştık, açık ara geçildi kendisi, windy çok seri.
    Mondial mc ye gelince, sadece internette gördüm, resimleri çok hoş. Bir de disk fren kullansalar çok yakışıklı olacakmış ama dikkatimi çeken birşey var, ön far ampulu hoşuma gitmedi ve daha önemlisi vites kolu hiç sevmediğim tipte. Şanzımanı kötü olabilir, kullanıcılarına sormak lazım.

arkadaş yazdığımı tekrar oku!!sanırım anlamamışsın.benim orda bahsettiğim motor Arora Kaısar 150-3A modelidir.yani ÇİN MALI.burda bu motordan bahsediyorum.anlattıklarımın yamaha ybr ile hiç alakası yoktur.burda değinmek istediğim ne kadar ii bakarsan bak çin malı kendini belli bi km den sonra gösteriyor.orda yazmışım 23.500 km de yağ yakıyor.Tekrar söyüyorum anlayana.. ÇİN Malı ucuzdur ilk kullanımlarda japon motorlarından farkı yoktur hatta daha ii de gidebilir.ama uzun süreli kullanımlarda motor metal yorgunluğu yaşadığı için performans düşer ve çok sıkıntı yaşarsınız.Çin motorları uzun ömürlü değildir.Belli modeller de yedek parça sıkıntıları vardır.ve yedek parça çok pahalıdır.ÇİN malı olan arorayı sırf parça sıkıntısı ve metal yorgunluğu dediğimiz performans düşüklüğü sebebiyle üzülerek sattım.Bu arada lütfen Çin malı olan arkadaşlar bana kırılmasın ama yaşadıklarımı yazdım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:10 ----------

Bu arada yamahayı sollayan arkadaşlar bi ara İstanbul MT grubunun buluşmasında tanışmak isterim.ybr hız motoru değildir.ama yine de lütfen beni de geçin.size arkadan el sallıcam..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:15 ----------

işin şakası bi yana bu makineler hız motoru değil.altımda ybr de olsa birini geçmek için 10.000 devirlere çıkmaya gerek yok.burda önemli olan kalitedir.ve kaliteli motor adıyla alakası olmayan bi yerde bile kendinden bahsettirir.bu arada içinizde honda cbf 150 geçen olmadı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Hayırlı olsun, benim merak ettiğim konu motorun frenajı ve dengesi nasıl? Lastikler iyi mi? Kayıyor mu? Tabii sadece merak, yoksa alacak değilim.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Metal yorgunluğu ile performansın ne alakası var ? Metal yorgunluğu varsa kırılır gider parçalar. Çin motorlarında Japonlara kıyasla olsa olsa kullanılan metal alaşımları adidir, üretim toleransları geniştir, ısıl işlemler yetersizdir ve tabi de titreşim sorunu vardır vs...

Motosikleti
    Honda CBX 250 04''
    arkadaslar cogunu okudum ben 2motoruda kullanmadım marka olarak konusayım mondıal servısıyım kanunıde tamır ederım fakat benım dusuncem kanunı mondıale nazaran daha saglamdır daha dayanıklıdır bunu soyleyeyım ybrdır cbfdır hıc bırsey demıcem arkadas ne ıstıyorsa onu alır her konuda zaten tıpık ınsanlar cıkarlar cbf ybr der gıderler onlarıda kafana takma
    [B][COLOR="Red"]....................................................................[/COLOR][/B]

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı AydinErsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cogunu okudum ben 2motoruda kullanmadım marka olarak konusayım mondıal servısıyım kanunıde tamır ederım fakat benım dusuncem kanunı mondıale nazaran daha saglamdır daha dayanıklıdır bunu soyleyeyım ybrdır cbfdır hıc bırsey demıcem arkadas ne ıstıyorsa onu alır her konuda zaten tıpık ınsanlar cıkarlar cbf ybr der gıderler onlarıda kafana takma
    yorum için çok teşekkürler
    bende zaten kafamda oturttum gibi ne alacağımı ;)
    eğer metal yorgunluğu falan deniyosa ben otomotiv bölümü okudum daha sonra paraya kıyar gömleği pistonu piston kollarını (ve bulursam krank milini) FORGET olarak değiştiririm!!!!
    yani illaki müdahale edilmesi gerekirse onu da yaparız neden bu kadar sorun ediyolar anlamıyorum herkes kafasına göre konuşuyo yok ybr yok cbf bizde biliyoruz onların kaliteli olduğunu ama ilk motorum olacak bu o yüzden kaliteli olmasından ziyede beni pişirsin yeter daha sonra alırız Allah nasip ederse japon yada italyan ama önemli olan şimdilik olayı kavramam!!!
    zaten konu başlığında 2 seçenek var daha ne ispat edilmeye çalışılıyo anlamıyorum!!!
    ama yine de yorum yapana yapmayana fikirlerini paylaşan herkese çok teşekkürler...

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    kesinlikle 150 mc ben böyle bi çinli görmedem kalkışta yamaha rx 135 i geçti olay budur titreşim kesinlikle sıfır MOTORDA BALANS SİSTEMİ MEVCUT
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Honda CBX 250 04''
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorum için çok teşekkürler
    bende zaten kafamda oturttum gibi ne alacağımı ;)
    eğer metal yorgunluğu falan deniyosa ben otomotiv bölümü okudum daha sonra paraya kıyar gömleği pistonu piston kollarını (ve bulursam krank milini) FORGET olarak değiştiririm!!!!
    yani illaki müdahale edilmesi gerekirse onu da yaparız neden bu kadar sorun ediyolar anlamıyorum herkes kafasına göre konuşuyo yok ybr yok cbf bizde biliyoruz onların kaliteli olduğunu ama ilk motorum olacak bu o yüzden kaliteli olmasından ziyede beni pişirsin yeter daha sonra alırız Allah nasip ederse japon yada italyan ama önemli olan şimdilik olayı kavramam!!!
    zaten konu başlığında 2 seçenek var daha ne ispat edilmeye çalışılıyo anlamıyorum!!!
    ama yine de yorum yapana yapmayana fikirlerini paylaşan herkese çok teşekkürler...
    ya zaten sıfır motor gomlek pıston kol ıstemez ıstese bıle takımı 40lıra ya cın malı cabuk bozuluyor olabılır fakat parcası ucuz
    [B][COLOR="Red"]....................................................................[/COLOR][/B]

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide arkadaşım nerede laf atmışım Ve ybr ile ne alakası var çözemedim.. Ybr lafı geçmiş mi msj'ımda ?
    ne adamsın recai ha pes valla neyse bizde bu taktikden devam ederiz artık .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle 150 mc ben böyle bi çinli görmedem kalkışta yamaha rx 135 i geçti olay budur titreşim kesinlikle sıfır MOTORDA BALANS SİSTEMİ MEVCUT
    enes napsak bizdemi alsak mr 250 de gözüm kalmadı değil bide injeksiyonlumus makina
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Çok gülüyorum ya..Rx 135'İ geçiyor bırak king'i Rx 115 i geçsin anahtarımı bırakır giderim..İlk önce 140 la ybr tokatlıyor Ondan sonra 160 yapan makinaları geçiyor Yakında 600 cc (r6 vs) sınıfına bulaşıcak Hadi hayırlısı.

Eray arkadaşım Senin monidal almanın yada yamaha honda vs almanın bize hiç bi yararı yok..Biz burada Bütün forumdaki arkadaşlar Yapıcağın seçimin senin için doğru iyi olması için uraşıyoruz..Sen gidip yamaha aldığın zaman bana kimse para vermez..Keyfin bilir istiyen istediği motoru alır

Motosikleti
    Çok gülüyorum ya..Rx 135'İ geçiyor bırak king'i Rx 115 i geçsin anahtarımı bırakır giderim..İlk önce 140 la ybr tokatlıyor Ondan sonra 160 yapan makinaları geçiyor Yakında 600 cc (r6 vs) sınıfına bulaşıcak Hadi hayırlısı.

Eray arkadaşım Senin monidal almanın yada yamaha honda vs almanın bize hiç bi yararı yok..Biz burada Bütün forumdaki arkadaşlar Yapıcağın seçimin senin için doğru iyi olması için uraşıyoruz..Sen gidip yamaha aldığın zaman bana kimse para vermez..Keyfin bilir istiyen istediği motoru alır
    kalkışta geçiyor rx 135 i bizim denediğimiz 2001 kingi geçti merak etme bende king hastasıyım bilmediğin buradan belli oluyor rx 115 rx 135 king ten daha seridir bunu bil ilk önce şanzuman yapıları farklı 135 king uzun yolda açılır
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    kalkışta geçiyor rx 135 i bizim denediğimiz 2001 kingi geçti merak etme bende king hastasıyım bilmediğin buradan belli oluyor rx 115 rx 135 king ten daha seridir bunu bil ilk önce şanzuman yapıları farklı 135 king uzun yolda açılır
    Enes Mc yi kap gel askıda kalkıcam..O haliyle bile geçemezsin Neden yanlış bilgi veriyorsun ? Anlaman normal antalyalısın nasılsa Fazla abartıyorsunuz..Sizin ibreler 140'ı gösterirken araba ibreleri 100..

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var kardeşim var.YBR de olmayan bir çok şey var.
    Benim MC 1000 km.de.Ybr leri tokat manyağı yapmaya devam ediyor.
    sen anca hız olarak kıyaslarsın başka ne özellik var söylede bizde duyalım,acaba yolda giderken ayakların titreşimden gıdıklanmıyormu,yoksa 1000 km cik yaptıgınamı güvenıyorsun 125 cc motordan hız bekleyen bir kişi çıldırmış olmalı xD

Motosikleti

işte benimde anlatmak istediğim bu
    bi pişelim ondan sonra bakarız önümüze
    daha evvelde yazdım benim kimseyi tokatlamak gibi bi düşüncem yok
    ayrıca bu makina daha yeni alalım test edelim ondan sonra burda paylaşırız düşüncelerimizi herkes gibi haksız mıyım???
    dediğim gibi yorum yazan yazmayan herkese çok teşekkür ederim...

Motosikleti
    Honda CBX 250 04''
    Enes Mc yi kap gel askıda kalkıcam..O haliyle bile geçemezsin Neden yanlış bilgi veriyorsun ? Anlaman normal antalyalısın nasılsa Fazla abartıyorsunuz..Sizin ibreler 140'ı gösterirken araba ibreleri 100..
    cok guvenıyosan gel benle kalk ???

ne bu kardesım onla kalkarım bunla kalkarım gıt trafıge gel kalkalım de burası yarıs sıtesı degıl arkadasım onla bunla klavyede kalkacagın bıryer degıl alıcagı motor hız motoruda degıl onu tokatlar bunu tokatlar bırakın bu ıslerı ya sankı pıstte draga kalkıyosunuz !!!!

Motosikleti
    ya zaten sıfır motor gomlek pıston kol ıstemez ıstese bıle takımı 40lıra ya cın malı cabuk bozuluyor olabılır fakat parcası ucuz
    bende zaten ihtiyaç halinde diye düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:48 ----------

ne bu kardesım onla kalkarım bunla kalkarım gıt trafıge gel kalkalım de burası yarıs sıtesı degıl arkadasım onla bunla klavyede kalkacagın bıryer degıl alıcagı motor hız motoruda degıl onu tokatlar bunu tokatlar bırakın bu ıslerı ya sankı pıstte draga kalkıyosunuz !!!!
    eyvallah aydın katılıyorum sana sonuna kadar

Motosikleti
    ybr topiğinde sabah akşam kaç yaptı yokus assagı kac yaptı duzde kaç yaptı yok onu tokatladım yok buna yan baktım dedyip duruyolar bura gelincede 125 lik motordan hız beklenmeski dionuz herkez tutturmus çinli kotudur turkusu gidiyor hadi hayırlısı.

sitedeki mc alan herkez ybr cbf i tınlamıyor bile dio. kesin yalan söylüyolar

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen anca hız olarak kıyaslarsın başka ne özellik var söylede bizde duyalım,acaba yolda giderken ayakların titreşimden gıdıklanmıyormu,yoksa 1000 km cik yaptıgınamı güvenıyorsun 125 cc motordan hız bekleyen bir kişi çıldırmış olmalı xD
    Ugur senin ibren 90'ı gösteriyorken Onların ibre 130 olay bu
    bak kardeş benim arkadaş çevrem 135 den tutun efsane rx z ile dolu ybr ci arkdasım dolu

ilk önce bin sonra böyle konuş bende mondiale hep sidikli mondial derdim ibresi ybr ile yan yana 120 ile gidiyor bnm arkadaşınki ibrede kesinlikle yanılma yok

ilk dene recai sonra konuş istersen hakkını yeme bende biliyorum çin mallarının fazla gösterdiğini

bu arada ilk 100 metrede 150 mc geçti yanluış olmasın
    Tamam enes Siz kralsınız kardeşim klawyede saatlerce sizinle tartışamıcam..Bizde çin motor sahibi olduk ben bişi demiyorum Milleti yanlış yönlendirmeye devam edin

Mcsi olan arkadaşlar varsa eğer antalyada, Gelin Rx ede gerek yok ybrm' iLe kalkıcam..Motor rodaj döneminde Atıp tutuyorsunuz 140 140 gelin Geçin anahtarı vericem Bukadar diyorum

Gel kalkalım arkadaşım ? Biz burada tokatlama konusunu tartışmıyoruz..Nerede çinli lafı geçse yok ybryi tokatladım yok bunu tokatladım yazılıyor..Bi konunun önceki msjlarını oku ne dersin ?

Motosikleti
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ugur yeni motorlarda titreşim yok :(

Motosikleti
    ya recai anlamadım seni ya

sana rx 135i tokatlıyor demiyorum

ilk 100 metrede geçiyor diyorum anlatamadım galiba

neymiş bu senin ybr ya gel yaylada salalım bnm motorla kim kimi kalkışta geçiyo

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    ya recai anlamadım seni ya

sana rx 135i tokatlıyor demiyorum

ilk 100 metrede geçiyor diyorum anlatamadım galiba

neymiş bu senin ybr ya gel yaylada salalım bnm motorla kim kimi kalkışta geçiyo
    Enes burası Yarış forumu değil harbiden İlla kalkıcaksak tıp yolunda kalkalım Kalkışla yetinmem kusura bakmayasın Senin Gibi en azından bilen bi adam bile bu yorumları yapıyorsa vay halimize ya sokakda bari deme rx mc falan Bende senle aslında rx konusunu tartışmıyorum zaten tartışılamaz kalkıştada ölü bi rx'i geçmişsindir..Bu arada hız tutkunu değilim..Sadece Mondial sürekli 140 yapıyor her motoruyla o yüzden yazdım buraya
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ugur yeni motorlarda titreşim yok :(

Motorun titreşimi yoksa güzel bi gelişme zafer Çinli arkadaşlar hep titreşimden kaybediyor zaten bunu aştılarsa Süper Ben zamanında 100 lira harcamıştım titreşim için %80 oranında kesilmişti..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)