Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Size Sorsak Cevabınız Ne Olur? Neden?

Katılımcı sayısı
12. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • WR250

8 66.67%
  • TE250

2 16.67%
  • TE450

2 16.67%
  • TE510

0 0%

Hard enduro tercihiniz ne yönde olurdu?neden?

Motovento
    REKLAM ALANI
    profi66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR800 / 990ADV
    "Siz bir hard enduro makine alacaksınız ve karşınızda yalnızca bu modeller var, hangisini tercih edersiniz? neden?"

Aşağıda yer alan tabloda yer alan modeller fizibilite çalışması amacıyla ilginize sunulmuştur. Bu sezon ithali düşünülen modeller arasından siz alacak olsaydınız hangisini alıdırnız.

Not: Sanırım buraya tork ve güç değerlerini de eklemek iyi olur.
    Sorgulamak isteyeceğiniz başka kriterler olursa onları da mümkün olduğunca bulmaya çalışacağım.
    İki zamanlı makinada benzine 50/1 oranında 2t yağ katılması gerektiği gibi bir külfeti de sanırım belirtmekte yarar var.
    Yukarıda yer alan bütün modeller 6000 km yada 6 ay bakım peryotlu, Husqvarna motosikletlere aittirler, tabi bu peryodun kullanım tarzınıza göre kısalacağı da unutulmamalı.

Dip not: Bu anket dört ayrı sitede aynı başlık ile açılmıştır.
    YAŞAMAYI SEVİYORUM!!!!!!!
    mpank

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2001 HONDA CR250R
    Ben kesinlikle WR250 alırdım 2zamanlı herzaman güzeldir bence. Cünkü gaz actıgınız anda tepkiyi size çok şiddetli bi şekilde verir ve kaçar gider. En sert motorlardır adrenalini hat safada yaşatırlar...
    Motocross 4ever

Motosikleti
    CBR 1100XX Super Blackbird, XR650R, TE250 2T
    CRF 450 al. R al diyecem ama satılmıyor X al. 13 bin küsürdu. Honda ve olmadı japondan şaşma. Yani senin listede WR. Ama 4 zamanlı al kolay kullanımlı olur. 450 lik MX ler çok sert olur. 250 2 zamanlıda ise üst devirlerde çıldırır hakim olman zorlaşır. 4 zamanlıda da alt devir yumruk atarcasına tepkilidir. 4 zamanlı 250 lik bir enduro alırsan sağını solunu daha az incitirsin. Daha büyük alırsan daha çok incitirsin. ama sonuç değişmez . Eğer hard enduro yapacaksan sonuç kesinlikle değişmez. Hard endurocuların bir çoğunda çivi platin eksik olmaz. Bu bizde de yurt dışındada böyle. Ama al -ki firavunların bile tadamadığı tatları alabil. Bizde makinayı alıp toprak gezilere çıkanlar, küçük tepelere çıkanlar kendini hard endurocu sanıyor . Türkiye de bile bu hard enduro işini yapan bilemedin bir avuç insandır.

Eger kontrolü tamamen sende olduğunu hissediyorsan o zaman yapabileceğinden yavaş gidiyorsun demektir.

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    ben de boyle bir makine almayi planliyorum ilerde ama bu hard endurolar neden asiri pahali anlamis degilim... hani anormal titanyum motor blogu felan olur ozel motordur 80 kilodur kabul ederim de, kullanilan malzeme yekününe bakiyorum en az maliyet endurolarda... 2 tane cross parcasini sokup yigsan bi tane ss motor kutlesi anca yapar... arti bir de bunlarda plaka maliyeti vergi masrafi da yok gibi birseydi...

klr dt felan hep ucuz motorlardi eskiden, bu iste bi terslik var ...
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Motosikleti
    DR800 / 990ADV
    Alıntı sbtoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CRF 450 al. R al diyecem ama satılmıyor X al. 13 bin küsürdu. Honda ve olmadı japondan şaşma. Yani senin listede WR. Ama 4 zamanlı al kolay kullanımlı olur. 450 lik MX ler çok sert olur. 250 2 zamanlıda ise üst devirlerde çıldırır hakim olman zorlaşır. 4 zamanlıda da alt devir yumruk atarcasına tepkilidir. 4 zamanlı 250 lik bir enduro alırsan sağını solunu daha az incitirsin. Daha büyük alırsan daha çok incitirsin. ama sonuç değişmez . Eğer hard enduro yapacaksan sonuç kesinlikle değişmez. Hard endurocuların bir çoğunda çivi platin eksik olmaz. Bu bizde de yurt dışındada böyle. Ama al -ki firavunların bile tadamadığı tatları alabil. Bizde makinayı alıp toprak gezilere çıkanlar, küçük tepelere çıkanlar kendini hard endurocu sanıyor . Türkiye de bile bu hard enduro işini yapan bilemedin bir avuç insandır.

Eger kontrolü tamamen sende olduğunu hissediyorsan o zaman yapabileceğinden yavaş gidiyorsun demektir.
    hocam yorumların için teşekkürler, bir de ankete katılırsan memnun olurum.
    mpank

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    WR250, 4 zamanlı zaten WR250F diye geçiyor. Benim tercihim WR450F yana olur, ağırlık-güç dengesi iyi (110kg/55hp) fiyatıda emsallerinden daha uygun. İleride inşallah :(
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

Motosikleti
    2001 HONDA CR250R
    sbtoker. japondan şaşma demişsin ancak bende bir honda CR250R kullanıcısı olarak şunu savunuyorum husqvarnada special pazarında en iyi motorları üreten markalardan biridir ancak hondalar az bakım ister yamahalar biraz daha fazla suzukiler biraz daha fazla KTMler ve Husqvarnalar ise en çok bakım isteyen motorlardır. Rayjay motorların fiyatları yurt dışına göre pahalı ancak TRde diger motorlarında öyle oldugunu düşünürsek ve oranlarsak fiyatlarını bulmuş yerdeler. Keske daha ucuz olsa ama digiller ve bence böylede cazipliklerini koruyorlar...

ice300 senin dedigin motor yamaha bu ise husqvarna ve 2zamanlı wr250
    Motocross 4ever

Motosikleti
    XT660R
    Alıntı kingOfTheExtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ice300 senin dedigin motor yamaha bu ise husqvarna ve 2zamanlı wr250

evet ben yamaha'yı düşünmüştüm.

Motosikleti
    2001 HONDA CR250R
    Bir yamahacı olarak öyle düşünmen çok normal Birde yamaha wr250F 55diil 40hp civarında oysa bu 55hp.

Aklıma gelmişken arkadaslar special cross alırken mutlaka boyunuz 170den uzun olmalı hele bir husqvarna düşünüyor ve fabrika çıkısı sele ile kullanıcam derseniz 99.8cm sele yüksekligi olan bir motora binmek için 180üstü en idealidir...
    Motocross 4ever

Motosikleti
    XT660R
    Alıntı kingOfTheExtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yamahacı olarak öyle düşünmen çok normal Birde yamaha wr250F 55diil 40hp civarında oysa bu 55hp.
    WR450F ten bahsetmiştim.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    dostum ben bi XR600R bindim bi daha inmedim dogal olarakda diger markalari tanimiyorum yani binmedim ama XR i tek gecerim digerleri hikaye sanirim..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    DR800 / 990ADV
    sanırım herkesin yorumunda doğruluk payı var (nasrettin hoca gişbi oldu heeh)
    ancak "gazman" hocam yapma bu kadar insafsız olma, birgün "tüh neler kaçırmışım" dememek adına!!!
    mpank

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)