Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

cbf500 vs er5

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Merhaba arkadaşlar,

şartlar uygunlaşırsa bu ay içinde er5 yada cbf500 almayı düşünüyorum. ikisininde olumlu olumsuz yönlerini elimden geldiğince araştırdım ama hala kararsızım. aklım hala ikisi arasında gelip gidiyor.

her konudaki fikirleri dinleyebilirim.
    her ikisini de kullanan arkadaşlar varsa bilgilerini benimle paylaşabilir mi?

aslında biraz daha uygun fiyatlı ve tertemiz kawa bulsam hemen onu alacağım hiç düşünmeden ama, ne yazık ki vatandaşlar hala satıp satmamakta kararsız kalıyorlar.
    hala içime batıyor. geçenlerde konuştuğum bir er5 sahibi vardı. adam nuh diyor peygamber demiyor.. 2005 km si az, resmen çiziksiz, neredeyse binilmemiş diyeceğim.. biraz indirim yap alabileyim dedim inmiyor 7 den bir kuruş aşağı.. yok şusu yok bu aksesuarı var diye.. ben de o fiyata çıkamıyorum.. sonra duydumki 5.5 e satmış iyice sıkışınca. ya milletin iyice sıkışmasını bekleyeceğim ki akbaba değilim yada baştan düzgün bir satıcı bulmak gerekli..
    neyse alan almış satan satmış artık beni ırgalayan sizin bilgileriniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    500cc olmaları seni kıyaslamaya çekmesin ikisi çook farklı motorlardır cbf500 çok daha iyi bi makinadır + tr şartlarında bu durum daha da fazla büyüyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    er5 in parçası bakkalda bile var ve 6 vites ama o amortisor sistemi varya hiç içime sinmedi cbf 500 nispeten daha yeni bir makina ve 5 vites amortisorude er5 e gore çok çok daha iyi ama er5 kadarda yaygın degil
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500cc olmaları seni kıyaslamaya çekmesin ikisi çook farklı motorlardır cbf500 çok daha iyi bi makinadır + tr şartlarında bu durum daha da fazla büyüyor
    cbf in bazı avantajlarının farkındayım. şekil olarak her ikisi de güzel. ama er5 görüntüsü ile içimi daha çok ısıtıyor.
    beni bu kadar tereddütte bırakan ikisi arasındaki fiyat farkının azlığı. er5 e o parayı verdikten sonra biraz daha koyup cbf500 almak daha mantıklı bence.
    hoş artık ikisininde sıfırı olmayacak artık bu da ayrı bir sorunsal..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hangi bakkalmış o ya er5 parçası satan hondanı parçası bakkalda yok entersan valla başka bişey deseniz tamamda zaten en büyük sorun parça sorunu bulursanda çok para
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er5 in parçası bakkalda bile var ve 6 vites ama o amortisor sistemi varya hiç içime sinmedi cbf 500 nispeten daha yeni bir makina ve 5 vites amortisorude er5 e gore çok çok daha iyi ama er5 kadarda yaygın degil
    belo ben şimdiye kadar hep parçası zor bulunur pahalı diye duydum. bi yanlışlık olmasın

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    İkisi hakkında fazla bilgim yok ama ben farklı bir noktaya değinmek istiyorum.
    Daha önce de ikinci el motor aldın,ger.i alp abinin motoruydu galiba,pırıl pırıldır o..
    Şimdi yabancı birinden motor alacaksın,karşına o kadar çok seçenek çıkacak,temizi çıkacak arızalısı ucuzu taksitlisi vs.
    Hazır kriz de var,gidip de bir motora 7 milyar katiyen verilmez.Sonra da gidip 5.5 a satmış,o onun sorunu,boşver( o da mı alp abi yoksa ).Daha iyisini bulursun.Sabırlı ol.Arayan derviş muradına ermiş.
    Sahibinden de yazıyorlar''bir kuruş aşağı inmem,takas etmem,boşuna aramayın'' diye,onları ciddiye alma,Satış taktiği yapıyorlar akılları sıra.Nakit paraya ihtiyaç olunan bir dönemdeyiz,7 mi dedi adam;4 öner.
    Kolpa Adamları

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7 bine cıkamıyorum dıyorsan cbf 500 alman biraz zor,

temiz bi er-5 te aslında 6 7 bin. 2005 2006 için konusuyorum.

ama cbf 500 alırdım ben 500luk alacak olsam eklerdim beklerdim biçer ekerdim

Hayırlısısı olsun bu arada.

Not: kafa karıştırcam ama aslında er6 lara bi baksan daha az yakıt ve 2007 model duzeyınde 8 bine 9 bine
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Cbf500 derim ben.
    şimdiye kadar kullandığım en rahat motor cbf500 dür. Ayrı bir yeri vardır. Ayrca çok daha dengeli ve teknlojiktir er-5 'e göre.

Jiklesinin yeri saçmadır. Ama çok iyi makinadır.

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    bncede erhan abi gibi er6 lara bakmanı tavsiye ederim . .
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi hakkında fazla bilgim yok ama ben farklı bir noktaya değinmek istiyorum.
    Daha önce de ikinci el motor aldın,ger.i alp abinin motoruydu galiba,pırıl pırıldır o..
    Şimdi yabancı birinden motor alacaksın,karşına o kadar çok seçenek çıkacak,temizi çıkacak arızalısı ucuzu taksitlisi vs.
    Hazır kriz de var,gidip de bir motora 7 milyar katiyen verilmez.Sonra da gidip 5.5 a satmış,o onun sorunu,boşver( o da mı alp abi yoksa ).Daha iyisini bulursun.Sabırlı ol.Arayan derviş muradına ermiş.
    Sahibinden de yazıyorlar''bir kuruş aşağı inmem,takas etmem,boşuna aramayın'' diye,onları ciddiye alma,Satış taktiği yapıyorlar akılları sıra.Nakit paraya ihtiyaç olunan bir dönemdeyiz,7 mi dedi adam;4 öner.
    ne yapıyorsun be arkadaş.. adama 5.5 teklif ettiğimde sinirden kıpkırmızı oluyor, dört dertsem herhalde beni eve kadar kovalar..

var gerçekten 5-5,5 a da motosikletler var.. var ama ya modeli 2004, ya kilometresi fazla, yada yeterince temiz değil.. ne gereği var ki diyor insan..

6-7 yi ben er5 e verdikten sonra, biraz daha üstüne alırım rahat rahat cbf500 ü.

hayır alper abi değil. o direk ben yedi istiyorum deyince iyi sen bilirsin dedim sustum içimden de bişi demedim merak etme
    o istiyorsa yeridir.

bakalım ya. çok kasmıyorum gerçekten alırsam bu ay içinde alacağım.
    yoksa iki ay sonra.. gezisi bol bir döneme giriyorum iş yüzünden.. nisan gibi rahat rahat bulurum istediğim fiyata. ortalıkta 20 satılık motosiklet var 1 tane alıcı var. biraz daha krizin etkileri hissedilsin ondan sonra daha da uygun bulunur. çok da umursamıyorum.

benim derdim bilgi paylaşımlarınız

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 bine cıkamıyorum dıyorsan cbf 500 alman biraz zor,

temiz bi er-5 te aslında 6 7 bin. 2005 2006 için konusuyorum.

ama cbf 500 alırdım ben 500luk alacak olsam eklerdim beklerdim biçer ekerdim

Hayırlısısı olsun bu arada.

Not: kafa karıştırcam ama aslında er6 lara bi baksan daha az yakıt ve 2007 model duzeyınde 8 bine 9 bine
    er6 fiyatına geçince gözüm fazer den başka bişi görmüyor..

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    e bu böylee uzar gider =)))
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    gerek de yok o kadar para bağlamaya.. yani tamam allaha şükür kendime yetecek bir kazancım var ama gerek yok çok iyi bir şey almaya.. sevdiğim tiplere bakıyorum. sonuçta pilot değilim çok hızlı yada çok büyük olmasının benim için bir anlamı yok. çok iyi bir sürücü de değilim altımdaki beni kesmiyor ihtiyaçlarıma cevap vermiyor desem..

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e bu böylee uzar gider =)))
    uzar tabi.. artık soluğu enduro muhabbetinde mi yoksa hayabusa da mı alırız bilmem.. içine ettiniz topiğin iyi ki her iki motosikleti kullananlar tecrübelerini paylaşsın dedik

arkadaşlar bu hacimdeki motolarla senede ortalama kaç km yapıyorsunuz
    ve senelik ne yakıyorsunuz

taksitli şekilde 2. el alsanız bulunursa
    daha mantıklı olurmu

sonuçta benzin almakta bi çeşit taksit ödemek gibi

para kısıtlıysa benzin alır gibi moto alsak

yani 5000 peşin üzerine de senede 2 milyar benzin yakmış gibi 2-3 milyarını taksite bölseniz
    ödemesi kolay bi şekilde
    bi üst alsanız beğendiğiniz motoru

http://www.sahibinden.com/kacirilmay...XQQdisplayitem

bu motoru er6n alsan 2 sene boyunca gençliğinde bindiğin yanına kar kalır
    5 ini öde 3 milyarı 12 taksit 300 300
    olabilir mi

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    CBF 5oo ; Ordu MT den Sheltox kullanıyo !
    Hastayım motoruna
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl

hic fena diil yaa..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belo ben şimdiye kadar hep parçası zor bulunur pahalı diye duydum. bi yanlışlık olmasın
    er5, kle500 ve en500 aynı makinay kullanır dun 92 model kle500 le benim 2004 kle 500 ü yanyana koyduk aradaki fark sadece hkafa granajı er5 te tede durum pek farklı degil parça bulamayan arkadaşlar ne bulamamışlar bu üç motorda oda ayrı ilgi alanıdır bence cbf500 tabiki iyi makina ona zaten lafım yok
    elverengin@gmail.com

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er5, kle500 ve en500 aynı makinay kullanır dun 92 model kle500 le benim 2004 kle 500 ü yanyana koyduk aradaki fark sadece hkafa granajı er5 te tede durum pek farklı degil parça bulamayan arkadaşlar ne bulamamışlar bu üç motorda oda ayrı ilgi alanıdır bence cbf500 tabiki iyi makina ona zaten lafım yok
    bide soyle bir durum var, ayni yil icinde uretilmis ayni firmanin iki ayni motorundan yilin birinci yarisinda uretilen ile ikinci yarisinda uretilenin bile parcalari birbirine uymayabiliyor...

motor distan ayni oluyor ama icerde yiv-set farki olan, milimetrik uzunluk farklari olan yada daha genis veya ince parcalarin kullanilmis oldugunu basitce gorebiliyorsunuz...

iste bu yuzden senin 2004 kle 500 unun parcalari 92 model olana pek uymayabilir diyorum...

ha er 5 ile yada kawa ile ilgili nasil bir parca sikintisi olabilir onu bende bilememekteyim...
    Wildgoose Rider - Transalp 650

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herikisinide kullandım, ikiside güzel harika makinalar
    hangisi kesene uyuyorsa onu al
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide soyle bir durum var, ayni yil icinde uretilmis ayni firmanin iki ayni motorundan yilin birinci yarisinda uretilen ile ikinci yarisinda uretilenin bile parcalari birbirine uymayabiliyor...

motor distan ayni oluyor ama icerde yiv-set farki olan, milimetrik uzunluk farklari olan yada daha genis veya ince parcalarin kullanilmis oldugunu basitce gorebiliyorsunuz...

iste bu yuzden senin 2004 kle 500 unun parcalari 92 model olana pek uymayabilir diyorum...

ha er 5 ile yada kawa ile ilgili nasil bir parca sikintisi olabilir onu bende bilememekteyim...
    bilene sormadım ama incelediğim kadarı ile kafa hariç hepsi aynı adam bir motor yapmış ne enduro ne yol bence hobby makinası hep aynı parça ve malzeme ben 7000 liraya kadar motor alabilecektim ve en mantıklı kle geldiği için aldım 7000 e başka ne alabilirdim oda tartışılır
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler