Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Yol Motor Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar 5-6 bin tl gibi bir bütçem var.alacağım motor ile yazın 10-15 bin km lik yola gitmeyi düşünüyorum.Hızlı olması önemli değil tıngır tıngır gitmek daha keyifli.Mümkünse sakin ve asfalt olmayan yolları tercih edeceğim.

Cbf 150 yazılıp biçiliyor heryerde... Tecrübelilerin görüşlerini almak istiyorum. Sıfır cbf mi yoksa 2. el farklı bi motor mu siz olsanız ne alırdınız? Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    10-15bin km lik uzun yol için 150cc lik motoru pek tavsiye etmem. Bu benim fikrim. Ne tavsiye ederim dersen 600cc lik enduro bir motor olabilir ve seni hiç üzmez. Asfalt olmayan yollarda da rahat edersin.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Cbf şu anda kampanyalı 5300'e inmişken (nakitte) başka motor bakmak lüzumsuz olurdu ki isteklerinizin tamamını karşılıyor (keyifle, konforlu, sakin gitmek). Yol asfalt dışı ise de pirelli dura traction takıverirsiniz; cillop.

@planet58; şu kısacık mesajda bütçe kısmını niye okumadığınızı merak ettim.

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125lik ybr ile İstanbul-Japonya gitmiş adam var neden olmasın ki

Belki kawasaki er-5 bulunabilir o paraya. (6-7 arası genelde) 500cc 2 silindir su suğutmalı . Uzun yol yapmalık motor gibi duruyor

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Ben 150 cc motor ile 2 yılda çok uzun yol yaptım hani Akdeniz Ege turu sahilden bazen dağda yangın yollarından gittim hani honda, yamaha falan da değil benim karabatak arkadaşım da gs1200 vardı hiç sevmezdi uzun yolu işte bunlar böyle uzar gider

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Kardeş bende uzun yolda tıngır tıngır gitmek için cbf150 aldım. Ama sana küçük geliyorsa sana kawasaki kle500 veya er5(motor blokları aynı) önerebilirim. Benim arkadaş uzun yol için kle500 94 model aldı tıkır tıkır heryere gidiyor.

MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    merhaba,

bu butce sadece motor alinirken mi gecerli? cunku o kadar yolda bu butceyi katlayacaksiniz emniyetle tingir mingir gitmek icin ybr de yeterli ama lastikler ve amortisorlere dikkat! kazasiz belasiz keyifli olsun

saygilarimla

10bin ila 15bin km arasında 5bin km fark var kardeşim. Ben şahsen emin olamadım senin 10 ila 15km ya da 10bin ila 15bin km arasında yazmana

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Eğer acelen yoksa yolda giderken cbf sana yeter katır gibi yükle bin git
    Yakıtı üzmez bakımı ucuz kolay parçası ucuz
    Tavsiye ederim
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Yeni Bajaj Adventure Sport 150AS tavsiye olunur...2 buji,4 sübap, ayak marşı....6.900tl..pazarlıkla 6.500'e alınır, keyifle uzun yola çıkılır.
    The Power of The Dreams.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cbf150'ye bakımı kolay diyorsunuz da subap ayarı yapmak için motorun yarısını sökmek gerekiyor. Depo, yan kapaklar, yan grenajlar, sele sökülüyor sadece bir subap ayarı için.
    planet58 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    cbf 150 ile geçtiğimiz yaz 6000 km şehir dışı yollarda dolandım durdum, yavaş gitmesi dışında bir sorun yok.

rahat, taşa toprağa vur banamısın demez, 80-90 km/h hızlarda seyredebilirsin. rampalarda 60 km/h gibi hızlara düşüyor.

ben tavsiye ederim..
    blueway2 bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    sealm lütfü bey kardeşim,5-6 bin liraya alabileceğin en iyi motor bence de cbf150,neden cbf 150? mesela benim gezilerime baka bilirsin örnek :2008 model cbf150 ile bir çıkışta 1830 km yol yaptım ,-hayat gezince güzel-12- bu geziye baka bilirsin,şimdilerde suzuki inazumaya piniyorum, ikisi arasındaki fark suzuki daha hızlı çünkü 250cc bu motorla 130-135 km normal hızda gidiliyor,honda cbf 150 cc bu motorla 90-100-110 aralığında hızda gidersin,titreşim ikisin de de yok, ben bu cbf 150 motoru tam 3 yıl kullanmış birisi olarak, aynı zamanda bir motor hiç mi arıza yapmaz, 3 yılda bir kere bile arıza yapmadı ,beni bir kere bile yolda bırakmadı işte bu yüzden size cbf 150yi öneriyorum, uzun olan bir gezim daha var-hayat gezince güzel -9- bu gezi 1- 2- 3 - bölümlerden oluşuyor,bunları bir incele ondan sonra kararını ver,saygılar ...
    blueway2 bunu beğendi.

Herkese çok teşekkür ederim.Bütçeyi toparladım cbf150 alıyorum.4 gözle yazı bekliyorum uzun soluklu bi tur için..

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    5-6 bin liraya 600 cc bir enduro alabilir. Benim motorun ortalama fiyatları 6 bin lira seviyelerinde. Cbf alıp ta uzun yol gidince - bu motor yağ eksiltiyor deme...Bu arada ben motorumu satmıyorum yanlış anlaşılmasın. Bu yağ eksiltme cbf lerde kronik sorun.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    uzun yol için 300 cc altı bakma derim ben bile 200 cc lik motorla zaman zaman yeterli gelmedi tapagaz gitmemize ragmen öyle bir yol geliyorkı git git bitmiyor tın tın keyif alıcam olayı hikaye kelle koltuk zaten en basiti akşam 8-9 dan sonra e-5 falan arabalar nasıl gidiyor adam kaptırmıs 140 - 160 daha fazla olanlarıda var yanından silme geçiyor kaldıkı uzun yol yerine göre bastımmı uzayacak motor şart

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler