Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

arkadasimin keeway süperligt 150 si ile istanbuldan balikesire gidip gelebilirmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    gıdılmez dıyen arklara ınanamıyorum belıkesır neresıkı sankı 2 adımcık yer ıstanbuldan cıkcık yapmayın bence kımilerı kötulemek ıcın söyluyor gecın bu ayakları.bo motor her yere gıder balıkesıremı gıdemıcek hahahahahahah.ben nerelere gıtım hay gıdı hey.bayramda ednırne yolcusuyum artcımla hemde hadı bakalım.tabı edırnenın merkezı degıl kesan ve enez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    kullanıcıya bağlı bi durum bu fazla sıkıştırmayacaksın motoru ama vibrasyonun acısına dayanabilirmi onu bilemem tam koruma çıkarsa sorun olmaz
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    nasıl gidilmez kardeşim motor taş gibi ben istnbuldan elazığa gittim 1600 km yol yaptım 2 kişi olmama rağmen hiç bi sorun yaşamadım.
    (eski nickim engineer23)

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    3 gün önceden duaya başla sonra git bakalım nereye kadar gidersin bizde merak edioruz

ama gider ya eğer motor ii haldeyse her türlü gider
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ümmet abi var 125 cc mondial scoterle 8 kere türkiye turu attı ....balıkesir istanbul ne demek ...gidilmez diyen arkadaşların uzun yol tecrübelerini çok merak ettim ..o yolu mopedle 2 kişi gitmezsem yazıklar olsun bana ...Engin uzun yol tecrübeli arkadaşlar tibet katmandu maceralarını bizle neden paylaşmıyo acaba
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Sapasağlam gidip gelirsin.
    2 kişi de gider.

1.numaralı risk rodaj.Motor eğer rodajda değilse , o zaman hiç sorun yok.
    Ama tabi zaman önemli. Yol , teker , görüş , hava durumu gibi durumlara göre yolculuk süren değişir...

Hayırlı yolculuklar...

fear_factor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    temmuzdan beri kullanıyorum bu makinayı. bayaa da bi yol yaptım. buna dayanarak gidersin derim. uzun yol daha rahattır şehir içine göre. vibrasyon biraz yorabilir o da gayet doğal. ama hazırlıklı olmak adına yanına birkaç yedek parça alsan iyi olur.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    ya iki kişi valla tam yükünü de alınca otobüs gibi gider gitmez diyene bakma 4 zamanlı vitesli hem bide motoru önde scooter gibi değil anlıyacağın üslubunu bil adamgibi motoru zorlamadan bin bide mola vererek git bence sorun çıkmaz çünkü ben bisan pasific 125 scooterimle iki kişi 100 erden 200 km gittim hemde o 100 km hiç durmadım bağırtmadan sakin sakin git hiç bişey olmuyor okul açılmadan bide 155 erden 310 km gittim ama giderken bi mola verdim bide gelirken bi mola verdim anlıyacağın hem zorlama bide her 100 120 kmde bir mola ver hiç bişey olmaz nasıl o9lsa alüminyum alaşımlı motor çabuk ısınır çabuk soğur korkma sakin olduğun müddetçe sorun yok ama bakımını felan yaptır yarım yamalak yola çıkma rezil olma anına bi kaç parça malzeme al her ihtimale karşı tedbirli ol sonuç ta kul yapısı ne olur ne olmaz ama dediğim gibi bakımını yaptırır bide zorlamayıp yüklenmeden gidersen sorun olmaz şimdiden kazsız belasız yolculuklar allah kazdan saklasın menziline ulaşırsın inşallah

dmert89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco agilty-125 ;)
    saolun arkadaşlar değerli yorumlarınız için

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    bence de gidilmez esasında ama ben gidiorum kendi motorumla max 285 km yol yaptım tek seferde motorla bianchi mach 150 ile aldıktan 1 ay sonra ondan hariç arkadaşımın motoru ile gezerdim omi marka kanuni hussarlara benzien modeli ile tekirdağdan marmara ereğlisine gittim tam tekirdağ yaklaştım tak gaz teli koptu offf off motoru itmek varya işkence yok böle bir eziyet neyse sonra ön tarafı söktüm gaz telini dışarı aldım tamirciye kadar teli çeke çeke geldim neyse bigün arkadaşın asya motorun t1 tarzında 1 motoru var ama markası filan yok yani ruhsat var acayip bişi yazıor oda 2 defa kayış kopardı yoldaa off off diorum rezillik ama sende eğer benim gibi gözün kara ise yola cık hemdehiç düşünmee

hakan.nıv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence deneme denesen bile otobüs biletini almayı ihmal etme

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümmet abi var 125 cc mondial scoterle 8 kere türkiye turu attı ....balıkesir istanbul ne demek ...gidilmez diyen arkadaşların uzun yol tecrübelerini çok merak ettim ..o yolu mopedle 2 kişi gitmezsem yazıklar olsun bana ...Engin uzun yol tecrübeli arkadaşlar tibet katmandu maceralarını bizle neden paylaşmıyo acaba

Bence en güzel cevaplardan biri bu olmuş. Eğer o motor o kadarcık yolu gidemeyecekse, atın çöpe gitsin yav! Bu ne yahu, bu kadar mı dandik bu alet ki, İstanbul'dan Balıkesir'e gidemeyecek. Açın gezi topiclerini okuyun arkadaşlar, millet nerelere gitmiş 125'lik aletlerle. Bana göre bu motorun bakımına ve sizin cesaretinize bağlı bir olaydır. Gerisi hikaye.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    sh300
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..o yolu mopedle 2 kişi gitmezsem yazıklar olsun bana ...
    Moped gider zaten. Sorun sürekli arıza çıkarmakla ünlü çin yapımı motorların basit bir arıza nedeni ile her an yolda bırakabilme ihtimalidir. Yoksa mesafe moped için bile uygun. Bu her an yolda bırakabilme ihtimali mesafeyi önemsiz hale getiriyor. Şehir içinde olunca çözümler kolay, servise ulaşılır, motor taşınabilir. Ama uzaklara gidildi mi yolda kalınırsa kötü olur.

Ben olsam ne yaparım? Gaz teli, debriyaj teli, buji, vb. pek çok malzemeyi yanıma alırım. Forumdan bu aletlerin en çok arıza veren noktalarını tespit etmeye çalışırım. Yolda kendim tamir edebileceksem her yere giderim. Eğer arıza çıkmaz ise ne ala.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125

ben mondial 15 rs marka motorum la uludag çıktım. tam 515 km yol yaptım tık demedi.benim motorum 11 aylık km si de10760 km de şimdi. şimdiye kadar çok uzun yol yaptım. çorluya, gebzeye,herekeye.bursaya.şileye,agvaya da gittim bir kere çınarcıkta bıraktı o da aldıgım benzinin içinde pislik var diye karbüratör tıkanmıştı.bence o motor balikesire karadan rahat gider....
    98 Beygir.....

Starwars-14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Alıntı dmert89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaslar arkadasimda keeway sl 150 war bu motorla balikesire 2 kisi gidip gelebilrimi?cwplarinizi bekliorum
    Arkadaş var B.kesir Üniv. okuyor 3-4 hafta önce orda 34 plakalı sl150 görmüş,beni arayıpta söylemişti,yani gidiliyormuş elbet ama arkadaşlarında dediği gibi her türlü bakımı yaptırıp da yola çıkmak daha mantıklı yada hiç kasmamak...

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23444 benim maceram var tabi bununla ilgili .
    98 Beygir.....

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Valla dostum ben avatardaki resmimi çektiğim Didim e SL150 limle gittim yazın... 900 küsür km ve bandırma kestirmesini kullanmadan... eksoz vidasının düşmesi dışında en ufak sorun çıkarmadı, o sıcakta ne şişti ne çatladı... üstelik gaz sürekli sonuna dayalı gittim... Balıkesir yarı yol bile sayılmaz ... Hich endişen olmasın. uzun yol bakımı yapmadan çıkma yinede ...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    @altan,
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    Ümmet abi var 125 cc mondial scoterle 8 kere türkiye turu attı ....balıkesir istanbul ne demek ...gidilmez diyen arkadaşların uzun yol tecrübelerini çok merak ettim ..
    Bence Barış Abi'nin yazısında asıl dikkat çekmesi gereken noktası burası.
    Mondial markası Keeway'den daha çok arızalarıyla gündeme gelen bir marka.

Özellikle de İstanbul-Balıkesir gibi bir mesafeyi değil Mondial veya Keeway'in gitmesi, gidemeyecek motosiklet varsa o zaman "Vay Halimize" demenin vakti gelmiştir.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

ilhanca_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba
    ben bu yaz aynı motorla diyarbakırdan bursaya geldim. yolda hiçbir sorunla karşılaşmadım. tek sorunu uzun süre kullanınca fazla yorması.

SaLu_JaCBo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250
    çok rahat gidersin 23 binde benm motorum. ayvalıkta yazlığımız var bu yaz 4 kere ayvalığa gidip geldim 4 ay içinde. hiç bir sorun yaşamadım. gidemez diyen arkdaşlar bilmeden konuşmasınlar bence.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler