Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1.71 lik bir adama yardım lütfen...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Çok uzun zamandır enduro araştırıyorum tabiri caizse aklım beynim dönmüş durumda. Hergün farklı bir marka farklı bir model alıyorum kafamda... 1000 cc ve üzeri morosikletlere bakıyorum. En son Caponord almaya karar verdim uygun fiyata da buldum kredi çekip alacağım. Tam o sıra bir capocu arkadaş sen buna binemezsin dedi. Aletin yanında durdum adam haklı. Dev gibi bir şey binerim binmesine de sorun durabilirmiyim? Dursam da ayakta kalabilirmiyim? Geri geri gitme işini hiç aklıma bile getirmiyorum. Değerli arkadaşlarım boyum 1.71, kilom 74 yaşım 42. (Yaşıma ve kiloma göre gücüm kuvvetim yerinde evelallah) Lütfen bana yardım edin. 5 ila 10 bin TL civarında bir enduro almak istiyorum. (Kredi çekip alacağım) araştırdığım ve beğendiğim modeller şunlar: BMW 1150 GS, CAPONORD 1000, SUZUKI DL 1000, YAMAHA XTZ 750, Sormak istediğim şudur ki... Ben bu motosikletlerin hangisini kullanabilirim? Hangisini alayım? Farklı marka ve model önerilerine de açığım. Amacım sadece uzun yol yapmak arasıra şehir içinde de kullanmak. 15 yaşından beri motosiklet kullanıyorum anlayacağınız 1000 cc motosiklet alıp üstüne biner binmez basıp bir duvara yapışacak kadar acemi değilim. bu zamana kadar ciddi anlamda 250 cc den büyük motosiklet de kullanmadım denebilir. 200 lük kros kullanmışlığım var ve hatrı sayılır bir yüksekliği vardı ve zorlanmadan kullandım. Şu anki motosikletim de 250 lik cruiser. Şimdiden fikir belirtecek herkese çok teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı mavimerdiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok uzun zamandır enduro araştırıyorum tabiri caizse aklım beynim dönmüş durumda. Hergün farklı bir marka farklı bir model alıyorum kafamda... 1000 cc ve üzeri morosikletlere bakıyorum. En son Caponord almaya karar verdim uygun fiyata da buldum kredi çekip alacağım. Tam o sıra bir capocu arkadaş sen buna binemezsin dedi. Aletin yanında durdum adam haklı. Dev gibi bir şey binerim binmesine de sorun durabilirmiyim? Dursam da ayakta kalabilirmiyim? Geri geri gitme işini hiç aklıma bile getirmiyorum. Değerli arkadaşlarım boyum 1.71, kilom 74 yaşım 42. (Yaşıma ve kiloma göre gücüm kuvvetim yerinde evelallah) Lütfen bana yardım edin. 5 ila 10 bin TL civarında bir enduro almak istiyorum. (Kredi çekip alacağım) araştırdığım ve beğendiğim modeller şunlar: BMW 1150 GS, CAPONORD 1000, SUZUKI DL 1000, YAMAHA XTZ 750, Sormak istediğim şudur ki... Ben bu motosikletlerin hangisini kullanabilirim? Hangisini alayım? Farklı marka ve model önerilerine de açığım. Amacım sadece uzun yol yapmak arasıra şehir içinde de kullanmak. 15 yaşından beri motosiklet kullanıyorum anlayacağınız 1000 cc motosiklet alıp üstüne biner binmez basıp bir duvara yapışacak kadar acemi değilim. bu zamana kadar ciddi anlamda 250 cc den büyük motosiklet de kullanmadım denebilir. 200 lük kros kullanmışlığım var ve hatrı sayılır bir yüksekliği vardı ve zorlanmadan kullandım. Şu anki motosikletim de 250 lik cruiser. Şimdiden fikir belirtecek herkese çok teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum.
    Yol yapacaksaniz,niçin enduro bakiyorsunuz?
    Turing sizin amaciniza daha uygun.
    Hem de boy ile ilgili bir sorun yasamazsiniz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    1.70cm civari zorlar sanirim biraz bu motorlar. Hatta sanirim degil epeyce terletir sizi.(özellikle caponord ve gs sinifindaki dl1000 e göre agirdirlar üstüne oturunca bile fark hemen anlasilir. Bu motorlar virajlardada kontra ister aksi taktirde verim alamazsin yine terletir)
    Kaldiki bütcenizde kisitli sanirim o paralara saydiginiz motorlar alinamaz tenere haric.
    Eger yol yapicaksaniz yormasin, sehir icindede kullanirim bide az yaksin diyorsaniz, benim size önerim fazer dir cbf dir vsvsvs. Deyim yerindeyse kaymak gibi giderler yolda vede az yakarlar.
    Bütcenizi ayarlayin bu tarz motorlara bakin derim ben.
    http://difm :cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    enduro motorlar içinde boy ve kilonuza uygun olanlardan biri de F650GS dir Arka amortisorü bir kaç saniyede alçaltıp yükseltebilirsiniz
    Bütçeniz dahilinde bulmanız da mümkündür.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Görüşleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bahsettiğim fiyata bu üç motosikletten de buldum. Yani 9.000 e capo, 10.000 e 1150 GS, 11.000 e DL, 5.000 e 97 XTZ 750.... Touringlere de baktım CBF 1000 güzel ama çok pahalı. F650 GS çok cılız ve tek silindirli ve uzun yolda yorar... Ben aldığım makineyi biraz uzun süreli kullanmak istiyorum. Biraz duygusal bir adamım sanırım sevmeden olmaz kısacası. Örneğin şu an 89 opel omega 3.0İ ye biniyorum ve onu çok seviyorum. Özetle maymun iştahlı değilim. Elimdekinin kıymetini bilirim. Öyle önce 250 sonra 600 sonra 1000 gibi kategorize etmeye de çok sıcak bakmıyorum açıkçası. Tecrübem çok da küçümsenecek boyutta değil ilk mesajımdan durum böyle anlaşılmış olsa da. Ben bu saydığım motosikletleri gerçekten uzun araştırmalar sonucu bu sayıya indirdim Teknik olarak da tecrübem fena değildir. Bu zamana kadar motosiklet hakkında yazılmış tüm makaleleri yazıları okumuşumdur. 7 kuşak motosikletçi bir ailenin üyesi olmak ve bu aileden 2 kişiyi motosiklet kazasına kurban vermek de cabası...Bu bir aşk ve sınırları zorlamayan motosikletçi yoktur kanımca bu aşk uğrunda... Özetle ben de sınırlarımı zorlayıp alabileceğim en büyük ve en uzun süre kullanabileceğim motosikleti almak derdindeyim. En az 10 yıl bineceğime de yürekten inanıyorum. Tekrar sevgi ve saygılarımla... Allah hepimizi kazadan beladan korusun diyorum.

Motosikleti
    honda cbf 600 abs
    öncelikle ii bayramlar herkese..yaşım 40 boyum 1.71.bende sizin gibi 6 ay kafayı yedim ne aliayım diye bakmadığım site okumadığım yorum kalmadı.sonunda cbf 600 abs almaya karar verdim ve gidip aldım.şimdi çok memnunum.yol tutuşu gidişi fren sistemi akreselerasyonu mükemmel.tam bizim yaşların makinesi.tam bahsettiğiniz rakamlara o motorlardan çok var piyasada.en çok önemsediğim şey benim abs olayı .alacağınız motorda mutlaka abs olsun.önemi için you tube girip abs non abs diyip aratın dediğimi anlayacaksınız.kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.saygılarımla.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Alıntı rybery adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle ii bayramlar herkese..yaşım 40 boyum 1.71.bende sizin gibi 6 ay kafayı yedim ne aliayım diye bakmadığım site okumadığım yorum kalmadı.sonunda cbf 600 abs almaya karar verdim ve gidip aldım.şimdi çok memnunum.yol tutuşu gidişi fren sistemi akreselerasyonu mükemmel.tam bizim yaşların makinesi.tam bahsettiğiniz rakamlara o motorlardan çok var piyasada.en çok önemsediğim şey benim abs olayı .alacağınız motorda mutlaka abs olsun.önemi için you tube girip abs non abs diyip aratın dediğimi anlayacaksınız.kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.saygılarımla.
    Size de iyi bayramlar... Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum CBF 1000 i araştırdım ama 600 e bakmadım şimdi onu araştıracağım görüşünüz doğrultusunda.

O fiyatlara bulabilir misiniz bilmiyorum ama CBF 600 abs alabilirseniz sizi memnun edecektir. Bir yerlerde okumuştum enduro motosiklet alanlar motor ömrünün yüzde onbeşi kadar bir süre ile enduronun gerekli olduğu arazi şartlarında kulanılıyormuş. Kolay gelsin

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    Ben bir bayan görmüştüm DRZ 400 kullanıyordu ayağının 1 i yere değiyor sadece oda parmak ucunda
    Bence boyunuzu sorun etmeyin motoru tutabiliyorsanız sorun yok
    Drift religion

Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Yeni fikirler için teşekkür ediyorum. Daha detaylı yorumlar bekliyorum arkadaşlar. Başta da dediğim gibi öncelikle aşık olmam lazım Bu yaştan sonra aşk mı olur canım derseniz... Hadi geçtik aşkı, biraz hoşlanmalı değil mi insan? Açıkcası CBF 600 FZ 6 Fazer Beni etkileyen motosikletler değil. Belki FZ1 Fazer ama o da aklımı başımdan almıyor. Bir ara Suzuki Bandit 1200 e takmıştım hatta Bandit mi FZ 1 mi diye de epey stres olmuştum. ama Fazer çok pahalı bandit fiyat olarak daha uygun sanki... E ama arkadaşlar birazcık aklım vardı o da gitti.. şimdi ne yapacağım bakalım? İnanın her görüş değerli benim için. Çok eskiden şu sözü ilke edinmişimdir. "Dinleyin, herkesin anlatacak bir hikayesi vardır." Siz söyleyin arkadaşlar emin olun hepinizin söylediği benim için çok değerli.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Anlaşıldı yine kendi işimizi kendimiz göreceğiz. :(

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir bayan görmüştüm DRZ 400 kullanıyordu ayağının 1 i yere değiyor sadece oda parmak ucunda
    Bence boyunuzu sorun etmeyin motoru tutabiliyorsanız sorun yok
    karşılaştırdığınız motorların ağırlık ve ağırlık dağılımları vs gibi şeyleri çok farklı bu yüzden söz konusu olamaz ona bakarsanız cross motora binip ayağı yere değmeyenlerde var kırmızı ışıkta yan ayaklığı açıp öyle duruyorlar kalkarkende kapatıp devam ediyorlar ama çok hafif motorlar bunlar

Yeni fikirler için teşekkür ediyorum. Daha detaylı yorumlar bekliyorum arkadaşlar. Başta da dediğim gibi öncelikle aşık olmam lazım Bu yaştan sonra aşk mı olur canım derseniz... Hadi geçtik aşkı, biraz hoşlanmalı değil mi insan? Açıkcası CBF 600 FZ 6 Fazer Beni etkileyen motosikletler değil. Belki FZ1 Fazer ama o da aklımı başımdan almıyor. Bir ara Suzuki Bandit 1200 e takmıştım hatta Bandit mi FZ 1 mi diye de epey stres olmuştum. ama Fazer çok pahalı bandit fiyat olarak daha uygun sanki... E ama arkadaşlar birazcık aklım vardı o da gitti.. şimdi ne yapacağım bakalım? İnanın her görüş değerli benim için. Çok eskiden şu sözü ilke edinmişimdir. "Dinleyin, herkesin anlatacak bir hikayesi vardır." Siz söyleyin arkadaşlar emin olun hepinizin söylediği benim için çok değerli.
    bence böyle seri motorlu 1000c motorlarına yerine 600cc bakmanız dha makul enduroda baktığınız 1000cc motorlar gibi değildir pek tepkileri özelliklede fazer'ın
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Anlaşıldı yine kendi işimizi kendimiz göreceğiz. :(
    Hocam,
    zaten kendi isinizi kendiniz goreceksiniz.
    Sanal alem burasi.
    Var gibi duruyoruz ama aslinda yokuz.
    Gerçekmiyiz hayalmi belli degil.

Ustelik farkli zevk ve begenilere sahip binlerce insaniz.
    Yani birimizin dedigi birimizi tutmayacak.

Yazdiginizdan anladigim kadariyla motosiklet konusunda tecrubelisiniz.

Kafanizin karistigi iki nokta tespit ettim.
    Bunlardan biri boyunuzla ilgili çekinceleriniz.
    Digeri, ihtiyaciniz olan seyle, sizin begenileriniz ortusmuyor.

Fakat bu ortusmeme meselesi, sizin sadece tek bir motosiklet modeline bakarak karar vermenizden kaynaklaniyor.

Detay istediginiz ve eger yazmazsak bize kizacaginiz için biraz daha biseyler yazmaya çalisalim.
    Yoksa firçayi yiyecegiz anlasilan.

Boy konusu:

Tum motosiklet duayenleri motosiklet seçiminde dikkat edilmesi gereken birinci konunun su oldugunu soylerler.

"Kendinize bir motosiklet seçerken uzerine oturun. Her iki ayaginizin tabani yere saglam bir sekilde basmalidir.
    Ayrica motosikleti ileri geri hareket ettiririn.
    Bunu yaparken dengenizi kaybetme, ayaginizin birinin yerden kesilme, ya da hareket ettirememe gibi bir problemle karsilasmiyorsaniz, o motosiklet size uygun olabilir."

Bu onermeye kesinlikle katiliyorum.
    Fakat dikkat edin!
    Uygun olabilir deniyor, uygundur denmiyor.
    Ama onun detayini baska zaman konusuruz.

Simdi gelelim sizin ikinci probleminize.

Enduro motosikletlerden hoslaniyorsunuz.
    Fakat alacaginiz motosikleti uzun yolda kullanacaginizi yazmissiniz.
    Bunun için daha uygun motosikletler var.
    Bu tur motosikletlerden tipi enduroya benzeyenler de var.
    Ornegin siz CBF demissiniz ama Deuville modeli bu is için daha uygun.
    Yani daha bir çok marka ve modelin bu tip seçenekleri mevcut ve mutlaka bir tanesi kalbinizi çalacaktir.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

13071505 sahibinden.com da bu ilan numarasına bir bakın isterseniz.Ayarlanabilir arka amortisörü sayesinde diger bütün muadilleri kadar alçalabiliyor.CC si düşük.fiyatı da taksitlenebilirligi nedeni ile bir hayli cazip.Ben 1.78 abim 1.92 ve enyüksek konumunda kolaylıkla kullanıyorum.Motor abime ait,ilanla bende alakadar oluyorum.Aracı var 3 senedir, çocugu da oldugundan genelde arabasını kullanıyor,heleki kışın ve yagışta hiç.Birhayli torklu ve kasasına cc sine göre tatminkar hıza sahip.Çinli cc muadiliyok fakat 4000 tl civarına 150-250 cc çinli rakipler mevcut.Alınacak cbf i den ben kurye olarak kullanacagım,bende ybr mevcut,zaten o da satılık , cbf i onunla ödiyecegim.Alternatif olarak düşünebilirsiniz.Kolay gelsin.

capoya bende bindim yani şöyle bi üstüne çıktım sürmedim boyum 1.76 ama tabanlarım yere oturmadı parmak ucundan biraz daha fazlası yerdeydi çok iri ve bi o kadarda ağar bi alet doğrultmak için nerdeyse belim çıkıyodu

benim önerimse KLE 500 çok yakışıklı bi motor bence çokda yüksek değil sanırım kullanan bikaç kişidende performansının iyi olduğunu duymuştum

Umarım gönlünüzdeki motora kavuşursunuz...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.13 boyumla 650 V storm kullandım. Boyu 5 cm kadar yükseltilmişti. Parmaklarımın ucunda da olsa zorlanmadım. Yani orjinal boyunda olsa rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca 650 ve 1000 cc seçeneği de mevcut.

Enduro olmasından ziyade, aradığınız özellikleri detaylı verseydiniz seçenekler azalırdı en azından. Şu an samanlıkta iğne arıyor gibiyiz. 4 silindir mi cezbeder sizi yoksa 2 silindir kafi midir mesela?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Aprilia CapoNord ETV 1000
    enduro olsun diyorsunuz ve uzun yol diyorsunuz.. turing önerileri var uzun yol yapacağım dediğinizde.. enduro ile türkiye sınırları içerisinde ve uzun yolda giremeyeceğiniz yol yok.. turing ile bir karadeniz turu sıkıntılı geçebilir oysa.. bence türkiye'nin motoru ve her motorcunun dönüp dolaşacağı motor enduro... siz kestirmeden dalın bu yola, macera aramayın bence..

cbf, fazer, kle, drz... uzun yolda bunların hiçbirinde bir enduronun rahatlığını bulamazsınız.. enduro sınıfında 1.73 boy ile de hemen her motoru gerekirse alçaltma kitleri ile rahatlıkla sürersiniz.. bazı motorların alçak sele opsiyonu da var; capo'da olduğu gibi..

motorun ağırlığı sizi korkutmasın.. hareket edince ve dengede hepsi sadece 2 kg.!!!! emin olun buna...

Capo'ya gelince.. DL650'den geçiş yapmış bir capo'cu olarak çok rahat edebileceğinizi düşünüyorum.. DL650 veya DL1000'den bile... 1,75 boyum ve normal sele ile 17000 km'dir çok rahat kullanıyorum.. ve hatta capo da sınıfının en rahat motorudur.. en dengeli.. bir de 9000 TL'ye Capo, rüya gibi.. bir sorunu yoksa o capo'yu kaçırmayın bence.. alçak sele kullanarak (sahibinden.com'da alçak sele satan var) ayak tabanlarınız bile yere deyebilir diye düşünüyorum... tüm bunları Capo aşığı biri olarak söylüyorum.. yıllarca internette, forumlarda takip edip tüm dedikodulara ve şüphelerime rağmen tam 1 yıl önce aldıktan sonra hiç pişman olmadım... eğer siz de aşık olursanız kimseyi dinlemeyin.. ama gerçekten bu bir aşk işi......

..şimdiden kararınızın hayırlı olmasını dilerim...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yorum yapacam ama önce bir araştırayım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    büyük motorlar konusunda ciddi bir birikimim yok.Bugüne kadar teori de kalan araştırmalarım sonucunda şunu tavsiye edebilrim.kesinlikle 600 cc alın ve hemen trafiğe çıkmak gibi bir hata yapmayın.cesaret ve kendine güvn tabiki güzel birşey fakat motosiklet konusuna gelince uygulamada işler değişir.Yanlış anlamayın kişisel fikrimdir.ne alırsanız alın kazasız belasız iyi günlerde binin.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bacaklarınız, kollarınız, bileklerinizin kuvveti de çok önemli. Falcon selesi en yüksek endurolardan. Parmak ucu basıyorum, bileklerim biraz daha kuvvetli olsa hiç sorun olmayacak. Dediğim gibi kas gücü de önemli.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler