Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 250 cc Cruiser olarak hangisi daha iyi?

Katılımcı sayısı
433. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hyosung GV 250

157 36.26%
  • Kymco Venox 250

191 44.11%
  • Suzuki Intruder 250

85 19.63%
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Kymco Venox & Hyosung GV 250 Müsabakası

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabaha kadar Venox..

Bir kere arada ciddi bir SAĞLAMLIK farkı var!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mr 250 destro
    bence kymco al derım ben suan ıcın venoxla ızmıt golcuge gıttım motorda sısme yok tıtresım yok hatta sol serıtte rahat akıyorum yol tutusu mukemmel ve en onemlısı elımın altında bır rahatlık saglıyan bana guven veren frenlerı suan ıcın 4500km deyım sadece yagını degıstırıyorum ve en cok sevdsıgım ozellıgı 7000devrıden sonra acaıp bır hısle ok gıbı hızlanmak ve yolda soru yagmuruna tutulmak yagmurlar dınınce yıne yollara cıkıcam tavsıye ederım he bu arada her turlu servıs ve parcası mevcut yıllardan berı degısmıyen taral tarım a.s nını getırtmesı bu cok onemlı...

Motosikleti
    ZX-6 R 2010
    arkadaşlar boyum 1.85 kilo 75..sizce venox altımda ufak kalır mı?

Motosikleti
    Honda VFR 1200x Crosstourer
    Mayıs 2008 de aldım venoxumu... eylüle kadar 15.000 km yaptım. tık demedi... iki kişiyle bile (ben 90 kg artçım 60 kg) hiç zorlanmadan gidiyor.. hızlanması sesi görüntüsü on numara... alacak olanlara tavsiye ederim... ilerde de satmayı planlamıyorum... yeni bir motor alırsam sanırım venoxumu keyfime göre kesip biçip güzel bi chopper haine getirmeyi planlıyorum

benim boy 1,83 kg 90 pek ufak durmuyor bende... sende de durmaz sanırım..

yaklaşık bir yıldır venox kullanıyorum, ikinci el aldım yeni başladığım için bir süre kullanır sonra daha büyük bir şey alırdım diyordum kymco nun iyi ve sağlam bir marka olduğunu araştırarak aldım. şu anda çok memnunum hatta motoru değiştirme fikrimdende vazgeçtim çünkü görüntü olarak ve performans olarak orta siklet cruiser lardan aşağı kalır yani yok ozamanda aradaki fiyat farkına değmiyeceğini düşünüyorum, sadece tarz değişikliği yaparsam değiştiririm ozaman da belki bunu tutar yeni alırım. kısacası alanın memnun kalacağına ve uzun yıllar kullanacağına inanıyorum

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende venox hastası oldum...

benim zat'ı satıp hemen venox alacağım; her gün venox arayışındayım.... venox hakkında daha açıklıycı,olumlu ve olumsuz taraflarını aktaran yazılar yzarsanız çoook memnun olurum!!!!

fazla bilgi bulamıyorum da....

şimdiden teşekürler...

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    bencede venox muteşem bir motor, intruder görüntü olarak yanında çok ufak kalıyor. Bende çok almak istiyorum ama kriz malum.

bir ara siteden bir arkadaş venoxu 3500 e kadar inmişti ama sanırsam satılmış.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    satmaktan vaz geçtim daha doğrusu,durumu düzelttim borçlar kspattım...Telefon açanlarada gereksiz konuşmalardan kaçmak içinde satıldı diyorum.Kısacası 3500'e kadar indiripte fiyatı millet hala paazarlık ediyor ve dahi kesin pazar günü pazartesi almaya geliyorum diyor ve tabii ki telefon bile açmıyor.Artık 3500 değil 4500'e bile satmam çünkü ihtiyacım yok.,
    Gv 250'im 2 sene evvel vardı 1000 kere venox'u tercih ederim.Ancak gv 250'e göre biraz daha hantal,gv250'nin torku daha iyi

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satmaktan vaz geçtim daha doğrusu,durumu düzelttim borçlar kspattım...Telefon açanlarada gereksiz konuşmalardan kaçmak içinde satıldı diyorum.Kısacası 3500'e kadar indiripte fiyatı millet hala paazarlık ediyor ve dahi kesin pazar günü pazartesi almaya geliyorum diyor ve tabii ki telefon bile açmıyor.Artık 3500 değil 4500'e bile satmam çünkü ihtiyacım yok.,
    Gv 250'im 2 sene evvel vardı 1000 kere venox'u tercih ederim.Ancak gv 250'e göre biraz daha hantal,gv250'nin torku daha iyi
    Senin motoru ben alacaktım ama o hafta hanım işten çıkardılar :( . adını söylemek istememiştim ama kendin yazmışsın durumu düzelttiğine sevindim inşallah bizede nasip olur.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    iş yoğunluğundan sıkıldığımda bir tek motor zevkim vardı onuda baltalamak istemedim.Darısı sizlerin başına umarım tez zamanda durumunuzu düzeltirsiniz

superzzt...

venox'u satmadığına çoook sevindim... eğer zat'ımı satabilseydim hemen gelecektim yanına ama olmadı:( kısmet değilmiş...

ama,% 100 venox alacağım...

kazasız,belasız günler dilerim....

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Bu koşullarda bu, siyaset anlayışıyla, bu idarecilerle nasıl düzelceksek artık. Anlayışınıza tekrar teşekkürler

benim durumum gün geçtikçe kötü'ye doğru gidiyor!!!

benimde tek zevk'im motosikletim....

zat'ı satıp üstüne biraz daha ekleyerek venox alabilirim diye düşünüyorum... o ekleyeceğim para beni ne batırır, nede çıkartır....

en azından sıkıntılı bir hayatta,mutlu olduğum bişeyle uğraşmış-binmiş olurum....

allah; hepimizi bu zor günlerden en az hasarla kurtarsın....

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ahhh benim konum
    Zaman geçmiş ama hortalaması gereken bir konu diye düşünüyorum..
    Bir iki sorum olacak;
    - Hangisinde vites araları daha açık?
    - Venox bana yapı itibariyle ters geliyor klasik değil çünkü lakin boyut olarak gv den daha kalıplı sanırım..ikisini cüsse olarak kıyaslayınca venox daha mı iri durur?
    - gv 250 virago 535 den dahamı kalıplıdır?
    - gv de parça sıkıntısı duyumları gerçekmi? battı, çıktı, el değiştirdi birşeyler oldu ya distribütörü?
    - 187 cm boy 120 kg ile gv 250 sorun yaratırmı? görüntü itibariyle..

Elbette gidip bineceğim yarın ikisine de ama genede fikir öğrenmek istedim..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabaha kadar Venox..

Bir kere arada ciddi bir SAĞLAMLIK farkı var!
    Motosikleti : Öğrenci akbili

Her ikisinide kullandın ve venoxun zincir dişlisi daha uzunmu dayandı. her ikisindede binlerce km yapıp venox daha sonramı motor istedi.. uzun yola heriki motorlada çıktında hyo daha çabukmu şişti..böle işkembei kübradan sallamayalım lüffen... nedir sağlamlık kıstasın .... her ikisi ile aynı duvara çarptında tencere dibinmi kara

Engin deneyimlerini aç biraz bize ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Var
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti : Öğrenci akbili

Her ikisinide kullandın ve venoxun zincir dişlisi daha uzunmu dayandı. her ikisindede binlerce km yapıp venox daha sonramı motor istedi.. uzun yola heriki motorlada çıktında hyo daha çabukmu şişti..böle işkembei kübradan sallamayalım lüffen... nedir sağlamlık kıstasın .... her ikisi ile aynı duvara çarptında tencere dibinmi kara

Engin deneyimlerini aç biraz bize ..
    yav okuduklarımı yanlış hatırlamıyorsam BBRR sen binmiştin bunların ikisine de benim sorularımın cevabı sende olabilirmi hocu?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fikrimi zaten söledim bu iki motor 250 segmentinin en iyi choperleridir ama fiyat/performans kıyaslaması yaptığında hyo öne çıkar .. venox ta çok iyi motordur ama hyoya göre pahalı ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Var
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fikrimi zaten söledim bu iki motor 250 segmentinin en iyi choperleridir ama fiyat/performans kıyaslaması yaptığında hyo öne çıkar .. venox ta çok iyi motordur ama hyoya göre pahalı ..
    Ben onları sormamıştım usta..neyse..bugün showroom a gideceğim zaten..

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bu motorlar 100bin km devirsin hadi en azından 50 bin km devirsin de bakalım kıyaslamalar ölece yapılabılır yoksa burda kıyaslama tipten ve fıyattan oteye gecmez motor dergılerının yerınde olsam bu üclüyü alır 100 bin km uzun yol testıne baslarım, motosiklet dergiciliğini bir adıma tasır dedıgım karsılastırmayı yapabılcek gucleri varsa..arabada yapılıyorsa motordada yapılır dimi...motorların ne kadar dayanıklı olduklarını bakım masraf malıyetlerınıde bu uzun yol testlerınde gormus oluruz...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    venox alalı bir kaç ay oldu, acemi oldugum için derslerden sonra anca anca trafiğe cıkıyorum. ben 105kiloyum 190 da boyum var, altımda fena durmuyor(bakınız avatar resmi). eşimle(artçı) birlikte kullanıyoruz, hanım da 70 desek ağırız işte bayağı...kendisi zaten 190 kilo dolu depo ile.. ağır olması biraz hantal yapıyor, hemen öyle pat diye hızlanmıyor, zaten 250cc... 1. viteste yokuşları cıkıyor valla. görüntüsü hyoya göre daha sportif. ben de bu özelliğini seviyorum, klasige göre tercih ederim. hemen her iki motosiklet birbirine özellik bakımından benzer. ben sunu söylemek istiyorum. gv250 ye oturdum fren cok yukardaydı ve koltuktan öne doğru düşme eğilimindeydim pek rahat edemedim. venoxta tüm oturuş şeklimle rahattım. hyoya göre pahalı ama, alacak arkadaş ikisine de bir otursun derim ben.

teknik konularda vites aralıgı falandır hiçbir bilgim yok. şehir içinde kullandım genelde ve acemiyim 100kmde 5.5L yaktığını hesapladım, ilk kez. araştırma yaptım 600cclikler bu kadar yakıyor. neyse 2 kişi, acemi zamanlarında ve şehir içi ve ders kullanımını varsayarsak idare eder sanırım.

ayrıca türkiyenin hemen her şehrinde servisi var, bu da almak için mantıklı.
    aksesuar sıkıntısı var, koruma demirini kendim servise yaptırdım, uğur usta sağolsun hiç beklemediğim bir modelle karşıma çıktı ve harika olmuştu (allah kullanmak nasip etmesin)
    ilgilenenler için yönlendirebilirim sizi ustaya... şimdi sissy bar ve canta bakıyorum.. zaman içerisinde deneyimleri ve motoru anlatırım... ben memnunum ve herkese tavsiye ederim. taş gibi motor doğrusu
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)