Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba benim motosikletler hakkında hiçbir tecrübem ve bilgim yok ama malum Istanbul trafiği sayesinde bende bu işe sıcak bakmaya başladım ve motor alıp öğrenmeye kararlıyım.

Şayet olaki öğrenip ehliyeti aldım aşağıdaki ihtiyaçlarıma göre bana bir motor tavsiye edermisiniz?

* Haftanın 6 günü işe gitmek için kullanacağım (Maltepe/Küçükyalı'dan Zeytinburnu/Topkapı'ya. Boğaziçi köprüsünden gidiş geliş yaklaşık 60 km)
    *120 Kiloyum
    *2000-3000 YTL civarı (duruma göre esnetilebilir)
    *Sorun çıkarmayan. (Netteki şikayetlerde duyduğum hergün vidalarını sıkıyorum orası burası bozuluyor vs durumunu bana yaşatmayacak)
    *Otomatik
    *Gerekirse 2 kişiyi de zorlanmadan taşıyabilen.
    *80-90km hıza rahatlıkla ulaşabilen (Hız meraklısı değilim evden işe 30 dk da gidebileyim yeter)
    *Geniş ve rahat
    *Servis sorunu olmayan

İstediklerim bunlar yukarıda da yazdığım gibi motosikletler hakkında hiçbir bilgim olmadığı için bu isteklerim birbirleriyle çakışabilir :D En iyi cevabı sizin vereceğinize inanıyorum.

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2. el bir honda dylan150 alırsan seni anca idare eder gerisi zor emin ol 120kg yim demişsin darılmaca gücenmece yok onun altı bir scooterle kendine eziyet edersin hemde motora
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arada sırada iki kişide bineceğine göre motorun taşıyacağı yük 200kg civarında olacak.80-90km/h standart olarak tamamda,bazı durumlarda fazlası gerektiğinden 120km/h'ı görecek bir makina gerekebilir.Hem dayanıklılık hemde güç beklentilerini karşılayacak makinanın 250cc altı olmaması gerekiyor.Beni düşündüren hiç tecrübenin olmayışı.Alır almaz kendini ana yola atmayacaksan yani birisinden eğitim alacaksan 250cc tavsiye ediyorum.2000-3000TL arasındada bu söylediğim şartlarda makina biraz zor.Fakat pazarlık gücün sağlam,satıcının dayanacak gücü kalmadıysa Daelim S2 ve Kymco Grand dink 250 modelleri,ikinci elde hem seni maddi açıdan sıkmaz hemde dayanıklılık problemi çıkarmazlar.Tavsiya ettiklerim scooter yani otomatik vites aletlerdir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    İsteklerini ancak 250cc bi scooter karşılar. Motorlar kolay kolay sorun cıkarmaz kullancısı sorunlu olmadıkca

neversoft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200
    selam.sym joyride200 ü araştır derim.yorumları oku.sen de memnun kalırsın bence.

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Sana Beverly 250 son derece yeterli ve uzun yıllar keyifle hizmet edecekir.Ama motor sadece ayrıntı önce sıkı eğitim ve belki motor kadar da korumalı giysilerin temini gerekiyor,yoksa sonuç hüsrandır...
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Motosikleti
    şimdiLik Yok !
    Kymco Agility 125 Size Uygun Olabilir heraLde.
    Yada Arkadaşın Dediği gibi Sym Joyride 200 ...
    [B]Çok yakında Mondial 125 zn (52 - Ordu)[/B]
    [B]:bestmt: Tutku yaratır :queen:[/B]

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Alıntı nemesis63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim motosikletler hakkında hiçbir tecrübem ve bilgim yok ama malum Istanbul trafiği sayesinde bende bu işe sıcak bakmaya başladım ve motor alıp öğrenmeye kararlıyım.

Şayet olaki öğrenip ehliyeti aldım aşağıdaki ihtiyaçlarıma göre bana bir motor tavsiye edermisiniz?

* Haftanın 6 günü işe gitmek için kullanacağım (Maltepe/Küçükyalı'dan Zeytinburnu/Topkapı'ya. Boğaziçi köprüsünden gidiş geliş yaklaşık 60 km)
    *120 Kiloyum
    *2000-3000 YTL civarı (duruma göre esnetilebilir)
    *Sorun çıkarmayan. (Netteki şikayetlerde duyduğum hergün vidalarını sıkıyorum orası burası bozuluyor vs durumunu bana yaşatmayacak)
    *Otomatik (Gerekirse düz)
    *Gerekirse 2 kişiyi de zorlanmadan taşıyabilen.
    *80-90km hıza rahatlıkla ulaşabilen (Hız meraklısı değilim evden işe 30 dk da gidebileyim yeter)
    *Geniş ve rahat
    *Servis sorunu olmayan

İstediklerim bunlar yukarıda da yazdığım gibi motosikletler hakkında hiçbir bilgim olmadığı için bu isteklerim birbirleriyle çakışabilir :D En iyi cevabı sizin vereceğinize inanıyorum.

Saygılar
    Şimdi arkadaşlar kendi motosikletin diye söylüyosun diyecekler ama arkadaşım senin yazdıkların ve ihtiyaçlarınla birebir örtüşen makina Kymco Movie XL 150 dir.
    Araştır. Hatta temiz ikilnci elleri çok hesaplı...
    Asla pişman olmazsın. Tık demez. Ben 2 kişi 100 rahat yapıyorum. Kendim de kiloluyum.

Cevaplarınız için teşekkürler. Hiç motor tecrübem yok ama 15 yaşına kadar bisikletten inmedim. Aynı şey değil ama en azından 2 teker tecrübem var :D

Şimdi ehliyete başvursam ne kadar zamanda elimde olur. Motor ehliyeti normal ehliyetle birleşiyor mu yoksa ayrı bir kart mı?

Motosikleti
    keeway superlight 150
    Cevaplarınız için teşekkürler. Hiç motor tecrübem yok ama 15 yaşına kadar bisikletten inmedim. Aynı şey değil ama en azından 2 teker tecrübem var :D

Şimdi ehliyete başvursam ne kadar zamanda elimde olur. Motor ehliyeti normal ehliyetle birleşiyor mu yoksa ayrı bir kart mı?
    Motor ehliyetin normal ehliyet ile birleşiyor. Normal ehliyetin (B veya herhangi biri) varsa sadece A2 fark sınavına girersin. Sürücü kursuna şimdi yazılsan, yaklaşık 2.5-3 ay sonra ehliyetini almış olursun.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Kendi motosikletimi önereyim. Cygnus RS. 170 kg civarı iki kişi çok rahat gidebiliyoruz . 70 km/h 'de çok rahat ulaşıyor 2 kişi.

Bunu cygnus sahibi olarak söylemiyorum. Ayırdığınız paraya göre bence sizi cygnus idare edebilir. Tabii kesenin ağzını açıp 250'lik bir scooter / maxi s. olursa çok rahat gidebilir hatta uzun yolda yapabilirsiniz
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    piaggio Lara BakabilirsiN x serisi...

Peki ikinci el alırken nelere dikkat etmek gerekir. Km, önemli parçalar vs vs?

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Peki ikinci el alırken nelere dikkat etmek gerekir. Km, önemli parçalar vs vs?
    en başta yedek parça servis önemli değil bi açıdan. km'si normal olmalı. yani 2.el olarak alınabilecek motor genelde 10 ile 20.000 arasında olması makuldur çiziği kırığı yamuğu olmamalı temiz olmalı sahibi de temiz olmalı parası da temiz olmalı ruhsatı da temiz olmalı

neden scooter'da ısrar ediyosun ki? 3000e pek güzel bi vitesli daha iyi olur sana hem yakıtı az olur sen şimdi habire hızlanması için sürekli gazı sıkcan sıkcan nolcak ? al sana fazla yakma sebebi

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    KM , değişen parçanın olup olmadığı , gösterge paneline grenajların birleştiği yerlere bak tam oturmama gibi durumlar varmı. Mümkünse test sürüşü yapıp motorun gidişini (sağa sola çekip çekmediğini vs.) kontrol edip yine mümkünse bir ustaya götürülüp kontrol edilmesi gereklidir
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en başta yedek parça servis önemli değil bi açıdan. km'si normal olmalı. yani 2.el olarak alınabilecek motor genelde 10 ile 20.000 arasında olması makuldur çiziği kırığı yamuğu olmamalı temiz olmalı sahibi de temiz olmalı parası da temiz olmalı ruhsatı da temiz olmalı

neden scooter'da ısrar ediyosun ki? 3000e pek güzel bi vitesli daha iyi olur sana hem yakıtı az olur sen şimdi habire hızlanması için sürekli gazı sıkcan sıkcan nolcak ? al sana fazla yakma sebebi
    Valla vitesliyle uğraşamam gibi geliyor bana. Ne yakarsa yaksın arabadan fazla yakacak değilya. Beni köprü trafiğinden kurtarsın yeter. Kilitlenmiş trafikte beklerken yandan motorlular geçince inek gibi bakmak zoruma gidiyodu. Bi öğrenirsem ki kursda vitesli öğretirler. O zaman onuda düşünebilirim. Peki yaz sıcağında kaskla gezmek nasıl oluyor? Klimalısı var mıdır ? Bide bu kask olayı var galiba. Motorla aynı paraya satılan kasklar var.

paran varsa bir kere al düz<gün birşey al mesela yamaha tmax burgman serisine bak ama hiç motora binmediysen bu söylediklerim sana biraz ağır kaçabilir

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hocam alacağın Motor Honda Dylan 150

burada arkadaşların tavsiye ettiği motorlarda çok güzel.

http://www.sahibinden.com/2006_honda...XQQdisplayitem

Bu motoru incele hem senin bütçenede uygun.
    Bende İstanbul' içinde aynı motorla günde 100km yapıyorum.
    Allah'a şükür hiç problem yaşamadım.

Aklına takılan sorunlar olursa msn den istediğini sorabilirsin. Yanıtlarım
    Bu yukardaki linkini verdiğim arkadaşımın motoru. O kadar km de daha bir kere bile karbürator suyu bile değişmiş değil.
    Ben İstanbul-Bodrum gidiş geliş 2 kişi 1600 km yol yaptım. Maşallah'ı var.
    Gerisini sen düşün.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

emrEvo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Honda CRF250L
    yamaha cygnus rs
    125 cc 8.2 beygir süper tork sağlam 2800 ytl kaçırılmaz fırsat valla ben today aldım geçen sene bu sene rs bu fiyata düştü şimdi alsam onu alırdım. rakipleri en yakın beat var (bence rakip olamaz) 3500 den başlıyor

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    125 cc lik bir motor 120 kg yi taşır ama bir 90 kg lik kisi daha binerse biraz güçsüz kalır 2.el Dylan öneriyorum
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)