Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul-Kocaeli arası kullanılacak ilk motor(Regal Raptor ve Bajaj içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet abilerim kısaca kendimi tanıtayım ben Aytuğ bu yıl kocaeli üniversitesini başka bir arkadaşımla beraber kazandım ve ailelerimizin anlaşması sonucu onunla eve çıkacağız kocaelinde ,ancak ortada şöyle bir durum var;
    Ben istanbulda haftasonu çalışıyorum ve aldığım para açıkçası 2 gün için oldukça iyi yani bu parayı kocaelinde kazanmam imkansız,(İşim bakırköyde evim üsküdarda)ve bunlara ek olarak motorsikletlere lise hayatım boyunca ilgi duydum kaldıki son birkaç yılda bana göre ciddi bir miktar para biriktirdim.(6000 tl)ve şimdi istiyorumki bir motorsiklet sahibi olayım kullanayım.Ehliyetim şuan yok ancak ehliyet ve ekipmana toplamda 2500 tl ayırdım ve 6000 tl den geriye 3500 tl kalıyor bende alacağım motorun 3500 tl sini peşin verip geri kalanı taksite böldürmek istiyorum ki kazandığım parayla zamanla ödeyebileyim.Aklımda şuan iki model var biri bajaj pulsar 150ns diğeri regal raptor dd150-e2 (farklı önerilere elbette açığım aynı fiyat bandında) uzun lafın kısası haftada yaklaşık 200-250 km yapacak bir motor olacak aldığım motor peki bu durumda siz ne tavsiye edersiniz ? (lütfen ybr önermeyin hernekadar sıkıntısızda olsa aldığım motor görüntü olarak hoşuma gitsin istiyorum)
    İki farklı tarz diyeceksiniz ,tarz olarak regal e kendimi daha yakın istiyorum gerek oturuş pozisyonu gerek görünüş olarak ancak öncelikli olarak sorunsuzluk benim için ön planda biraz uzun oldu umarım okursunuz,cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Artaloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abilerim kısaca kendimi tanıtayım ben Aytuğ bu yıl kocaeli üniversitesini başka bir arkadaşımla beraber kazandım ve ailelerimizin anlaşması sonucu onunla eve çıkacağız kocaelinde ,ancak ortada şöyle bir durum var;
    Ben istanbulda haftasonu çalışıyorum ve aldığım para açıkçası 2 gün için oldukça iyi yani bu parayı kocaelinde kazanmam imkansız,(İşim bakırköyde evim üsküdarda)ve bunlara ek olarak motorsikletlere lise hayatım boyunca ilgi duydum kaldıki son birkaç yılda bana göre ciddi bir miktar para biriktirdim.(6000 tl)ve şimdi istiyorumki bir motorsiklet sahibi olayım kullanayım.Ehliyetim şuan yok ancak ehliyet ve ekipmana toplamda 2500 tl ayırdım ve 6000 tl den geriye 3500 tl kalıyor bende alacağım motorun 3500 tl sini peşin verip geri kalanı taksite böldürmek istiyorum ki kazandığım parayla zamanla ödeyebileyim.Aklımda şuan iki model var biri bajaj pulsar 150ns diğeri regal raptor dd150-e2 (farklı önerilere elbette açığım aynı fiyat bandında) uzun lafın kısası haftada yaklaşık 200-250 km yapacak bir motor olacak aldığım motor peki bu durumda siz ne tavsiye edersiniz ? (lütfen ybr önermeyin hernekadar sıkıntısızda olsa aldığım motor görüntü olarak hoşuma gitsin istiyorum)
    İki farklı tarz diyeceksiniz ,tarz olarak regal e kendimi daha yakın istiyorum gerek oturuş pozisyonu gerek görünüş olarak ancak öncelikli olarak sorunsuzluk benim için ön planda biraz uzun oldu umarım okursunuz,cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    seçmiş oldugun motorlar arasında tarz farkı var bırı çapır biri naked oncelıkle burada bır net olsaydın seçim yapmak daha kolay olurdu. ben ns 200 kullanıyorum hem pıyasa yapmasında hem tıpınden hemde gıdısınden çok memnun kaldım ve begenıyorum ns 150 de güçlü bir motor 200 gibi tavsiye edebilirim.

Cevabın için teşekkürler abim benim gözlemlediğim kadarıyla regalin bu modelinin kullananı pek yok fakat kullanan az sayıdaki kişi genel anlamda memnun,bajajın 150NS si ise yeni çıkmasına rağmen büyük sayılacak bir kullanıcı kitlesi toplamış ancak forumdan okuduğum kadarıyla genel anlamda sorunları var.Bu durumda ne yapacağımı pek bilemesemde regal bana daha yakın geliyor.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum regali geç dersi bineyim diyorsan gönlünde chopper sayılabilecek bir motor varsa tavsiyem bajaj avenger street 150 sıfır fiyat 6000 civarı 3500 versen kalanı 300 gibi bi taksitle ödersiniz çok rahat kullanımı kolay bir model
    jackonbir bunu beğendi.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hangisini seçersen seç o yol seni yoracak küçük motorla haberin olsun.
    blue4XL ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    regal yerine de bajaj avenger düşünebilirsin, ama uzun yolda bajaj pulsar 200 ns çok daha iyi olur, madem kazancım iyi diyorsun ya ehliyeti gis-motto akedemi gibi bi kurumdan al yada ehliyetle paralel güvenli sürüş eğitimi al

Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar küçük motor olucağı için yorucağını çok kişi dedi ve buyüzden bir süre daha para biriktirmeye karar verdim en azından pulsar 200ns almayı düşünüyorum ancak ehliyeti yakın zamanda alacağım 150ns inde test sürüşüne katılacağım hoşuma giderse neden olmasın diye düşünüyorum.

Motosikleti
    nc700x
    Regal üzer seni uzak dur diğerini kullanmadım ama kullanan herkes pulsardan memnun

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Her türlü Bajaj 200 NS. İkisini de kullanmış biri olarak, Regal her ne kadar başta aşırı rahat olsa da bir süre sonra o amortisörler insanı deli ediyor Altında takoz var gibi sanki. Ve max hızı daha düşük pulsara göre. Hani Ataşehir-Sultanbeyli taraflarından sonra yol bayağı rahat ve pek trafik olmaz, Regal ile 110-120 yaparak o kadar yol gidersen motoru sürekli üst sınırlarda tutmuş olacaksın. Pulsar için 110-120 daha nominal hızlar. Ve seni daha rahat ettirir. Enjeksiyonlu olması falan da kışın veya soğuk havalarda kullanım için daha uygun. Güzel bir 200NS, ufak bir tur camı (rüzgarı azıcık kessin diye), bir de çanta ile idare eder uzun bir süre
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Uzun yol yapacaksan kesinlikle su soğutmalı öneririm. Bütçe olarak En uygunu kesinlikle Pulsar 200 NS. İleride vah tüh dememek için al bi 200 NS birde uzun ön cam tak keyfini sür. Geçenlerde ist'dan erikliye gittim cam olmayışından hayatım kaydı ama onun dışında genel olarak iyidi. Performansı bana göre yetersizdi ama 200cc sonuçta limitleri belli gücünün hakkını veriyor. Bütçeni zorla kesinlikle 200 NS al. Haa birde stop etme sorunu var bilesin kim yok derse yalan söler. 2016 model son yazılım yüklü 200 NS kullanıyorum ara sıra çok nadir de olsa seyir halinde iken stop ettiği oluyor bana göre pek sorun değil ama bunuda göz önünüde bulundurun.

Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol yapacaksan kesinlikle su soğutmalı öneririm. Bütçe olarak En uygunu kesinlikle Pulsar 200 NS. İleride vah tüh dememek için al bi 200 NS birde uzun ön cam tak keyfini sür. Geçenlerde ist'dan erikliye gittim cam olmayışından hayatım kaydı ama onun dışında genel olarak iyidi. Performansı bana göre yetersizdi ama 200cc sonuçta limitleri belli gücünün hakkını veriyor. Bütçeni zorla kesinlikle 200 NS al. Haa birde stop etme sorunu var bilesin kim yok derse yalan söler. 2016 model son yazılım yüklü 200 NS kullanıyorum ara sıra çok nadir de olsa seyir halinde iken stop ettiği oluyor bana göre pek sorun değil ama bunuda göz önünüde bulundurun.
    abim ve arkadaşlarımda sizin gibi düşünüyor bende sizleri dinleyip öyle yapmaya karar verdim en kısa zamanda ehliyetimi ve ekipmanlarımı alacağım üstüne kalan parayıda nakit verip artık vadelide olsa(9 taksitten fazlası vadeli oluyor ancak) bajaj 200ns alacağım yorumlarınız için çok teşekkürler

Motosikleti
    Lifan 250B
    Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangisini seçersen seç o yol seni yoracak küçük motorla haberin olsun.
    katılıyorum. Ben de kocaeli üniversitesi'nde okuyorum. Sürekli gider gelirim.. Ben Falcon Freedom 250 kullanıorum..( Yağ soğutmalı, uzun yol motoru olarak biliniyor) o bile yetmiyor. biraz daha hız istiyorsun otobanda.. Sonuçta transit geçiş güzergahı.. genel olarak ta sağ şeridi tırlar kamyonlar kullanır... Biraz daha ekleyebilirsen üstüne başlangıç olarak 250 lik almanı tavsiye ediyorum...

Alıntı cemgull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum. Ben de kocaeli üniversitesi'nde okuyorum. Sürekli gider gelirim.. Ben Falcon Freedom 250 kullanıorum..( Yağ soğutmalı, uzun yol motoru olarak biliniyor) o bile yetmiyor. biraz daha hız istiyorsun otobanda.. Sonuçta transit geçiş güzergahı.. genel olarak ta sağ şeridi tırlar kamyonlar kullanır... Biraz daha ekleyebilirsen üstüne başlangıç olarak 250 lik almanı tavsiye ediyorum...
    Selamlar siz istanbuldanmı gidip geliyorsunuz ? yani okul için sürekli istanbuldan mı git gel yapıyorsunuz ?
    Birde yakalamışken sorayım kışın çok soğuk olur diyolar buzlu günler hariç kullanılır değil mi ?

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Yaz kış gidecek isen seni yağmur ve soğuktan koruyacak sıvı soğutmalı bir scooter almalısın. Vitesli motorla her yerin çamur olur, tur camın yok ise; arkasından takip ettiğin araçlar yağmurlu havada (az yağmur da yağsa) seni çamura boyar, vitesli motorda ayakların su içinde kalır. Uzun tur camlı ve diz örtülü güzel bir scooter sana daha iyi gelecektir. Sıcacık ve kuru bir şekilde gider gelirsin. Benden söylemesi

Motosikleti
    Lifan 250B
    Ben istanbuldayim genel olarak, sinavdan sinava gidiyorum. Yagmuru camuru dusunuyorsan hic cekilmez bir keresinde saganak yagmura yakalandim. Rezillik. Ertesi sabah sinavim var. Cantadaki kiyafetler de islanmisti. Merkezden yeni kiyafet almak zorunda kalmistim. Yani kar kista gitmemeni tavsiye ediyorum. Kartaldan 200numarali belediye otobusune bin bence ya da efe tur la falan gec. Riske girme hic. Ama hava uygunsa kacirma derim. 1 saatte izmitte oluyorsun. Cok keyifli. Hereke ve Korfez den gecmek..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Bir de sunu soylemekte fayda var.. İstanbul -Kocaeli otobani Turkiye'de kaza oraninin en fazla oldugu yollardan biri.. bu konuda tecrubeme guven.. otomobil suruculeri cok tehlikeli bu yolda... tir ve kamyonlar bunlara gore daha anlayisli
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Hangi bölüm?
    Okuldaki tek Pulsar 150 NS bendeydi. Okul açılınca yenileri görürüz. :D
    150 NS'ten gayet memnunum. Bende ev-iş-okul arası gidiyorum.
    Ders olduğu gün 50-60 km arası toplam yol yapıyorum.
    İstanbul-Kocaeli arası çok değil, 150 NS yeterli olur ama 200 NS garanti olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)