Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Maxi scooter alacağım tavsiyeleriniz çok önemli..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Arkadaşlar, kısmetse yakın zamanda motoru büyüteceğim ve 400-500 cc civarında maxi scooter almayı düşünüyorum. Şuanki motorumu alırken de sitedeki yorumları tavsiyeleri dikkate aldım ve pişman olmadım Yeni (sıfır) alacağım motorun fiyatı 12.000 ile 15.000 ytl arasında olacak ve uzun süre değiştirmeden kullanacağım.. Dolayısıyla yine yorumlarınız ve tavsiyeleriniz çok önemli. Elbetteki aranan tüm özellikleri tam anlamıyla taşıyan motor modeli yok. Sadece benim için önemli olan özellikleri dikkate alırken diğer özellikler de hangisinde en fazla varsa ona yöneleceğim..
    Maxi scooterlar hakkında açılan topicleri okudum, kimi yarım kalmış kiminde konuların yönü değişmiş veya kıyaslamalarda netlik oluşmamış. Bunun dışında yeni modeller var veya olan modellerin yeni kasaları var. Ayrıca şimdiye kadar olan tecrübelerin de önemini ortaya koyarsak yeni bir topic açmam gereksiz değil diye düşünüyorum. Ama yine de karşı gelenler olabilir..

Maxi alırken aradığım bazı özellikleri önemlilik derecelerine göre sıralayacağım. Sıralama 10 üzerinden olacak.

yedek parça 10
    Sağlamlık-işçilik 10
    Varyatör - Aktarım mekanizması 10 (şehir içinde dur kalk)
    Uzun yol ve 2 kişi ile tur 9
    Serilik - güç - tork 9
    Konfor 8
    Periyodik bakım aralığı ve maliyeti 8
    Elektronik donanım ve teknoloji 8
    Yakıt 8
    Bagaj hacmi 7 (küçük olanlar için top case eklenebilir)
    Ağırlık 7
    Fiyat 5

Enjeksiyon, el freni (motor hafifse çok da önemli değil), dörtlü flaşör ayrıntılarını da atlamıyorum..

Kriterler ve derecelendirmeler tutarsız veya saçma gelirse yönlendirmeleriniz de çok değerli olur.

Düşündüğüm modeller;

Burgman 400
    Silverwing 400
    Piaggio x9 500
    Piaggio x8 400
    Piaggio Nexus 500
    Yamaha Majesty
    Yamaha T max
    Peugeot Satelis 500
    Kymco Xciting 500iR
    Aprilla Sprinter 500

Hepsi de çok iyi motor aslında ama hepsini test etmem mümkün değil. Kullanan bilen arkadaşlar görüşlerini yazarlarsa çok mutlu olurum ve eminim araştırma yapan diğer arkadaşlara yararlı olur..

Teşekkürler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Ben olsam Burgman 400 ya da Yamaha Majesty alırım.
    "Neden "dersen, görünüş olarak onlar hoşuma gidiyor.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Üstad iyi maddeler sıralamışsın fiyat senin için son sırada olduğuna göre italyanlara yanaşabilirsin
    yedek parça açısından Honda, rahatlık bakımından suzuki hepsinin orta ayarı ise yamaha majesty tercih edebilirsin.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Xciting al arkana bakma. Fazla da araştırma mutlu ol

Hem sen kymcoyla başlamışsın memnun değil misin de başka marka arıyosun?

Motosikleti
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad iyi maddeler sıralamışsın fiyat senin için son sırada olduğuna göre italyanlara yanaşabilirsin
    yedek parça açısından Honda, rahatlık bakımından suzuki hepsinin orta ayarı ise yamaha majesty tercih edebilirsin.
    Teşekkür ederim. Aslında majesty göz kırpıyor ama sıfırını bulmak biraz zor gibi.. Araştırıyorum...

Alıntı 45Kasabalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xciting al arkana bakma. Fazla da araştırma mutlu ol

Hem sen kymcoyla başlamışsın memnun değil misin de başka marka arıyosun?
    Kymcodan çok memnunum ancak yüksek fiyatlara çıkınca iş ciddileşiyor dolayısıyla görüşler önemli, teşekkürler..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    x9 250 ve 500 ün bir aynası 180 eu, dijital gösterge paneli, onarılması mümkün olamayan olası bir elektronik arıza akabinde yenisi 510 eu, gerçi agırlıklı olarak maksilerin yedek parça fiyatları bu şekilde ve çok yüksek, hoş ss motorlarında
    böyle ama, daha önce KYMCO AGILITY 125 kullanan biri olarak uyarmak isterim, yedek parça ve teknik servis hizmet fiyatları kesinlikle şu anda kullandığın motorunkiler kadar ucuz değil. Bu konuyuda araştırmış ve öğrenmiş olduğunu zannediyorum. Ve ben Burgman 400 derdim. yedek parça ve servis ağı diğer markalara nazaran çok daha iyi. 6000 de bir bakım ve yağ değişim aralığı olarak biliyorum ama, yinede sen kullanıcılardan bilgi al. Ve bu motorun kronik olarak yağ eksilttiğinden bahsediliyor burgman forumlarında. Bu motoru çok istemiştim zamanında ancak araştırmalarım sonucunda yedek parça ve bakım maliyetlerini ekonmik olarak kaldıramayacağımı anlayarak vazgeçmek durumunda kalmıştım. Ben burgman derim !

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    burgman 400 un yeni modellerinde 2007 modellerinde olan kavrama sorunu devam ediyorsa bence burgmandan uzak dur..
    biraz daha beklersen silverwingin yenisi gelicek bu sene buyuk ihtimal onu alabilirsin..
    ama onu bekleyemem dersen..
    nexus alinir..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Ben orta seviye seçerdim Aprillia Scarbeo 200 19Hp mükemmel bir alet fiyatı da 2008 model 6500ytl civarı kampanyada neden 2 kat fazla vereyim?

Motosikleti
    Honda Cbf 600 - Yamaha xmax 250i
    kesinlikle yamaha masesty süper bir makine.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bu kadar seçeneğin olması senin işini oldukça zorlayacak bence.. Keşke bunları biraz daha aza indirseydin bende Kymco kullanıcısıyım ama maxi scooterde Suzuki Burgman oldukça nam yapmış bir marka özelliklerini daha fazla incelemelisin.

Motosikleti
    Tabanvay
    hocam bende yeni maxi scooter alan birisiyim. çok çok araştırdım. sonuçta vereceğimiz 10 bin YTL para az bi miktar değil.

burgman 400ü ve majesty 400ü deneme fırsatım oldu. bende bel fıtığı olduğu için aldığım makinanın konforu çok öenmliydi. ayrıca iki modeldede kalkıştaki o titreşim ve sarsıntı beni çok fazla sinir etti. titreşimi muhakkak göz önünde bulundur derim. zaten uzun yol yapacaksan kesinlikle 2 silindirli modellere bak derim. HA birde unutmada ABS çok önemli bi fark. şimdiye kadar ABS si olmayan motorlara nasıl binmişiz bilmiyorum.

Burgman 400
    Silverwing 400
    Piaggio x9 500
    Piaggio x8 400
    Piaggio Nexus 500
    Yamaha Majesty
    Yamaha T max
    Peugeot Satelis 500
    Kymco Xciting 500iR
    Aprilla Sprinter 500

bu modellerden sana olur diyeceğim Yamaha T max hiç denemediğim ama özelliklerine bakarsak her türlü ortamda sürücüsünü üzmeyen bi motosiklet gibi görünüyo.

2 silindir diye SW 400 ü pek önermiyorum. deneme sürüşü yapmıştım ama kasa gerçekten ağır kalıyo. sonradan hızlansada performans etkileyici değil. üstelik 600 lük SW ile şehir içi kullanımda yakıt sarfiyatı olarak pek fark etmiyor. SW 400 kullanan bi arkadaşım şehir içinde 18 kr yaktığını söylemişti. benim 600 lük makinada 20 ykr yakıyor. şehir içi bencede 20 ykr fazla ama uzun yolda 16 ykr a kadar düşebiliyor. yalnız ani hızlanma istersen çok kısa bi sürede 150-160 km lere ulaşabilirsin. ben şimdiye kadar bir kere kastım 185e geldi. gazda dahada yer vardı. söylediklerine göre 190- 195 te filan gaz kesici devreye giriyormuş.

bana kalırsa 1 yada 2 yaşında SW 600 al paranda biraz cebine kalsın derim. Nette biraz araştırırsan sorunsuz motoru ile hiçbir kronik problemi olmayan bi makine. Ondaki performansı ne kadar söylesem az. binip denemen lazım.

Majesty 400lerde oturma pozisyonunun biraz rahatsız olduğunu söyleyenler var. Tmax tada olabilir. bi araştır derim.

SW 600 için bilgi almak stersen msni kaydet. yardımcı olmaya çalışırım.

Motosikleti
    bmw f650gs
    arkadaşım, ben piaggio beverley 500 lük makineyi denedim... süper bişey... mutlaka denemeni tavsiye ederim senin seçeneklerin arasında yok ama x9 u 10 kere cebinden çıkarır... vespa akademide deneme fırsatın olabilir git gör derim...
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nexus 500.....
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    [QUOTE=ersinisdj;1373449]Teşekkür ederim. Aslında majesty göz kırpıyor ama sıfırını bulmak biraz zor gibi.. Araştırıyorum... QUOTE]

Sıfırı satılıyor hemde ABS'li olarak
    http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=9&u_id=301
    buyur incele..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    SWT
    Ben eski bir piaggio kullanıcısıyım, o km aldığım motorumda yaşadığım debriyaj problemi üzerine servise gittim geçici çözüm üretmişler debriyajı zımparalayıp gönderdiler. 500km sonra aynı şey tekrar gittim yine aynı tedavi!
    Motoru başkasına sattım, kendisi gitti cebinden para vererek debriyajı degiştirdi 15bin km dir kullanıyor sorunsuz..

Sonra 2006 da 0 km Suzuki burgman aldım 16 bindeyim tık demedi.. Motor devirli kullanımda her 5binde yaklaşık 400ml yağ eksiltir.. Ben 1500de bir kontrol eder eksiltmişse eklerim..
    Datçaya, bodruma gittik geldik,10 burgman hiçbir sorun yaşamadık.
    Konfor, denge, bagaj hacmi, kullanma kolaylığı 10 numaradır..
    2007 modelinde varyatör sorunu vardı ama 2008 de hallettiler.
    Burgman topiğinden daha kapsamlı bilgiler alabilirsin, sorulan sorulara deneyimli arkadaşlar kısa sürede cevap yazıyorlar..

Burgmanın öyle fanatikleri varki bmw almalarına rağmen burgmandan ayrılamıyorlar

Seçip alıcağın motorunla kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    Arabada Volvo Motorda Kymco... Sağlamlık ve kalite için..
    başka bir şey sölememe gerek yok diye düşünüyorum..kesinlikle ve kesinlikle kymco.. senin geçmiş olduğuın bu araştırmaların hepsinden bende geçtim.. kymco da karar kıldım.. iyikide kymco almışım...
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Motosikleti
    AFRİCA TWİN OLMASINI İSTİYORUM
    Arkadaşım bende nexus 500 derim.Bu listede ondan performanslısı yoktur sanırım.Makine ss gibi.Yolda gidişi görünüşü muhteşem.Tabi sorunları hakkında bi fikrim yok.Ben olsam onu alırdım.
    MOTOSİKLET AZGIN DUYGULARI GÖSTERME VE İNSANLARI RAHATSIZ ETME VASITASI DEĞİLDİR.

Motosikleti
    Gilara runner
    nexus 500 derim ben yaklasık 6 7 ay kadar kullandım motor cok rahat hız konusunda uzun yolda yedek parca da hiç bir sorun cekmezsin

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    tarikiko'ya katılıyorum 27.000km dir Burgman kullanıyorum. Maxi scooterda 650'den sonra tek geçerim
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Arkadaşlar o kadar ilgilenip yazmışsınız çok çok çok teşekkür ederim ellerinize sağlık.. Tabi ki seçenekleri indirmek ve ona göre karar vermek gerekir..

X 9 çok güzel mesela ama varyatörden şikayeti olanlar var ve geçen önümde biri ciyak ciyak öttü..

silver desek ağır kalkır diyorlar

burgman desek altı sürter ağır kalır ve lastikler küçük

nexus desek çok sportif memur adama gitmez diolar ve amörtisör sertmiş

kymco desek ikinci elde çok zarar edersin marka al vs vs

araştırıyorum arkadaşlar tüm güzel dilekleriniz için teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)