Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

niçin honda yerine sym aldım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Veniversum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın başlığını kirletmiyim abi ama bu konu tamamen şirketin Türkiye Ofisine kalmış bişey. ben de yabancı bir şirketin Türkiye ofisinde çalışan biri olarak şunu söyleyebilirim ki ülkeye getirilecek ürünler her zaman kısıtlı tutulmaya çalışılır ve şeytanın aklına gelmeyecek değişkenler rol oynar.

mesela diyoruz ya neden SH değil de PS getirdiler. Eğer Honda Profesyonel bir firma ise (öyle olduğuna inanmak isterim); bütün pazarlama, satış ve planlama ekipleri bir araya gelip bir karara varırlar. Vardır bi bildikleri (umarım )
    işte büyük bir yanlış bence sym yi alma nedenlerimden biri de türkiye yol şartlarına biraz uysun diye yüksek teker olması sh 150 gelseydi sym nin karşısına işte rakib geldi derdim.
    birde 250 cc elle tutulacak bir motoru yok hondanın getirdiği motor rakamlarına bakın 12 kusur 250 lik motor. işte honda bize ne gözle baktığı ortada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Şu Sym yedek parça temin olayını Honda seviyesine yükseltmeyi başarsa almak konusunda hiç düşünmiyicem. Sym Kullanıcıları forum başlığı altında parça temin imkanından hiç te iyi bahsedilmiyor ve parça bekleyen arkadaşlar olmuş. Sadece bakım gereksinimi olan parça temini ok, problem yok ama, mesela olur olmaz bi parça sürpriz arıza yaparsa bu parçanın temini zaman alabiliyor. Parça temin imkanı Honda seviyesine çıktığında Sym olayı tamamen çözmüş olacak bence. Çünki gördüğüm kadarıyla ürünlerde bi kalite veya kronik problem yok.

Motosikleti
    mr 250 destro
    bence sym nın motoran ıthalatcısından cıkması lazım adam gıbı bırfırmanın alması lazım

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 hp lik çinliler delemiyor
    22 hp lik honda cbf 250 delemiyor
    19 hp lik runner delemiyor.
    19hp lik mz 250 delemiyor.
    21 hp lik x8 delemiyor.
    şansını zorlama istersen yada bir sym ye bin sonra kendin karar ver daha ne diyeyim
    Bu yazdıklarından hangisini delebiliyorsun anlamadım?....

Yazdığın bütün motorları uzun süreli kullandım.... x8 hariç... Diğerleri hele ki mz ve runner.... Rüyanda mı gördün diye sorayım?.... Ya da o motoru kullananlar gayet ılımlı sen biraz agresif olmuşsundur.... Yoksa bir runner ı veya mz i ancak rüyasında geçer...

Sym nin bi kaç modeli dışında ilgimi çeken yok... GTS250 tam bir yol canavarı.... Bir de ufaklık MİO var... Tamam kaliteli motorlar ama 150 lik scooter i de bu kadar abartmayalım...

Kıyaslama yapacaksak 150 PSİ ile kıyaslamak gerek... Hız olarak zannetmiyorum üstün olacağını sym nin... Kalite olarak PSİ bir kaç gömlek üstün....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Akıl var mantık var kardeşim Sym de neymiş Honda'nın yanına yaklaşamaz, servisin problemliyse topu onlara at, ne Honda markasını kötülüyorsunuz. Çinde üretilmesi kalitesinin kötü olduğu mu anlamına geliyor.
    125cc makineler pazar şansını arttırmak için düşük maliyete ihtiyaç duyar, Japonya'da bu mümkün olamayacağına göre, en mantıklısı Çin,kalite prosesi aynı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    SYM türkiyede herzaman yanlış ellerin elinde türkiyeye getirildi.Birtürlü istenen firma bulunamıyor.En son distribütörde bunlardan biri örnek olarak arkadaşımın gts 250 si kaza yaptı ve ön maşa yamuldu inanırmısız parça 5 aydır gelmiyor yanlış duymadınız 5 AY böyle bir rezillik var mı yaaaa.Bide çıkıp HONDA ile kıyaslama yapılıyor buna daha da deli oluyorum.Arkadaşım HONDA binmek bir ayrıcalıktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:27 ----------

Sym nin Türkiyede yeni bir disribütör aradığını duydum doğru mu acaba?

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    herkezde bir honda takıntısı almış gidiyor.tamam güzel motosiklet sağlam motosiklet ama duruma bide şu açıdan bakmak gerekirse fiyat ve yedek parça olarak baya pahalı.bence piyasaya daha çok motosiklet modeli(çin hariç) girmeliki fiyatlar tatminkar olsun.yoksa bu gidişle güzel bir motosiklete binmek hayal olur
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Alıntı xrv750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SYM türkiyede herzaman yanlış ellerin elinde türkiyeye getirildi.Birtürlü istenen firma bulunamıyor.En son distribütörde bunlardan biri örnek olarak arkadaşımın gts 250 si kaza yaptı ve ön maşa yamuldu inanırmısız parça 5 aydır gelmiyor yanlış duymadınız 5 AY böyle bir rezillik var mı yaaaa.Bide çıkıp HONDA ile kıyaslama yapılıyor buna daha da deli oluyorum.Arkadaşım HONDA binmek bir ayrıcalıktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:27 ----------

Sym nin Türkiyede yeni bir disribütör aradığını duydum doğru mu acaba?
    öncelikle sym de parça sıkıntısı var dediniz peki ben de böyle bir sıkıntının olmadıgını söylesem ne dersiniz. bu aradığınız parça yani sym gts 250 ön maşa 126 dolar ve ellerinde mevcut tur. isterseniz arayıp hemen sipariş verin yarın elinize anlaşmalı kargolarıyla yollasınlar
    bilip bilmeden konuşmayın lütfen hatta sym modellerinin bütün parçaları stokta var. MOTORAN yedek parça telinden istediginiz parçayı sorun teyit edin lütfen

sym türkiye distibütör aradıgı nerden çıktı kulakdan dolma işlerle kimseyi yanıltmayalım eger bildiginiz bir şey varsa lütfen belgelendirelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:17 ----------

honda binmek niye ayrıcalık olsun ki zaten yeterince bindim (2001 titan,2005cg,2006cbf250,95 model 9rr ,2006 cbr 600f ) ve kıyaslamayı öyle yapıyorum olaylara at gözlügüyle bakmayı pek sevmem honda deyince yaşadığım sorunları anlatmaya kalksam okumaktan sıkılırsınız amacım hondayı kötülemek degil sabit fikirli olanlara at gözlügü takanlara sitemimdir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:32 ----------

15 gündür. motora binemiyordum. bu gün havaların sıcak olması nedeniyle biraz kurtlarımı döktüm. sanki yeniden dogmuş gibi oldum. özlemişim aslanımı SYM mi yani

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler