Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

150 zat alacağım sıfır..ilk motorum olacak..acil yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    adam ilk motorum diyo beyler zat dedihiniz motor 130 kilo bence yanlış secim
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam ilk motorum diyo beyler zat dedihiniz motor 130 kilo bence yanlış secim
    bişey farketmez abi 3 ay sonra yavaş yavaş 100kg ye düşür o makina döküle döküle
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı aoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar...bikaç saatlik üyeliğim war ...kendimi tanıtmadan direk sorumu sormam gerek az zaman kaldı çünkü..150 zat almak istiyorum ilk motorum olacak...kullanmadım bile motor ama almak istiyorum...artı we eksileri nelerdir...çok süpriz yapan bi model mi?tak biyere gidicem zaman .yandık lan inşalllah çalışır hadi bismillah..gibi yorumlar yapmam umarım..e tabi ucuz fazla bişe beklemiyorum.ama uçsunda demiyorum..gitsin sadece..3000 bin ytl we küsüratı davar ..param war..2005 2004 burgmanlar 4.500 5000 ytl arası değisiyo..sıfır bi mondi mi? ikinci el bi suzuki burgman mı?teşekkür..
    sıfır bi mondi alırsan şu acil yardım kısmını bizlere bol bol yazarsın 2.ci el bi burgman alırsan ihtimalen seni bu sitede sadece yorum yaparken görebilicez bilmem anlatabildimmi. pran burgman 150 ye çok rahat yeter sıfır bi zat 150 alıcağına ölü bi burgman 150 al pişman olmazsın

http://www.sahibinden.com/150_lik_bu...XQQdisplayitem

bu linki bi kotrol et ve zata vericeğin parayıda bi kontrol et bu alet 10 tane zat eskitir üstüne bide türkiye turu atar
    ya sev ya terket...

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Zatmı aman Kardesim Uzak Dur parca sıkıntısı oLdugu zaman aydın dan geLmesini bekLeyeceksin 1 haftanı aLır yoLda kaLman cabası Asırı yakan benzininide düşünürsen işin kötü.. uzak dur derim..

Motosikleti
    mct-250
    Motorculuğa hatalı motor seçimiyle başlamanı istemem heleki zat 150 ile.Yolda kalmak istemiyorsan tercihini italyan veya japon scooterdan yana kullan.Yamaha bws almanı tercih ederdim. hem ilk motorun olması hem satacam dediğinde kolay satılması aynı zamanda bastığında gitmesi bastığında durması.zatla 6 ay gibi tecrübem oldu motorculuktan soğudum illalah geldi.hep masraf hep masraf.motor gitmiyor arkadaşım 10 beygir yetmiyor ağır kaldığından dolayıda motoru çabuk bitiyor aynı zamandada frenleri durmuyor arka freni kampana ve ne yapsan gevşiyor 2. günü.Tercih senin tombaladan ne çıkarsa

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Bence de Zat alma ben aldım... Adana'da isen sakın yanına bile yanaşma...Ama motosiklet tamirciliğini öğrenmek istiyorsan al...Bir mesleğin olur... Bir kere Zat'ın tamirine verdiğim paralarla Honda Silver wing 600 cc alırdım...Abartmıyorum... Ama zat özellikle Mondialler sorunlu motorlar... Fren müşürünü bile piyasada bulamıyorsun... Kayış Kopartıyor... Bando taksan bile..nafile... Bu nedenle bence ikinci el vitesli bir japon motoru al senelerce bin... Ben iki yıllık zatı tamirinden ve yapamıyan ustalardan bıktığım için hurdaya ayırdım... Şimdi 4 silindir şaftlı 1200 cc bir yamaha topluyorum...Bana 4.000 YTL ye mal olacak ama Chopper olacak yani... Bence 1950 model bile olsa çalışan bir vitesli motor Mondial Zatlardan kat kat iyidir....
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

yamaha ya karar werdim

http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=9&u_id=224 işte bu motor alınır derim ben..ama fiyatı tuzlu geldi..ikinci motorum o olur umarım... ben sıfır tercih edicem burgmanda olsa 2. el almıyacağım.almayı düşündüğüm motor http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=9&u_id=259 istediğim gibi olmasada (maxi )hem sıfır hemde japon..asıl sorun bunu nerden nasıl alıcam ..en cuz bayi nerdedir ..ehliyetim yok..3.250 ytl para çıkartıyorum ancak.. http://www.suzuki.com.tr/motosiklet/...p_id=4&ids=27# bide bu suzuki war tabi..piaggio fly 100 de aklımı çeliyor..

aoy cok Cep yakıoLar :D 10 miLyar verdiqten soRa qiDer 2.eL racing honda 600R aLıRIm

simyacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 tmax

bulasma

arkadasım ben kullndım kucuk aksaklıkları ınsanı cıleden cıkartıyor ...kac defa yolda kaldıgımı ben bıle hatırlamıyorum.alm aderım onun yerıne kucuk cclı markalı japonlara takıl derım

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Hala mondial ZAT 150 alayımmı diye soru soran varmı ya bu memlekette ?
    şaka gibi yemin ediyorum !

Arkadaşım ,ben bugüne kadar heralde en az 100 kişiyi ZAT almaktan vaz geçirdim, sende 101. ol ..
    Benim kaybım en fazla 3 milyar,bindiğim 3 senelik süreyi saymazsak ,
    ama vaz geçirdiğim insanları sayarsak, kim daha çok kaybetmiş ortada .

Bu mondial ve çok üstün!! servisleri`mi akıllı? yoksa, biz`mi akıllıyız görücez bakalım ..
    Ben dahil tüm milleti aptal yerine koyan uyanık takılanlar`mı kazanıyor? yoksa mağdur olanlarmı görücez .

Zaman içerisinde herşey yerli yerine oturacak,az kaldı .
    Bu işten çok para kazandığını zanneden, insanları kandıran uyanıklar, eninde sonunda aç kalacak nasılsa .
    çünkü kısa vadeli plan bunlar, kimse saf değil .

neyse ,
    bu sadece bir örnek .
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...tor-ayari.html

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı aoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanın iyi bir otomobilciyim..tutku we bilgi bakımında..tabi kullanımda....ama motor konusunda hem cahil hemde becerim yok ..burgman araştırmalarım sonucu bu sınıfın öncüsü ..kaliteli..150 zat baktım gördüm araştırdım..iyi duruyor (dıştan)..bende biliyorum burgmanın yanında 150 zatın konusu olamaz ama ..burgman aşıyor beni..2. eli zorlasam alır gibiyim ama vaktim yok.. almam gerek.tecrübelerinizi we deneyimlerinizi duymak isterim...

zamanını harca ikinci el burgman al. zat a bulaşma veya herhangi bir çin malına,

zat ile 500 km de yaptım altında vida kalmamıştı.söylenene göre çin mallarının içinde en kalitelisi zat mış,

????????????

http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=9&u_id=224 işte bu motor alınır derim ben..ama fiyatı tuzlu geldi..ikinci motorum o olur umarım... ben sıfır tercih edicem burgmanda olsa 2. el almıyacağım.almayı düşündüğüm motor http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=9&u_id=259 istediğim gibi olmasada (maxi )hem sıfır hemde japon..asıl sorun bunu nerden nasıl alıcam ..en cuz bayi nerdedir ..ehliyetim yok..3.250 ytl para çıkartıyorum ancak.. http://www.suzuki.com.tr/motosiklet/...p_id=4&ids=27# bide bu suzuki war tabi..piaggio fly 100 de aklımı çeliyor..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk önce aoy aramıza hoş geldin...
    benim motorum zat 150; 12.630km'deyim, her motorlu araçta olduğu gibi bakımlarını zamanında yapıyor ve yaptırıyorum. her kes çin malı motorlara karşı cephe almış durumda!!! aslında haksız da değiller hani; bende çok araştırdım, sonuçta cepteki parada önemli. zat 150 için merak ettiğin her şeyi ama aklına gelebilecek her şeyi forum sayfalarında bulabilirsin... benimde gönlümde burgman 400 var, ama maddi manevi gerçeklerde var. ayrıca nerde oturduğunu bilmiyorum, eğer istanbul'daysan SEVPA servisten İSMET USTA'yı tavsiye ederim. benim bu yazdıklarıma da karşılık veren olacaktır mutlaka ama zat çin mallarının içindeki en iyilerinden biri. ayrıca bencede 0 km zat alma...2. el çok temiz zat bulabilirsin, tabiki pert olmuş zat'larıda kakalamaya çalışanlarda var. sevpa'da dün gördüğüm 2 tane çok temiz zat var,istersen bir bak... örnek olması için yazıyorum; ben 98kg eşim ise 80 kg... ikimiz istanbul'dan rahatlıkla kefken'e (160 km civarı) 90-95 kmh'da gidip geliyoruz. ayrıca ben son 1 yıldır günde en az 35-40 km yol yapıyorum,zat'ım 2007 model ve nisan çıkışlı... tabi yinede sen bilirsin... ayrıca kask,mont,dizlik vs. gibi güvenlik ekipmanlarınıda alman şart!!!

şimdiden alacağın motosikletin hayırlı olmasın diliyorum...

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman ilk motor için AşaaaR eminim buna Zat ın 2. el ve temizini bulman Zor değil Servis Lere qelince mahalle arası servislerde var ama Tabi Belirli servisleri kullanırsan Sorun Yaşamazsın. Fazla işçilik ve para muhabbetine qelince kesinLikle Katılmıyorum. Çoğu Ufak Tefek Şeyi Zaten Kendinin yapabilceği Kadar Basit o Yüzden Ufak Tefek şeylere Para Harcamazsın. Dediğim gibi bakarsan Canavar gibi Motor. Test Sürüşünde Artçım olarak Deniyebilirsin. Uygun Bi günde Karşılaşırsak. bu arada ben Satmıyorum Yanlış anLaşılmasın daha 5600 de ve gün qeçtikçe daha ii oLuyo gibi..
    hoşgeldin ilk motor zat için tahsiye etmem bu arada bu yazan arkadaş motorunu sattı haberiniz olsun
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çevrimdışı (offline)
    Motosikleti: SYM Joyride200, Burgman AN400
    23-07-2008, 10:05 AM

--------------------------------------------------------------------------------

bu sabah garaja indim, son defa mondimi temizledim. üzerine kuruldum, uzattım bacaklarımı yayıla yayıla ve işe geldim.

bu akşam motorumu kardeşimin evine götürüp ona bırakıyorum artık.

2005 yılında bir ay sıra bekleyip almıştım mondi'mi. activa'dan sonra limuzin gibi gelmişti, konforuyla, çekişiyle, stabilitesiyle,detaylarıyla...

3 yıl-10bin km boyunca beni hiç üzmedi, ben de ilgiyi- bakımını eksik etmedim, dere-tepe, şehir içi-şehirdışı gezdim keyifle.

amortisörlü- aydınlatmalı sele altını, artçı tutacağı içindeki el kaymasın diye konmuş kauçuk kaplamayı, yüksek artçı sırtlığını, şık tasarmını unutmayacağım.

uygun fiyata böyle bir makineyi piyasaya süren, yedek parçasını her daim bulunduran, servis ağını her köşebaşına yaygınlaştıran, webden sorulan sorulara 24 saatte cevap veren Uğur- Mondial'e teşekkürler. Sayelerinde diğer markalar da erişilebilir fiyatlara motor satmak zorunda kaldılar ki bu kullanıcıların lehine...

motorun bakımlarını yapan, Mecidiyeköy Ercan ustaya da sonsuz teşekkürler. Kendisi yılların tamircisi olup, motoru dinleyerek derdini anlar, sorun çıkmadan giderir.

bu topic altında deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlarıma da teşekkürler. ZAT'çılar, motorlarınıza iyi bakın, motor güzel motor ve düzgün bakarsanız sizi hiç üzmez, keyfinize keyif katar.

''bu tip yorumlarda var...''

Sevgili AOY bende siteye biraz önce üye oldum, konu başlıklarını tararken sorunu farkettim ben 6 aylık sürücüyüm, ben de ne olursa ucuz ve üzülmeyeceğim bir motorla başlamak istedim kaza düşme vs olursa içim yanmasın diye ve şahsuvar grubunda çalışan bir arkadaşımın getirdiği orijinali JINCHENG 15 TA olan bu piyasada ZAT 150 olarak bilinen motorla başladım, uğur mondial buraya demonte getirip montaj yapıp markasını veriyor sadece o kadar. 3500ytl civarı bir peşinsatış fiyatı var. kullanımı çok kolay şu an 1,000km de rodajda olmasına rağmen sabiha gökçen hava alanını sahil yoluna bağlayan otoyol gibi olan yolda kullanıyorum sahilden kartaldaki iş yerime gidiyorum motor bu açıdan çok iyi açıldı, günde 70km yapıyorum kullandığım zaman ve 207km de bir 7,5 lt yakıt alıyorum. o yolda 90km ile gidiyorum. maks.100km yaptım daha yukarı çıkmadım zaten adımdanda anlaşılacağı gibi ben sakin ve bilinçli bir sürücüyüm hız değil keyif önemli benim için. bana göre yakıt tüketimi iyi. istersen benim motoru sana vereyim parası önemli değil gücün neye yeterse, yanlış anlama amacım müşteri bulmak değil ama ben scooter kullanmaktan zevk alamadım çünkü çok kolay. heyecan duyamadım. çevirip gidiyorsun. bu nedenle fuarı bekliyorum param yeterse honda deauville alacağım, bu arada sana tavsiyem lütfen ne kullanırsan kullan eğitimini al. ben Honda fabrikasındaki kurslara katılıp sürekli bilgi tazeliyorum bu işin şakası yok, önce can sonra canan lütfen sağdan soldan bilgilerle motora binme. bakım masraflarına gelince 1000km de bir yağ ve hava filtresi 3,000km de kayış değişimi gerekiyor ama malum ben biliçli birisiyim ve çin malına güvenemediğim için 1000km olunca kaliteli yerli bir kayış taktırdım. 1000km de bir 60-70ytl bakım masrafım olur.
    saygılarımla,

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    3000 ve küsüratı paran varsa,aç sahibinden.com'u,Daelim S2 250 lere bir bak.Su soğutmalıdır,uzun yolada gider,ZAT ı havada karada performans olarak katlar..

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    bencede burgman
    lifan 100

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)