Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kymco Movie XL 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150

CK 125 alıyordum vazgeçtim.
    Movie 150 aldım 2006 model. Tok ve oturaklı bir motor. Çin malı scooterlara benzemiyor. Parça kalitesi de belli ediyor kendini.
    Bugün aldım daha bakalım nasıl zaman geçecek bu motorla.
    İlk olarak merak ettiğim bu tip motor için en iyi benzin hangisidir.
    Kimisi super koy kurşunsuzun yanıcılığı fazla boğuyor dedi. Kimisi kurşunsuz koy dedi. Anlamadım hangisi doğru ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kardeş bence çok iyi bi seçim yapmışsın çünkü bu alet 7500rpm de 11hp beygir veriyor yani fazla yüksek bi devir değil ayrıca torku yüksek bi motor bu çok iyi bi avantaj ekonomiktir de zırıltılı ck125 alıp 9000-10000rpm lerde bağırtacağına çok iyi bi seçim yapmışsın tek dez avantajı çinlilere benezemesi oda önemli değil güle güle kulllan benzin konusuna gelince faketmez 95oktan kurşunsuz ama sana tavsiye bunlar kalbülatörlü olduğu için BP de kırmızı pompalı 95oktan katkılı kuşunsuz bi benzin var eğer bulursan ondan koy hem 20kuruş daha ucuz oluyor hemde katalizör için ve motorun için daha iyi

kymco agilty 125
    suzuki an125
    yamaha cynus124
    ve diğerleri tozuna yetişemez
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    hayırlı olsun güzel bir seçim yapmışsın...

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150

Tşk. Ederim

Evet motorun çekişi konforu gücü kendini hissettiriyor. Hele mondial 125 lik scooterdan sonra. Motor 10.000 demeden ne kaporta kaldı ne motor.
    Bu motoru çok araştırıp öyle aldım. Şimdiki amacım en iyi performansı alabileceğim şekilde bakmak ona.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Evet bence de cok ıyı bır secım ve benım goruntusude cok hosuma gıdıyor bu motorun jantları falan... Güle güle kullan kazasız belasız ıns...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Movie 125 o sınıfın en iyi scooter ıdır hiçbir yerinden ses gelmez ama 95 değil yüksek oktan lazım scooterlara bunu hala anlamadı bazılarımız

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Kurşunsuz 98 mi kullanalım yani ?

Motosikleti
    95 te 98 de zaten kurşunsuz, motorlar kurşunsuz kullanıyor yani işin kurşun kısmı önemli değil ama bizde insanlar nedense alt tarafı bir scooter düşük güçlü mantığı ile mesela çıkıp bir vw passat a 98 i doğrudan kullanırken passatın red line ı 6250 deviri geçmiyor ama basit denen scooter lar 8000 devirleri çeviriyor şimdi biz çıkıp 6250 devir çevirebilen bir motora 98 koyarsak 8000 devir çevirene nasıl 95 i uygun görüyoruz bunu anlamak güç

Kısacası lüks otomobillerden çok basit denen scooter motoru yüksek oktana ihtiyaç duyuyor bunu ifade etmek istedim

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Anlaşıldı yüksek oktanlı benzin alıyoruz.
    Bir de bu motordan fazla kullanan ya da kymco scootercular fazla yok herhalde benim motorun sınıfından.
    Pek ilgisiz ve muhabbetsiz gördüm de.. Kusura bakmayın.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Bu aracın 0 km fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu çözemedim bir türlü..

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Kalitesinden dolayıdır herhalde. Ben şimdi 2006 modeline biniyorum. Heryerinden kalite olduğu belli motorun. Önceden de çin malı scooterlar kullanmıştım.
    4200 YTL sıfırı iyi para tabii

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    hayırlısı olsun..kymco tercihin için teşekkürler.. kymcocuların sohbet mekanınada beklerizz...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...et-mekani.html
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Tşk. ederim. Zannedersem kymcocular genelde o başlıkta takılıyo dağılmıyor.

Motosikleti
    evet ama o gruptada genellikle xciting yada birazda agility ağırlıklı muhabbet dönüyor movie si olan dış forumlarada takılmak zorunda kalıyor sanırım

Motosikleti
    yok yaw şu an orda 3 adet modelin ağırlığı mevcut evet ama diğer modeller geldiğinde kapımızı açıyoruz...asla model vs gibi bişi düşünmüyoruzz..

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Arkadaşın biraz haklılık payi var Aslında movie ciler de bir araya gelsek de dediğim gibi fazla yok herhalde.

Ya bir de bir şey sorucam eğer ilgilenen ve bilen varsa; 2 km yol gidince motosikletin egzozu el değmeyecek derecede ısınır mı? Norlam değilse nedenleri ne olabilir bilen var mı?

Motosikleti
    Bak şimdi kymco cuların sohbet odasından bir mesaj aynen şöyle ... Şileye gidiyorlar hesapta " Herkes gelebilir tabii ama biz xciting grubu olarak gidiyoruz yani bazen 130-140 gidiyoruz tabii herkes gelsin ayırım yok ama bunu da gözönünde bulundurmak lazım" olduu bulundururuz Kardeşim alt tarafı şile alt tarafı toplam 75 km yol bunu 80 ile git 1 saatte git arkadaşlarını idare et 140 ile yarım saatte gidince ne oluyor Nirvana ya mı ulaşılıyor
    Supereva riders adında bir cruiser grubu var adamlar bodruma gidiyorlar grup halinde limit 80 125 i de 250 si de 1600 üde öyle gidiyor hemde 75 km değil 500 km öyle gidiyorlar onlar nasıl yapıyorsa sizde öyle yapın hızlı gidiyoruz yetişemezsiniz demek resmen ayrımcılık demektir. Şimdi ben bunu niye yazdım benim 140 km sorunum yok kymcocu da değilim ama okuduğumda hoş gelmedi bana bu yazı ondan yazdım

Bu arada 45kasabalı arkadaşım movie gayet tipi yerinde bir scooter dır 125 cc ye göre oldukça dolgun ve sportif bir kaportası racing motorları andıran ön çamurluğu oldukça kalın ve düşük profil spor lastikleri çok kaliteli ve gösterişli bir stop lambası ile tipsiz bir scooter sayılmaz neden özellikle tipini beğenmedin onu da anlamadım

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi kymco cuların sohbet odasından bir mesaj aynen şöyle ... Şileye gidiyorlar hesapta " Herkes gelebilir tabii ama biz xciting grubu olarak gidiyoruz yani bazen 130-140 gidiyoruz tabii herkes gelsin ayırım yok ama bunu da gözönünde bulundurmak lazım" olduu bulundururuz Kardeşim alt tarafı şile alt tarafı toplam 75 km yol bunu 80 ile git 1 saatte git arkadaşlarını idare et 140 ile yarım saatte gidince ne oluyor Nirvana ya mı ulaşılıyor
    Supereva riders adında bir cruiser grubu var adamlar bodruma gidiyorlar grup halinde limit 80 125 i de 250 si de 1600 üde öyle gidiyor hemde 75 km değil 500 km öyle gidiyorlar onlar nasıl yapıyorsa sizde öyle yapın hızlı gidiyoruz yetişemezsiniz demek resmen ayrımcılık demektir. Şimdi ben bunu niye yazdım benim 140 km sorunum yok kymcocu da değilim ama okuduğumda hoş gelmedi bana bu yazı ondan yazdım

Bu arada 45kasabalı arkadaşım movie gayet tipi yerinde bir scooter dır 125 cc ye göre oldukça dolgun ve sportif bir kaportası racing motorları andıran ön çamurluğu oldukça kalın ve düşük profil spor lastikleri çok kaliteli ve gösterişli bir stop lambası ile tipsiz bir scooter sayılmaz neden özellikle tipini beğenmedin onu da anlamadım

şile yolunda 120-140 ile sabit giderlerse lafım yok ama ara hızlanmalarda gurubu bozup basarsan zaten işin anlamı kalmaz onlar yarışa yarışa gidicekler anlaşılan
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

biraz bilip bilmeden sallamışsın..şileye gittik ortalama hızımız 80 di..ben 80 i geçmedim mesela.. bilmediğin şeyler hakkında yorum yapmadan önce bi sor ondan sonra konuş en iyisi..
    o gün aramınzda 2 tanede honda vardı ve onlar bile ortalama 80 ile gittiler..
    şimdi yukarıda yazıdğını bir daha oku ve ondan sonra yorumunu yap..
    Teşekkürler

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Agility ci arkadaş dışında bu aşırı ısınma ile ilgili bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler