Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: sizce hangisi_?

Katılımcı sayısı
15. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • SES 150(Dylan-Honda)

5 33.33%
  • VRX 200(Runner-Gilera)

4 26.67%
  • MS3 250(Hyosung)

0 0%
  • MS3 250(S&T Kanuni)

2 13.33%
  • GTS 250(SYM)

4 26.67%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SES 150,VXR 200,MS3 250,GTS250 sizce hangisini alayım_?

Motovento
    REKLAM ALANI
    anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşlar ben artık büyük cc li su soğutmalı bi motora geçmeyi düşünüyorum başlıkta yazdığım motorları inceledim bu 4 modole arasında kaldım şimdi bu motorları istememdeki sebepler:
    DYLAN SES 150(Honda);
    Honda kalitesi, kulananların yorumları, çok güçlü(16hp)bir motor olması ama 150cc olmasıda bnm için dejavantaj
    RUNNER VXR 200(Gilera);
    İtalyan olması, modifiye imkanlarının çok yüksek olması, çok güçlü bir motorunun olması(21hp) dejavantajları ortasının ayağımızı koyulan yerin düz olmaması bide yedek parçasının çok pahalı olması
    MS3 250(Hyosung);
    Moto aktüelin araştırmasına göre 250cc sınıfında en güçlüsü(24hp) ledli sinyal ve stopları fiyatının ucuz olması(7000ytl civarlarında) farlarının angel tipi olması ön çift disk olması vede fren kombinizasyonun olması vede en iyisi bana göre tabiki enjeksiyon sistemi olması
    GTS 250(SYM);
    bu motoru yazmamdaki tek amaç babam görmüş çok beğenmiş bunu alalım dedi benim ise hoşuma giden tarafları sis farları ledli stop lar ayarlanılabilir süspansiyon bide angel eye park lambaları dej avantajları ise 21 hp motoru bana güçsüz geldi diğerlerine kıyasla
    biraz uzun yazı oldu ama sizin fikirlerinize ihtiyacım var ben hyosung olanını çok istiyorum ama diğerleride bastırıyo onun için şimdiden hepinize teşekkürler
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    güncel
    (+25 karakter)

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    kymco xciting250 ye de bi bak derim.

valla duyudğuma göre MS3'ün malzzeme kalitesi çok kötüüymüş haberin ola.Bİde runnerın servis ücretlerinin pahalı olduğunu unutma kullan arkadaşlar en ucuzuna 100 tl tutuyor diyor.
    GTS ise boyutları bakımından ben düşünmemiştim şehir içinde pek kıvrak olamıyosun.
    bende çok runner istiyordum ama servis ücretlerinin pahalılığı beni runner dan soğutmuştu
    Ama tabi modifiye konusundada runner tek,tek ama diyeceksin nerden bulcam parçaları çoğunu yurt dışından binbir dertler getirteceksin bazı parçlar tr nadirde olsa buluuyor ama onlarda pahalı çok param var ben servisten,modifiye masrafından korkmam diyosan kesin runner al.yok ben ince ince güzel ucuz yollu masraf etmicek ufak tefek bişiler yaparım diyosan dylan al.

Motosikleti
    ben servise gitmem sadice çok büyük bi sorun olursa giderim yoksa garanti falan filan hepsi hikaye zaten bozulacak parçayı garantiye almıyolar oda ayrı bi konu ama bana ms3 ün grenaj kısmı kötü dediydiler motor bölümüdemi kötüki bi araştırmak lazım bide aklıma şu geliyo kalitesiz olsa 24hp yi neresinden çıkarttılar buda bi soru işareti yapıo ama kafamda bakalım kısmet

valla ben MS3 hakkında bu kadar duydum başka bişi diyemiyecem

Motosikleti
    yorumların için çok teşekkür ederim bişey sorucam dylandan ne kadar memnunsun bana bi kaç modifiye ile 140 filan yaptığını söylemişlerdi mesela sabit 120 ve üstü hızlarda gidebiliyomusun yoksa 80-90 yerine göre 100 gibi hızlarlamı ilerliyosun

bide yarın fırsat olursa bi hyo servisine gidiyimde yedek parçasını ne bilim genelde nerelerinin sorun çıkarttığını sorıyım

valla ben gayet memnunum zaten ilk çıktığı günden beri hastaydım görünüşü filan çok hoşuma gidiyordu geçen sene aldım.valla 140 yaptığını söyleyen çok kişi var ama ben pek fazla 140 gelmedim ama 110-120 ye rahatlıkla gelebiliyorum ve o hızlada gaz kesmezsem gibiyorum,yani motorda yorulma kesilme filan olmuyor.Eski dylan kullanıcılarıda çok memnundu motorlarından pek bi sorunları yoktu.Yalnız çoğu motor gibi dylanında granajları biraz tuzlu örnek vereyim arrka sağ-sol(2sinden biri) granaj 300ytl(tek tarafı) ama dediğim gibi çoğu çin malı olmayan motorlardada fiyatlar bu civarda diye biliyorum.

Hatta istanbulda bitane moto kurye bile vamış dylanlı 60000kmlerdeymiş diye duydum

Motosikleti
    dylanda aklımı çalan modellerden biri ama kasa sı çok küçük bende diyorum ya şöyle hayvan gibi bişey alıyım uzun yol için yada ufak kıvrak seri bişey alıyım ondada gözüme runner çarpıyo ne yapıcağımı şaşırdım zaten kafam bozuk motoru verdim sanayiye 15 gündür orada bizimkiler bana sormadan motorun garajına odun kömür koymuş

Valla nasıl bişey istedğine sen karar verceksin kardeş.Ona görede tercihini yapacakssın

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla ben Kymco Xciting 250 derım baskada bısı demem nıye o adaylarınız arasına almadınız anlamadım ?
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben Kymco Xciting 250 derım baskada bısı demem nıye o adaylarınız arasına almadınız anlamadım ?
    Bencede kymco xciting de olmalı orada.
    Ama illaki listedekilerden birini seç derseniz ms3 250 yi tercih ederdim.
    Dylan'da güzel kaliteli bir motor ama bana görede biraz kasası küçük.Diğerleri hakkında fazla bir bilgim yok ama runner'da dediğin gibi kıvrak şehir içi motoru ha uzun yol yapmaz mı yapar elbet ama ben seçimimi kesinlikle ms3 ten yana kullanırdım.

Motosikleti
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi hocam bizim burada kymco bayisi var ve liste fyatını üstünde motorlar satıyo bizim bura küçük yer esnafız bizim burada aynısı olupta başka yerden almak olmaz onun için kymco yu eklemedim yoksa oda güzel bi makina

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Kymco Xciting 250 I Pişman Etmez

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    servıs masrafı problem degılse runner al,az yaksın bakımları pahalı olmasın dıyorsan dylan al.baskasına kafanı yorma.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben servise gitmem sadice çok büyük bi sorun olursa giderim yoksa garanti falan filan hepsi hikaye zaten bozulacak parçayı garantiye almıyolar oda ayrı bi konu ama bana ms3 ün grenaj kısmı kötü dediydiler motor bölümüdemi kötüki bi araştırmak lazım bide aklıma şu geliyo kalitesiz olsa 24hp yi neresinden çıkarttılar buda bi soru işareti yapıo ama kafamda bakalım kısmet
    bu motoru test etme şansım oldu sana bu motor hakkında başka bir sitede yazdığım yazımı burayada yapıştırıyorum umarım bilgi verici olur..
    Daha önce almayı planlayıp kymco xciting 250 ile kıyasladığım ve son anda yamaha'nın kampanyası ile xmax i alarak geçmişte bıraktığım ama ulen bi deneseydik diye içimde kalmış bir motor olan ms3 ün 0 na binmek geçen gün nasip oldu düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim,ms3 ün motor gücü ve torkunu tatminkar buldum gerçekten yamaha xmax gibi seri ve kuvvetli bir motora sahip 2 kişide çok kısa bir sürede 110-120km süratlere çıkıverdi motor yeni olduğu için daha fazla zorlamak istemedim ama dahada gideceği kesin ,direksiyon motorun hafif olmasından dolayı rahattı ,lastiklerin yol tutuşu iyiydi özellikle şerit değiştirmelerde altınızda yağ gibi aktığını hissediyorsunuz ama oturma tarzından dolayı nedense bana scooter değilde choper tarzı bir motorsiklet sürüyormuş gibi geldi,kötü yanlarına gelince sürücü selesi çok aşağıda özellikle uzun boylu birisiyseniz oturduğunuzda dizleriniz gidona değebilir kasa şekli biraz nexus atlantici andırıyor ama daha alçak bir motor ,hayal kırıklığına uğradığım şeylerden biriside frenlerdi, ön çift arka tek disk olmasına rağmen bence yetersizdi ,xmax taki o kısa duruş mesafesini göremedim ne yazıkkı ve en kötü yeri bence öndeki siperlik kısmı yolu göremiyorsunuz ,biraz toz pislikte iyice bulanıklaşıyor ve sürücünün oturma tarzından dolayı siperliğin üstünden bakma şansınızda pek yok benim kısa 10 km lik yolculuğum sonucunda bana göre 7.250 etmeyecek bi motor çünkü kalite olarak o fiyat gamındaki diğer ürünleri yakalayamıyor,bu motorun türkiyedeki satış fiyatı 6000ytl yi gecmemeli ozaman gerçekten satılır ve yollarımızda fazla miktar görülmeye başlar,diğer arkadaşlarında söylediği gibi ne çinli kadar kötü nede bir japon veya italyan kadar iyi bir motosiklet ama fiyat bir italyan veya japon kadar yüksek konulmuş,ha birde söylemek istediğim 10km lik bir sürüşle ne kadar motor test edilir veya doğru bir değerlendirme yapılır oda ayrı birşey,ben sadece genel olarak ilk görüşlerimi doğru yanlış paylaşmak istedim.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    kesinlikle dylan yada ps150i al derim bunun daha açıklaması yok.servis parça kalite on numara

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    hyosung kullanıcısı birileri cevaplarsa sevinirim diyerek bende sorumu sorayım, okuduklarıma göre netten hyonsung tr (global motor) ile kanuni arasında mahkemede dava varmış, global motor yurt dışından ne parça ne motor getiremiyormuş, dolayısıyla herşeyi kanuniden satın almak gerekiyor, hyonsung sahiplerinin şu an garantili olan motorları kanuni servislerinde garanti dışı görünüyormuş, parçaları parayla alıyorlarmış, yarın öbür gün kanuni asya motorun yaptığı gibi (etrafta başka isimlerle bir sürü kopyaları var) ruhsata bakıp parça verirse (kanuni kendi getirdği motora garanti veriyor ve sadece onlara hizmet vericem diyebilir) eshi hyosunglara ne olacak global deki parça stoğu ne kadar idare eder belli mi? bu konuları bilen varsa, sıkıntı çekiliyor mu ya da çekilecek mi bizi aydınlatırsa memnun olurum

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    paran varsa gilera al ama bence hondadan şaşma
    pişman olma
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)