Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora başlıyorum, Önerileriniz çok önemli !

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, Bu pazar YGS sınavına girdim haliyle üniversiteyi kazanmak gibi bir planım var. Ve motora başlamayı düşünüyorum Alırsam yazın sonuna doğru alıcam motoru. Tercih yapacağım 2 şehir var 1- İstanbul 2- Eskişehir fakat "istanbulda motor kullanmak" diye aratınca adeta motorculara suikast düzenleyip kaza süsü veren sürücüler olduğunu öğrenince korktum. Gerçekten bu kadar tehlikeli mi? Çünkü olur da kazanırsam oturacağım ev okula 2 saat mesafede. Eskişehir'de kullanmak biraz daha basit olur sanıyorum.

Soracağım asıl soru hangi motoru almalıyım ? Yeni başlıyorsan Scotter al diyenler de çok var. CBR 250 gibi motorları önerenler de var. Hemen hiçbir bilgim yok. Bu yüzden önerileriniz gerçekten çok önemli. Önereceğiniz motorlar var mı? Boyum 185 (Yüksek motorlar filan varmış sanırım) Yardımcı olursanız sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Önce eğitim al full ekipman düz üstüne sonra motor al.
    camadan bunu beğendi.

Ortalama ne kadar tutar, sağlam ama çok pahallı olmayan ekipmanlar. Mont, kask, dizlik her şey

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk etapta iyi denebilecek bir mont ve kask 1500tl tutar. Dizlik, kevlar pantolon falan paran oldukça alabileceğin şeyler.

motor konusuna gelecek olursak, scooterı boşver, vitesliyle başla. Ve mümkünse bir 125lik ile tecrübe kazan. Sonra zaten kendin isteyeceksin yükseltmeyi.

En önemlisi ise, honda yada gis kurumlarından alacağın motor eğitimi olmalı. Önce bu, sonra ekipmanlar, sonra da motor.

Tekerin şimdiden düz bassın kardeşim.

Eyvallah Kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı jrbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk etapta iyi denebilecek bir mont ve kask 1500tl tutar. Dizlik, kevlar pantolon falan paran oldukça alabileceğin şeyler.

motor konusuna gelecek olursak, scooterı boşver, vitesliyle başla. Ve mümkünse bir 125lik ile tecrübe kazan. Sonra zaten kendin isteyeceksin yükseltmeyi.

En önemlisi ise, honda yada gis kurumlarından alacağın motor eğitimi olmalı. Önce bu, sonra ekipmanlar, sonra da motor.

Tekerin şimdiden düz bassın kardeşim.
    Acaba şimdiden yavaş yavaş ekipmanları dizmeye başlamalı mıyım? Belki Taksitle kask veya mont almalı mıyım? Yoksa paramı biriktirip hepsini aynı anda mı almalı mıyım? Kask veya montta sorun olur mu şimdiden alırsam?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    anarşist ruh rumuzunun hakkını verirsen istanbul trafiğini seveceksin bundan emin ol
    tüm bu kargaşa tıkanıklık sinir stresin yanında tuhaf bir keyif veriyor.
    başlangıç için ufak tefek düşme kalkma gibi olumsuzlukları da hesap ederek karenajsız ve elden düşme bir motor daha iyi olur.

Umarım severim Biraz araştırınca motorun düşeceğini duydum, Aslıda biraz sıfırcıyımdır. her şeyin sıfırını alırım ama böyle bir durumda 2. el daha mantıklı gibi. 2. el bi CBR 125 düşünüyorum, Önerebileceğin başka motorlar var mı?

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Motora başlamak, ilk sevgilinle ilk defa bulusmak için duydugun heyecan ve sabırsızliga benzer, heyecanını anliyorum..

Bence önce imkan varsa egitim,ehliyet sonra ekipman ve motor olarak bir siralama yaparak ise koyulmalisin.

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motora başlamak, ilk sevgilinle ilk defa bulusmak için duydugun heyecan ve sabırsızliga benzer, heyecanını anliyorum..

Bence önce imkan varsa egitim,ehliyet sonra ekipman ve motor olarak bir siralama yaparak ise koyulmalisin.
    Bayağı heyecanlıyım aslında, Youtube'dan motor videolarına bakıp duruyorum. Ama şu an ne ehliyetim, ne de motorum var

Motosikleti
    SYM FİDDLE II SYM JOYMAX 250i
    Alıntı AnarşistRuh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayağı heyecanlıyım aslında, Youtube'dan motor videolarına bakıp duruyorum. Ama şu an ne ehliyetim, ne de motorum var

2 ay önce senin durumundaydım. ehliyet yok gaz koluna dokunmuşluğum yok. Videoları İzle.Altın elbiseli adamın hayati bilgilerini izle. Sonra muhabbetlerini izle. Muhabbet arasında çok güzel ince detaylar söylüyor.

Şu anda fiddle 2'im var. (Scooter) ehliyetim var ekipmanım var. Çok güzel bir duygu.

Alıntı enderyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay önce senin durumundaydım. ehliyet yok gaz koluna dokunmuşluğum yok. Videoları İzle.Altın elbiseli adamın hayati bilgilerini izle. Sonra muhabbetlerini izle. Muhabbet arasında çok güzel ince detaylar söylüyor.

Şu anda fiddle 2'im var. (Scooter) ehliyetim var ekipmanım var. Çok güzel bir duygu.
    Ne mutlu sana, umarım ben de senin gibi yapabillirim Apache 150 almaya karar verdim ama ben. Sen nasılsın memnun musun motorundan, motor kullanmaktan filan. Ben alırsam şu motor videoları gibi bir şey yapmayı düşünüyorum yolda giderken geyik muhabbeti

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    bu konuda herkesin hem fikir olduğu şey enson motoru alman. bu arada motosiklet olarak ne alırsan al beğendiğini al bence paranın yettiği. trafik tecrübem yok vites ile uğraşmak istemiyorum diyorsan scooter en iyisi. ama bence en iyi başlangıç için commuterler yani ybr,cbf,cb125,cg125 ve bunların türevi parana göre mutlaka bulursun. ama en önemli iki şey var eğitim ve ekipman bunlar için bütçeni geniş tutki sonrasında motosikletini aldığında genelde para kalmaz tecrübe aldığın ucuz kask mont ile kalırsın.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Asla ama asla şekle yürüme daima piyasada yer etmiş sağlam modelleri kullan. Çin malı işine girmeni hiç tavsiye etmem. Çin malıyla sorunsuz kilometrelerce yol yapan arkadaşlar da var, ancak şunu unutma, çin 10 üzerinden 5 ise hindistan, kore 7-8'dir. Japon ise 9-10'dur. Ben değişik, fiyat performans ürünlerini denemeyi çok severim. Bu yüzden ilk motorumu mondial 125 mh drift olarak aldım. Motor sıcak havada dahi sabahları jiklesiz çalışmıyordu. ayrıca jikle ile 2-3 dakika gaz vermeden yine çalışmıyordu. Aynı sorunu bazı Mondial kullanıcılarının da yaşadığını gördüm. Bazı arkadaşlar ise işini iyi bilen bir usta tarafından subap ayarı tavsiye etti ama bir kere soğudum motordan. Uğraşmak istemedim ve sattım.

2. motorum Hyosung GT250r idi. driftten sonra ilk bindiğimde bana "Vay bee" dedirtti. Ama oturuş pozisyonu, makinanın aşırı ağır oluşu, gidon turunun dar olması beni çok zorladı. Nitekim tecrübesizlikten yaptığım kaza sonucu, servisin de sadece grenaj tamirine 2milyar istemesi üzerine motoru hasarlı sattım(Motor honda olsa grenajlar boya dahil 300 TL'ye bulunabiliyor."

Şimdiki motorum ise honda spacy alfa. şekil olarak çok gariban. tam bir kurye pizzacı motoru, ancak çok ekonomik, sağlam bir model. bu sefer tamamen mantığımla hareket ettim. Motor hiç gaz vermeden hava ne kadar soğuk olursa olsun çalışıyor. çok rahat, geçemem dediğiniz aralardan dahi rahatlıkla geçebiliyorsunuz. henüz 25 km'dir bende. bu sefer pişman olacağımı düşünmüyor. Sana da tercihlerini iyi yapmanı öneririm. Apache güzel bir motor yolun açık olsun

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda herkesin hem fikir olduğu şey enson motoru alman. bu arada motosiklet olarak ne alırsan al beğendiğini al bence paranın yettiği. trafik tecrübem yok vites ile uğraşmak istemiyorum diyorsan scooter en iyisi. ama bence en iyi başlangıç için commuterler yani ybr,cbf,cb125,cg125 ve bunların türevi parana göre mutlaka bulursun. ama en önemli iki şey var eğitim ve ekipman bunlar için bütçeni geniş tutki sonrasında motosikletini aldığında genelde para kalmaz tecrübe aldığın ucuz kask mont ile kalırsın.
    Orasını öğrendim önce sağlam bir kask ve iyi bir mont alıcam. Daha sonra almayı düşünüyorum motoru. 2. el alacağım için taksit imkanı da olmuyor o biraz problem yaratabilir bana.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Bütçeni ve tarzını bilmiyorum ama eğer öğrenciysen ve paran yoksa suzukiden uzak dur ;) mutlaka düseceksin yedek parçası çok pahalı

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asla ama asla şekle yürüme daima piyasada yer etmiş sağlam modelleri kullan. Çin malı işine girmeni hiç tavsiye etmem. Çin malıyla sorunsuz kilometrelerce yol yapan arkadaşlar da var, ancak şunu unutma, çin 10 üzerinden 5 ise hindistan, kore 7-8'dir. Japon ise 9-10'dur. Ben değişik, fiyat performans ürünlerini denemeyi çok severim. Bu yüzden ilk motorumu mondial 125 mh drift olarak aldım. Motor sıcak havada dahi sabahları jiklesiz çalışmıyordu. ayrıca jikle ile 2-3 dakika gaz vermeden yine çalışmıyordu. Aynı sorunu bazı Mondial kullanıcılarının da yaşadığını gördüm. Bazı arkadaşlar ise işini iyi bilen bir usta tarafından subap ayarı tavsiye etti ama bir kere soğudum motordan. Uğraşmak istemedim ve sattım.

2. motorum Hyosung GT250r idi. driftten sonra ilk bindiğimde bana "Vay bee" dedirtti. Ama oturuş pozisyonu, makinanın aşırı ağır oluşu, gidon turunun dar olması beni çok zorladı. Nitekim tecrübesizlikten yaptığım kaza sonucu, servisin de sadece grenaj tamirine 2milyar istemesi üzerine motoru hasarlı sattım(Motor honda olsa grenajlar boya dahil 300 TL'ye bulunabiliyor."

Şimdiki motorum ise honda spacy alfa. şekil olarak çok gariban. tam bir kurye pizzacı motoru, ancak çok ekonomik, sağlam bir model. bu sefer tamamen mantığımla hareket ettim. Motor hiç gaz vermeden hava ne kadar soğuk olursa olsun çalışıyor. çok rahat, geçemem dediğiniz aralardan dahi rahatlıkla geçebiliyorsunuz. henüz 25 km'dir bende. bu sefer pişman olacağımı düşünmüyor. Sana da tercihlerini iyi yapmanı öneririm. Apache güzel bir motor yolun açık olsun
    Büyük ihtimalle TVS APACHE RTR 150 Alıcam. Hem biraz daha ekonomik, hem daha ahım şahım bir şey. Titremesi biraz korkutuyor beni ama, ilk motorum olduğu için fazla rahatsız etmezmiş. Çok da takıntılı biri değilimdir zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeni ve tarzını bilmiyorum ama eğer öğrenciysen ve paran yoksa suzukiden uzak dur ;) mutlaka düseceksin yedek parçası çok pahalı
    Öğrenciyim ve param yok Geniş çaplı bir araştırma yapmadım henüz aklımda 2-3 motor var Ve apachi'ye daha yakınım şu an :D Suzuki hiç çıkmadı karşıma

Kardesim bende ayni senin gibiyim ve yeni basladim kendime 3 gun once 2014 cbr250r aldim ve suan pismanim ufak bir egitim aldim ama racing tarzi oldugu icin cok zorlaniyorum donemiyorum gaz ayarini veremiyorum motorumda ciziksiz tertemiz herseyi orjinal oldugu icinde hicbirsey deniyemiyorum sana onerim kendine bi cbf150 al ve basla sakin gucenme bu ne suremem diye simdiki kafam olsa onu alir onun ile baslardim gercekten zor oldu benim icin bu sekilde umarim hislerine tercuman olmusumdur herkese selamlar

Alıntı AvdanMert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim bende ayni senin gibiyim ve yeni basladim kendime 3 gun once 2014 cbr250r aldim ve suan pismanim ufak bir egitim aldim ama racing tarzi oldugu icin cok zorlaniyorum donemiyorum gaz ayarini veremiyorum motorumda ciziksiz tertemiz herseyi orjinal oldugu icinde hicbirsey deniyemiyorum sana onerim kendine bi cbf150 al ve basla sakin gucenme bu ne suremem diye simdiki kafam olsa onu alir onun ile baslardim gercekten zor oldu benim icin bu sekilde umarim hislerine tercuman olmusumdur herkese selamlar
    Benim de ilk aklıma gelen cbr 250'di ama motovloglarda çok söylend başlangıç motoru değil diye. Senin denk gelmemiş olman büyük şanssızlık. Apache 150 almayı düşünüyorum şu ana kadar hiç kötü yorum görmedim, bir tek titremesi varmış .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler