Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GS500 mü? Kawasaki ER 5 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ER-5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    Arkadaşım ben geçen ay kaza yaptım daha oncede biçok kez yazdım burda..
    Daha bugun gidip parça fiyatı oorendim istersen weriim listeyi:
    Gostergeler patladı komplesi: 313.30 euro (kdv dahil fiyatlara)
    Ön Far: 228 euro
    sağ ayna74 euro
    on sinyal:40euro

ben istanbuldayım turkiye genel distributorunden aldım bu fiyatları son fiyat dedi adam.
    Ön takımın iç mili eğildi bide onun fiyatıda137euro.

Fiyatlar gördüğün gibi PAHALI ama burda her parçası war istanbulda Z-Motoda.

Yardımcı olur inşallah bu bilgiler..

Ha bu arada yakıt tüketimide suzuki gs500 den çok daha az çünkü gs500 2 subaplı er-5 4 yada 6 subaplı o yonden suzukiyi geride bırakıyor..

Saygılar.
    \"Özgürlüğün İki Tekerleği Vardır.\"

Kawasaki ER-5 --> Yamaha R6. ::148::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    146'dan girdim o yüzden kısa yazıcam şimdilik. Ben daha önce karşılaştırdım ER5 daha uygundu fiyat-performans açısından. Son zamanlarda by
    k bir değişiklik olmadıysa hala öyle..
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

erkutgurun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam ER-5 hayranlari cogunlukta gozukuyor, ama GS-500'unde 2. el satarken piyasasi peynir-ekmek gibi 2 gunde gider! GS500'un fiyat pahaliligininda muhakkak bir nedeni varki pahali. Her Cumartesi 2 senedir surekli Istanbuldaki birsuru motorcu dukkani dolasiyorum. Tek bir satilik er-5 gormedim. Ya alanlar hic satmiyor, ki bu biraz zor. Ya da sifiri o kadar satilmiyor. Zevkler ve renkler tartisilmaz ama ben kesinlikle omrum boyunca Kawasakiden hicbir urun almam. Hic degilse Turkiyede! Kendilerini yeterince kanitlayamadilar bence!

Ama tabiiki "bence".

DOKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER
    Selamlar..
    Kawasaki ER-5 mi? başlıklı forum açacaktım fakat burayı görünce Admin arkadaşı sinirlendirmeyelim dedim..
    Arkadaşlar ben de ER-5 almayı düşünüyorum, hala düşünüyo olmamın sebebi yeterli bilgi sahibi olamamamdan

erkutgurun arkadaş demişki;
    Istanbuldaki birsuru motorcu dukkani dolasiyorum. Tek bir satilik er-5 gormedim. Ya alanlar hic satmiyor, ki bu biraz zor. Ya da sifiri o kadar satilmiyor.
    Z-Moto'daki görüşmemde yanlış hatırlamıyosam ilk kez GEÇEN SENE getirdiklerini söylediler, bu da piyasada daha çok GS500 olmasını açıklayabilir sanırım.
    ER-5 kullanan arkadaşların gerçek rakamlarla yakıt tüketimini, hangi vites/devir oranında akselerasyon kabileyetini zayıf hissettiklerini, veya motoru zorlamadan gidilebilecek max. hızın (veya zorlayarak) ne olduğunu, vs.. bildirebilirlerse çok memnun olacağım.. (Buarada ER-5'ini satmak isteyen arkadaş var ise görüşmek isterim..)
    GS500 içinde aynı bilgilere sayenizde ulaşabilirsek ne aalaa...
    Saygılar...

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erkutgurun adlı üyeden alıntı
    Tamam ER-5 hayranlari cogunlukta gozukuyor, ama GS-500'unde 2. el satarken piyasasi peynir-ekmek gibi 2 gunde gider! GS500'un fiyat pahaliligininda muhakkak bir nedeni varki pahali. Her Cumartesi 2 senedir surekli Istanbuldaki birsuru motorcu dukkani dolasiyorum. Tek bir satilik er-5 gormedim. Ya alanlar hic satmiyor, ki bu biraz zor. Ya da sifiri o kadar satilmiyor. Zevkler ve renkler tartisilmaz ama ben kesinlikle omrum boyunca Kawasakiden hicbir urun almam. Hic degilse Turkiyede! Kendilerini yeterince kanitlayamadilar bence!

Ama tabiiki "bence".
    vallaha sana katılıyorum sadece birtek şey dışında,o da er5'in galerilerde olmaması,bence tam tersi gs500 kıtlığı var(özellikle izmirde)
    ben 2-2,5 aydır kullanıyorum,harika bir motosiklet.bu motoru almamdaki en büyük etken çok samimi bir arkadaşımda 2001 modelinin olması sayesinde kullanımını çok beğenmemden ve yakıt tüketiminin eski teknoloji bir motora göre çok düşük gerşekleştiğini birçok kez görmemeden dolayıdır.
    benim motosikletim şehirlerarası ortalama 90-100 km süratle gidilirse 10-11 ykrş yakıyor km'de.ben hangi er5 kullanıcısıyla konuştuysam min.16 ykrş yaktığını söylüyorlar.eğer performanslı veya şehiriçi dur-kalk kullanırsam max.15 ykrş yakıyor.
    performans olarak yalan yok 185'ten fazla yapmadım,ama 90kiloyum ve çok da fazla kasmadım,fakat 200 yapmaz standart haliyle,boşuna beklemeyin,akselerasyonu çok iyi,özellikle 6000d/d den sonra güç patlaması oluyor
    ve bence herşeyden önemlisi oturuş pozisyonu,ergonomisi tek kelimeyle harika,motosiklet kullanmaya yeni başlayan birisi bile çok rahat şehiriçine de girer,uzunyola da gider
    son söz olarak 100 kere dünyaya gelsem her seferinde gs500 ü er5'e tercih ederim,aradaki fiyat farkının sebebini de üstüne oturduğunuz anda anlayabilirsiniz(malzeme ve işçilik)

Motosikleti
    fuarı bekliyom kısmetse...
    hangi fuardan bahsediyosunuz bu aralar fuar mı var nerede olaya fransız kaldık

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    metal kardeş, ya kendimi sorumlu hissettim kilitten, ama bizim modlardan zaten kaçmazdı...

Ben de bu konuyu seviyorum, bari buradan devam edelim...

BBRR, yalnız bu başlık öksüz, yetim gibi kalmış açan kim belli değil
    Bi çare bulalım bu topic böyle şey gibi kalmasın !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Honda cbf 500 bekle iyi motor olacak
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı nx4_falcon adlı üyeden alıntı
    Honda cbf 500 bekle iyi motor olacak
    CBF 250 6.596 YTL ve tek silindir 20.4 hp
    bence cbf500 10000 ytl den az olmaz fiyatı. er5 8400 ytl artık fiyat da çok önemli olur heralde.
    fiyatı da gözönüne alırsak er5i tek geçerim.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

SKYKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125cc çift silindir
    bence suzuki tip olarak daha güzel kawanınki arka yan amortsörler hic güzel durmamıs aynı ybr lere benzemiş suzuki bence

SKYKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125cc çift silindir
    bence suzuki güzel bir tipi var kawanın arka amortsörler hic güzel olmamıs aynı ybr lere benzemiş bence suzuki yani

bandit07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MIO

gs 500

arkaşlar hepinize baktım er5 daha üstün ama neden tek sebebi fiyatı 900ytl daha az olması (bide su soğutmalı) bence suzuki gs500 çünkü hem2,eli peynir ekmek gibi hemde görünüşü daha güzel ayrıca kalite bakımından kawadan daha üstün ayrıca motor martta gelicek bence suzuki

hyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf250
    tabiki de gs500
    hyukselll

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    ben GS500 derim ama benim için en önemli nedenlerinden biri GS500 ün arka frenlerinin disk oluşu ER5 in kampana disk fren herzaman bir avantaj ve artıdır er5 i kullanırken daha bir dik duruyorsunuz ama gs500 de daha yatarak kullanıyosunuz bu da gs500 ün görüntüsünün neden daha hoş olduğunun cevabı daha bir spor race tarzı birde er5 ten soğumamın nedenlerinden biri de şu ESHOT yaniii elektrik , su , taşımacılık açılımlı izmir belediyesine ait eshot işçilerinin altında er5 var izmirde gördüğüm gün olay bitmiştir abicim bu işin esprisi...........

benim fikrim suzuki GS500 servis ve parça açısındanda üstün......

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Er 6n bu ikisinden de cok iyi..
    Because you are mine. I walk the line..

musty__89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence kawasaki er-5 bence super bı motor bence hıc dusun me onu al cok karizmatik bir motor

musty__89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence buutcen yetıosa er-6n al o daha daha da guzel

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    www.bikez.com da er5 üstün puan olarak. gs500 sadece offroad yollarda daha üstün. belki yardımcı olur.
    tabi Türkiye de olduğumuz için geriye tek kalan bulunduğumuz yerdeki servis ve yedek parça.
    benim fikrim er5 den yana. sitede dikket ederseniz görünüş olarak er5 önde.

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence Er-5

Bir ER-5 kullanıcıs olarak bende yorumlarımı yazayım... Arka frenin disk fren olmamasının hiçbir eksikliği yok bence,zaten az kullandığım fren kampana olmuş disk olmuş kimin umrunda? GS500 bildiğim kadarıyla hava soğutmalı bence bu bir dezavantaj... Fiyat olarak da ER-5 GS500'e göre daha alınık... Suzuki her nedense modellerini biraz fazla şişiriyor gibime geliyor(ücret olarak). Bir arkadaş arada kalite farkı olduğundan bahsetmiş? Nası bir fark varmış ben çok merak ettim. Kalite olarak ikisi denktir bence... Bir FENERBAHÇE li olarak GS500 almamanın başlıca sebebi ise üzerinde GS yazması... İlerde FB500 modeli üretirlerse gidip alırım o başka .

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben de BJK-5 olursa alırım o zaman.
    bu arada gerçekten kawasakiyle suzuki arasında nasıl fark var ben de anlamadım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler