Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Başlangıç için hangisini tavsiye edersiniz?

Katılımcı sayısı
10. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bajaj Boxer BM150

2 20.00%
  • Bajaj Discover 125ST

5 50.00%
  • TVS Jupiter

1 10.00%
  • 2. el japonlar

2 20.00%

Bajaj Discover mı, Boxer mı, Tvs Jupiter mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Yaşım 19. Motosiklet için 4000-4500 bütçem var. İlk motorum olacak. Geçen gün bajaj pulsar test gününde 150ns kullandım ve ilk debriyaj deneyimimdi bakayım kavramayla yürüyecek mi dedim ama olmadı :D bir kez stop ettim ikincide gaz da verip devam ettim devamında da sorun yaşamadım.(Debriyaja arabadan alışkınım) 1 aydır hangi motosikleti almam gerektiğine karar veremedim. Ailem scooter almamı istiyor ama ben commuter tarzı istiyorum. Bajaj Boxer yaklaşık bir senedir istediğim tek motosikletti ama onu da ailem beğenmedi :D Discover 125st tarafına kaydım biraz. Discover'a göre Boxer'ın görünümü bana daha hoş geliyor ve üzerinde birkaç değişiklikle çok farklı olabiliyor, Discover da 5 vites çift buji olması güzel. Tvs Jupiter de sevdiğim bir model. He bir de ikinci eller var yine 4 bin civarına 2010-2014 bir sürü cbf ve ybr var ama ilk motorum olduğumdan kazıklanmaktan korkuyorum. Alacağım motosikleti kaza bela olmazsa minimum 2-3 sene kullanırım öğrenciyim hemen yenileyecek durumum yok. Önceliğim kampüs araçlarından kurtulup okula motosikletle gidip gelmek okul yolu git-gel 30-35 km kadar.
    Sizce başlangıç için ikinci el mi sıfır mı daha idealdir ve bu anlattığım motorlardan hangisini tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    fp olarak baktıgınız hıntlılerı gorunce yazmak ıstedım,hero lara bakın o segmentde hem hıntlılerın abisidir o pıyasada dunya genelı satıs adedındede,ayrıca servıs olarak ulkemızde honda gıbı cok hızlı bayı agı kurdular,deneme surusu yapın mutlaka,en azından 5 yıl garantınız ve 72 saatde yedek parca hızmetlerı bıle avantajdır sızın ıcın.

http://www.heromotosiklet.com/motorsikletler.html

yok ben ılla yazdıgım sıklardan dıyorsan 2.el japonlara bakardım ben sızın pozısyonunuzda.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Discovery 125st iyidir boxerdan cok daha donanimli motor.tvs yi bilmiyorum lastik parasi ayirmayi unutmayin lutfen fabrika lastikleri ÇÖP iyi forumlar

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fp olarak baktıgınız hıntlılerı gorunce yazmak ıstedım,hero lara bakın o segmentde hem hıntlılerın abisidir o pıyasada dunya genelı satıs adedındede,ayrıca servıs olarak ulkemızde honda gıbı cok hızlı bayı agı kurdular,deneme surusu yapın mutlaka,en azından 5 yıl garantınız ve 72 saatde yedek parca hızmetlerı bıle avantajdır sızın ıcın.

http://www.heromotosiklet.com/motorsikletler.html

yok ben ılla yazdıgım sıklardan dıyorsan 2.el japonlara bakardım ben sızın pozısyonunuzda.
    Heroları çoğu model bütçemi aştığından dolayı incelememiştim. Şimdi baktım bütçeme uygun sadece Glamour var ve Discoverla benzerler. Sanki Bajaj kendini daha ispatladı gibime geliyor. Sizce Glamour Discover'a göre daha iyi bir tercih mi olur?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Discover 125st al bak keyfine az yakar çok kaçar yakınında yetkili servisi varsa kafan rahat eder git bayiye nakit alımda en uygun ne olur diye ve fiyat al nakite indirim yapıyorlar plakayıda kendin ilgilen tecrüben olmuş olur 200 küsür lira bayiden nakit alım ve plaka masrafını bi kenara not düş bulunduğun şehirde 3 5 bin kmrede 125 st varsa eli ayağı temiz çantalı lastiği değişmişte denk gelir feyatı uygun gelirse bide bakımları yetkili serviste yapılmış ve fatura bakım kaşesi yazılmış atılmışmı diye bak motoru al üşenme yetkili servise git abi 2 el olarak alıcam expertis yaparsın 50 60 tl ye sanırım adam tamam temiz makina dersin fiyatıta seni cezbederse alırsın 3 5 kuruşta cebinde kalır yok ben bayiden sıfır alırım al tepe tepe kulan baktın 2 elde gereksiz üçüyorlar sıfırını alman daha iyidir siftahı sen açarsın not 2 el alırken bakımları yetkili servisinde yapılmamışsa garanti dışında kalıyor birşey olmaz diyenlere dinleme

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Discover 125st al bak keyfine az yakar çok kaçar yakınında yetkili servisi varsa kafan rahat eder git bayiye nakit alımda en uygun ne olur diye ve fiyat al nakite indirim yapıyorlar plakayıda kendin ilgilen tecrüben olmuş olur 200 küsür lira bayiden nakit alım ve plaka masrafını bi kenara not düş bulunduğun şehirde 3 5 bin kmrede 125 st varsa eli ayağı temiz çantalı lastiği değişmişte denk gelir feyatı uygun gelirse bide bakımları yetkili serviste yapılmış ve fatura bakım kaşesi yazılmış atılmışmı diye bak motoru al üşenme yetkili servise git abi 2 el olarak alıcam expertis yaparsın 50 60 tl ye sanırım adam tamam temiz makina dersin fiyatıta seni cezbederse alırsın 3 5 kuruşta cebinde kalır yok ben bayiden sıfır alırım al tepe tepe kulan baktın 2 elde gereksiz üçüyorlar sıfırını alman daha iyidir siftahı sen açarsın not 2 el alırken bakımları yetkili servisinde yapılmamışsa garanti dışında kalıyor birşey olmaz diyenlere dinleme
    Discover ve Boxer'a defalarda gidip baktım zaten ikisi de hoşuma giden modeller. Ama Balıkesir'deki bayi yetkili servis durumu biraz karışık. Önceden tek yetkili vardı bajaj satan ama birkaç hafta önce başka bir bayi daha çıktı yeni bayinin söylediğine göre aynı şehirde tek bayi olabiliyormuş eski bayinin anlaşması bitmiştir dediler zaten eski bayideki motorlar hep 2015 yenileri ne zaman gelir diye sorduğumda hep ileriki tarihleri söylüyorlar gidiyorum yine yok. yeni bayi daha ilgili defalarca gittim bıkmadan usanmadan yardımcı olmaya çalışıyorlar kesinlikle daha ilgililer. Eski bayi direkt satış yapmak çabasındaydı. Amma velakin şöyle bir durum da var ki eski bayi teyzemin dükkanı adamlar kiradalar :D Teyzem de gidip fiyat sormuş discover için 4 e veriririz size demişler nakit kart farketmez denmiş sanıyorum nakit halledersek 3750 civarına alabiliriz. Yeni bayide fiyat sormadım pazarlık olur mu falan diye ama eski bayideki motor 2015 model ve gidip baktım motoru dükkanda gezdirirlerken oraya buraya çarpmış belli ki arka yolcu tutmaç demirinde boyalarda döküntü vardı ve depoda yakından bakıp elleyince farkettiğim birkaç çizik ama yine de 0 motor sonuçta ve dükkan sahibi olmanın verdiği avantajla fiyat aşağılara çekilebilir :D Sizce yeni bayiden 2016 mı almalıyım yoksa 2015 hafif çizikliyi mi :D

Motosikleti
    Alıntı Agaguk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Discover ve Boxer'a defalarda gidip baktım zaten ikisi de hoşuma giden modeller. Ama Balıkesir'deki bayi yetkili servis durumu biraz karışık. Önceden tek yetkili vardı bajaj satan ama birkaç hafta önce başka bir bayi daha çıktı yeni bayinin söylediğine göre aynı şehirde tek bayi olabiliyormuş eski bayinin anlaşması bitmiştir dediler zaten eski bayideki motorlar hep 2015 yenileri ne zaman gelir diye sorduğumda hep ileriki tarihleri söylüyorlar gidiyorum yine yok. yeni bayi daha ilgili defalarca gittim bıkmadan usanmadan yardımcı olmaya çalışıyorlar kesinlikle daha ilgililer. Eski bayi direkt satış yapmak çabasındaydı. Amma velakin şöyle bir durum da var ki eski bayi teyzemin dükkanı adamlar kiradalar :D Teyzem de gidip fiyat sormuş discover için 4 e veriririz size demişler nakit kart farketmez denmiş sanıyorum nakit halledersek 3750 civarına alabiliriz. Yeni bayide fiyat sormadım pazarlık olur mu falan diye ama eski bayideki motor 2015 model ve gidip baktım motoru dükkanda gezdirirlerken oraya buraya çarpmış belli ki arka yolcu tutmaç demirinde boyalarda döküntü vardı ve depoda yakından bakıp elleyince farkettiğim birkaç çizik ama yine de 0 motor sonuçta ve dükkan sahibi olmanın verdiği avantajla fiyat aşağılara çekilebilir :D Sizce yeni bayiden 2016 mı almalıyım yoksa 2015 hafif çizikliyi mi :D
    ben şöyle söylim bi bayiye gidim Discover 150f 5 bin tl idi peşin 4.500 verelim dedi artık gerisini sen düşün nakit oldumu güzel indirim yapıyorlarlar çizikliye bulaşma normal indirimin dışında çizikleri içinde indirim yapıyorsa iş başka tabi yok yapmıyorlarsa boş ver gitsin 2015 2016 arasındaki nakit indirim farkı yoksa 2016 tabi ama tabi indirimde fark varsa 2015 daha cazip gelir bide güzel hamurlu bi lastik alırsın çiçek gibi 3.500 alabilsen bu paraya hiç bir makine bulamasın cebinde biraz kalsın gezmek için benzin parası

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şöyle söylim bi bayiye gidim Discover 150f 5 bin tl idi peşin 4.500 verelim dedi artık gerisini sen düşün nakit oldumu güzel indirim yapıyorlarlar çizikliye bulaşma normal indirimin dışında çizikleri içinde indirim yapıyorsa iş başka tabi yok yapmıyorlarsa boş ver gitsin 2015 2016 arasındaki nakit indirim farkı yoksa 2016 tabi ama tabi indirimde fark varsa 2015 daha cazip gelir bide güzel hamurlu bi lastik alırsın çiçek gibi 3.500 alabilsen bu paraya hiç bir makine bulamasın cebinde biraz kalsın gezmek için benzin parası
    O kadar ineceklerini sanmıyorum ama bi şansımı denerim :D 2016'yı 4'ten aşağı bırakacaklarını sanmıyorum :D 2015 çizikli olanı 3500'e de olsa alma mı demek istiyorsun?

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı Agaguk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cizikler cok derin degilse problem etme 2.el fiyatina yakin almis olursun 2.el alsan gene cizikli olur. Hafif cizikleri ve demir problem degil demir bi sprey boyalik is
    MeNGuC bunu beğendi.

Motosikleti
    çizik nasıl çizik bilmiyorumki gönlün el veriyor tamm diyorsa hangisi cazipse al cebinde kaç kuruş kalsa kardır sana lastik çanta kask mont benzin parası malum önümüz yaz hevesini ice alırsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)