Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hangi 200cc Kross alınmalı? Ramzey-Zongshen-Skyteam

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Fazla bir bütçem yok. 200cc, fazla yüksek olmayan bir kros almak istiyorum.

Seçenekler;
    Ramzey: QM 200 GY
    Boyutlar 2100 mm x 810 mm x 1185 mm
    Benzin Motor Tİpi Tek Silindirli 4 Zamanlı Hava Soğutmalı
    Silindir Hacmi 199.1 cc
    Sıkıştırma Oranı 9.4 : 1
    Max. Güç 11.5 kw. / 8000 rpm
    Çalıştırma Tipi Elektrikli / Kick Startlı
    Max. Hız 120 Km / h
    Ekonomik Yakıt Tüketimi 2.2 Lt. / 100 Km.
    Arka Lastik Ebat 4.10 - 18 - 4
    Ön Lastik Ebat 2.75 - 21 - 4
    Şanzıman / Debriyaj 5 Vites / Islak - Çoklu
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Tambur
    Yağlama Tipi Basınç / Püskürtme
    Ateşleme Elektronik CDI
    Akü 12 W / 9 Ah
    Ön Süspansiyon Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon Hidrolik Tek Amortisör
    Yakıt Tank Kapasitesi 10.6 Lt.
    Ağırlık 127 Kg.
    Dijital Vites Göstergesi
    Fiyatı 3.622 YTL.
    Ankarada sadece iki yerde servisi veiriliyor galiba.
    -----------------------------------------------------------------------
    Zongshen zs200gy-a
    Motor Tipi Tek Silindirli, 4 Zamanlı
    Hacim (ml) 196.98
    Soğutma Sistemi Hava Soğutmalı
    Çalışma Sistemi Elektrik - Pedal
    Vites 5
    Ateşleme CDI
    Max. Güç (Hp) 15
    Max. Tork (HN./R/MIN) 13.5 / 6500
    Yakıt Tüketimi (Lt./100Km) 2.5
    Max.Hız (Km./H) 120
    Boyutlar 2180 x 810 x 1180
    Ön-Arka Süspansiyon Hidrolik - Upside
    Yakıt Kapasitesi 8
    Net Ağırlık (Kg) 115
    Max. Yük Kapasitesi (Kg) 150
    Frenler Disk
    Teker Ebatları 2.75-21 / 4.10-18
    Renkler Kırmızı - Mavi
    Çalıştırırken jikleyi acmak ve bir iki dakika gazı kesmemek gerekiyormuş.
    Firma: Mototurka (Yedek Parça sıkıntısı olduğu söyleniyor.)
    Ankaradaki servis kalitesini bilmiyorum.
    ----------------------------------------------------------------------
    Zealsun ZS200GY-A
    MOTOR TİPİ TEK SİLİNDİR /4 ZAMANLI
    SİLİNDİR HACMİ (ML) 196.4 ML
    SOĞUTMA SİSTEMİ HAVA SOĞUTMALI
    ÇALISTIRMA ELEKTRİK/PEDAL
    ATEŞLEME C.D.I
    MAX.GÜÇ(KW/R/MIN) 10.8 KW
    MAX.TORK (N.M/R/MIN) 13.0 NM
    100 KM'DE YAKIT TUKETİMİ (LT) 2.4 LT
    BOYUTLAR (U*G*Y) (MM) 2180*810*1180
    MİN. YERDEN YUKSEKLİK (MM) 250 MM
    DİNGİL MESAFESİ (MM) 1360 MM
    ÖN SUSPANSİYON HİDROLİK ÖN MASA
    ARKA SUSPANSİYON HİDROLİK AMORTİSOR
    YAKIT DEPOSU KAPASİTESİ(L) 8 LT
    NET AĞIRLIK(KG) 115 KG
    MAX YÜK KAPASİTESİ (KG) 150 KG
    FREN TİPİ (ÖN/ARKA) DİSK/DİSK
    ÖN ARKA LASTİK 2.75-21/4.10-18
    JANT TİPİ TEL JANT
    Çalıştırırken jikleyi acmak ve bir iki dakika gazı kesmemek gerekiyormuş.
    Polen getiriyor. Kullananlar polen ticarat ilgisinden memnun. Ama ankaradaki durumu bilmiyorum.

Bir de skyteam salcano pioneer gibi markalar var. Pioneer ve Salcano ya da ii deniyor ama fazla kullanıcısı yok sanırım.

Forumdan edindiğim izlenim Ramzeyin diğerlerinden daha iyi olduğu yönünde.
    Ankaradaki ana bayisi motorunun alman malı oldugunu diger bi cok yerinin türkiyede üretildiğini söyledi.Servis servis ve yedek parça durumundan emin degilim.
    Ramzeyin sıfır fiyatı 3.600 (1100 pesin gerisi faizsiz 12 taksit.)
    Ankarada 1300 km de bir ikinci el buldum. 2.800 diyor. Pazarlıkla ne kadar iner bilmiyorum.

Öncelikle Ankaradaki yedek parça ve servis durumunu da hesap ederek hangisini seçmem gerektiği konusunda görüş bildirirseniz sevinirim.
    İkinci olarak bu motorların ikinci ellerini almak mantıklımıdır?

Biraz uzun oldu, emek harcayıp cevaplayan bütün arkadaşlara teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    asya nınkine de bak, o da yüksek değil diye biliyorum, sahibinden.com da haojin mi neydi, o başlığın altında 2.el fiyatları var, rengi siyah çok güzel forumda da konusu var

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    neden china? cross tecrüben warmı??
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    sana tavsiye edeceğim en güzel ve kaliteli çin malı kros 200cc ramzeydir.sınıfının en iddalı motorsikleti Adana'da sıfırı 3000 YTL'dir.pişman olmassın

İlk motorum olacak hic tecrübem yok. Hafta içi çalışıyorum. Hafta sonları Beypazarı falan dolaşmak icin alıyorum.
    Neden çinli? = Param ona yetiyor.

Forumda asya pek ii bilinmiyor. En azından ramzey daha iyi.

Adanada 3000ytl?
    Ankara ana bayisi liste fiyatı böyle heryerde aynıdır dedi.
    İnternet sitesinde de 3.615 görünüyor. 3000 ytl olduğundan eminmisin?
    3000 satan dükkanın adını telefonunu verebilrmisin?

Bir de ramzey sitesinde tuzlada üretildiği yazıyor. Çinli mi Türk mü bu ramzey?

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @xxnameo, ramzey moped dışındaki modelleri çinden parça olarak getirip montaj yapıyor sanırım. moped modellerini kendisi üretiyor. ZS 200 GY modelleri ile birebir aynıdır sadece aksesuar ve Fren farkı vardır. ve aynı zamanda ithalatçı firmanın istediği kalitede üretilir.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    ben skyteam kullaniyorum, yapmadigimi birakmadim gıkı cıkmadi... pionerlara da iyi diyorlar...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

TugrulOzberk bunu söylediğin iyi oldu. Demek ki Ankara bayisi pek işini bilen biri degil. Gerci daha yeni almışlar bayiliği. Ben de türk firması ise yerli malı alayım diye düşünmüştüm.

uglychild
    Skyteam da olabilir aslında ama ramzeye göre sele yüksekliği daha yüksek hem de oturma kısmı daha ince galiba.

Pioneer ı da araştırmak istedim ama pek bi bilgi bulamadım. Ankarada kim satar servis ağı yedek parça durumu iyimidir bilmiyorum.

Bakalım yarın ikinci el olanı bi görücem 2.5 a bırakırsa onu alırım. Yoksa sıfır alıcam sanırım.

Bu arada boyum 1.65 ramzey de hafif yana kayarak ayak ucumu yere degdirebiliyorum Alcak olan bir model almak isterdim ama galiba hepsi aynı yükseklikte.

Pek tavsiye edilmese de amortisorlerden bi kac santim alcaltılabiliyormuş sanırım.
    Benim için baya zor olacak.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    ben pioneer gy 200 cross kullanıcısıyım hiç bir sorunla karşılaşmadım. hatta 390 km uzun yolada çıktım banamısın demedi. şuan 3000km deyim civataları bile gevşemedi. ramzey alıcağına pioneer al herşeyleri aynı tek pioneer da gaz teli çift ramzeyde tek ön yaprak disk motor alt koruması var ramzeyde yok motorun somunlarında vibrasyon önleyici contalar var ramzeyde yok baya bir yardımcı olmuşumdur hee birde arkadaşımda 2005 model ramzey cross var 25000 km de daha debriyaj balatası bitmedi bide okadar kafa dikiyor hor kullanıyor motoru dier iki arkadaştada zeulsun la skygoo var adamlar 2. debriyaj balataları bitmek üzere düşün. zaten o motorun kullanılmasıyla sağlamlığıyla aynısından aldım bende
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    kanuninin motorunu düşünmezmisin?
    http://www.kanuni.com.tr
    cross 250 ve 200cc endurosu var fiyatlarıda senin fiyatlara yakın
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Bu çinlilerin parçaları aşa yukarı aynı gibi, ben kullandığımdan memnunum, ne alırsan al titreşimsiz bir model al Balastör olsun yoksa bol bol titrersin.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    ramzey qm200gy
    bathu kardeş ,bende de 05.05.2006 model ramzey var.Senin o yok dediklerinin hepsivar.Pioneer ,ramzeyin taklidi.Senin daha önce de buna benzer bir karşılaştırma yazın vardı ,yanılmıyorsam.Biraz araştıralım ondan sonra atalım.XXNAMEO kardeşime Ramzeyi yada Pioneri tavsiye ederim.Slamlar.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, Ramzeyin getirdiği 200 cc cross ile pioneer adı altında satılan cross modeller birbirinin aynısı. Çinli Qingqi firması qingqi markası altında (Türkiyede Ramzey diye satılıyor) üretirken, Qingqi firmasının bir yan kuruluşu olan Shandong motors firması ise pioneer adı altında üretiyor aynı motoru. İkisi de (daha önce de yazmıştım) suzuki teknolojisi ile üretilen motorlar. Çünkü Qingqi firması 1984 yılından beri Suzuki firmasından teknoloji ve know-how transferi yapıyor ve çalışanlarına suzukiden eğitim aldırıyor. Bu nedenle Ramzey ve Pioneer aslında kardeş motorlar. Aralarında benim bildiğim kadarıyla fark yok. Yalnız 2006 yılından önce çıkan Ramzey ile 2006 ve sonrasında üretilmiş olan Ramzey ve Pioneer arasında fark var. Yoksa yeni model (2007) Ramzey ve pioneer birbirinin aynısı.
    Bu motorları alan sağlamlık, güç, performans ve bir crossta aranan özellikler bakımından ihtiyaç duyulan konuların hiç birisinden pişman olmaz. Benim bu konudaki en önemli çekincem Ramzey firmasının yedek parça konusundaki yetersizliği. Pioneer markası başka bir firma tarafından getiriliyor ve yedek parça konusunda nasıl bilmiyorum. Bilgi alamadım.
    Motorumla ilgili tek şikayetim lastikleriydi. Bu nedenle ben lastikleri değiştirdim. Üzerinde Kenda marka lastik vardı. Islak asfaltta frenlemede kayıyordu. Ben Metzellerin enduro 1 modelini alıp taktım. Ama henüz deneme fırsatım olmadı.
    Ramzeye (ve pionere de) diğer marka motorların parçasının uyduğunu sanmıyorum. Çünkü zealsun/zongsen ve benzeri diğer çinlileri farklı fabrikalar üretiyor. İlk bakışta benziyor zannedebilirsiniz ama örneğin, göstergeler, ön-arka çamurluklar, eksozun tamamı, elektrik kumandaları, ön-arka dişliler, silindir, motor bloğu, fren sistemleri farklı. Benim tespit ettiğim tek benzerlik ön-arka lastik ebatları. Selamlar.

Kanuni düşünmüyorum. Titreşimden çok şikayetçi kullananlar. Gerçi yedek parça sıkıntısı yaşamam herhalde.

Naci63 ün önerisi ile yedek parça sıkıntısı çekmiyeceğim bir motoru alıcam.
    Bu amaçla bir iki dükkan gezip pioneer araştırıyorum bu hafta.

Herkese yardımları için teşekkürler..

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    internettede araştırabilirsin, iyi motorlar var, kolay gelsin.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Pioneer araştırmam devam ediyor.
    Ramzey ankara ana bayisi 3.615 fiyat çekti.
    Adanada bir motor dükkanını aradım. Peşin plaka vergi dahil 3.400 olur dedi.

Ankarada Pioneer satan bildiğiniz yer varsa yzarsanız sevinirim.

Motosikleti
    ramzey qm200gy
    XXNAMEOkardeş ,motosikletin modeline dikkat et.yani düşük fiyatlı olanlar 2005 yılında Türkiyeye giriş yapmıştır ve şimdi 2007model diye sana yuttururlar.ondan sonra da benim motosikletim yeni model olmasına rağmen eski modellerde olan aksesuarlar neden yok diye sorma.sıkı sıkı pazarlık yap.ben motosikleti ana bayiden ve servisinden aldım.tel:03123104419...03123098823.burayla görüşmediysen,tavsiye ederim.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Fahrettin arkadaşım, eski ile yeni model ramzey arasındaki en belirgin fark, eski modelde olmayan alt koruma tablası (karter muhafaza) yeni modelde mevcut. Hiç bilmeyen biri sadece bu kısma bakarak bile anlayabilir. Benim gördüğüm diğer farklar, yeni modelde arka dişli eski modele göre biraz küçülmüş (bu muhtemelen off-road performansını birazcık azaltır, ama son sürati artırır diye düşünüyorum) . Ayrıca yeni modelin elektrik kumanda anahtarları (marş, farlar ve diğerleri için olan anahtarlar) eski modele göre daha şık ve güzel duruyor. Ben bunun dışında bir fark göremedim. Selamlar.

xxnameo arkadaşım, ben de internetten Ramzeyin sitesinden inceledim. Sana söylenen fiyat Ramzeyin 200 cc'si için kampanya fiyatı. Bu rakamın 1,115 YTL'si peşin, kalanı ise 24 ay taksitle (ama belli bir kredi kartına sanırım). Ayda 104 YTL taksitle yani. Dolayısıyla eğer sana 3.615 YTL'yi peşin diyorlarsa yalan söylüyorlar. Dikkatli olmalısın.
    Not: bence peşin para ve iyi bir pazarlıkla 3000 YTL civarına alabilirsin. Selamlar.

Fahrettinsagiroglu yazdığın telefon numarasından firmayı internette buldum. Bu gün ulusa gidip firmaları dolaşıcam. Ulus KARABEY İŞHANI ve YIBA çarşısında motorcular varmış sanırım. Tavsiyen için sağol.

Naci63; 3.615 dediğin gibi bonusa taksitli fiyat ama peşin de alsan aynı fiyat olur dediler. Ben peşin olsun ucuz olsun niyetindeydim ama peşin de olsa inmediler.

3000 ytl ye alabilirsem çok güzel olur.

Dün ulusdaki YIBA çarşısını dolaştım.
    Yamaha, Çelik Motor, Kanuni ve Mondial satan dükkanlar vardı.
    Ramzey Zongshen Zealsun Skyteam Asya gibi çinli satan dükkanları bulamadım.

İkinci olarak iki dükkan Ramzey fabrikası kapandı, şirket el değiştiriyor parça falan bulamassın gibi bir şey dedi.
    Kanuni satan başka biri de Ankarada çinli kros parçası bulamassın ya kanuni ya yamaha falan al dedi.

Yamaha kros lara falan baktım en aşağı 4000 ytl. İyice canım sıkıldı.
    Bi motora heves ettik kursağımızda kaldı.

Polen-tr iyidir parça gönderir dedim, zealsun bayisi nerde diye polen-tr sitesine girdim. Ankarada hiç bayileri yok. Herhalde siteye koymamışlardır diye mail attım. Hemen cevap geldi. Gerçekten Ankarada bayileri yokmuş. En yakın şehirden alın dedilr.

Kanuni güçsüz ağır falan olduğundan hoşuma gitmiyor.
    :( :( :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler