Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

scooter lar uzun yola gelir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    toni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City 2013
    Bende Majesty 400 var.Çok rahat bi motosiklet tavsiye ederim.Uzun yol olarak Balıkesir Ankara ve Balıkesir Antalya arasında kullandım .En Önemlisi de yakıtı 100 km de ortalama 4 litre benzin tüketimi var .Sürati de fena diil otabanda 170 km yi rahat gördüm.Fakat en ideal süratı 130-150 km arası.Selam ve saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vale_rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 kawasaki 636
    fikir ve tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür edrim arkadaşlar.

Motosikleti
    Piaggio Quartz50
    bende vespanın 50 cclik bi scoter ı ver onunla ist bursa arası gitip geldimbanamısın demedi 2 kişi 90 yapıo su sogutmalı valla bi yokus cıkıo aklınız durur 500 cc motor yokusta gecemez bu arqada motor 93 model

Motosikleti
    Artık Yok...
    gidersin arkadaşım alıcağın motor 250cc ve üstü olursa çokda keyifli gidersin çinmalı alıcaksan çinlilerin maxi scooterlarıylada sanırsam bir sorun çıkarmadan gider biraz bakımla birazda elden geçirirsen onlada rahat rahat gidersin ama uzun yolda benim sana tavsiyem maxi scooter alman ben normal şehir içi ufak scooterlarla çıkmanı tavsiye etmem zira yolda görülmüyorlar allah korusun bir kazaya ihmal verebilir bu yaz öyle iki kaza gördüm çünkü

chimenth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    ben de Yamaha X-Max 250 var.
    her yola geliyooo.....

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Rahat rahat gidersin hiç canını sıkma

[QUOTE=vale_rs;430956]slm arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim. scooter lar ile uzun yola çıkılırmı?

jant ebadı 10,12 hatta 13 inç olan scooterlerle, bizim delikdeşik yollarımızda hoplaya zıplaya beline kalıcı hasar verirsin. düşme tehlikesi de cabası..o yüzden 14,15 (maxi japonlar) veya 16 inç (dorado,sym vs) jantlı maxi scooter ları tavsiye ederim. küçük motorla da gidilir ama ortalama hız düşer yolculuk gereğinden fazla uzar. 150 cc ve üzeri tavsiyem..

en önemlisi güzergah boyunca yardım isteyebileceğin eş,dost, akraba ,servis, çekici vs telefonlarının elinin altında bulunması..motordur, bozulur..(çin, japon, italyan vs. farketmez..)

bir tüyo..yapılabilirse , ufak ufak 50km, 80 km , 100km gidiş dönüşlü geziler yaparsan , herşeyi birebir kendi tecrübene katarsın...

iyi yolculuklar..

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    bende honda silverwing 600 var en son ist antalya yaptım gidis gelis 2000 km yakın yol yaptım inanirmisini ben yoruldum motor yorulmadi
    [COLOR="Red"]DREAM OF POWER HONDA [/COLOR]

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    500cc lik bir motorla istediğin her yere gidersin yeterki çinli olmasın..

ama benim asya 150T1 vardı.. yazın sıcağında esenyurttan izmit kerpeye gittim ve geldim 2 kişi hemde.. çok güzeldi...

sen 500cc bir motorla kaliteli tabiki.. hayatta problem yaşamassın.. sadece yoldaki karşılaşabileceğin sorunlar.. lastik patladı-kamyon sıkıştırdı felan.. kaliteli motorun seleside kaliteli olur ve seni yormaz demek istediğimi anlamışsındır... sen alacağın motorda kararkıl ilk öncee...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Pa$ha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zorunlu bır hal dısında scooter'la uzun yola çıkmak zek işidir. Hele 500cc bir motorla bu durum arabada olduğundan cok daha zevkli olabilir.

belin agrır,ruzgar cok yer.
    bence endurro yada cruiserlardan bak
    yoksa 100 cc uzeri her motor gider o yolları.

sana tavsiye o kadar para bayılma su tigerlara bak yada mondiallerden al gayet iyi motorlar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    gider giderde her motorla çıkılmaz haberin olsun gilre nexus la hindistanada gidersin ama at sahibine göre kişner buda var
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    çok rahat gidersin.
    bende burgman 400 var
    inanılmaz rahat ve konforlu
    düşük yakıt tüketimi de cabası
    ancak 12.500.-ytl rakamı ile de insanları zorda bırakıyor
    uygun rakamlı birşey düşünüyorsan elimde bir tane çok temiz 150 lik mondial zat var 1.850 km.de
    eğer düşünürsen özelden msj.atarsın
    kolay gelsin
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    ben deki bisan 125 vardı git gel 180 km yaptım ağustos sıcağın da yüklü 2 kişi

Alıntı burgman34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende honda silverwing 600 var en son ist antalya yaptım gidis gelis 2000 km yakın yol yaptım inanirmisini ben yoruldum motor yorulmadi
    Hocam peki ne kadar benzn tüketti? ve konforu nasıl?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:27 ----------

Hocam , SYM VS 150 marka motorla uzun yol yapabilir miyiz ? hava soğutmalı yalnız.. Cevaplarınızı bekliyorum..

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Dostum çin motorları o kadar da kötü değil aslında.Çoğumuzun büyük bir önyargısı mevcut.Çinin şahı olan asyamotorun 150 t1 maxi scooter modeliyle izmir-eskişehir yaptım.Yağını,kayışını,hidrolik yağını,balataları,sübap ve karbratör bakımlarını yaptıktan sonra sana hiçbir sorun çıkartmaz.Çin motorunda konfor geri planda eksi olarak.

Ben İzmir-Eskişehir / Eskişehir/İzmir 1000 kilometre yaptım toplamda.Motorun çıtı çıkmadı ve uzun yolda çok iyi yaktı.Otobüsle 7 saat tutan yol motorla 9 saat falan tuttu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler