Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Suzuki GS500 mü? Kawasaki ER 5 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Kawasaki ithalatçı firma sorunu yaşayan bir firma.. Türkiye'de ben Suzuki derim.. Daha sağlam daha yaygın..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisi arasındaysa siz gelin er5 ten şaşmayın
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    niye geriliyosunuz ki anlamıyorum beyler.
    ikisi de uygun bütçeli, yakın güçlerde yakın teknik özelliklerde çok keyifli motosikletler. bakımlı olduktan sonra ikisi de sahibini üzmez.
    ama motosiklette kişisek görsel zevk ön plandadır. gs500 ün tipini daha çok seven onu alır er-5 i beğenen onu tercih eder.
    sanki kaç kişi limitlerine kadar teknik özelliklerinden faydalanıyo aldığı motorun.
    azcık hümanist olun leyynnnnn
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yok be emircim... Ne gerilmesi... Mutlu mutlu konuşuyruz...

Er5 suzi yi döver..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok be emircim... Ne gerilmesi... Mutlu mutlu konuşuyruz...

Er5 suzi yi döver..
    kafana taş atarım haaa
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafana taş atarım haaa
    Yürekçe kafama takıldı , senin sorunun cevabı mavi çizgimi yeşilmiydi

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yürekçe kafama takıldı , senin sorunun cevabı mavi çizgimi yeşilmiydi
    mavi ve yeşil de doğru idi. ama mavi çizgi çift apex oluşturduğu için kendi işini zorlaştırıyordu ve hızını düşürüyordu.

yeşil en doğru olanı imiş. detaylı açıklamayı eklemiştim en sonuna
    okumanı tavsiye derim, çünkü ben yayla yollarında sıkça karşılaşıyorum bu tip daralan virajlarla
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Kawa ZX636
    mavi ve yeşil de doğru idi. ama mavi çizgi çift apex oluşturduğu için kendi işini zorlaştırıyordu ve hızını düşürüyordu.

yeşil en doğru olanı imiş. detaylı açıklamayı eklemiştim en sonuna
    okumanı tavsiye derim, çünkü ben yayla yollarında sıkça karşılaşıyorum bu tip daralan virajlarla
    Tmm saol:D Dershanede bile dersi değil bunun cevabını düşünüyordum

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    yürü be özcanım kim tutar seni, suzuki para verse böyle savunma yaptıramzdı kendine. ama bizim eleman yapıyor, neden? çünkü o bir GS500 kullanıyor, benim gibi
    arkadaş yorumunu eklemiş bende ekledim allah doğru yoldan şaşırtmasın o akılsız olduğumuzu düşünüyorsa öyle olsun herkezin söylediğine saygımız var doğru bildiği yanlışları zamanla anlaması zarfında ezdiği insanlar harcanmış sayılmaz ben inanıyorum görecek doğruları

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Değerli Arkadaşlarım burada Suzukı GS500 ile Kawa ER5 aynı kalite ve teknik özelliktedir. İkisinin birbirne oranla farkı yok denecek kadar azdır. Lakin Suzuki firması KAwasaki firmasına oranla Türkiye de çok daha iyi yapılanmış, servis bakım ve yedek parça olayında nispeten daha yaygındır. Bana şu an Kawasaki markasını japonyadan ithal eden firmanın adını ve telefonunu yazacak kaç arkadaş var? Yazmak sorun değil o numarada muhattap var mı olay budur? O sebeble yeni alacak arkadaşa Suzuki GS500 derim ben. ER5 'i şu şartlarda önermem..
    Bence burada arkadaş HONDA CBF500 mü Suzuki GS500 mü deseydi daha farklı olurdu. Çünkü Honda CBF500 daha yaygın... Ama onunda üretimi 2007 de bitti. Lakin parça sorunu yaşamıyorlar..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Valla Özcan abi ben ilk GS500 alıcaktım biliyorsun , doğru bildiğimiz yanlışsa mesela doğruyu gördüm ve Kawasaki aldım ona bakarsan
    Parça bulamama olayınada katılmıyorum her daim istediğin parçayı bulurum yeterki bağlantılar olsun.

Israrla yineliyorum bu devirde benzini çakmakla kontrol ettiğim bir motoru almam iyiki ER5 almışım.Sizede saygı duyuyorum.

Motosikleti
    ER5
    Arkadaşlar merhaba, ben GS500 almak istiyorum. ER-5 in üstün yönleri var ama tipini sevmedim pek. GS500 daha spor duruyor. Zaten aralarında pekte büyük farklar yok okuduğum kadarıyla. Sonuçta ikiside kaliteli motorsiklet üretiyor. Herhangi birinin başımı ağrıtacağını hiç sanmıyorum.

6000 TL'ye 2005 model temiz bir gs500 buldum. Lastikleri de yeni değişmiş. Ne dersiniz?

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı mehmetelmas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, ben GS500 almak istiyorum. ER-5 in üstün yönleri var ama tipini sevmedim pek. GS500 daha spor duruyor. Zaten aralarında pekte büyük farklar yok okuduğum kadarıyla. Sonuçta ikiside kaliteli motorsiklet üretiyor. Herhangi birinin başımı ağrıtacağını hiç sanmıyorum.

6000 TL'ye 2005 model temiz bir gs500 buldum. Lastikleri de yeni değişmiş. Ne dersiniz?
    benim sattığım motor olmasın =) lakin 2005 model pek yok

Motosikleti
    ER5
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sattığım motor olmasın =) lakin 2005 model pek yok
    Senin sattığın İstanbul Beşiktaş'ta ise olabilir

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşım bütçeni bir miktar daha arttırmanı ve cbf500 almanı tavsiye ederim ben. Hem görüntü açısından çok daha kaslı ve yeni görünümlü bir makine. Hem Honda da parça sıkıntısı asla yok. Hemde en önemlisi kronik hiç bir problemi olmayan sayılı motorlardan biridir
    Bende cbf250 den sonra senin gibi bir araştırma yaptım. Öncelikle fiyattan dolayı er5 ve gs500 arasında gidip geldim. Detaylı araştırma yaptım. Ama ne yazıkki ikisi içinde tam anlamıyla karar verebilecek cevaplar alamadım yakın çevremden. Neticede yeni motor almayı biraz daha erteleyip para biriktirdim ve birazcıkda borçla cbf500 aldım. Kesinlikle çok memnunum. Piyasada 7 ila 9 bin lira arasında cbf500 ler var. hazır havalar düzelmeden iyi bir pazarlıkla 7 liraya iyibişey alabileceğini düşünüyorum. Bu arada km kaygın olmasın. En dandik çin malı scooterların bile 20.000km yi yaptığını düşünürsek 40.000 km de bir Honda yı çok yorulmuş olarak görme derim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    evet cbf500 sınıfının en iyi makinesi buna katılıyorum. ama rakamlar öyle yüksek ki... orjinal durumdaki bi cbf500'ü en iyi 7.500'a alabiliyosun. bu durumda da orta sıklet bi makine almanın mantığı ortadan kalkıyor bence. hatta sahibinden de bazı uçup arkadaşlar cbf500 lerine 10 bin Tl talep ediyorlar, zahmet edip onları aramadım bile motor alırken. bu segmentte fiyat maksimum 6 bin seviyesinde olmalı yoksa 4 silindirli naked almak ya da er6n almak çok daha akıl karı...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    ER5
    Adasel teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Aslında hep aklımda cbf500 var. Fakat fiyatları yüksek diye almak ile almamak arasında gidip geliyorum. Birçok bakımdan üstün olduğunuda araştırmalarım sonucunda farkettim.

Ama biraz daha beklemek motorsiklet kullanıcıları için ne kadar zor olduğunu biliyorsundur havalarda ısınıyor ve tek isteğim biran önce bir motorsiklet almak. Hala araştırıyorum, eğer 7.000 tl'ye temiz bir cbf500 bulursam gerekirse borçlanıp hemen alacağım. Ama piyasadaki satılık cbf500'lere baktığımda 8.000 den aşağı fiyat veren çok nadir ve onlarda pek bakımlı değil.

Aslında bir seçeneğim daha var oda cbf250 almak ama bu da kısa vadeli olacağından pek yanaşmıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:00 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet cbf500 sınıfının en iyi makinesi buna katılıyorum. ama rakamlar öyle yüksek ki... orjinal durumdaki bi cbf500'ü en iyi 7.500'a alabiliyosun. bu durumda da orta sıklet bi makine almanın mantığı ortadan kalkıyor bence. hatta sahibinden de bazı uçup arkadaşlar cbf500 lerine 10 bin Tl talep ediyorlar, zahmet edip onları aramadım bile motor alırken. bu segmentte fiyat maksimum 6 bin seviyesinde olmalı yoksa 4 silindirli naked almak ya da er6n almak çok daha akıl karı...
    Haklısın chopperrider, şişlide temiz bir er6n vardı 8.000 tl'ye. Pazarlıkla 7.500 Tl'ye verirdi belki ama satmışlar sanırım.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    mehmetelmas,
    naçizane tavsiyem hangi motoru alırsan al ama asla sahibinden.com daki en ucuz motoru alma.
    kimse bi sıkıntısı olmayan aracını piyasasının altında bi fiyata satmaz. satıyorsa kesin bir sebebi vardır ya bakımsızlıktan dünya masrafı vardır, ya da ciddi kazalıdır.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    bencede sıkarsan bütçeni biraz er6n yada er6f güzel motorlar ama bunların içinden cbf 500 tercih ederim.

Motosikleti
    ER5
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetelmas,
    naçizane tavsiyem hangi motoru alırsan al ama asla sahibinden.com daki en ucuz motoru alma.
    kimse bi sıkıntısı olmayan aracını piyasasının altında bi fiyata satmaz. satıyorsa kesin bir sebebi vardır ya bakımsızlıktan dünya masrafı vardır, ya da ciddi kazalıdır.
    Sağol chopperrider önerilerin için. Aslında motorsiklet konusunda pek tecrübem yok. Daha önce scooter ve cup motorsikletler kullandım. Ama boyum uzun ve fizikli biri olduğum için anladım ki bana en az 500cc lazım, ve bende en azından başlamak istiyorum.

GS500 için satan kişiyle irtinata geçtim. Sadece sağ koruma kısmında eğilme var zaten fotodan da belli oluyordu. Yan yatmış ve hafif bir eğilme var. 21000 km yapmış ve lastikleri yeni. Balataları hakkında da sorduğum sorulara iyi durumdalar diye bir cevap geldi. Gidip motoru görmedim henüz ama gidip bakacağım. Başka nelere dikkat etmeliyim sizce?

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler