Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Cox kaskınızdan memnunmusunuz?

Katılımcı sayısı
82. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hiç Değil

23 28.05%
  • Fena Değil

22 26.83%
  • Memnunum

26 31.71%
  • Çok Memnunum

11 13.41%

COX kask almayın başınızı ağrıtmayın

Motovento
    REKLAM ALANI

bende de cox trip çift vizörlü, birisi güneş için bir hareketle açılıp kapanabiliyor, çeneden açılır mat olanı var, çok memnunum hiçbir şikayetim yok,
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44102
    adresinden aldım, fiyatı bazı yerlere göre çok avantajlı, ben şiddetle fiyat ve performans olarak tavsiye ederim,
    hepinize keyifli sürüşler.

ayrıca bir hatırlatma daha yapmak istiyorum, honda fabrikasında katıldığım eğitimde anlattılar,
    kask alırken son kullanma tarihine bakarak almamız gerekliymiş, içindeki ve dışındaki kompozit malzemeler, bozulabilirmiş. güneş altında kalırsa da aynı şey, ve en önemlisi kaskınızı 10cm yüksekten yere bıraksanız bile bu malzemeler bozulurmuş, bunlar çok önemli şeyler.
    bilgilerinize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mlsf şu ara bir demir atım yok :(

biraz araştırma

sLm cemaati motosiklet severler bende caberg Rhyno kullanıcısıyım
    herkes birşeyler söylemiş ama hiç kimse biraz araştırma yapmamış gibi
    yani sanki biraz kulaktan dolma yada subjektifiz resimler nedeniyle
    aşağıda verdiğim link sık sık tıkladığım bir inceleme deneme ve yorum sitesidir
    ingilizcesi olan yada direk çeviri koyabilecek arkadaş varsa
    ve yardımcı olursa sevinirim incelemenin tamamını türkçeleştirmesi için
    çünkü benim için yeterince güven verici bir inceleme

http://www.webbikeworld.com/r2/motor...t/caberg-trip/

kendi fikrime gelince ben gayet memnunum fiyat performas olarak bakıldığı zaman
    ve ben hala daha o kaskın o hale nasıl geldiğini merak etmiyorum değil
    kimbilir arkadaşımızın haberi olmadan düşürülmüş olabilir.meraklı bir akraba tarafından butonu basılmadan açılmaya zorlanmış olabilir...
    herhalde üretim tarihi ile ilgili bir durum var yada üretim hatası yada ne bileyim kopya ürün bilemiyorum belki cox ile caberg farkı
    ama bildiğim kadarıyla cox sadece ayrı bir firma yani aslolan cabergten alıp izinli şekilde kendi markasıyla satış yapan bir firma
    hatta duyumlarım cox markalı trip model kaskların içinden caberg kullanım klavuzu çıktığını söyler...

*tekeriniz düz bassın...
    ÖLMEK İÇİN DEĞİL ÖLENE KADAR...

*** eski VampiReCRow

Aynı kaskın Mat siyahını kullanıyorum...Bilenler bilir enduro kullanıcısıyım ve bigun UÇMAKDERE gezisinde kaskım motosikletin aynasından düşüp uçurumdan aşağıya yuvarlanmaya basladı..bende peşinden tabi...taşlardan seke seke bi çalıya takılıp durdu..ben camı kırılmıştır diye dusunurken kaskta bi çizik bile yoktu...
    benım o kasktan tekşikayetim her gelen "aa kaska bak" diyip kafasına geçirmesi..ee herkesinde kafası benımkıylebir değil..sadece yanlardakı sungerleri biraz kuculdu..şimdi sadece ruzgar sesı geliyo içeri okadar...
    yoksa ben memnunum
    [B][I][U]KARANLIĞA ŞİKAYET EDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK [/U][/I][/B]:cat:

Motosikleti
    Honda Twister CBX 250
    haklısınız istanbul trafiğinde 4 seneden fazla bir zamana ihtiyacım olabilir motor kullanma ve kafama kask takma konusunda. belki biraz daha pişmem gerekiyor olabilir Dediğiniz gibi de olabilir bir meraklı akrabam evde görünce kafasına takmaya çalışabilir diyeceğim ama benden koca kafalı da kimse yokki. sorun benim kafamın yuvarlak ve koca kafalı olmasından da olabilir. Ama neticesinde ben kaskı özel kılıfında ve kimsenin ellemeyeceği yerlerde tutarak kullandım. Ayrıca kaskımı hiç bir şekilde elimden de düşürmedim. Sorun benim genetik yapımdan koca kafalı olduğumdandır. Sayfanın başında da yazdığım gibi 0.1 mm. lik bir yapıya sahip olduğunu kristalden yapıldığını bilseydim kaskın... kaskı kafama takarken bir arkadaştan yardım isterdim kafamı sağdan ve soldan biraz içeri bastırması için. ARKADAŞLAR BANA GÖRE BANA ŞAKA YAPIYORSUNUZ. ÇÜNKÜ AZ ÇOK HİÇ BİRİNİZ GÖRSEL OLARAK BENİ TANIMIYORSUNUZ. MOTORDAN KAYIP DÜŞMELERİMİN HARİCİNDE DAHA MOTORSİKLET KAZAM BİLE YOK BIRAKIN MOTORU 10 SENEDİR TRAFİKTEYİM SADECE AŞIRI SÜRATTEN BİR KERE ARAÇLA GİDERKEN KAZA YEDİM TEK TRAFİK CEZAM O. KASK KAFAYA TAKILIP ÇIKARIRKEN KIRILDI... KAÇ KERE YAZMAM GEREKİYOR KAFAYA TAKIP ÇIKARILKEN KIRILDI ..... KASKIN İÇERİDE TAM O BÖLÜMÜNDE HİÇ BİR DAYANAĞI YOK TAMAMEN 0.1 MM LİK BİR PLASTİK ORAYI TUTARAK TUTUNUYOR KASKIN EN UC NOKTASI HİÇ BİR DESTEKSİZ . O KASKI KULLANANLAR BENCE YAN SÜNGERİ ÇIKARIP İYİCE BİR BAKSIN ORAYA .

Hızlı Araç Kullanmaktan Ceza Yedim Kaza Değil Düzeltim O Kısmı... Ayrıca Caberg Trip Kaskla Birebir Aynı Olmayabilir. Yan Sanayi Kurbanıda Olabilirim.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı pyro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N102'yi 2 yıl sürekli kullandım, şimdilerde yedek kaskım. Oldukça sağlam 2-3 kere yere düşürdüğüm halde görünürde en ufak bir iz yok. Genede huylanıp kendisini yedeğe aldım. Tek problemi yüksek hızlarda biraz fazla rüzgar gürültüsü var içerde, 120'yi geçmeyen adam için o da sorun değil. N103 çıktı şimdi gürültü konusunda daha iyi olduğunu söylüyorlar, denemedim.

Full face alacaksanız BELL markasına bakmanızı tavsiye ederim, ben de bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım, inanılmaz memnunum hem hafif, hem de vizörü diğer markalardan daha kalın (3,2mm) ne ses, ne buğu problemi var.
    bugün nolan n 103 kaskın fiyatını sordum:540 ytl 6 ay taksitle.
    n 102 güneş vüzörü içeride oldugu için tercihim değildir,
    yakın zaman da alacagım bu kaskı n 103'ü ama biraz daha fiyat arayışı yapmam lazım.
    98 Beygir.....

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Dominantx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konudan biraz uzaklatıracak bir sorum olacak. Buğu için siprey kullanıyorum ama buna rağmen sorunu %100 çözebilmiş değilim. Şu ana kadar siprey ve özel temizleme mendili denedim ve sonuç pek değişmedi. Bu sorunu tamamen çözebilen varmı ?
    selam arkadaşım havaların sogumasıyla bugu olayı geri döndü.bu kaskların vizöründeki bugu önleyici tabaka fos çıkıyor.bende shark rsr2 kask vardı.bugu önleyici tabaka pul pul kalkmaya başladı nemli bir bezle sileyim belki düzelir dedim odane sildikçe yayıldı sanki kaskın içinde hapşırmışım gibi igrenç bir hal aldı vizörü aradık bulduk 150 tl çektiler.kaskı kaldırdım attım bir kenara artçım olursa ona veriyorum.airoh sv55 modelinden aldım sonra arkadaşımda subert s1 aldı450 euro civarıydı onun vizörüde soyulmaya başladı aldıgı yere gitti kasa fişi yada faturasını istediler tabiiki yok atmış degiştirmediler.mecburen yeniden almak zorunda kaldı.bugu için çözüm buldunmu dersen feyizoglundan aldıgım bugu önleyici çok işime yaradı.birdene istersen çokda pahallı bişey degil 35 tl falan bir kere yapıştırıyorsun nisan-mayıs gib çıkarırsın.yanlız takarken vizörü çok iyi temizle ve bir seferde takabilecegin gibi vizörün tam ortasını işaretle ve bir seferde tak kuvetlli bir yapıştırıcısı var bir iki kere söküp takarsan hava alabilir içine http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...753&ShowPane=2
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ToRque35

cox un trip modeli ile caberg rhyno modeli birbirinin aynısıdır. arada hiç bir fark yoktur .. sadece birinin üstünde cox diğerinin üstünde caberg yazar .. ilk resimde görülen yerlerde sendede kırılma olacak 2X2=4 bu kullanıcı hatası değil .. hemen hemen tüm kullanıcılarda bu kırık olmuş .. bu bir yapım hatası tabi elimde fatura falan yok bu yüzden ben hakkımı arayacak durumda değilim ..

işte bu yüzden aldığınız motor ekipmanlarının belgelerini atmayın ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Nolan N84 full face tavsiye ederim. Hem uygun, hem de çok rahat
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Motosikleti
    Honda Twister CBX 250
    N 103 Aldım zaten ... Bayiler yardımcı oluyorlar biraz şansınızı zorlarsanız 500 ytl gibi bir rakammı Axes e veya Word karta 5 e bölüyorlar... Ben bayinin adını vermek istemiyorum ama bu şekilde yardımcı oldukları tiyosunu verebilirim bayilerin. Gerçi Axess karttan tam emin değilim çünkü Word e 5 taksit yaptırdım açıkçası...

Motosikleti
    ZX6-R
    zonta, aynı bendeki kaskında buğu özelliği anlattığın gibi gitmişti. Gönderdiğin ürün çok hoşuma gitti denemek için sipariş vereceğim. Çok teşşekkür ederim.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Pekiiii nasıl oluyor da 88 senesinde aldığım Nolan N34 PRO kaskı 4 sene kullandım ve hala dükkanda hatıra duruyor sadece camı eskidi...
    20 sene bu yahu,taş olsa çatlardı durduğu yerde,bu plastik nasıl sağlam kaldı hayret.

Başlığı ilk gördüğümde hakikatten baş ağrısı yaptığını düşünmüştüm.

Motosikleti
    Honda Twister CBX 250
    baba sahtekâr dolmuş etraf Nolan'a laf yok babalar gibi zaten nolanda ;) bu çin malları sahte mallar başımızı yaktı ona ağlıyoruz.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Dominantx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zonta, aynı bendeki kaskında buğu özelliği anlattığın gibi gitmişti. Gönderdiğin ürün çok hoşuma gitti denemek için sipariş vereceğim. Çok teşşekkür ederim.
    nedemek efendim yardımcı olabildiysem nemutlu bana.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Lazer Dragon kullanıyorum. Vertigo serisi.. Çok memnunum valla.. Daşşş gibi...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Bende olsam böyle sinirlenirdim. Benim ilk aldığım kasktı cox. Ama güvenemediğimden şimdi arasıra artçım olduğunda ona veriyorum. Nolan aldım paraya kıyıp.Çok memnunum...
    Tüketiciyi koruma derneğine gidebilirsin.Dilekçeyle başvurmanı tavsiye ederim...

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı raphael adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N 103 Aldım zaten ... Bayiler yardımcı oluyorlar biraz şansınızı zorlarsanız 500 ytl gibi bir rakammı Axes e veya Word karta 5 e bölüyorlar... Ben bayinin adını vermek istemiyorum ama bu şekilde yardımcı oldukları tiyosunu verebilirim bayilerin. Gerçi Axess karttan tam emin değilim çünkü Word e 5 taksit yaptırdım açıkçası...
    arkadaşım bende n 103 almayı düşüyorum, sirkecide bir bayide sordum,(özende değil) 540 ytl 6 ay taksit yaptı, senin sordugun fiyat nerde, burda bayisini ve fiyatını söylememende sakınca yoktur,
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Honda Twister CBX 250
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bende n 103 almayı düşüyorum, sirkecide bir bayide sordum,(özende değil) 540 ytl 6 ay taksit yaptı, senin sordugun fiyat nerde, burda bayisini ve fiyatını söylememende sakınca yoktur,
    Doğu Batı motordan aldım 5 taksit e 500 ytl ye dostum... Kulağına gitmeden bir kıyak istesen yaparlar belki başkasına yapmışsınız felan demezsen sevinirim.

Ayrıca tekrar sordum sadece word karta yapabiliyorlarmış o güzelliği

Revit mont lara da dikkat edin şu sıralar 4 mevsim diye sattıkları siyah bir mont var modelini tam olarak hatırlamıyorum ama 4 mevsim felan değil arkadaşlar aklınızda bulunsun... Yine Özen motor satıcılarının ağzına sakız gibi dolanmış bir yalan anlayacağınız. 4 mevsim diye verdikleri montun kışlık kısmı çıkıyor kol omuz ve bel arka kısımları olmak üzere bir çok yerinde file havalandırma kısmı var ama montun kışlık kısmı çıktıktan sonra ayrıca olan su geçirmez astarı içinde sabit kalıyor.... Anlayacağınız bu yaz sayelerinde 2. kez yandım. Yağmur geçirmez astar nasıl olacakta dışarı ter atacak anlaşılır gibi değil bunada bir açıklama getirirler elbet ileride.....

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Bende Cox Mono K Modeli Var. Çenesi Acılan Eski Tip Cox.. İlk Kaliteli Kaskımdı. Halen ara sıra kullanmaktayım ve o sekilde catlama kırılma vb hiç bir sorunla karsılasmadım.. Bi kaç sert takla attı kask.. Acma kapama dügmesinde bi sorun oldu. Sertce vurdum bi kaç kez üstüne elimle Düzelmişti => Ararlıklarla Kullanmaktayım.. Su Anda Lazer Full Face Ve Cross Kaskımda Var aynı zamanda... Lazerlerden asırı derecede memnunum. Cox da karsına cıkan tek sorun Rüzgar alıyor olması.. O da vizorun Oturdugu pedlerin eskimiş olmasından kaynaklanıyor..
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    Bu kaskın aynısından bendede var arkadaşın dediği gibi yan taraflar çok zayıf duruyor kırılmaya çok müsait,okadar dikkkat etmeme rağmen ufak bir çatlak var.

Motosikleti
    Honda Twister CBX 250
    Cox Kaskta Tek Sorunu Olan Kişi Ben Değilim Hemen Hemen Kullanan Herkes Aynı Sorunu Yaşamış... Bu Bir Hata Peki Bu ürünün Arkasında Neden özen Motor Hala Durmamakta ısrar Ediyor Anlamış Değilim... Madem Sattığın Malın Arkasında Durmayacaksın ... Yapma Arkadaşım Ozaman Bayilik... Insanları Satışta Kandırma... Kandırdın Bari Hizmet Ver...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler