Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Geniş Büyük Kasa (maxi) Scooter?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    Mondial 150 ZAT türü Geniş Uzun Scooter lar la ilgileniyorum baska neler var alternatif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Bende 150 T1 Var Herşey Düşünülmüş (Tasarımcısı Honda Olunca (: Fes 250 %99 Çakması) Ama Dünden Sonra Çin Motoru Alma Diyenlerdenim (: 0Km Alıcaksan Biraz Daha Para Koyup Kymco,Sym V.b Motorlar Al

Daha Öncelerden Çin Motorlarına Laf Söyleyenlere Kızardım Ama Şu Anda O Durumdayım.. Ama Motorum Hakkını Verdi Sözüm Yok 45.000 Km Ye Geldi İlk Defa Yolda Bıraktı Tamir Ettirdim Hala Çalışıyor (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Bizim Sinanın Motoru (:
    Zat Düşünürsen Alınabılıcek Bir Motor
    "TayGuN"
    "GuNControll"

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Benim de kullanıyor olduğum storm 150'ye de bi' göz at. Zat kadar hantal değil. diğer küçük scooterlar kadar ufak değil. Çok rahat bir alet. 13.000 km'deyim. Ciddi problemler çıkarmadı.

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 150 T1 Var Herşey Düşünülmüş (Tasarımcısı Honda Olunca (: Fes 250 %99 Çakması) Ama Dünden Sonra Çin Motoru Alma Diyenlerdenim (: 0Km Alıcaksan Biraz Daha Para Koyup Kymco,Sym V.b Motorlar Al

Daha Öncelerden Çin Motorlarına Laf Söyleyenlere Kızardım Ama Şu Anda O Durumdayım.. Ama Motorum Hakkını Verdi Sözüm Yok 45.000 Km Ye Geldi İlk Defa Yolda Bıraktı Tamir Ettirdim Hala Çalışıyor (:
    Cin motoru alma diyenlerdesin ama 45.000 km'ye kadar sorunsuz binmissin birakta 1-2 kere yolda biraksin

Motosikleti
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cin motoru alma diyenlerdesin ama 45.000 km'ye kadar sorunsuz binmissin birakta 1-2 kere yolda biraksin
    Son 1 Haftadır Saat 19:00-22:30 Arası Tamircideyim.. Eleman Gibi Oldum...
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 1 Haftadır Saat 19:00-22:30 Arası Tamircideyim.. Eleman Gibi Oldum...
    ama yinede bianda silip atmamak gerek...

1 aydır bende arastırmadayım ama ıstersen kymco downtown 300i yi bı sende arastır yada x9 nexus 500 de gusel bunları da unutma derim

Motosikleti
    Kanuni Ronny

fiyatları incelemeye basladim

Acaba Cinmalı Olmayan Markalar neler
    Mondial
    Kanuni
    Bisan
    Asya çinli ee olmayanlar neler
    Kymco herhal benim bildigim heryerinde Madein Taiwan yazıyor
    Honda-yamaha-suzuki dir herhal
    Pieggio-Sym saglamdir diyorlar baska guvenilir markalar neler
    Neyi Beğenip Seçersen Seç,Aklın Hep Seçemedigin de Kalır :-(.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Çin malı commuter, cruiser, cross (Yazının geri kalan kısmında 3C olarak bahsedilecek) alınabilir ama çin malı scooter kesinlikle alınmaz diyenlerdenim.

Not: Çin malı scooter kullanıyorum.

Şimdi gelelim okumaya üşenmeyenler için bu cümlede ne anlatmak istediğime;
    Öncelikle çin malı motosikletlerin en önce bozulan, yıpranan aksamları sarf malzemeleri.

Elinize de yakışıyosa 3C 'nin sarf malzemelerini (fren balatası, zincir, debrijay teli vs...) hiç ustaya götürmeden parçaları da internetten sipariş vererek çok ekonomik fiyatlara yenileyebilirsiniz.

Ancak çin malı bir scooter aldığınızı varsayalım. Bazı durumlarda sorunun ne olduğunu anlamak bile günler sürerken, arka fren balatanızı değiştirmek için 10dan fazla civata söküp takmayı, kaldıraçınız olmadığı için de gece çekeceğiniz bel ağrısını, hatta bazen sıcak egsozun ellerinizi yakmasını (fren balatası değiştirirken boğazdan egsoz sökülmeli) düşündüğümüzde ustaya parçaların daha üzerinde bir işçilik ödemeyi daha mantıklı bulacak, kayışınız eskidiğinde hava tabancanız olmadan kasnak sökmeye çalışıp ellerinizi yaralama tecrübesinden mahrum kalmayacaksınız. Bir çoğunun sonunda da isyan edip motoru ustaya götüreceksiniz. Düştüğünüzde kırılan granaj dişleri için harcadığınız silikonun haddi hesabı olmayacak, silikon kokusundan kafanız güzel olacak. Zaman geçtikçe de sorunun nerde olduğunu bilseniz bile müdahale etmenin zorluğu sizi çileden çıkaracak. Hele ki "ben civata söküp takamam" diyorsanız aman derim uzak durun. Ya kaliteli bi scooter alın ya da çin malı olsa da başka bir tarz...
    Ampul değiştirmek bile can sıkıcı

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Bu ara bende merak saldım aslında, 2. bi motor düşünüyorum windy 125 yetiyor ama bide maxi iyi olur diye düşünüyorum, ne gibi çeşitler var ben motoran mondil zat ve çelik 150 var diye biliyorum başka model çeşit varmı benim için heybetli kasa olması önemli..

Kardeşim konunuda istila etmiş gibi hissettim ama kusura bakma..

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    Alıntı poyraz010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ara bende merak saldım aslında, 2. bi motor düşünüyorum windy 125 yetiyor ama bide maxi iyi olur diye düşünüyorum, ne gibi çeşitler var ben motoran mondil zat ve çelik 150 var diye biliyorum başka model çeşit varmı benim için heybetli kasa olması önemli..

Kardeşim konunuda istila etmiş gibi hissettim ama kusura bakma..
    Nedemek Bekleyip Göreceğiz zaman yok olsa
    Sırayla hepsinin Sitesini tek tek girer bakarız
    Mondial-Kanuni-Keewey-vb...
    Ben Asya var biliyorum ama Ayak koyma kısmı cabucak deforme oluyor yani Kırılıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:01 ----------

Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı commuter, cruiser, cross (Yazının geri kalan kısmında 3C olarak bahsedilecek) alınabilir ama çin malı scooter kesinlikle alınmaz diyenlerdenim.

Not: Çin malı scooter kullanıyorum.

Şimdi gelelim okumaya üşenmeyenler için bu cümlede ne anlatmak istediğime;
    Öncelikle çin malı motosikletlerin en önce bozulan, yıpranan aksamları sarf malzemeleri.

Elinize de yakışıyosa 3C 'nin sarf malzemelerini (fren balatası, zincir, debrijay teli vs...) hiç ustaya götürmeden parçaları da internetten sipariş vererek çok ekonomik fiyatlara yenileyebilirsiniz.

Ancak çin malı bir scooter aldığınızı varsayalım. Bazı durumlarda sorunun ne olduğunu anlamak bile günler sürerken, arka fren balatanızı değiştirmek için 10dan fazla civata söküp takmayı, kaldıraçınız olmadığı için de gece çekeceğiniz bel ağrısını, hatta bazen sıcak egsozun ellerinizi yakmasını (fren balatası değiştirirken boğazdan egsoz sökülmeli) düşündüğümüzde ustaya parçaların daha üzerinde bir işçilik ödemeyi daha mantıklı bulacak, kayışınız eskidiğinde hava tabancanız olmadan kasnak sökmeye çalışıp ellerinizi yaralama tecrübesinden mahrum kalmayacaksınız. Bir çoğunun sonunda da isyan edip motoru ustaya götüreceksiniz. Düştüğünüzde kırılan granaj dişleri için harcadığınız silikonun haddi hesabı olmayacak, silikon kokusundan kafanız güzel olacak. Zaman geçtikçe de sorunun nerde olduğunu bilseniz bile müdahale etmenin zorluğu sizi çileden çıkaracak. Hele ki "ben civata söküp takamam" diyorsanız aman derim uzak durun. Ya kaliteli bi scooter alın ya da çin malı olsa da başka bir tarz...
    Ampul değiştirmek bile can sıkıcı
    Mesajı okudum ama benim Aklıma Takılan Fiyatı 3000-4000 TL yi gecmiyecek kaliteli birsey.

Burda Pek cok dukkanda Kymco Move XL125 var 4500 TL atv veya araba fiyatina
    Neyi Beğenip Seçersen Seç,Aklın Hep Seçemedigin de Kalır :-(.

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Valla ben 2. el düşünüyorum, alacağım daha kesin değil ama gözüme hoş gelen bişey olursa kaçırmicam.. Bekleyelim bakalım ne türleri varış benim için büyük kasa olması önemli uzun yol yapmayı planlıyorum yani uzun yol derken 200 gidiş 200 geliş işte..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler