Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

asya 150 mi mondi 150 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba. iki gün içinde bu iki modeldn birisini alıcam bende kanuni 125 var küçük geliyo diye kardeşime verdim. bu saya ile mondi arasında 1250 ytl civarında fark var sizce bu farka değer mi? bana acil yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    tam olarak model belirtmemissin.

Motosikleti
    sh300
    www.sikayetimvar.com adresinde yığınla mondial şikayeti var. Asya motorun şikayeti daha az. Tabi satışlarla orantılı da olabilir. Satış adetlerini bilmeden bir şey demek zor. Fakat Kanuni hakkında yapılan her şikayet Kanuni tarafından çözümlenmiş. Çok önemli bir nokta. Kanuni'ye tebrikler.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    asya mı mondi mi diye binbeşyüz tane mesaj var baba okusan başlığı açmazsın yaw... Bu konu baydı artık, hepsi aynı, beğendiğini al hocam. Sonuçta çin'li, ucuz ve tatlı motorlar.. Bütçene göre takıl, hepsi aynı.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı altan adlı üyeden alıntı
    www.sikayetimvar.com adresinde yığınla mondial şikayeti var. Asya motorun şikayeti daha az. Tabi satışlarla orantılı da olabilir. Satış adetlerini bilmeden bir şey demek zor. Fakat Kanuni hakkında yapılan her şikayet Kanuni tarafından çözümlenmiş. Çok önemli bir nokta. Kanuni'ye tebrikler.
    en çok satılan mondial şikayette en çok olması normal. bu arada sen kimsin kanuni avukatı mı

kanuninin servisleri genelde hiç iyi değil.

önce bi tanıt kendini sonra biz de sana inanalım
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

paradayz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senın kafadan bi 2 aya ihtiyacın var gibime geldi,dostum

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    en çok satılan mondial şikayette en çok olması normal. bu arada sen kimsin kanuni avukatı mı

Sen konya da oturuyorsun
    Konya daki kanuni servisinin kötü olması Türkiye genelinde kötü olmasını göstermez.

Ben Zonguldak ta oturuyorum. Burda herkes Mondial servisinden şikayetci.
    Hatta sanayi de işyerim. Burdaki Kanuni servisinde mondial tamir ettirene cok rastladım.

Korhanx9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen mondial al

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence mondi..daha az arıza yapıyormuş asyaya göre..

motorcu ustaya sordum asyayı hiç ama hiç önermedi parça sıkıntısı var dedi paso arıza yapıyo dedi...

tabiki mondial

bene 151 rs var 135 km ulasıyo asyaya takıyo hemde 5 km yaaaaaaaaa

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı
    tam olarak model belirtmemissin.
    mondi 150 zat asya 150 t1

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bunların hepsi aynı.... Çin.. Ucuz.. Bol arıza... Boşuna kafa patlatma al birini gitsin..
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Ben bahsettiğin 2 motoru da kuLLandım.
    asya 150 ve
    mondiaL 151
    mondiaL 151 seri üretim oLduğu için teknik hataLar oLaybiLiyor. ama mondiaL den şaşma derim teknik servis bakımından ve garanti bakımından herşeyi mondiaL karşıLAr.
    Şu araLar mondiaL 150 HS çıktı Racing die yazmısLar onLar gerçekten çok iyi bence onLardan aL derim...

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Bence Mondial
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

TOSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150 TI
    ArkadaŞim Bende Asya 150t1 Var Motor Gayet GÜzel Hanİ Çok Teknİk Özellİklerden Bahsetmİycem Ama Servİs Tam Bİr Fİyasko Bİr Dedİklerİnİ Bİrİnİ Tutmuyor AÇikÇasi Garantİde Olmasina RaĞmen Şuanda Motor Krank Mİlİ DeĞİŞİyor Bundan Sonra Servİsİne Gİtmeyİ Pek DÜŞÜnmÜyorum ÇÜn KÜ 450 Km Önce DeĞİŞen TÜm Motor Aksamina 100 Ytl VermİŞtİm Şİmdİ Sadece Krank Mİlİne DİĞer Masraflar HarİÇ 120 Ytl Verİcem Ve SÖyledİklerİ GÜnde MÜmkÜn DeĞİl Alamazsin Motoru Çok GÜven Sarsiyorlar Bakalim Ne Olacak
    34 COR 05-GHOST RIDER

Motosikleti
    YAMAHA BWS YAMAHA CYGNUS RS125
    bana görede bobcat 150 tabii fiatı sana uygunsa

BenErkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Bunla ilgili tonla topik var, tekrardan açacan değşen birşey olmayacak, yarısı asya al yarısı mondi al diyecek, kısır döngü, bence hiçbirini alma

Motosikleti
    sh300
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı

Ben sadece www.sikayetimvar.com adresine bakıp yorum yaptım. Aynı adrese bakıp aynı sonuca varabilirsiniz. Tabi Kanuni bu siteyi takibe almış ve iyi bir görüntü çizmek için her sorunu çözümlemiş olabilir.

Forumlara bakarken Mondial'in yaklaşık 40.000 sattığını gördüm. Asya 18.000 gibiydi sanırım. Fakat bunlar orantılı bir şekilde verdiğim sitede temsil ediliyor değildir herhalde. Sadece araştırma yapan arkadaş için bir kriter daha sağlamaya çalıştım.

Forumlarda gördüğüm en kötü şey soru sorana: "Şu marka derim, tek geçerim." gibi verilen anlamsız, açıklamasız cevaplardır. Kişilerin bir iki küçük tecrübesini toplam sonuç olarak yansıtmaları çok komik. Üstelik bunu bile açıklamazlar. İstatiksel anlamlılığa sahip sayılar ile konuşmak önemlidir.

Ben kimim:
    Kısa bir süre önce motor aldım. Ben de ekonomik bir şey bakmak niyetiyle çok uzun süreler boyunca hiç yazmadan sadece yazılanları okudum. Uzun yıllar önce 50 cc. rus malı, 2 vitesli bir motorum vardı. Büyük sıkıntılar çektim ve lanetleyerek motoru kilitlemiştim. Aynı sorunları bu Çin malı motorlarda görüyorum. Ama hiç olmazsa iyi kötü bir servis ve parça şansı var. Rus motorları zamanında servis ve parça hiç yoktu. Siz o sıkıntıları hiç yaşamadınız. Tornacılarda parça yaptırmak, Mobylette, Puch gibi markaların parçalarını uydurmaya çalışmak... Neyse uzatmayayım, velhasılı bir şeyler çıkar mı umuduyla uzun süre Çin markalarını forumlardan takip ettim ve sonuçta yine sıkıntı çekeceğimi farkedip bu markalardan uzak durmaya karar verdim. Bu yaştan sonra tamircilerde sürünmeyi istemiyorum. Trafik sıkıntısından kurtulmak için ve sevdiğim için motor aldım. Gençliğimden beri aklımdan, yüreğimden çıkaramadığım bu sevdaya şimdi devam ediyorum. Geç kalmışım. Otomatik vitesli araba kullanıyorum. Trafik ızdırabını biraz olsun hafifletse de sıkışıp kalmaktan beni kurtarmıyor. En sonunda Honda Dylan almaya karar verdim. Küçükçekmece, Esentepe arası uzun bir yol yapıyorum. Şimdilik memnunum. Motordan şikayetim yok, ama her motor sever gibi şimdiden kaşınmaya ve üst modellere heveslenmeye devam ediyorum. Yamaha modellerini oldukça iyi buluyorum. Fakat servis sorunlarından çekinerek Honda tercih ettim, ediyorum. Yamaha servis sorunlarını hallederse MT 03 edinmeyi hedefledim.

Kendi motorum dışında ara dönemlerde arkadaş motorları, kiralama vb. motor kullanmaya devam ettim.

Grafik tasarımcıyım.

ylmzzz bey, işte kendimi tanıttım. Ayrıca imzamda gerçek ismim bulunuyor. İnternette arattığınızda kim olduğumu görmeniz mümkün.

Kişisel düşüncem, kalitesiz motorların motor hevesini bir süre sonra öldüreceğidir. Gerçek motor sevgisi asla ölmez.

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    arkadaşım ikiside aynı soydan gelme. alırken şansın varsa sorunsuz bi motora düşerse sana mis gibi binersin, haa şansın yoksa servisten bi bacağını kurtaramazsın. ayırdığın bütceye göre kumarı oynamak senin elinde.
    renault sport

yarisci_facia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla aga bende asya zt 150 war kırmızı gri herşeyin den çok memnunum ama mondialinkini renk olsun beğenmedim
    zaten aynı fabrikada üretiliomuş bence asya al
    hem asyada devrelerde çok basit arza yaptığı zaman çok basit bi şekilde tamir edilio bide güçlü motoru olunca kullanması çok zevkli ben 5 kişi bile rampa çıkıtım 150 cc olması çok büyük avantaj
    bence asya 150 cc al derim
    ama sen bilirsin ben çok mem nunum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler