Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kymco Movie XL 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Hava soğutma dezavantajlı diye bir şey yok vosvoslar var işte 500.000 km deler hala yürüyorlar porsche var güç üretip devir çeviriyor havalı 14.000 devir çeviren motosikletler var alın işte size üç örnek uzun motor ömrü vosvosta var yüksek güç porsche de var,yüksek devir ise neredeyse bütün hava soğutmalı motorlarda var demekki ne sağlamlıkla ne güçle ne devirle hava soğutmanın ilgisi yok
    Zaten su soğutma motorsiklette gerekçe olarak neden kullanılıyor aslında biliyormusunuz birden çok silindir olduğu için silindirleri yanyana yada arka arkaya koyma zorunluluğu varda ondan ve bu şekilde hava silindirin birine gelirken ortada kalana veya arkada kalana iyi gelmiyor o nedenlede motorsikletler su soğutmalı yapılıyor otomobillerde ise hacimler büyüdüğü için hava soğutmalı motorda kocaman fan lazım ve fan belli büyüklükten sonra gürültü yapıyor ve beygirden çalıyor o nedenle kullanılmıyor. Ama motorun hava soğutmalı olursa devir çeviremez gibi düşünceler doğru değil hele konu scooter gibi tek silindirli motorlar olunca bana sorarsan fanlı soğutma suludan bile daha iyi diğer taraftan bmw boxer motorlarında su soğutma yoktur çünkü iki silindirli motor kafalarının biri sağda diğeri solda olduğu için her ikiside eşit soğur ve suya gerek kalmaz kısacası soğutma işi motorun konstrüksiyonu ile ilgili birşey illede su soğutma güçlü devirli ve uzun ömürlü olacak diye birşey yok

Alıntı 45Kasabalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim konu: 1-2 km gidince motor çok ısınıyor gibi geliyor bana.
    Bir de bugün baktım hava filtresini değiştirmem gerkeiyormuş. Orjinali mi olacak, yoksa uyan var mı hava filtresi hakında bilmem gerekn nedir?
    Tamamda öyle geliyorla olmuyor çünkü motorun fanlı ve soğutma sisteminde arıza yapacak bir parça yok sadece bir fan var o da dönmüyor olsa motor zaten çalışmaz bir iki kilometre bile gidemeden şişersin kimko movie motorla arkadaşım kontağı açıyor ve istanbuldan kıyıköye gidiyor ve 210 km sonra benzin biteceği zaman kıyıköye vardığında benzinciye giriyor hiç birşey olmaz o motora scooterların en iyilerinden biridir kymconun movie si yol olsa buradan aya bile gidersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    optimist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN 400-- SCOTURK 100

movie 150

kymco scooter da tartışmasız kalite 150 biraz fazla yakıyor ancak çinli 150 lere göre servisin yolunu unutturuyor kırmızısı güneşte rengini zamanla atıyor birde arka amortisörü biraz serttir bizim yol şartlarımızda sarsar benzin 95 oktan kurşunsuz ayarları buna göre kitapçığına bak ve lütfen ilk servisinden itibaren iyi kalite yağ kullanmaya özen göster ucuzdur vardır illeti durumuna takılır sonra servisle mutsuz bi evlilik durumu gerçekleşmesin keyifli sürüşler

Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Movie 125 o sınıfın en iyi scooter ıdır hiçbir yerinden ses gelmez ama 95 değil yüksek oktan lazım scooterlara bunu hala anlamadı bazılarımız
    scooterda 98 oktan gereksiz ısınmaya neden olur gücü artırmaz sonra bu motor niye yağ eksiltiyor diye kafa patlatırsın 1000 lerce saatlik mühendislik sonucu ortaya çıkan ve kullanım kılavuzundaki tavsiyenin dışındaki tavsiyeler bakkala göz muayenesi olmak gibidir

Motosikleti
    KYMCO AGİLİTY 125
    Benim merak ettiğim konu: 1-2 km gidince motor çok ısınıyor gibi geliyor bana.
    Bir de bugün baktım hava filtresini değiştirmem gerkeiyormuş. Orjinali mi olacak, yoksa uyan var mı hava filtresi hakında bilmem gerekn nedir?
    ilk önce motorun hayırlı ugurlu olsun kardeş kazasız belasız güle güle kullan motorun çok ama çok saglam merak etme bende kymco agility 125 sahibiyim sıfır aldım rodajını ben yaptım şuan 6225 km de periyodik bakımını yaptırıyorum maaşallah hiç sorun çıkmadı senın motorun benımkındende saglam fiyatındanda belli tipi benım için biraz kötü gelleim merak ettığın konulara yakıt olarak bana servis 95 oktan kurşunsuz kullan dedi antalyada genelde her scooter lar hep onu kullanıyor petrole varınca hiç sormadan 95 kurşunsuz koyuyor birde şu ısınma sorununu bende çok takmıştım takıntı olmuştu 1-2km gidince egzos alevgibi oluyodu ama bu çok normal diğer tüm motorlarda oluyo bu normel durduğu yerde 2dk. çalışsın aynı ısı oluyor sorun değil bunu kafana takma ısınması gayet normal usta dedi

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    98 model porsche 911 3,4 litre 295 hp ve hava sogutmalıydı. Porsche'ların ne kadar sorunsuz oldugunu herkez bilir. Bu performansa rağmen 100 hplik bir golf gibi rahatlıkla 200.000 km yol yapar hiçbir özel bakım istemez.

Hava sogutma o kadarda problem olmamalı heralde

Ama su sogutma daha üstün bir sogutma sağlar tabi....
    Anlaşıldı.

Hava soğutma dezavantajlı diye bir şey yok vosvoslar var işte 500.000 km deler hala yürüyorlar porsche var güç üretip devir çeviriyor havalı 14.000 devir çeviren motosikletler var alın işte size üç örnek uzun motor ömrü vosvosta var yüksek güç porsche de var,yüksek devir ise neredeyse bütün hava soğutmalı motorlarda var demekki ne sağlamlıkla ne güçle ne devirle hava soğutmanın ilgisi yok
    Zaten su soğutma motorsiklette gerekçe olarak neden kullanılıyor aslında biliyormusunuz birden çok silindir olduğu için silindirleri yanyana yada arka arkaya koyma zorunluluğu varda ondan ve bu şekilde hava silindirin birine gelirken ortada kalana veya arkada kalana iyi gelmiyor o nedenlede motorsikletler su soğutmalı yapılıyor otomobillerde ise hacimler büyüdüğü için hava soğutmalı motorda kocaman fan lazım ve fan belli büyüklükten sonra gürültü yapıyor ve beygirden çalıyor o nedenle kullanılmıyor. Ama motorun hava soğutmalı olursa devir çeviremez gibi düşünceler doğru değil hele konu scooter gibi tek silindirli motorlar olunca bana sorarsan fanlı soğutma suludan bile daha iyi diğer taraftan bmw boxer motorlarında su soğutma yoktur çünkü iki silindirli motor kafalarının biri sağda diğeri solda olduğu için her ikiside eşit soğur ve suya gerek kalmaz kısacası soğutma işi motorun konstrüksiyonu ile ilgili birşey illede su soğutma güçlü devirli ve uzun ömürlü olacak diye birşey yok

Tamamda öyle geliyorla olmuyor çünkü motorun fanlı ve soğutma sisteminde arıza yapacak bir parça yok sadece bir fan var o da dönmüyor olsa motor zaten çalışmaz bir iki kilometre bile gidemeden şişersin kimko movie motorla arkadaşım kontağı açıyor ve istanbuldan kıyıköye gidiyor ve 210 km sonra benzin biteceği zaman kıyıköye vardığında benzinciye giriyor hiç birşey olmaz o motora scooterların en iyilerinden biridir kymconun movie si yol olsa buradan aya bile gidersin
    Teşekkür ederim. Kaportasının sağlamlığını anlamıştım.
    Motorda çekiş çok iyi hızlanma da... Ama uzun yol denemedim daha inşallah zevkle uzun yolları da teperim dediğin gibi...

Alıntı optimist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco scooter da tartışmasız kalite 150 biraz fazla yakıyor ancak çinli 150 lere göre servisin yolunu unutturuyor kırmızısı güneşte rengini zamanla atıyor birde arka amortisörü biraz serttir bizim yol şartlarımızda sarsar benzin 95 oktan kurşunsuz ayarları buna göre kitapçığına bak ve lütfen ilk servisinden itibaren iyi kalite yağ kullanmaya özen göster ucuzdur vardır illeti durumuna takılır sonra servisle mutsuz bi evlilik durumu gerçekleşmesin keyifli sürüşler

scooterda 98 oktan gereksiz ısınmaya neden olur gücü artırmaz sonra bu motor niye yağ eksiltiyor diye kafa patlatırsın 1000 lerce saatlik mühendislik sonucu ortaya çıkan ve kullanım kılavuzundaki tavsiyenin dışındaki tavsiyeler bakkala göz muayenesi olmak gibidir
    Tamircim (aynı zamanda ilkokul arkadaşım) dediki: Kurşunsuz benzinle iyi performans alırsın ancak daha çok ısınır daha çabuk yıpranır motor dedi.
    Sen bu motoru uzun süre binmek için aldın. Eğer super benzin alırsan daha sağlıklı olur. aradaki performans farkı da çok önemli değil dedi.

Alıntı bahriyeli06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk önce motorun hayırlı ugurlu olsun kardeş kazasız belasız güle güle kullan motorun çok ama çok saglam merak etme bende kymco agility 125 sahibiyim sıfır aldım rodajını ben yaptım şuan 6225 km de periyodik bakımını yaptırıyorum maaşallah hiç sorun çıkmadı senın motorun benımkındende saglam fiyatındanda belli tipi benım için biraz kötü gelleim merak ettığın konulara yakıt olarak bana servis 95 oktan kurşunsuz kullan dedi antalyada genelde her scooter lar hep onu kullanıyor petrole varınca hiç sormadan 95 kurşunsuz koyuyor birde şu ısınma sorununu bende çok takmıştım takıntı olmuştu 1-2km gidince egzos alevgibi oluyodu ama bu çok normal diğer tüm motorlarda oluyo bu normel durduğu yerde 2dk. çalışsın aynı ısı oluyor sorun değil bunu kafana takma ısınması gayet normal usta dedi
    Egzozun ısınması kafama takılıyordu. Aynı tip motordan kullanan birinden bunları duymak rahatlattı sağol. Ayrıca tşk.

Bir de sorum var. Motosikletimin hava filtresi değişecek. Daha orjinal ilk filtresi duruyor üstünde.
    Benden önceki sahibi en fazla 30-40 la giden biriymiş. Motor sanki ben de açılmaya başladı yeni.
    Motosikletin orjinal parçalarını bulabileceğim bir site var mı?

Motosikleti
    Umacı masallarını nereden çıkarıyorsunuz anlamıyorum
    Asıl oktan düştükçe vuruntu artar ve 95 oktan ile motor 98 oktandan daha hararetli çalışır. 98 oktan demek vuruntu eşiğinin yanı konrolsüz yanma seviyesinin 95 ten daha iyi olduğunu gösteren bir değerdir. Servis kitapçıklarında ise motorda kullanılması gereken benzinin minimum oktan seviyesini gösterir 95 yazıyorsa bu 98 kullanmayın demek değil 95 in altını kullanmayın en az 95 oktan kullanın anlamındadır.
    Benzinciye gidince direk 95 koyuyorlar ama benzincilere neyle gidersen git 95 koyuyorlar siz 98 isterseniz ancak o zaman 98 koyarlar neden çünkü pahalıda ondan

Birde anladığım kadarıyla 95 kurşunlu 98 kurşunsuz gibi bir yanılgı var bazı arkadaşlarda, ama doğru olanı şu çünkü 95 te 98 de kurşunsuzdur kurşunlu benzin artık kalmadı çok nadir bazı istasyonlarda potasyumlu benzin var o kurşunlu görevi görüyor eğer bulabilirseniz ve motorunuzda katalizör yoksa onu kullanabilirsiniz motor ömrünü arttırır doğrudur

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Umacı masallarını nereden çıkarıyorsunuz anlamıyorum
    Asıl oktan düştükçe vuruntu artar ve 95 oktan ile motor 98 oktandan daha hararetli çalışır. 98 oktan demek vuruntu eşiğinin yanı konrolsüz yanma seviyesinin 95 ten daha iyi olduğunu gösteren bir değerdir. Servis kitapçıklarında ise motorda kullanılması gereken benzinin minimum oktan seviyesini gösterir 95 yazıyorsa bu 98 kullanmayın demek değil 95 in altını kullanmayın en az 95 oktan kullanın anlamındadır.
    Benzinciye gidince direk 95 koyuyorlar ama benzincilere neyle gidersen git 95 koyuyorlar siz 98 isterseniz ancak o zaman 98 koyarlar neden çünkü pahalıda ondan

Birde anladığım kadarıyla 95 kurşunlu 98 kurşunsuz gibi bir yanılgı var bazı arkadaşlarda, ama doğru olanı şu çünkü 95 te 98 de kurşunsuzdur kurşunlu benzin artık kalmadı çok nadir bazı istasyonlarda potasyumlu benzin var o kurşunlu görevi görüyor eğer bulabilirseniz ve motorunuzda katalizör yoksa onu kullanabilirsiniz motor ömrünü arttırır doğrudur
    Teşekkür ederim şimdi tatmin oldum benzin konusundaki şüpheme karşılık.
    Bir sorum var: Hava filtremi değiştireceğim. Orjinalini arayayım mı yoksa başka marka da aynı işi görür mü?
    Not: Bulunduğum yerde kymconun büyük bir bayii yok. Ama İzmir 30 dakika.

Motosikleti
    Hava filtresinin farklı marka alırsan ölçüler birebir tutmayacağından yuvaya boşluksuz olmayacaktır uydurma filtrede kenarlarda boşluk kalması filtrenin hiç olmaması ile eşdeğer bir durumdur ama kymco movie için üretilmiş fakat kymco marka olmayan bir filtre buluyorsan olabilir ama yinede Orijinalini tak derim çünkü pahalı birşey olmadığı halde önemli birşey

Kasabalı arkadaşım motorunu yeni almışsın hayırlı olsun iki yıl önce bende şehir içinde movie 125 kullandım aslında kymco yıllardır dünya motorsiklet pazarında çok iyi bir üne sahip olan ama Türkiye de olmayan bir motor olduğu için merakımdan almıştım. En iyi Japon scooterlarından hiç farklı olmadığını ve dünya pazarında ismini boş yere haketmediğini anlamam hiç zor olmadı çünkü motor geldiğinden gittiği 1 yıl sonrasına kadar hiçbir parça değişmedi hiç servise girmedi hiç aküsü kayışı değişmedi 1 tek vidası sökülmedi ve öyle satıldı Motorun gayet kaliteli bir motor bunu bilmelisin hatta Kymco Movie sınıfında bulabileceğin en iyi scooterlardan birisidir şahsen ben farının biraz zayıf olması dışında tek eksi özellik bulamamıştım motoru ise Honda dan bile iyiydi diyebilirim o nedenle hiç kafanı yormadan kullanabilirsin sen üzerinde ne kadar durabilirsen o kadar uzun yola gidebilirsin burada sorun senin dayanabilmende olacaktır motorunun değil

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Lütfen kymco orjinal parça temin edebileceğim bir site söyler misiniz... !

Motosikleti
    Ben movie ye hiç parça almadım çünkü hiç arıza yapmadı ve öyle sattım yalnız birkaç arkadaşım kymco parçalarını istanbul motordan alıyorlar internetten aratırsan bulursun garanti bir firmadır tel açarsan movie parçalarını sana kargolayabilirler zaten kymco da parça sorunu yok vidası bile satılıyor internette kymco movie nin silkar otomotiv tarafından yayınlanmış bir kitapçığı var orada motorun servis manueli ve tüm parça kataloğu ve fiyatları dahi var fiyatlar Hondadan ucuz çinden pahalı ama kalite hondadan aşağı değil

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bi çok arkadaş 125cc demiş yanlışlıkla ama inananın 150cc ile arda çok fark var
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    KYMCO AGİLİTY 125
    Teşekkür ederim şimdi tatmin oldum benzin konusundaki şüpheme karşılık.
    Bir sorum var: Hava filtremi değiştireceğim. Orjinalini arayayım mı yoksa başka marka da aynı işi görür mü?
    Not: Bulunduğum yerde kymconun büyük bir bayii yok. Ama İzmir 30 dakika.
    slm kardeş bende 1kez hava filtresi değiştirdim 2500km deyken sen kymco nun kendi servisine götür gerisine karışma onlardakı tüm parcalar orjinal kafanı takma bakım yapılırken başında bekle ben herzaman aynı servise götürüyorum ustam güveniyorum sen havafiltresini değiştirde gerisini takma kafana hava filtresi önemli yakıtıda etkiler benzın hava karışımını ayarlıyo sonuçta saga sola servise götürme orjinalden başka parca kullanma ben egzosun üstündeki korumalığı kırdım kaza yaptım o siyah uzun korumalık 34 ytl tuttu biraz pahalı parcası

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Alıntı bahriyeli06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeş bende 1kez hava filtresi değiştirdim 2500km deyken sen kymco nun kendi servisine götür gerisine karışma onlardakı tüm parcalar orjinal kafanı takma bakım yapılırken başında bekle ben herzaman aynı servise götürüyorum ustam güveniyorum sen havafiltresini değiştirde gerisini takma kafana hava filtresi önemli yakıtıda etkiler benzın hava karışımını ayarlıyo sonuçta saga sola servise götürme orjinalden başka parca kullanma ben egzosun üstündeki korumalığı kırdım kaza yaptım o siyah uzun korumalık 34 ytl tuttu biraz pahalı parcası
    Servis yok bizim burada.
    Ayrıca silka motonun online sipariş bölümü yok. Bana online kredi kartıyla alabileceğim bir site lazım.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahriyeli sizin agilty çok yakıyodu galiba düzeldimi 3 litre seviyesine indimi acaba?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sürekli tam gaz kullanılan düşük cc li scooterler boyundan fazla yabilirler
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürekli tam gaz kullanılan düşük cc li scooterler boyundan fazla yabilirler
    fazla yakmanın bir kriteri yok bence kullanıma hızlanmadaki gaz verme çekline devire, motosiklet yağ filtrelerine, iki kişi tek kişi kullanıma göre çok değişir.
    Standartını yakalamak zor. Karşılaştırmak da.
    Ancak yakıtı düşürecek bilinen yöntemler varsa paylaşılabilir. Faydası olur herhalde.
    Ben mesela bu sitede çok şey öğrendim ve öğreniyorum. Çok da hoşuma gidiyor.

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Koca sitede bu ve benzeri motosiklet kullanan yok...
    Muhabbet edecek adam bulamadık

Motosikleti
    mr 250 destro
    aslında bende venox var ama yagmur camur kullanıcaım bır motor ıstıyorum ısyerım yakın movıe 125 yada 150 bırde sym vs 150 hosuma gıdıyor zaten movıe125 eskı motorumdu bılıyorum ama karar veremedım ama bence movıe 150de ıyı performans vardır maxımum kac km gordun kadranda 45kasabalı vede kaca aldın bu motoru?

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bende venox var ama yagmur camur kullanıcaım bır motor ıstıyorum ısyerım yakın movıe 125 yada 150 bırde sym vs 150 hosuma gıdıyor zaten movıe125 eskı motorumdu bılıyorum ama karar veremedım ama bence movıe 150de ıyı performans vardır maxımum kac km gordun kadranda 45kasabalı vede kaca aldın bu motoru?
    Valla motor benden önce yaşlı bi amcadaymış 65 yaşlarda. Motoru aldığı gibi orjinal haliyle sakin sakin binmiş. 2006 model 6000 km de aldım.
    Motor sanki açılmamış bile yeni yeni ben açıyorum sanki
    2 kişi 105-110 arası. tek kişi de 110 u biraz geçiyo. düz yolda.
    Şimdi ben yağını suyunu değişitricem motora bi ayar yaptıracağım hava filtresi bile orjinal üzerinde onun yenisini takacağım. Bakalım o zaman belli olur gerçek performansı.
    Bu gün hava iyiydi 2 kişi dağ bayır vurdum. Epey iyiydi. Çekişi hızlanması falan çok iyi ama daha iyi giderim aslında der gibi bi hali var motorun. Zewk alıyorum bu motordan, mondila 125 scooterdan sonra.
    Sen madem kullandın ne düşünüyorsun sen neler yaşadın bu motorla gerçi 125 lik miş ama yine de yakındır.
    Bir d eşeyi merak ediyorum bu movieler çok yaygın değil ama fiyatı daha pahalı kymcoda kendi sınıfında. Demek iyi motor ama çok yok. o garip.

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    bende geçen yıl sattığım movie 125 vardı.2,5 seneye yakın kullandım.çok harika bi motordu.bizim buralarda çok görmek mümkün değil movieyi.2 tanemi ne var.her görüşümde içim cız ediyo.acaba diyorum 150 liğini tekrar alsammı.scooter sınıfında haklı bi yeri var movienin.ama fiyatındanmıdır nedir bilinmez piyasada sıkça rastlıyamıyoruz bu motora.150 liğinin fiatıda az buz değil hani.fakat alınca yıllarca problem çıkarmıcak bi motor.kasabalı kardeş motorunun kıymetini bil.eğer olaki çıkaracak olursan elinden başka bi scooterın seni kesmiyeceğini aynı lezzeti vermiyeceğini geçte olsa anlarsın.

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Alıntı hihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçen yıl sattığım movie 125 vardı.2,5 seneye yakın kullandım.çok harika bi motordu.bizim buralarda çok görmek mümkün değil movieyi.2 tanemi ne var.her görüşümde içim cız ediyo.acaba diyorum 150 liğini tekrar alsammı.scooter sınıfında haklı bi yeri var movienin.ama fiyatındanmıdır nedir bilinmez piyasada sıkça rastlıyamıyoruz bu motora.150 liğinin fiatıda az buz değil hani.fakat alınca yıllarca problem çıkarmıcak bi motor.kasabalı kardeş motorunun kıymetini bil.eğer olaki çıkaracak olursan elinden başka bi scooterın seni kesmiyeceğini aynı lezzeti vermiyeceğini geçte olsa anlarsın.
    Haklısın hocam zannedersem bende bu hastalık yapacak.
    Ama değiştirsem de kymconun daha büyüğüne geçerim diye geçiyo aklımdan.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler