Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAYATIMIN KAOSU

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Bolt XV950
    4 senedir ben bu camianın içerisindeyim. Motosiklet alıcam diye barkının videoları mı dersin forumlar mı dersin 4 yıl araştırdım sürekli. Fotoğraflar, videolarla tanıdım öğrendim motosikleti. Hic bir motosiklete artcı olarak bile binmeden araştırdım ettim. Heves işte hor görmeyin. Ehliyet kapıyı çalıyor şimdi.Yasadan sonra ehliyetimi alabiliyorum Allahın izniyle. Kafamda ekipmanlarımı düzdüm. Yaklaşık olarak 2.500 ekipmanlarım, ehliyet ruhsat ve motosikletin zartı zurtu tutuyor. O işi hallettik diyelim. Şimdii gelelim kaosa;

Duke125-Cbr125r-Msx125-Ybr125ESD-SYM Wolf125 Classic(caferacer'a ceviririm alırsam)-Delight-Pcx125 (Param burdakilerin hepsine yetiyor.)

Ankara'nın ayazında okula gidip gelicem haftasonu bi kafeye gitmeye arkadaşlarla bulusmaya kullanacağım. Öyle hıza merakım yok. Trafikte tehlikeli olacak kadar yavaş olmasın yeter. Sizce hangisiyle başlamalıyım. Biliyorum millet R1 mi 1000rr mı derdinde ama size danışmak istedim. Bunu yapmamın sebebide hepsinin kendine farklı özellikleri olması. Beni kaosa sokuan da bu işte. Mesela pcx alırsam saklama alanı fazla delight alırsam duruşu çok güzel veya cbr125r alırsam gönlümün sesini dinlemiş olacağım ybr alırsam adam akıllı öğreneceğim veyâhut duke 125 alırsam agresif olucak (ayrıca biliyorsunuz duke'ların ayaklığı az biraz geride. Rahat edermiyim bilmiyorum.)Msx125 alırsam küçük gelecek bana.(85kg-1.77cm) Aklımda deli deli kıyaslamalar var. Derdime derman olucak bakış açılarınızdan aydınlatmalarınızı bekliyorum... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Duke125-Cbr125r varken gerisine gerek yok ama ybr 125 rde olabilir . Pcx daha rahat ve kolay olur lakin vitesin tadını almazsın ilerde zorlanırsın .

Motosikleti
    Yamaha Bolt XV950
    Bende aynı sorulara takıldım işte sizce hangisi avantajlı. Dengeliyor hepsi birbirini.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Aranan kan megelli 125 s :D

Motosikleti
    Yamaha Bolt XV950
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranan kan megelli 125 s :D
    Sorma sorma :D Ne megelliymiş be. Tamam yakışıklı da mantıklı mı sizce?

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hepsi yüksek cc makineler. 50 cc Honda Today ile başlamanı öneririm.

Şaka bir yana, trafik bilgin zayıf ise ki ehliyetin yok trafikte pek bulunduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden sukuter alabilirsin. Belirli bir süre kullanıp hem trafiği rahat çözmende hemde alışmanda kolaylık olur. 10.000 km kullan, baktın alıştın, daha sonra 250 cc vitesli motosiklet bakarsın diyorum ben.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    Rks150/Cbr125r/Gt250r/R125
    Honda Cbr125r alımı,satımı,kullanılışı herşeyi kolay.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    P c x .......

Motosikleti
    Yamaha Bolt XV950
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hepsi yüksek cc makineler. 50 cc Honda Today ile başlamanı öneririm.

Şaka bir yana, trafik bilgin zayıf ise ki ehliyetin yok trafikte pek bulunduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden sukuter alabilirsin. Belirli bir süre kullanıp hem trafiği rahat çözmende hemde alışmanda kolaylık olur. 10.000 km kullan, baktın alıştın, daha sonra 250 cc vitesli motosiklet bakarsın diyorum ben.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Olmadı öyle yapayım. Bi alayım şu ehliyeti bakıcaz artık..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet alıcaksın da bir saymışsın, neredeyse tek ortak noktaları motosiklet olmaları. Sana ne lazım, motosiklet nedir senin için, ne beklersin

Motosikleti
    Dominar 400
    gönlünün sesini dinle ve cbr125r al

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı BaranYiğit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma sorma :D Ne megelliymiş be. Tamam yakışıklı da mantıklı mı sizce?
    Walla şöyle bakıyorum
    Yakışıklı mı? Evet yakışıklı, albenisi var piyasada pek yok.
    Parça bulunabiliyor yada uydurulabiliyormu?
    Evet.
    Sesi gidişi duruşu
    E evet.

Tamam alalım bitane dedim aldım. Şehiriçi işlerimi o makina ile halledecem. Bana gore mantikliydi aldım :D
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Msx ufak kalmaz,1.87 boyla binen var,pcx candir,delight ufak,ybr kolaydir,cbr tarzdir,duke bambaska dunyadir,ben olsam pcx alir keyfime bakarim,ama buraya wr125x yazip,seni birazdaha kaosa suruklemek istiyorum hayirli olsun,ekipman icinde butce guzel,tavsiyem yurt disindan getirtmen olacaktir,burdan beden denersin,ordan soylersin,fiyatlarda dusuk olur

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Tabiki cbr 125. Cbr 125 başlangıç motorudur gözünde çok büyütme en fazla grenajı diğerlerindem pahalıdır ama albenisi çok yüksek. Aman ss ile başlama diyenler olabilir ama cbr 125 zaten ss değil.

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Bende bunların içerisinden KTM yada Honda'yı düşünmeni öneririm fakat şöyle bir durum var kullandığın motor ne olursa olsun trafiği okumak önemli olan siz sürekli şehir içi kullanacağınızı belirtmişsiniz. Öncelikle kendinizi bu konuda eğitmeniz gerekli bence. Trafiği okuma ve hakimiyetiniz tam olduktan sonra zaten belirttiğiniz motorlardan hangisi olursa rahat edersiniz size de yeter fazlasıyla

Motosikleti
    Yamaha Bolt XV950
    Kafam hiç bu kadar karışmamıştı diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet alıcaksın da bir saymışsın, neredeyse tek ortak noktaları motosiklet olmaları. Sana ne lazım, motosiklet nedir senin için, ne beklersin
    Motosikleti alma sebebim %60 tutku için aslında. Motosikleti ulaşım aracı olarak görmeyenlerdenim. Bunu belirtmemenin sebebi şimdilik işimi görsün bu alacağım yeter. Oy üzden yani. Yoksa r125 alırdım. 300cc ye gectiğimde asıl tutku başlayacak.

Anladigim kadariyla tecrube yok.
    En guzeli bi egitim alman. honda yamaha bmw gibi firmalar egitimler veriyor cok faydali olur senin icin. Uzun kmler boyunca edinecegin tecrubeyi 2gunde alirsin bu egitimlerde.
    Soruna gelince
    Msx cok ufak. virajlari ve frenleri etkili deil
    Kucuk sipa gibi bisey uzun sureli kullanima uygun deil bence ama sevenleri cok.yakiti yok denecek kadar az
    Cbr seni fazla yorar
    Ybr guzel motor ama kurye isi
    Bence pcx cok daha rahatlik olacaktir senin icin
    Sym hakkinda bi bilgim yok.
    Ktm yedek parca ve servisi honda rahatligi gibi deil ama tutulan bir model.
    Hepsi alinabilecek motorlar baslangic icin
    Simdiden hayirli olsun

Motosikleti
    Yamaha Bolt XV950
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla şöyle bakıyorum
    Yakışıklı mı? Evet yakışıklı, albenisi var piyasada pek yok.
    Parça bulunabiliyor yada uydurulabiliyormu?
    Evet.
    Sesi gidişi duruşu
    E evet.

Tamam alalım bitane dedim aldım. Şehiriçi işlerimi o makina ile halledecem. Bana gore mantikliydi aldım :D
    Türkiyede bulamadım baba. Bosverdim megelliyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Çok güzel yönlendirmeler yapmışsınız. Eyvallah da bu eğitim olayını ben nerden alabilirim. Ankarada GİS var bildiğim kadarıyla oradan almayıda planlamıyor değildim ehliyeti.
    Teorik olarak herşeyi biliyorum. 4 yıl sizlerden teorik eğitim aldım dedim ya efenim
    Evet pcx en iyi seçim gibi geliyor ama bir yanda da cbr125r var. Kararsızım..
    WR125x çok pahalı yav. Onu baştan eledim. Eğer peder destek çıkarsa alabilirim. İlk gördüğümde çok etkilendim o makinadan. Harbi harbi çok hoş.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Duke 125 ya da cbr250

Pcx diyorum ben

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)