Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 250 cc Cruiser olarak hangisi daha iyi?

Katılımcı sayısı
433. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hyosung GV 250

157 36.26%
  • Kymco Venox 250

191 44.11%
  • Suzuki Intruder 250

85 19.63%
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Kymco Venox & Hyosung GV 250 Müsabakası

Motovento
    REKLAM ALANI
    kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    gv 250 her yönüyle güzel bi motor
    (eski nickim engineer23)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    turkıyede kymco markası pek tanınmıyor motorları gercekten kalıtelı her motoru dıger dengı motorlarınla kıyasladıgımızda serılıgı yolda toplayısı yanı cok guzel bısey arkana bakmadan gıdersın 1 omurluk motor uretılıyo ama aldıgında fıyatları gercekten cok yuksek parca fıyatları olsun veya motosıkletın fıyatı olsun pahallı satarken malesef marka tanınmadıgı ıcın fazla onem gormuyor bana sorulsa eger ben onu uzun yıl kullanıcaksam venox alırdım eger buyutmek dusuncesı varsa almamayı tercıh ederım cunkı venox su aldın bılmıyen biri fıyat sorsa kaca satarsın dıye soyledıgınde dalga gectıgını dusunur
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elegant
    hem hyoyu hemde venox u uzun km ler kullandım her ikiside gayet başarılı motorlar.
    gv250 venox a göre daha dengeli ve daha hızlı ..zaten bu tip modellerde aradığın sürat değildir bu yüzden her ikiside gayet tatmin edici motorlar çok rahat 140-150 yapabiliyolar inan bana altında dragstar da olsa aynı hızları yaparsın yaklaşık olarak .. bu yüzden 2. el bulabilirsen bir gv250 çok uygun fiyata istediğin performansı ve dengeyi hatta zevki sana verecektir..venox hyo ile nerde ise aynı güç ve hıza sahipken gereksiz pahalı ..ben fiyat/performans ilşkisinden Hyo derim

ayrıca hyo satış sonrası müşteri memnuniyetini oldukça dikkate alan bir firma
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    arkadaşlar bu birazda tarz meselesi..mesela ben motorumu tam klasik görünümlü olduğu için düşünmeden aldım..venox sun tipi bana hiç çekici gelmedi..ama bu demek değildirki venox kötü motor..herbirinin kendine göre eksileri artıları muhakkak vardır..alacak arkadaşlar önce kendi içlerine hangisini sindiriyorlarsa onu alınlar..kıyaslamayıda binen arkadaşlar yaparsa teknik olarak dahada bilgileniriz..hepinize iyi sürüşler..

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorları alıp bir süre sonra büyük hacimli almak istersek nasıl elden çıkartabiliriz?

İşte bu mesele kafamı kurcalıyor. Genel kanı 600-750 cc'lik cruiser'lar bile mini olarak geçerken bunlar micro-cruiser mı oluyor...

Fiyatları başlangıç motoru için fazla kalıyor gibi ama 600 cc ile de başlamak istemiyorum. Bir süre 125 cc naked ile takılmak lazım gibi geliyor.

Ama onun da alım satım işlemleriyle uğraşmak istemiyorum.

Motosiklet işi amma karışıkmış be birader.

Size birkaç link vererek ben mi yanlış anlıyorum yoksa bu normal mi sormak istiyorum. Aşağıdaki İngiltere fiyatlarına bir bakın issterseniz. Web adreslerini de görebilirsiniz.

Kymco orada Suzuki'den bile pahalı gözüküyor. Yorumlarınız...

Size birkaç link vererek ben mi yanlış anlıyorum yoksa bu normal mi sormak istiyorum. Aşağıdaki İngiltere fiyatlarına bir bakın issterseniz. Web adreslerini de görebilirsiniz.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    kardeş suzukinin 125 liğine bakmışsın ondan ucuz. bana sorarsan 125 cc yi pas geç paran cebinde kalsın.

Doğru. Gözümden kaçmış. Daha önce yabancı bir karşılaştırma testinde Kymco en pahalı modeldi de o yüzden normal gelmiş bana. Ayrıca İngiltere'de 250'lik model de görünmüyor sitede. Küçük hacimli diye atlamışım hemen. Bayağı da uğraşmıştım resim haline getirmek için halbu ki.

Malesef mesajları düzeltme yetkim aktif olmadığı için değiştiremiyeceğim. Kusura bakmayın. Ama bir de şu linki inceleyin isterseniz. Test ingilizce ama en azından her bir modelin resmi, teknik özellikleri ve fiyatları verilmiş.

http://www.motorcyclecruiser.com/roa...er_comparison/

Test Amerika kaynaklı galiba. Biraz da tarihi eski ama tam bizim konuya hitap ediyor. Zaten bu konuyu açmama da bu test vesile oldu diyebilirim.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili elegant, motor işi evlilik gibidir. ne kadar çok beklersen evlenme ihtimalin o kadar azalır ,yaş ilerledikçe armudun sapı üzümün çekirdeği bahane olur evde kalırsın.
    Baktığın iki model (anladığım kadar venox ya da gv250) ikiside nefis motorlar.
    hangisine gücün yeterse onu almaya çalış ,nasıl olsa evlenmeyeceksin motorla, elbet satacağın zaman bi alacak kişi karşına çıkar.
    sevgilerle
    güzel bakan , güzel görür.

Seleleri alçak olduğu için Cruiser modellere heveslenmiştim ama gel gör ki bazı arkadaşlar başlangıç için bu tarz motorların zor olacağını yazmışlar.

Bu modelleri rafa kaldırdım şimdilik.

Herkese teşekkürler. Yine de görüşlere açığım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Elegant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seleleri alçak olduğu için Cruiser modellere heveslenmiştim ama gel gör ki bazı arkadaşlar başlangıç için bu tarz motorların zor olacağını yazmışlar.

Bu modelleri rafa kaldırdım şimdilik.

Herkese teşekkürler. Yine de görüşlere açığım.

kardeş, sanırım adanalısın. senle az çom yazışmalarımız da oldu. ben de bir çok kişi gibi alma konusunda o kadar ince eleyip sık dokudum ki, ama şu sebeplerden dolayı hyosung derim ben
    1- 2. el bir venox alacağına 0 kilometre bir hyosung gv 250 al.
    2- servis ağı daha geniş
    3- fiyatı makul olduğu için satarken de zorlanmazsın, yani venox'un 2. eli 6500-7000ytl iken ben venox alacağıma 2. el bir japon alırdım ki çoğu kişi böyle düşünüyor. sıfırı ise peşin olarak 9000ytl sanırım. iyi bir japona 9000 peşin verip üstünü vadeyle böldürsen bile ve iyi pazarlık yaparsan vade farkı da ödemezsin.
    4- dene sürüşü istersen ve bir hyo bulmazsan benim motorum mersinde ve her zaman emrinde. özelden bir mesaj atarsan gelecğinde seni karşılarım.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    @Elegant
    Burdur'dan venox15 (halil abi) Venox 250 kullanıcısı
    onunla irtibata geçmeni tavsiye ederim.
    hatta onun motoru satılıktır. linkini vereyim bak istersen.
    http://www.motosiklet.net/forum/satm...nox-250-a.html
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş, sanırım adanalısın. senle az çom yazışmalarımız da oldu. ben de bir çok kişi gibi alma konusunda o kadar ince eleyip sık dokudum ki, ama şu sebeplerden dolayı hyosung derim ben
    1- 2. el bir venox alacağına 0 kilometre bir hyosung gv 250 al.
    2- servis ağı daha geniş
    3- fiyatı makul olduğu için satarken de zorlanmazsın, yani venox'un 2. eli 6500-7000ytl iken ben venox alacağıma 2. el bir japon alırdım ki çoğu kişi böyle düşünüyor. sıfırı ise peşin olarak 9000ytl sanırım. iyi bir japona 9000 peşin verip üstünü vadeyle böldürsen bile ve iyi pazarlık yaparsan vade farkı da ödemezsin.
    4- dene sürüşü istersen ve bir hyo bulmazsan benim motorum mersinde ve her zaman emrinde. özelden bir mesaj atarsan gelecğinde seni karşılarım.
    Servis ağı daha geniş demişsin ama adana da hyosung servisi gözükmezken kymco'nun birden fazla bayi ve servisi var gözüküyor. En yakın tarsus'ta servisi var hyosung'un. Siz servisinden memnun musunuz?

Bu da GV 250 ile yurdum insanından bir video.

Kymco Adana servisi UYAR motor da Hyosung servisi vermeye başlamış.

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Her iki motoru da kullandım.Kıyaslamak gerekirse.

-Kalite olarak birbirine yakın makineler fakay kymco'da ufak detaylar daha bir özenilerek yapılmış(fren debriyaj hortumları ve bağlantı ları,radyatör kabağı...gibi)

-Hyosung'da devir hız ve benzin gösterge saatleri var.Kymco'da sadece hız gösterge saati var.Benzin yağ hararet ve ayaklık müşürü göstergeleri ledli uyarı ışığı şeklinde mevcut.

-Kymco görünüş olarak daha gösterişli ve farklı duruyor.Bindiğimde çok dikkat çektiğini farkettim.Hyosung daha klasik,kmyco daha sportif.Her ikiside iri cüssesiyle ben burdayım diyor.

-Hyosung daha atak geldi bana.Kullandığım kymco henüz rodajdaydı ayrıca kilo farkının da etkisi olabilir.

-Kymco'nun vitesleri çok rahat.2.vitesten dahi kolayca boşa geçebiliyor.

-Kymco'nun orjinal kornası daha kuvvetli.

-Hyosung yolcu için daha rahat.Kymco'nun yolcu koltuğu biraz dar ve mesafe kısa.Bu yüzden yolcu kendini güvensiz hissedebilir.Bu da sissbar takılarak halledilebilir.

-Her ikisi de rahat makineler.Kullanımı kolay yeni başlayacaklar ve alçak seleleriyle boyları uzun olmayanlar için gayet ideal.

-Sonuç olarak her iki motoru da alan memnun kalacaktır.Tercih kullanıcının beğenisine kalmış.
    [COLOR="Red"]www.tamerkarakulak.com[/COLOR]

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bi daha cruisera dönmem diyodum ama venoxun modern tarzı kafamı karıştırıyor. aslında gv650 en fazla karıştıranı ama o fiyat olarak epey bi farklı.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    shadow 750
    Yaklaşık 1 ay önce gv 250 aldım.Almadan önve yeni başlayanlar için hangisinin daha uygun olduğunu anlamak için gezmediğim internet adresi kalmamıştı.Açıkcası ben suziki ile gv 250 arasında kalmıştım ,venox un görüntüsü "klasik"ci olduğum için pek hoşuma gitmedi ve bende elendi.suziki ise klasik görünümlü ama gv 250 kadar gösterişli değildi.motor açısından da piyasada 250 ccde gv250 den daha güçlü motora sahip model yok.
    son tahlilde ben tercihimi gv250 den yana kullandım.
    Memnun muyum?
    Şu an 750 km'de.250 km sonra bakıma sokucam.Şu ana kadar hiç bir sorun çıkarmadı,ilk motorum olduğu için diğerleri nasıldır bilmiyorum ama bunun sürüşü çok keyifli.
    Ben memnunum özellikle yeni başlayanlar için tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Hyosung u bilmiyorum ama kaliteli olduğunu duydum kymco ise kalitesi tartışılmayacak kadar kaliteli yalnız fiyatları da aynı klasmandaki japondan daha ucuz değil bu nedenle zor bir seçim bu gerçekten

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    gv250 fiyat performans servisle bi arpa boyu önde gözüküyor.kesinlikle hyosung derim ben.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.

seninkide güzel
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)