Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Yzf r125 vs Aprilia rs125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Merhabalar, foruma ilk mesajım hayırlı olsun Sonunda ehliyet için kayıt yaptım ve sorun olmazsa motor ehliyetimi alacağım, sorduğum bir kaç usta, tanıdıktan aldığım bilgiye göre bu iki motor başlangıç için idealmiş.

Sizden ricam bana hangi motoru tercih edeceğinizi nedenleriyle söylemeniz.Şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    aprilla rs 125 iki zamanlı daha seri bi motor
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    rs 125 2 zamanlı çok daha seri ama daha fazla yakar yzf ye göre.ayrıca ninja 250 de bu katagoride hem 250cc hem çift silindir bence daha ideal

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    cbr 125r tavsiye ederim

Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    @aras1925
    öncelikle teşekkürler, ses olarak hangisi daha tatmin eder sizce?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:29 ----------

@funkyboys

yzf ve rs125 ,cbr a göre biraz daha küçük gibi geldi bana o yüzde cbr düşünmüyorum

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı tutku1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @aras1925
    öncelikle teşekkürler, ses olarak hangisi daha tatmin eder sizce?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:29 ----------

@funkyboys

yzf ve rs125 ,cbr a göre biraz daha küçük gibi geldi bana o yüzde cbr düşünmüyorum
    Evet cbr 125, yzf ve rs 125'e göre daha kalıplı

Sanırım motorları biraz karıştırdınız.Yzf ve rs125, cbr'dan daha kalıplı ve daha racingimsi aletler

Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet cbr 125, yzf ve rs 125'e göre daha kalıplı

Sanırım motorları biraz karıştırdınız.Yzf ve rs125, cbr'dan daha kalıplı ve daha racingimsi aletler
    evet bende şimdi farkettim işte daha küçük olduğu için cbr düşünmüyorum ama bu 2 motor arasında kaldım

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    Merhabalar, foruma ilk mesajım hayırlı olsun Sonunda ehliyet için kayıt yaptım ve sorun olmazsa motor ehliyetimi alacağım, sorduğum bir kaç usta, tanıdıktan aldığım bilgiye göre bu iki motor başlangıç için idealmiş.

Sizden ricam bana hangi motoru tercih edeceğinizi nedenleriyle söylemeniz.Şimdiden çok teşekkür ederim.
    eger ilk motorun olcaksa ve tecruben yoksa rs 125 hayatin acisindan tehlikeli olabilir adinin 125 olduguna bakma sen onun
    cbr uygun gibi baslangic icin ama onun tipi benimde pek hosuma gitmiyo yzf 125 tip olarak cok guzel ama oda biraz tuzlu ayrica gordugum kadariyla turkiyede az var ufak bir kazada sana pahaliya mal olabilir yedek parca acisindan. (fiyatlarini bilmiyorum sadece piyasada az oldugu icin parcasinin pahali olacagini dusundum)

Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Alıntı Djnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger ilk motorun olcaksa ve tecruben yoksa rs 125 hayatin acisindan tehlikeli olabilir adinin 125 olduguna bakma sen onun
    cbr uygun gibi baslangic icin ama onun tipi benimde pek hosuma gitmiyo yzf 125 tip olarak cok guzel ama oda biraz tuzlu ayrica gordugum kadariyla turkiyede az var ufak bir kazada sana pahaliya mal olabilir yedek parca acisindan. (fiyatlarini bilmiyorum sadece piyasada az oldugu icin parcasinin pahali olacagini dusundum)
    Teşekkür ediyorum öncelikle, önceden motor kullanmışlığım var fakat vitesli motorlar değildi.O yüzden başlangıç için dedim. Parça fiyatlarını da sordurdum bu iki motorun genelde yedek parça bakımından yzf'nin yedek parçalarının aprilia'dan daha rahat bulunabilceğini söylediler.

Motosikleti
    [QUOTE=tutku1;1996077]@aras1925
    öncelikle teşekkürler, ses olarak hangisi daha tatmin eder sizce?[COLOR="Silver"]

ikisinide yakından görmedim dostum bilmiyorum ses açısından hangisi tatmin eder ama mantıken ninja 250 daha tatmin edicidir.bu arada ninja 250 araştırdınmı?

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    aprilia ilk motor için biraz sakat gibime geldi.. çok fazla atak olur 2 zamalılar. yzf de epey tuzlu bi arkadaşın da söylediği gibi. ama uzun süre kullanırım zaten akıllı sürücüyüm dersen, hem kalıp hem tatmin açısından hyo 250r yi de tavsiye edebilirim...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    ikinci el bi hyo çokçok işini görecektir hız istersen eger aprilla 125 rs ile hyo 250 gtr aynı hızlara ulaşabiliyor yzf yi bilmiyorum :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:09 ----------

ve büyük ihtimallede büyültmek isteyeceksindir o yüzden ikinci el bi hyo derim tabi vitesli hiç kullanmadıysan sana tek tavsiyem ikinci el bi mondi 125 uag yada ybr125
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Siz hangisini seçerdiniz ve nedenleri sorarsan her kafadan bir ses çıkar. Sen almayı istediğin motor da nasıl özellikler arıyorsun ? Ne kadar bir bütçe ayıracaksın bu işe.

Bana sorarsan Kawasaki zx 250 r al derim. ama illa yorum yap diyorsan ;

Yamaha YZF 125 R
    Görüntü çok güzel, abisi r6 yı aratmaz.
    Fiyatı gereksiz şekilde pahalı.
    Parça sorunu çekmezsin.

Aprilia RS 125
    2 zamanlı olduğu için seri bir motordur.
    işçilik olarak çok kaliyeli.
    Diğer modellere göre fazla yakar.
    Yedek parça sıkıntısı çekmezsin ama biraz daha pahalı olur.
    İlk motorun olacagı için tavsiye etmem.

Honda CBR 125
    Güzel bir motor ama bütçenin diğer modellere yeteceğini düşündüğüm için daha alt sınıf olan bu motoru almanı tavsiye etmem.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp

e cbr düşünmüyorum
    Dü$ünür$ün Karde$ dü$ünür$ün

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    tecrüben yoksa al ucuz parçalı bir motor bin cbr 125 falan ile başlama sende yanarsın
    rs 125 desen başlangıç motoru değil
    tecrübende yok sanırım cg 125 paklar seni

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    rs125 akar gerisi arkasından bakar ama sen cbr125 al kafan rahat olsun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Herkese teşekkürler fiyat konusunda motorcu bi tanıdığım alacağı için hediye olarak sorun olmaz , çünkü kendisi bana 3 motor sundu birini seç dedi bunlar;cbr125, yzf 125r , rs125 .Ben bu üçü arasndan cbr ı eledim çünkü alacağım ilk motorun gözüme hitap etmesi de benim için bir o kadar önemli. Fiyat göz önünde bulundurmadan iki motoru karşılaştırırsanız sevinirim

Motosikleti
    bu üçü arasından seç dersen rs125 ama daha dikkatli olman lazım.Altındaki makina 2 zamanlı olcak sonuçta yzf 125r a benzemez

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Ses işini kafaya bu kadar takmasanız 1300cc hayabusadanda öyle beklenen ses çıkmaz mesela , illa ses diyosan 600cc al bari çalıştır evin önünde 16 17 18bin devirlerde gazla ne diyim?
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Herkese teşekkürler fiyat konusunda motorcu bi tanıdığım alacağı için hediye olarak sorun olmaz , çünkü kendisi bana 3 motor sundu birini seç dedi bunlar;cbr125, yzf 125r , rs125 .Ben bu üçü arasndan cbr ı eledim çünkü alacağım ilk motorun gözüme hitap etmesi de benim için bir o kadar önemli. Fiyat göz önünde bulundurmadan iki motoru karşılaştırırsanız sevinirim
    Arkadaş şöyle bir tanıdığım olmadı hayatımda. Akrabamda olmadı. Hadi motoru bıraktım şu 3 monttan birini seç dese yine yeterdi yahu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler