Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 1000RR mı ? 600RR mı ?

Katılımcı sayısı
274. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 600RR

166 60.58%
  • 1000RR

108 39.42%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

600RR mı, 1000RR mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı muammerakbulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili dostum öncellikle ikisinde fark gece ve gündüz gibi farklıdır.tabii ki doğal olarak 600lükracingler daha hafifler.hp lileri ortalama 120 130 civarında.ama asla hızlı değiller diyemeyiz..çok hızlılar.1000liklere gelince onlarda ızdan da ötesi var.bu arada 1000likler şehir içi için kullanıma uygun değiller.doğasında hız var...yoksa düşük devirde hararetleri 100 yün üzerine çıkıyorlar.ama ben bir tecrübeli ARTÇI olarak yazayım...ben 1000likleri tercih ederim her zaman..çünkü İSTANBUL ÇORLU ARASINI EN HIZLIONLAR ALIYORLAR...ŞİMDİYE KADAR 248KMH Yİ AŞAMADIK ..İNŞALLAH AŞACAĞIZ...BU ARADA NE Mİ KULLANIYORUZ..YAMAHAR1 2004 MODEL...
    aşın aşın 300km/s i de aşın trafikte, umarim sadece kendinize zarariniz olur. daha fazla umarim kendiniz de dahil kimseye zarariniz olmadan akıllanırsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşılır Tabi
    Ama pistte aşılır. Cadde yada otobanda en fazla bu suratle heralde 2 dk kadar gidilir diye dusunuyorum.
    Basmasına basılır bu makinelerle de ah bir de durması olmasa
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşılır Tabi
    Ama pistte aşılır. Cadde yada otobanda en fazla bu suratle heralde 2 dk kadar gidilir diye dusunuyorum.
    Basmasına basılır bu makinelerle de ah bir de durması olmasa
    hiç kimse durdurmak için zorlamıyorki istersen hiç durmaa

dimi valla aynen öyle ama ne yaparsın bazen ihtiyaç molası falan gerekir hani
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @CERRAHI
    Aşılır Tabi Ama pistte aşılır. Cadde yada otobanda en fazla bu suratle heralde 2 dk kadar gidilir diye dusunuyorum. Basmasına basılır bu makinelerle de ah bir de durması olmasa
    İstanbul Park'ı bilmem ama Körfez Pisti'nde 250 km/h sürati geçemiyorsunuz. Oysa Körfez'e giderken ben 299 km/h sürati rahatlıkla görüyorum. 2 dakika bu süratlerde seyir etmek için oldukça uzun bir süre. Genelde herkes bu süratlere anlık çıkıp ben 299 km/h yaptım diyor. Ben geçen sene Körfez Yarışı'ndan dönerken (Erhan'ın doğumgününün olduğu ve sahilde 216'da buluşma olduğu gün) 250 km/h süratin altını uzun süre görmemiştim. Basabilmekten çok durabilmek önemli. Çoğu kişi de bunu beceremediğinden oraya buraya patlıyor. Bir SS kullanıcısının mutlaka çok iyi frenaj yapabiliyor olması lazım.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Basabilmekten çok durabilmek önemli. Çoğu kişi de bunu beceremediğinden oraya buraya patlıyor. Bir SS kullanıcısının mutlaka çok iyi frenaj yapabiliyor olması lazım.
    Buraya çok dikkat etmek gerekiyor, mehmet önemli bir detaya değinmiş.

Bilinçsiz her kullanıcı yada SS motor heveslisi / alıcısı öncelikle motorun ne kadar güçlü yada hızlı olduğuna dikkat eder.

Ama önemli olan o aracın nasıl durdurulabileceği ve sizin o aracı o hızlarda durdurabilecek frenaj kabiliyetinize sahip olup olmamanızdır.

Yanlış frenaj sizi 40-50 km/h ile giderken bile düşürebilir...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    250km/h ve 2dk istanbulda gidecek yol yok bence şeihr icinde işe gidip geeleceksen 600rr fakat şunu düşün; işe gidip geeleceksin..
    spor touring ; gsx600, vfr800,er-5 bunlar daha kaslı daha az yoran motorlar
    ben bunları tavsiye ederim ama illa 600rr mı 1000rr mı diorsn 600

kazasız günler dilerim....

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    ARkadaşlar benim motor hevesim başlayalı 1 seneye yakın olyor, henüz 2 türün (naked-ss) de sevdalısı olabilecek kadar tutkunu değilim, sadece SS gorduğumde wowww diyerrek hayranlıkla bakarken nakedlara guselmiş yaw diyerek yetiniyorum caddede, ama kendim kullanmama gelince yada almalık gozle bakınca çok arada kalıyorum, daha başlangıç motoru olarak tabiki ss veya iyi bir naked alacak değilim fakat ilerisi için ne seçerim hiç bilmiyorum, muhtemelen kullanış amacı işe git gel, ve her hafta 1 kere bursa-istanbul yada bursa-ankara gibi sehir dısılar olabilir. SS lerin sehir ici kullanımda dusuk devirlerde hafif bouldugunu duymustum, bunun yanında nakedlar sehir ici kullanım için oldugu için sehirde daha rahatmış.

Bunlar benim dusuncelerim, tabi herkesinkinede ayrıca saygım var,

Ehliyet almak nasib olursa önce bende motorcu olmak için can atıyorum

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    sana bi kafa atarım yarısı boşa gider diye bi laf varya buda onun gibi kullanabileceğin performansı 600'lük karşılar 1000'lik motorun ise performansını tam olarak kullanamazsın kullanabildiğindn sonrası boşa gider pistte olsan belki

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Ara hızlamaları 1000RR daha iyi sırf bunun için alınır belki ama İstanbul trafiğinde ne kadar keyifli olur denemek lazım (:

Motosikleti
    Kawasaki ZX636 2003
    600 ve 1000 arasinsa secmek varsa 600rr-e tercih ederim. Kenan Sofuoglu'nan da konusmustum o yandan. O herseye ramen 600 al diyiyor, cunku bende dusunuyordum 1000cc'lik motor almaya.

Hem kullanimli, piste ve yolda. 1000cc'den daha hafif, daha az yorar.
    Kawasaki ZX6R 2003

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    tabiiki 1000RR tartışmaya ne hacet

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    eğer rüzgarı ve hızı gerçekten yaşamak istiyosan r1 derim size beyler

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Arkadaşlar konu ile alakası yok ama en azından piste çıkmış arkadaşlar var bende seneye yaza 2. el Hayabusa düşünüyorum 1000RR ile karşılaştırırsak + ve - neler var bunları merak ediyorum birde yakıt olayı düşündürüyor.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konu ile alakası yok ama en azından piste çıkmış arkadaşlar var bende seneye yaza 2. el Hayabusa düşünüyorum 1000RR ile karşılaştırırsak + ve - neler var bunları merak ediyorum birde yakıt olayı düşündürüyor.
    Pistte kullanacksan CBR alacaksın.
    Hayabusa pist motoru değil.
    Koca motorla rezil rüsva olursun pistte.
    600 cc ler yanından jet gibi geçip giderken.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Dün Marlboro Man (Metin) arkadaşımızla buluştuk caddede. Onda da 2006 model 600RR var. Aküsünde problem vardı, motoru servise götürmek için evine gittik motoru almaya. Motoru vurdurarak çalıştırdım, servise kadar da ben götürdüm. Metin de benim makinaya bindi. En son iki sene önce 600RR kullanmıştım. 1000RR'dan sonra 600RR o kadar hafif ve küçük gelmişti ki caddede sanki altımda CBR125R var gibi hissettim. Aletle o kadar kolay oynayabiliyorsunuz ki, Metin servise geldiğimizde "abi aletle dans ettin resmen" dedi. 1000cc makinanın gücüne de şaşırmıştı. 1000RR'da gazı azıcık çeksen alet altından fırlıyor, çok ani tepki veriyor, tabi bu arada motora hakim olmak için bayağı bir uğraş veriyorsunuz. 600RR öyle değil.

Sonuç olarak iki senedir 1000RR kullanan ve bu makinayla yarışan biri olarak şunu söylemek istiyorum : Superbike sınıfında yarışmadığınız sürece normal yolda kullanım için 1000cc makina çok gereksiz. Normalde herkesin kullandığı süratler 0-200 km/h arası, 200 km/h sürat üzerine kaç defa çıkıyorsunuz ki? Ayrıca birkaç modifikasyon ile 1000cc makinaya yakın bir performans elde etmeniz de mümkün. 1000cc ile 600cc arasında inanılmaz bir ivmelenme farkı var, yanyana düzlükte gazı açtığınız zaman 600cc 1000cc'ye yetişemiyor ama 600cc virajlarda her zaman daha avantajlı. Sadece bu fark yüzünden 600cc nin rahatlığı göz ardı edilmemeli bence...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

canım kardeşim ben sana f16 tavsiye ediyorum ama geç aldım aldın motoru hayırlı olsun

Alıntı tekermeker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim ben sana f16 tavsiye ediyorum ama geç aldım aldın motoru hayırlı olsun
    farklı topcte de olsa Tşk ederim

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Marlboro Man (Metin) arkadaşımızla buluştuk caddede. Onda da 2006 model 600RR var. Aküsünde problem vardı, motoru servise götürmek için evine gittik motoru almaya. Motoru vurdurarak çalıştırdım, servise kadar da ben götürdüm. Metin de benim makinaya bindi. En son iki sene önce 600RR kullanmıştım. 1000RR'dan sonra 600RR o kadar hafif ve küçük gelmişti ki caddede sanki altımda CBR125R var gibi hissettim. Aletle o kadar kolay oynayabiliyorsunuz ki, Metin servise geldiğimizde "abi aletle dans ettin resmen" dedi. 1000cc makinanın gücüne de şaşırmıştı. 1000RR'da gazı azıcık çeksen alet altından fırlıyor, çok ani tepki veriyor, tabi bu arada motora hakim olmak için bayağı bir uğraş veriyorsunuz. 600RR öyle değil.

Sonuç olarak iki senedir 1000RR kullanan ve bu makinayla yarışan biri olarak şunu söylemek istiyorum : Superbike sınıfında yarışmadığınız sürece normal yolda kullanım için 1000cc makina çok gereksiz. Normalde herkesin kullandığı süratler 0-200 km/h arası, 200 km/h sürat üzerine kaç defa çıkıyorsunuz ki? Ayrıca birkaç modifikasyon ile 1000cc makinaya yakın bir performans elde etmeniz de mümkün. 1000cc ile 600cc arasında inanılmaz bir ivmelenme farkı var, yanyana düzlükte gazı açtığınız zaman 600cc 1000cc'ye yetişemiyor ama 600cc virajlarda her zaman daha avantajlı. Sadece bu fark yüzünden 600cc nin rahatlığı göz ardı edilmemeli bence...
    Sırf seni dinledigim icin sectim bu motoru iyiki beni yonlendirmissin. cok tsk edeirm hersey icin. sagol iyi ki varsın BOY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    ilgili arkadaş motorunu aldı, konunun silinmesini rica ediyorum

Alıntı ERDEM860 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgili arkadaş motorunu aldı, konunun silinmesini rica ediyorum
    Eyvah eyvah basımıza gelene bakın
    Demek öyle ERDEM üstadım alacagınız olsuın bakalım

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler