Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: en iyi maxi-scooter hangisi?

Katılımcı sayısı
579. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kymco xciting 500

38 6.56%
  • kymco granddink 250

12 2.07%
  • honda silverwing 600

96 16.58%
  • suzuki burgman 400

70 12.09%
  • suzuki burgman 650

158 27.29%
  • yamaha yp400 majesty

31 5.35%
  • piaggio x9 500cc

51 8.81%
  • Piaggio x8

22 3.80%
  • gilere nexus

86 14.85%
  • aprilia atlantic sprint

15 2.59%
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

en iyi maxi-scooter hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    ktm italyan degil, Avusturya olmasin?

http://en.wikipedia.org/wiki/KTM_(mo...e_manufacturer)
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    listede neden x max yok ?

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bu konu açıldığında x max yoktuda ondan. ayrıca ankete en fazla 10 şık koyulabiliyor

Motosikleti
    yamaha xmax
    tamam o zaman şimdi x max var.Öyleyse en iyi maxi scooter xmax

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bravo Chaos106...Ayakta alkis tutuyorum...
    Slogan Budur!!!
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    fiyat performans olarak en iyi maxi scooter yamaha x-max ( touring olarak mondial 125 kt benim motorum )
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Ortopedist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha X max 250
    X max 250 gerçekten harika bir makina Kesinlikle 2500 cc sınıfında 1 numara. Daha üst sınıfta ise T max 500 (Black max) çok karizmatik duruyor..

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    xcıtıng500 üzerine scooter tanımam arkadaşlar.muhteşem bişey.sadece yakıt sarfiyatı biraz fazla.ama yol tutuşu harika.

Motosikleti
    yamaha xmax
    xmax o kadar tutulduki son 6 ayda 2300(iki milyar üçyüz milyon) zam geldi .Talep çok olunca fiyatlara asılmasalar zaten ayıp olurdu.Ama olsun gene de verdiğin parayı sonuna kadar hakediyor.Performans desen var estetik desen var Yakıt tassarrufu desen oda var Etiketin kralı valla......

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    Tabii ki AN650 Burgman
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Bakın bakalım anketde ne cıkmıs..Yok sonradan piayasaya girmişmiş falanmıs filenmiş..Bazı gercekler asla degişmez...100.000 kere anket yapılsa sonuc değişmez..

Motosikleti
    yamaha xmax
    Neye göre en iyi ?
    Çok pahalı olunca mı en iyi ?(23,700 ytl )
    Çok benzin yakıyorsa mı en iyi ?(100km de ortalama 7,5lt yakıor )
    Yedek parça ve servis ağı zayıf olunca mı en iyi ?
    Eğer en iyi bu yazdıklarıma göre ise evet en iyi scooter bu ama biraz gerçekçi olalım
    Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca ..

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş
    işin şakası tabi bu

mükemmel ötesi bir makine olan burgmandan baskası yalan derim ben...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş
    Budur...
    KOnuyu uzatmaya gerek bile yok... HAtta topiğe devam etmeye bile gerek yok..Kilitleyin gitsin..
    S&S

Motosikleti
    yamaha xmax
    doğru kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş lakin benim halim vaktim şükür yerinde kaldıki altımdaki makinenin fiyatı da çan çin çon mallarından kat ve kat fazla (10.150ytl onbinyüzelli ytl )Alınabilirlik oranı daha makul ve kalitesi tartışılmaz .Herkesin bindiği kendine güzeldir diyelim madem öyle bitirelim....

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin bindiği kendine güzeldir diyelim madem öyle bitirelim....
    bak baba en doğrusu budur bence
    tarzım olmadığı için r1 ler r6 lar bile bana güzel gelmiyor
    kıcı kırık bir zatım var bana yetiyor. ilerde olursa bir burgman olmassa canı sağolsn

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Bu arada karşılaştırmaları okudum.Benim motorum Silver Wing olduğu için özellikle oraları okudum.Burgman ile silver sahipleri arasında nerdeyse polemik denilebilecek durumlara gelinmiş.Ben şu kadarını söyleyeyim:Herkesin en beğendiği motor kendi motorudur.Benim niyetim Burgman almaktı.Ama Silver'in motor sesini duyunca hemen ona yöneldim.Teknik olarak burgman daha iyi olabilir.Ben bu tartışmaya girmek istemiyorum.Ama sürüş zevki olarak son sürat olarak düşünürseniz bende burgman 650 ye oy veririm.Bütün tartışmalar bir yana.Ben motor alırken önce gücüne,sonra tipine bakarım.Yakıt 3. sırada gelir.Param yetse burgman 650 alırdım.Kendi motorumdanda çok memnunum.Ama 180 ile giderken yanımdan geçen burgman 650 canımı sıkmadı desem yalan olur.Motor alırken önce tecrübenize sonra paranıza göre seçersiniz.Scooter'ın en hızlısı şu anda burgman 650 dir.Teknik özellik olarakta en yüksek teknoloji yine ondadır.Ama problemli olup olmadığını sadece uzun süre kullananlar bilir.Ben Silver ile hiç problem yaşamadım.Herkese şiddetle tavsiye ederim.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piaggio X8 200
    Bagaj ustası: X8 200

Scooter denince akla ilk gelen markalardan birisi olan Piaggio ürün yelpazesini sürekli olarak yeniliyor ve geliştiriyor. Piaggio modelleri arasına son olarak maxi scooter sınıfında yer alan ve büyük bagajıyla dikkat çeken X8 200 eklendi.

Son dönemlerin scooter modası maxi scooter oldu. Birçok motosiklet kullanıcısı, bu sınıfta yer alan araçlara daha çok ilgi duymaya başladı. Kalabalık şehir trafiğinde motosikletlere göre daha rahat kullanılıyor olması ve konfor açısından geleneksel scooterlardan daha başarılı olması maxi scooterları günden güne daha iddialı bir konuma getiriyor. Tabii ki maxi scooterlarda işe ya da eve giderken vites değiştirmenin otomatik olarak yapılmasının da büyük avantajı var. İşte firmalar da maxi scooter sınıfında yaşanan bu ani gelişimden son derece memnun görünüyor ve ürün seçenekleri arasına yenilerini katabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Scooter denince akla ilk gelen markalardan birisi olan Piaggio bu tür modelleri üreten ilk firmalardan biri. Piaggio şimdi de maxi scooterda küçük motor seçeneğine yer verdiği X8 200 ile iddialı. Piaggio yetkilileri X8 200'ün trafikten sıkılanlar için bu modelin çok iyi bir çözüm olduğunu da belirtiyor.

X8 200'ün en önemli avantajlarından birisiyse oldukça büyük bir bagaj kapasitesine sahip olması. Alışılagelmiş sele altı bagajının yanı sıra X8 200'ün arka bölümünde de büyük bir bagaj bölümü bulunuyor. Toplam 56 litrelik (bu hacim 100 litreye kadar çıkabiliyor) kullanım alanının sunulduğu bagaj bölümünün başka bir özelliği daha var. Arka taraftaki bölüme otomobillerde olduğu gibi arka kapak açılarak ulaşılıyor. Yani park halindeyken seleyi kaldırmak zahmetine girilmiyor. Bu bagaj alanı, küçük eşyalarla birlikte giysileri ve tenis raketi gibi uzun eşyaları bile alabiliyor.

Piaggio X8'in görünümüne bakıldığındaysa ön taraf gerçekten çok etkileyici görünüyor. Sinyallerle birlikte V şeklinde tasarlanmış far grubu motosikletin görünümünü etkileyici yapmış. Farların iyi bir aydınlatma sağladığı belirtilirken sinyaller de otomobillerde olduğu gibi karoser parçalarının içine monte edilmiş. Bu sayede sinyallerin diğer sürücüler tarafından daha rahat görülmesi sağlanırken herhangi bir düşme anında da kolayca kırılması engellenmiş.

Far grubunun üzerinde duran büyük koruma camı da X8 200'ü ayrıcalıklı kılan özelliklerden. Bu sayede uzun süreli yolculuklarda bile sürücü önden gelen rüzgardan en az seviyede etkilenmiş oluyor. Gidon üzerinde yer alan kontrol düğmeleri sürüş sırasında bile kolay ulaşılacak şekilde tasarlanmış. Son derece modern bir görünüme sahip olan gösterge paneliyse rahat okunuyor ve üzerinde kullanıcının ihtiyacı olan her şey bulunuyor. Bunun yanında gidonun sol alt tarafında küçük bir torpido gözü bulunuyor. Bu bölüme küçük eşyalar konulabilirken 12 V'luk priz sayesinde cep telefonları sürüş sırasında bile şarj edilebiliyor. Piaggio X8'deki sele tek parçalı olarak tasarlanırken sürücünün yolcudan daha aşağıda oturması sağlanmış. Bu sayede yolcunun sürücüyü fazla rahatsız etmemesi planlanmış. X8'de yolcu için çok büyük bir tutunma demiri ve büyük bir ayak koyma alanı ayırması da önemli bir avantaj.

Bu maxi scootera arkadan bakıldığındaysa bagaj bölümü ve bu bölümü çevreleyen stop grubu dikkat çekiyor. Ayrıca sinyal lambaları da bu bölümün içine konumlandırılmış.

Piaggio, X8 200'de kullanılan motorda da son derece iddialı. Hatta bu 200'lük modelin motor özellikleri sayesinde 250'lik modellerle eşdeğer olduğu iddia ediliyor. 198 cc hacmindeki, tek silindirli, 4 zamanlı motor, 8500 d/d'de 21 HP güç, 6500 d/d'de 17.5 Nm tork üretiyor. Ayrıca düşük yakıt tüketimi sayesinde 12 lt'lik deposuyla X8 200'ün uzun süre benzinciye uğramaya gerek duymadığı da belirtiliyor.

Teknik özellikler
    Motor Tek silindir, 4 zamanlı
    Motor hacmi 198 cc
    Maksimum güç 21 HP-8500 d/d
    Maksimum tork 17.5 Nm-6500 d/d
    Son hız 120 km/s
    Şanzıman Otomatik, CVT
    Uzunluk 2050 mm
    Genişlik 760 mm
    Sele yüksekliği 790 mm
    Ağırlık 157 kg
    Yakıt kapasitesi 12 lt

piaggio x8 hakkında ne daşünüyosunuz?
    ne düşünülürki abi? müthiş bir scooter zaten kurallara uymak lazım ve uyduğunda çok fazla hız yapamayacağını göz önünde bulundurduğundada çok ekonomik bi alet. tavsiye ederim. piaggio olsun çamurdan olsun..

oguzhanabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gillera runner 200 vxr
    nexus veya beverly 500 şekilse şekil kaliteyse kalite hızsa hız gerisi hikaye

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    SiLverwing diorum
    Born To Be wild,Live to Ride...

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler