Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbf500 vs er5

Motovento
    REKLAM ALANI
    APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    CBF 500 tek geçerim er 5 gibi kampana freni yok, en azından disk olması bile yeter
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 500 tek geçerim er 5 gibi kampana freni yok, en azından disk olması bile yeter
    Geç bakalım... Aman dikkat et toz kaldırma....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Hyo Gtr250 ile dusunmeye baslamıstım baktım altımda 600RR var
    Bu muhabbetin sonu umarım bu iki motor arasında karar kılınır :
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

abi ,bildiğim kadarı ile senin er-5 motosiklet in olmadı ,
    emanet kullandın desem !!!!!
    emanet motosiklet i de ne kadar kullanabilirsinki bir fikir edinebilmek için .........
    ER-5 in disk + kampana frenleri her ne kadar eleştirilse dahi aklı başında ve tecrübeli bir kullanıcı için bir dezavantaj değildir .....

İki tane salak motosikletinin limitlerini bilemediği için bir yere kelebek olduysa er5 in günahı nedir ????

cbr 600 -cbr 1000 kawa zxr 1000 ve burada sayamadığım 2 diskli 3 diskli abs li frenlere sahip üst model motosiklerde kaza olmuyormu ?????
    sen salak san uçuyorsan altındaki motosiklet ha 125 cc lik ha 1000 lik olmuş 2 diski 3 diskli abs li olmuş ne fark eder.....
    bir fikrimide unutmadan ileteyim ....

"en çirkin eleştiri , kullanmadığın tecrübe etmediğin ,kullandıysanda bir fikir edinmek için çok tecrübe etmediğin bir motosikleti ve ya bir başka aracı bir diğeri ile kıyaslayıp tek geçerim falan filan demektir "
    gerçi senin bu yaptığın eleştiri bile değil ya....

Evet , Cbf 500 cc çok iyi bir motosiklettir,fakat er-5 niçin bu kadar eleştirilir ,,ne den bu kadar üvey evlat gibi davranılır.......
    er-5 i arka kanpana frenleri için eleştiren arkadaşlar ,,,,,
    Madem bu kadar bilgi ,tecrübe küpü kişilersiniz sizi "KAWASAKİ "mühendislik ve tasarım bürosuna aldıralım .
    Siz de bir zahmet dehanızı gösterirsiniz artık .....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geç bakalım... Aman dikkat et toz kaldırma....
    kanka makinanın ön diski 370 euroymuş ne diyon bu hususta alp tunga usta... 370 euroya motoru sıfırlarım ayrıca grenajında bir kısmını yenilerim

ama gerçek olan şu cbf ile er 5 tüketimleri fazla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    abi ön disk 370 euro. keşke ön tekerdede kampana kullansalardıda masrafa sokmasalardı milleti. er-5 alırsam bi şekilde belki arkayıda diske çeviririm diyodum, ama şimdi bi yolunu bulursam önüde kampanaya çeviririm diye düşünmeye başladım

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    biz motor kullanıcıların aldığı ne ucuz acaba CANIMIZ dışında
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka makinanın ön diski 370 euroymuş ne diyon bu hususta alp tunga usta... 370 euroya motoru sıfırlarım ayrıca grenajında bir kısmını yenilerim

ama gerçek olan şu cbf ile er 5 tüketimleri fazla...
    La olm adamı deli etme....
    20 tl benzin koyuyom kuşadasına gidip birazda gezip dönüyom..Ortalama gidiş 140-160 dönüş 80-120 km hızla..... Toplamda 165 km yol......

Eee daha neresi fazla ..

Sen 150 lik motorunla kamyonların eksoz kokularını çekerken ,gaza asılır gitmez, frene basarsın durmaz, Sadece gideceğin yere götürmeye yarayan bir aletinle 8 kuruşla 10 kuruş arası yakarken ben 13-15 kuruş yaktıysam çokmu?....

Bunu 2 senedir ben mi anlatamıyorum yoksa anlamak mı istemiyonuz...

Tamam er-5 inde ön diski epey bi yurodur.... Ama motosiklettede ön disk kaza haricinde nasıl eskir?... Honda nınki eskimiş mi?... Yoksa darbe alıp yamulmuş mu?... Bunu konuşmak lazım.....

Kaza anında da er5 in parça fiyatı olarak cbf nin gerisinde olacağını hiç sanmıyorum...

Minareyi çalan kılıfını hazırlar.... Bizde biliyoruz pahalı olduğunu..Hatta herkes biliyor... Ama pahalı diye binmeyecek mi millet?...

Yiğidin hakkını es geçip öteki yiğide vermeye her zaman karşıyım...
    Kampanaymış..... Peh... İsterse ön de kampana olsun... Durduruyorsa sorun yok..... Yakalamışlar bi kulağından ,kampana ya motor , atmışlar b.k çukurunun içine... Durmaz....

Duranlar nası durmuş şimdiye kadar?.... Hiç durmadan gezinen varmı ortada?.... ?...

Hiç bir zaman 2. ağız olmadım... Hele ki 3. ağız... Allah herkesi 3 ve sonraki ağızlardan korusun...

Bu gün gene 500 lük makine alsam gene er5 alırım... Neden 10 lira vereyim cbf ye.... Gider fazer alırım er6 alırım....

Neden 4-5 binlira verip cbf250 alayım?... Gider 5-6 bin lira verir er5 alırım..

Anlayabilesin diye bu kadar açık ve net yazıyorum... Tam arada kalmış bir motor...Sınıfının fiyat olarak aşağısında ama bir alt sınıfının çok üstünde değil....

Asfaltcım Melek cim..Gene sen kendin bilirsin.... Ben Mz i burda anlatamadım millete..Benim Mz i mi sen aldın sen bindin...Biliyorsun herşeyi...
    Motorumu da biliyorsun... :Ustamıda biliyorsun...

Son karar gene kendinin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:53 AM ----------

Al işte...Bir baltazar daha.... Sırf beni kızdırmak için yazdığı kabak gibi ortada...Provakatör bu ...İtimat etmeyin...

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belo ben şimdiye kadar hep parçası zor bulunur pahalı diye duydum. bi yanlışlık olmasın
    abi bak Allah REsulu Hz. muhammed(sav) hadisi şerifinde şöyle naklediyor;

-Ademoğluna duydukları yalan olarak yeter. ok3

şimdi gelelim sadede bnm abimde kawasaki er6n var 40 000km bakımı gecen geldi.gitti 2 bujı 1 yag 1 hava filtresi bide yag alıp mahalle motorcusuna gitti bunları taktırdı bu motorcu da abımın tanıdıgıdır.
    abim bakım dan sonra yolda gıderken motorda yag farkedıyor silindir ustunde akıyormus . gitmiş motocuya bakmıslarkı suyu yagdan yagı da sudan ayıran keçe su akıtıyor napcaz ne etcez felan fıstan,abım araştırmaya gidiyor sizin kulaktan duyarak yok dedıgınız kawasaki parcacısını buluyor ve orda kecesini taktırıyor.(zaten normalde o kece 40 bın km bakımında deısmesı gerekıyormus yetkılı servıs e gitse bu sorun olmazdı)ama işte nasip sonra bak kardes dıyorlar abime;sana bu yedek parça deposunda suan anında tum parcalarını saat bile beklemeden temin edebiliriz. diyor. ve sonra abime motosiklet anaharlıgı hediye edip yolcu ediyorlar benle irtibat kur sana adres ve tel no sunu vereyım yedek parca bulunduran yerın

periyodik bakım + zincir ...
    300 tl ...
    hayırlı olsun.
    seneyede bir takım lastik yapçaz .
    Allah nasip ederse.

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Yaw Cbf in diski 370 euro diyorsunuzda bu disk motorun ömrü boyunca kaç kez değişiyorki sanki 10 bin de bir değişiyormuş gibi konuşuyorsunuz yaw allah allah enteresan
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Vay be topıge bak neler konuşulmuş neler güzel şeyler aslında konuşulanlar sevyesiz bir topık olmamiş ama er 5 de haksızlık edılmiş biraz şimdi er 5 kullanıyorsun diye er5 kolama diyeceksınız ama hiç alakasi yok ben cbf 500 kullanmadım iyidir veya kötüdür diyemem ama er 5 için çok şey söyleye bilirim ilk etapda motorum 2005 model aldıgım da 2008 (1, ay) da 4500 km de idi şimdi 14500 km deki er 5 tercübelerimi sizinle paylaşa bilirim bu yaptıgım km boyunca sadece 2 defa buji degişti 3 defa yağ bir defada düşmeden dolayi singal degişdi singal için 85 tl buji için 75 tl yag için150 tl bunun hariçinde su dahı eksiltmedi yakıt durumuna gelince 100-120 km sattte hiz ile 16 tl benzin yakti 100 km de sizce bir motordan başka ne beklene bilir aldıgın günden beri fanı ya 4 yada 5 defa çalişti gittigim gezdigim yerleri geziler bölünunden bakabilirsiniz.

Bunun hariçinde bir gün beni yolda birakmadi tekleme bile yapmadi benzini koydugun sürece sorun yok birak beni gideyim diyor arka freni dıks olmaya bilir ama kampana olması bana hiç sorun çikarmadı gayet de güzel ...
    DAHA BİR MOTORDAN NE BEKLENİR

şuda bir gercek

AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 4 gün önce er-5 aldım. henüz motora tam adapte olamadım fakat şunları söyleyebilirim. amortisörler çok sert. önceki motorum cbf 150 er-5 ten daha konforluydu. benim er-5 te amortisör problemi yoksa (yani standartı buysa ) er-5 sert motor. yakıt tüketimi denememde 4,000 devir civarı ve üst viteslerde motoru zorlamadan kullandım ama malesef 10 tl 97 oktan benzinle 56 km yol yaptı sanıyorum motor ayarlarımı elden geçirmek gerekicek. hız olarak fazla zorlamadım, limitlerini bilmiyorum ama 6 vites 4,000 devirde 80 km/h ile gidiyo. daha basarsam gider ama benzin ibresinide izlerim sanırım. debriyaj durumum nedir tam anlamadım, yolda bikaç hızlanma denemesinde devir bi yükseldi ufak bir süre geçtikten sonra motor hızlandı. debriyajmı kaçırdı yoksa motorun genel özelliğimi bu bilmiyorum. er-5 kullanıcılarının yakındığı bi konuda rüzgardan etkilenme, ön siperlik alırsam sanıyorum bu sorunu halletmniş olurum. motorum 30,000 km de diye aldım ama büyük ihtimalle km düşürülmüş. sağını solunu incelediğimde motorunda açılmış olduğunu anladım. tüm civatalar ellenmişti. eğer km düşürülmediyse motor neden açıldı bilmiyorum. ilerki günlerde patlamazsa elimde iyidir. motoru aldığım arkadaş kawasaki elemanı ve kawasaki yedek parça sıkıntısı durumunu sorduğumda parça sıkıntısı olmadığını söyledi. ücreti ödendiğinde bir gün içerisinde parça temin edildiğini, bunun dışındanormal siparişte bir ayı bulduğunu söyledi. kısaca para olunca açılmayacak kapı yok. yedek parça stoğu yapmadıklarını, çünki bir motorun bir iki sene sonra kendilerine gelmediğini ve stok yapmanın gereksiz olduğunu söyledi. kendisininde şu an honda için parça beklediğini, hondanında parça temin edemediğini, ufak motorlar için parça sıkıntısı olmadığı ama büyük motorlar için hondanında stok bulundurmadığını belirtti.

cbf 500 ün teknoloji olarak er-5 ten daha üstün olduğu ortada, enjeksiyonlu motoru 58 hp üreterek zaten önde. amortisörüde önceki yorumlarda yazdığına göre daha konforlu. model yılı olarakta en genç er-5 2005 model. cbf 500 ise 2008 model sanırım. fiyat aralığı er-5 5,000 tl den 7-8000 tl ye arası oynuyo. cbf 500 ise tam bilmiyorum ama 8,000 den 10,000 tl arası olsa gerek. ben maksimum 6,500 tl gibi bi para verebileceğimden er-5 i seçtim. tip olarakta er-5 bana daha cazip geliyodu ve sonuçta 2005 model 5,500 tl ye şaibelide olsa 30,000 km er-5 aldım. iki motoru kullanıp görüş bildirecek arkadaşlar varsa daha aydınlatıcı bilgi verebilirler sanırım.
    cbf 500 enjeksiyonlu değil...karbüratörlü...yani cbf500 daha teknolojik değil, km saatindeki küçük dijital gösterge teknolojik olabilir veya arkanın disk olmasına teknolojik diyorsanız motor teknolojileri aynı olduğuna göre motor kalitesi daha önemlidir...er-5 motoru 90 lı yılların başından beri bir çok modelde kullanılıyor...cbf 500 hakkında bir fikrim yok
    cbf500 ün artıları 1-arka disk fren 2-arka kalın teker (belki daha dengelidir) 3. takodaki dijital km göstergesi
    cbf500 ün eksisi 1- jiklenin gidonda değil motor bloğunun oralarda olması

cbf500 er-5 ten iyidir ama er-5 ten 2000 lira pahalıdır... karar alıcının
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    sevgili alp_tunga iyi güzel herşeyi kılıfına uydurdun...peki bu kadar sağlam bir alet nedne üretimden kalktı sence veya neden gelmiyor memlekete...neden istikrarı yok...birazda kötüyü düşün bir kaze bela oldumu hangi parçanın kaç para olduğunu biliyosun veya öğrenmekten korkuyorsun...isterse kaya gibi sağlam olsun...bana 500 ccdeki kampana teknolojisini bi açıklada rahatlayayım...

senin suçunmu sanamı sordular yaparken hayır ama seçerken bu riskleri gözel aldın...dip gaz gitmiyorsun belki dizke ihtiyacın olmadığınıda düşünebilirsin...peki piyasası neden bu kadar düşük...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    cbf 500 diyorum başka bişey demiyorum (sakın er-5 alma)

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu kadar sağlam bir alet nedne üretimden kalktı sence veya neden gelmiyor memlekete...neden istikrarı yok...
    kanka eski cbfciyiz kapışmayalım buralarda cbf500 çokmu istikrarlı allah aşkına 2 sene getirildi kalktı piyasadan, zaten 50 tane anca sattılar tüm türkiyede

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:00 PM ----------

Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 500 diyorum başka bişey demiyorum (sakın er-5 alma)
    bende aynı şeyi söylüyorum, varsa paran ver 2000tl daha fazla cbf 500 al...cbf 500 daha iyidir, artıları vardır ama daha pahalıdır
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    başkan inan cbf500 al demiyorum...sonucta fiyat politikalarıyla alakalı elde patlayan modeller bence...er 5 in o tank misali görüntüsü beni cezbetmiyor...sağlamlığa sağlam illaki ama ...alpede kondurcam bişey illaki...

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt durumuna gelince 100-120 km sattte hiz ile 16 tl benzin yakti 100 km de sizce bir motordan başka ne beklene bilir
    aydemirim sanırım yanlış yazdın farkında olmadan.100 km de öyle yakması imkansız.ben hiç hesaplamadım ama sanırım 5 le 7 litre arası yakıyordu kullanıma göre
    hem süren hem artçı için oturuş rahatlığı, lastik farkından dolayı virajlardaki hakimiyet farkı artılarından dolayı şu an cbf500 kullanıyor olsamda er5 imi çok severek 2 yıl kullandığımı belirtmek istiyotum .o fiyata alınabilecek en iyi makinadır.
    kullanımda er5 cbf den daha agresiftir, sanırım lastik farkından dolayı.
    eyer çılgın kullanmak istiyorsanız er5 alın
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydemirim sanırım yanlış yazdın farkında olmadan.100 km de öyle yakması imkansız.ben hiç hesaplamadım ama sanırım 5 le 7 litre arası yakıyordu kullanıma göre
    hem süren hem artçı için oturuş rahatlığı, lastik farkından dolayı virajlardaki hakimiyet farkı artılarından dolayı şu an cbf500 kullanıyor olsamda er5 imi çok severek 2 yıl kullandığımı belirtmek istiyotum .o fiyata alınabilecek en iyi makinadır.
    kullanımda er5 cbf den daha agresiftir, sanırım lastik farkından dolayı.
    eyer çılgın kullanmak istiyorsanız er5 alın
    Usta naaptın sen...7 litre 21 lira yapar.... 100 km için çok çok fazla... Ben en az 150 km gidiyorum.... hatta üzeri....

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw Cbf in diski 370 euro diyorsunuzda bu disk motorun ömrü boyunca kaç kez değişiyorki sanki 10 bin de bir değişiyormuş gibi konuşuyorsunuz yaw allah allah enteresan
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler