Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

GS500-ER5 arasındayım... Yardım arkadaşlar Lütfen...

Motovento
    REKLAM ALANI
    gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Ben ilk sayfada topiği galatasaray fenerbahçe maçına çeviren arkadaşları kınıyorum..ben 2 motordan da kullandım.. ödünç alıp binmedim 70.000 km gs 500 e bindim...hiç sorun yaşamadım km yi birdaha okuyun isterseniz..sağlamlık olarak gs 500 üstüne mmotor tamnımam. Temiz ve kurcaalanmamışını her 2500 km de bir 20/50 yağ koyup binersen. Altındaki motoru racing zannedip te devamlı kesici kesici vites değiştirmezsen. En az 100 bin km bir gs 500 e binebilirsin.

Teknik değerler 100 km de 4 lt benzin yakar(bakımlı ise) 5 sn de 100 km hıza ulaşır net 190 km hızı görür.(ben 90 kg yim ) şehir içinde diğer bütün 500 cc lerden kıvrak ve seridir bunda en büyük etken 170 kg lik düşük ağırlığı olabilir...hararet yapar kısmı tamamen yalandır.. Hava soğutmalı olduğundan bakımsız binilebilen bir motordur..yağ benzin şeklinde uzun yıllar hizmet eder.

Gelelim er 5 e kawasakinin ürettiği en sağlamö makinelerden biridir..türkiye de bu motorun ciddi ölçüde parça sorunu var. Benim aldığım er5 önden kazalıydı..z moto amortisör keçesini toz keçesini bile temin edemedi..sanayide uydur kaydır ön maşasını topladım. Uydurma keçelerle 10 numara dişli yağı ile. Direksiyon söyledim z motoya 100 euro takonun dış kabı nikelajlı olan tas 100 küsür euro içindeki beyaz plastik iskelet 80 euro..
    çıkma km saati aradım bulamadım piyasada.. Dış plastik kaplamaları 500 tl civarı tuttu.
    Bu makine dünyadaki tek tersine doğru çalışan motora sahip kawasaki servisleri hariç bu makinanya egzantrik zinciri dedğiştirip sente ayarı tutturabilecek usta sayılıdır diye düşünüyorum...
    40 50 k kilometrede bir ex 500 motorlu kawa alıcaksanız.. Buu makine çok sağlamdır ama belli değişmesi gereken rutin parçaları vardır bu kmlerdfe egzantrik zinciri gergisi değişmesi gerekir..devirdaim keçesi genelde bu kmlerde sorun yaratır. Radyatördeki suyu motor yağına karıştırır...
    Yeni er 5 alın veya alamyın aksi takdirde benim gibi suzukide binmeyi kawasakide tamirciliği öğrenebilirsiniz..

Yukardaki bütün yazıları okuyun geçen konular disk frenmiş yakıtmış yok tipi kötüymüş.. çift amortisörmüş,benzin göstergesiymiş,,, biri 190 öbürü 200 yapıyormuş hatta 215 yapan da varmış.. Bunlar göreceli kavramlar gerçek olan kavramlar..
    Sizin el beceriniz ve merakınız z-moto iyi bir usta..
    Bu arada akıllandın mı derseniz akıllanmadım kle 500 üm var. Siz kawasakiden korkmayın o sizden korksun...nerde ne sıkıntı çekeceğimi bildiğimden ötürü ve uygun bir fiyata aldığımdan ötürü kawasaki kullanmaktayım...

Gs 500 ün bir sürü yedek paraçası elimde mevcut özelden mesaj atabilirsinizzz.. Ihtiyaç sahiplerine duyrulur
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  http://www.motosiklet.net/forum/mark...i-er-5-mi.html
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler