Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr mi? Honda Cbf 150 mi? Tvs Apache mi? Kanuni Windy mi? Hangisini almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    valla CBF YAZISINI GÖRDÜM AMA DAHA ÇOK TÜRKİYEDE SATILMAYAN AMA HONDANIN UNİCORN MODELİNE BENZİYOR

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:07 ----------

..bu konuyu açan ark. teşekür ediyorum çünük apachiye kafayı takmıştım..ybr i baştan eledim zaten arkadaşım yeni kasasını kullanıyodu..biraz da ben sürdüm..titreşim denilen olay apachideki benim kafamı bozmuş durumda şuan..HERKES CBF 150 Yİ SEVMİYO NEDEN ARALARINDA KGSI EN AĞIR EN SAĞLAM MOTOR...
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Evet Cbf yazıyor, bencede unicorn olabilir. Çok hoş bi motor, neden Türkiyede yok anlamak mümkün değil. Böyle bi model Türkiyede çok satar bence. Cbf 150 nin Türkiyedeki modelinden çok daha güzel bu unicorn modeli.

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Yanlış anlama yeni üyesin seni soğutmak kırmak için söylemiyorum ama bu senin sorduğun soruların cevabı ve hatta sonrasında da soracağın soruların cevabı var araştırırsan bulabilirsin genede görüyorum ki herkes yardımcı olmaya çalışmış gerçekten bu site çok ama çok yardım sever bir kez daha anladım. Bende sana bir iki tavsiye veriyim burda herkes iyi kötü bişey söyler 4 motor hakkında ama kimse kanuni dışında ki bi motora alma demez çünkü 2 tane japon var tercihinde bu iki motorun kullanıcılarının sayfasına gir ordan gör durumu iki sayfada çok aktif. Kanuni fiyat ve kalite olarak güzel ama uzun vadede iş şanşa bakıyor çinlide. yani tvs , yamaha , honda duruken kanuni zor. Sıfır alıcaksan tvs çok güzel bi model çıkarttı kullananlar çıksa bile en az 2-3 ay sonra net bi bilgi alırsın ama kendini ispatladı bence güvenilip alınabilir.

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Dün bir kuryeyle konuştum, Tvs Apache vardı kuryede. 4.000 TL civarı bir fiyata aldıklarını, Honda Cbf 150'ye göre daha az yakıt tükettiğini, titreşim olduğunu söyledi. Fakat motor çok kaslı ve güzel duruyordu. Lastikleri filanda kalındı.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı Motomaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir kuryeyle konuştum, Tvs Apache vardı kuryede. 4.000 TL civarı bir fiyata aldıklarını, Honda Cbf 150'ye göre daha az yakıt tükettiğini, titreşim olduğunu söyledi. Fakat motor çok kaslı ve güzel duruyordu. Lastikleri filanda kalındı.
    Eğer 0 titreşimli bir motora binip apacheye binersen alışırken bir süre sıkıntı çekebilirsin.Benzer titreşimi hiç olmayan bir motora binmediysen apache problem çıkarmaz.Abartılıcak kadar bir titreşimi yok.

Peki diyorsan ben sıfıra yakın titreşim istiyorum ; Ön Dişliyi 13'den 15'e çıkarırsın Cbf gibi yol alırsın , titreşim sadece yüksek devirlerde var onuda en çok artçı hisseder sana fazla etkisi yok.

Eğer alıpta 15 dişli takarsan , motorun agresifliğini özleyip titreşimi hiçe sayıp 13 dişliyi geri takıcağına eminim.Apache'de eski konulara bakarsan yapmadığımız kalmadı motora ; murat arkadaşımız çift egsoz taktı , başka arkadaşımız zenon , bi başkası dişli modifikasyonu , bi başkası far karartma oradada bazı bilgiler var ve hiçkimse titreşimi problem etmemiştir çünkü abartılıcak derecede yok.

Kimse kızmasın fakat CBF'i seçeneklere almayın , görünüş itibariyle dede motoru vede devir göstergesi yoktu yanlış hatırlamıyorsam.

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Apache çok hoşuma gitti ama yinede tereddütlerim var. Bazıları elektrik aksamında sorun çıktığını söylüyorlar.(Göstergenin yanması, ampüllerin yanması gibi vb.) - Titreşim olması. - Biraz küçük olması.(Uzun boylu biriyim) - Fiyatının yüksek olması. Ama bunların ötesinde halojen farları, gazlı arka amortisörü, tasarım ödülüyle çok güzel ve kaslı duran bir motor, görünüşü gerçekten kendi sınıfındakilere fark atıyor. Rtr 150 modeli Türkiyeye gelirse o daha da iyidir diye düşünüyorum. Honda Cbf 150 ise konfor bakımından, kalite bakımından iyi fakat pek beğenemedim bu motoru. Benim tarzıma hitap etmiyor ama aklımda kalmıyor değil. Yani Cbf 150 Unicorn Türkiyede olsa 1 dakika durmam hemen onu alırım.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Motor demek konfor demekse Cbf al ne diyim

Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse kızmasın fakat CBF'i seçeneklere almayın , görünüş itibariyle dede motoru vede devir göstergesi yoktu yanlış hatırlamıyorsam.
    Kesinlikle kızmıyorum ama şu yorumun beni çok güldürdü
    Dedem 600RR kulansa, o da mı "dede motoru" olacak.

Ne demek "dede motoru" açabilirmisiniz?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arkadas bu saydığın motorların içinde türkiye şartlarına göre biçilmiş kaftan cbf tir. servis yedek parça,sağlamlık,güvenlik hepsinden 1 adım öndedir.artık seçim senin hangisini beğeniyorsan onu al.not:yıllardır suzikiciyim

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Honda Cbf Unicorn neden yok türkiyede onu anlamış değilim...
    Aklım Apachede açıkcası. Hayırlısı...

Motosikleti
    HERKES cbf 150 diyorda şuan 2011 apachi kalitesini yükseltmiş durumda 2011 ini gören varmı bilmiorum..devir olmuş olmamamış farketmez..o sorun deil..cbf 150 kasa deiştirse çok harika satar..dijital ekran tekerler kalın..cbf 150 atacan çantaları tura çıkacan..cbf 150 lye kuryeLİK yapanlardamı dede:D......titreşim görmemişsiniz galiba siz çinlilere binin apachinin titreşimine dua edersiniz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet apachi de titreşim 0 a yakın ben geçen gün bindim hemde artçı olarak hiç rahatsız etmiyo yakın zamanda olmasa da yaza apachi ye geçerim iki usta var ikiside yamaha ve tvs bayisi aynı dükkanda çalışyorlar biri ybr diyo diğeri apache hiç fakları yok titreşim sağlamlık honda içinse söyleneler ortada motor ucuz fakat yedek parça elyakıyo diğer iki markaya göre tercih senin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha ve hondanın türkiyeye gelmeyen modellerini görseniz hindistanda yaşamak istersiniz((nedne japonya değilde hindistan bütün modeller orada ürtiliyor olabilir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

MOTOMAX..SENİN MT PROFİL RESMİNE KOYDUĞUN RTR 160 DAHA TR ye GELMEDİ RTR 180 VAR BİDE 17.5 HP ARKA ÖN ABS!!!!!OO GELSİN KUŞKUSUZ ALACAM

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu kadar titreşim şikayetinden sonra ben olsam deneme sürüşü yapmadan Apache'yi hayatta almam.

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    kardeşim ben ybr ile uzun yol, şehir içi, dağ tepe her türlü şartta yol yaptım (makina kuzenimin) gerçekten taş gibi titreşim neredeyse sıfır başkada bişey demiyorum..
    olumune bu sevda..

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ve hondanın türkiyeye gelmeyen modellerini görseniz hindistanda yaşamak istersiniz((nedne japonya değilde hindistan bütün modeller orada ürtiliyor olabilir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

MOTOMAX..SENİN MT PROFİL RESMİNE KOYDUĞUN RTR 160 DAHA TR ye GELMEDİ RTR 180 VAR BİDE 17.5 HP ARKA ÖN ABS!!!!!OO GELSİN KUŞKUSUZ ALACAM
    Haklısın sercan, hakkaten hindistandaki modeller çok güzel. Bence bu tür modeller Türkiyemizede gelmeli. Ne kadar çok model olursa o kadar çok seçenek olur. Örneğin; Hindistanda, Hondanın Cbf 150 sınıfında bir sürü modeli var ama Türkiyede tek seçeneğimiz var. Keşke daha fazla olsaydı.

Profilimdeki motor çok güzel bi model, o model gelmesede Rtr 150 zaten gelecekmiş. Tvs'nin sitesinde de yazıyordu geleceği.

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Oldukça hoş görünüyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:25 ----------

Gördüğüm kadarıyla piyasada en fazla Honda Cbf 150 kullanılıyor. Çünkü kuryelerde ve kullanıcılarda en çok Cbf 150'ye rastlıyorum. Her gün gördüğüm motor Cbf. İstanbulda en fazla tercih edilen motor bu gördüğüm kadarıyla.

Motosikleti
    Honda ve yamaha üretimini bozmuş durumda yeni kasa çinde üretlirken..hondanında o şekilde.ama aynı şekilde parçası aynı yerde üretilen ve motoruda aynı yerde üretilip satılan tek motor tvs..

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Nerede üretildiğinden çok, verilen hizmet ve servis ağı-yedek parça maliyet bence daha önemli.

Motosikleti
    Gittim bayiye fln da sordum araştırdım daha apachi satılmadı 2011 yeni iist.bilmiyorum mersin için konuşyorum..1 ay sonra ilk parti gelecekmiş..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)