Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250mct, Kanuni Caracal 200, Bisan Roadstar 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,
    Kendime Başlangıç Için Bir Cruıser Motor Arıyorum. Başlıktaki Modellerle Ilgili, Daha önce Farklı Modellerle Bazı Karşılaştırmaları Okudum. Ancak Gerek Fiyat Ekonomisi Açısından, Gerek Yaşadığım şehirdeki
    (kayseri) Servis Ağı, Gerekse De Türkiye Deki Distribütör Istikrarı Açısından Bu üç Modelden Birini Almak Konusunda Karar Kıldım. Ancak Yeni Başlayan Birisi Olarak Teknik Detaylar, Arıza, Yedek Parça, Estetik Görünüş, Kullanım Konforu Gibi Konularda Sizler Kadar Bilgim Yok Kesinlikle. Bu Konuda Yardımlarınızı Rica Ediyorum.
    Siz Benim Konumumda Olsanız Hangi Modeli Tercih Ederdiniz? Fiyat, servis konuları yukarıdaki modellerle benzer olmak kaydıyla başka model önerileriniz varsa bilmek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    250mct mondi...
    Saygılar...

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    4000-4500 ytl kadar para harcamayı göze aldıysanız 2. el hyo gv 250 almanız daha isabetli olacaktır.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

halidbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 1000 rr Pgo x-hot 125
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000-4500 ytl kadar para harcamayı göze aldıysanız 2. el hyo gv 250 almanız daha isabetli olacaktır.
    bencede hyo gv 250 dogru karar olur o saydıgın motosikletleri kullanmıs biri olarak en iyisi hyosung ekonomin yettigi sürece çin malı alma ama yetmezse son tercihin olsun

Alıntı halidbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede hyo gv 250 dogru karar olur o saydıgın motosikletleri kullanmıs biri olarak en iyisi hyosung ekonomin yettigi sürece çin malı alma ama yetmezse son tercihin olsun
    Sonuna kadar haklısınız ancak daha önce de belirttiğim gibi
    bütçem bir başlangıç motoru için ancak 2000-3000 ytl arası.

2.el kanuni tiger al derim 3000 ytl ye güzelinden bulursun.

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    dostum şimdi zaten motorların marka ve modellerini yazmışsın sana başka model tavsiye etmek ahmaklık olur ????

benim kullandığım motor kanuni caracal
    kendisi çin malı olabilir
    yada türk malı olabilir
    ama hiç farketmez

motor görüntü olarak 10 numara istanbul mt toplaşmalrında motoru görüpde begenmeyen yokk görüntü olarak tabii sana resimleri bile göstermek isterdim ama gecenin bu saatinde o kadar ugraşmak zorr
    motorun performansına gelince
    ilk önce bu makinalrdan ne bekliyosun ki eger hız istiyosan gidip race tarzı motor alcan yada dediğim gibi diğer modeller
    ama sölediğin motorlar içinde ben sana caracalı tavsiye ederim servis ağı belli Distribütör kuralkan yani saglam yaptıgım sürat 120 ama 130 ve 140 görenler var iki kişi bile ben 110 gördüm ama harika

tavsiyem
    kanuni Caracal
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Erdinç bey sağolun,sayenizde ahmak olduk!
    2 üniversite bitirdik,9 senedir eğitim veriyorum,3 tanede kitap yazdım ama herşeye rağmen ahmaklık baki kalmış...
    3 senede 3 çeşit motosiklet kullandım. mondial 125 mt,keeway 150 superlight ve super shadow 250...Bu işlere ciddi para bağlamamak ve geçiş motoru olsun düşünceleri ile.
    Yanılmışım elbet kiminin plastik aksamları ve vidaları döküldü,kimi titreşimden keyif kaçırdı,satışlarda zarar %50 dolaylarında olunca da farkında olmadan gereğinden fazla bütçeyi bu sektörde çinlilere kaptırmış olduk! Olaya bu pencereden bakınca kesinlikle ilk çıkışı 2.el ile yapmak mantıklı oluyor. gv 250 torklu bir motosiklet uzun süre pişmanlık duymadan keyifle,sorunsuz binebileceğin bir motosiklet olacağından tavsiye etmiştim. Kanuni meraklıları ilerliyen zamanda hyo nun sattığı modelleri satmaya başlayınca acaba caracala aynı keyifle binebileceklermi merak ediyorum? Sonuçta global de 7750 ytl den satılan motor kanuni de tahminim 5000 ytl civarından sıfırını satacaktır. Saygılarımla.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

arkadaşlar kanuniden uzak durmaya bakın v2 motor varken tek silindir li motor basit kaçıyor.ben bisan derim...tabi bu benim düşüncem...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bisan-lifan 250 nin arkasında lifan markası var.Yani Yamaha Virago'yu V-star 250 olarak yeniden üreten ve Yamaha eliyle satan,aynı motoru lifan 250 ile kendi adına kendi markasıyla satan bir global bir marka.
    kullanıyorum tavsiye ederim.Karizması yeter.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    V motor Başkadır.. Diğer 2 Şık ı Boşver Bisan Yada Bisanın Türevleri Derim SAna Ben Ledow Keeway bu 3 marka ama Ledowuda yabana atma Şimdi Duymamış olabilirsin Ama Bu da Lifandan Çıkma
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    ben de savaş kayan abinin teşvikiyle bisan lifan aldım, 2 aydır kullanıyorum, yakıtı kilometrede 100 kuruş,bir sorunla karşılaşmadım..eğer paran varsa bu çin mallarına bulaşma,paran varsa üç japondan bence istediğini al, GV 250 güzel ve güçlü bir makina..paran az ve sürmeyi yeni öğrenmişsen bisan iyidir, hatta ben sana 2500 ytl 130 ytlilik pirelli lastiği olan bisanımı satayım, daha 2500 kmde..görüşmek üzere..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cdd

Sonuna kadar haklısınız ancak daha önce de belirttiğim gibi
    bütçem bir başlangıç motoru için ancak 2000-3000 ytl arası.

demişsin...
    önerin dediğin motosikletlerin hiçbiri bu aralıkta değil 2. el alcaksan caracal. bende caracal var. 6000km ye geldi, hiçbi mekanik problem olmadı. ayrıca uzun yolda yaptım sayılır. (hiç durmadan 180km gittim) mct ve bisan çift silindirli, bunlar çin malı olduğu için silindirlerden birinde problem çıkarsa acemi biri farkedemez ve motor yıpranır. caracalda çin ama tek silindir. tercih sebeplerimden biri. motosiklet çift silindir olması tercih sebebi olabilir ama çin malı için tercih etmeme sebebidir bence.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

KASIRGA35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORAN BALANCER CBS 150
    sana tavsıyem bence kanunı derım neden dersen hem parcası ucuz hem kolaylıkla tamırcısı var dayanıklı ve altı yuksek malzemeden gv 250 hoysung altı yere cok yakın tıger dıger mct vs..onların ustunden atlar o dedıgın fıyattada cookk bulursun emın ol
    HER DUYGUYU SADECE BU MAKİNALARDA YAŞAYA BİLİRSİN BAŞKASI ZEVK VERMEZ.NE FERRARİSİ,NE PORCHE,NEDE LAMBORGİNİ SADECE 2 TEKER 1 NUMARA...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler