Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 r almaktan korkmayın arkadaşlar , sorularınızı bekliyorum ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor belki iyi ama yedek parça sorunu yaşayacağın muhtemel.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor belki iyi ama yedek parça sorunu yaşayacağın muhtemel.
    Kardeşim adana dokuyucu şirketinden istediğini alabilirsin kargo ile muhtemelen 1 2 günde geliyor garantiden , yada paran ile al . Anlayacağın yedek parça sıkıntısı yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen beğenmişsin,anladığım kadar ile de keyifle biniyorsun. Allah ağzının tadını bozmasın,güzel günlerde bin inşallah hep.

Şöyle motosikletin üzerinde uzun uzun kilometreler yaptıkça deneyimlerini paylaşırsan diğer üyelere bilgi vermiş olursun.

Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim hocam sağolun.Biraz düşüncelerimi dağınık anlatsamda arkadaşlar beni anlamıştır umarım.

Saygılar.
    tiawern bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hayırlı olsun. Daha alalı sadece 10 gün olmuş ama megelli uzmanı olmuşsun. Keşke bi 10.000 km yaptıktan sonra ortaya çıksaydın" sorun arkadaşlar " diye..

Motosikleti
    Cbf150
    Sizin dükkan nerde, hani şu Megelli sattığınız yer..
    gelip görüşsün almaya niyetli olanlar

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Daha alalı sadece 10 gün olmuş ama megelli uzmanı olmuşsun. Keşke bi 10.000 km yaptıktan sonra ortaya çıksaydın" sorun arkadaşlar " diye..
    Araştırmanı iyi yap motorunu al gel konuşalım güzel kardeşim uzmanı ile de konuştum içini ferah tut şuan eşit değiliz . ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin dükkan nerde, hani şu Megelli sattığınız yer..
    gelip görüşsün almaya niyetli olanlar
    Dükkana gerek var mı sahibinden gir bak? Aklınca laf atmaya çalışmışsın ama muhabbeti seviyesizleştirmeyin kardeşim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Dostum sigorta anlatıcam demişsin de ben beceriksizim ya arabada motorda yqağ felanda değiştiremiyorum ama istanbulda servis vs hallederim yolda kalırsam o yüzden öğrenmeme gerek yok. Bişey aklıma geldi forumdan aea partisine giderken ömer diye biriyle tanışmıştım bu forumda megellisi vardı. Ayaklıkları aynaları bişeyleri değiştirip titrememesini sağlamıştı ki cidden çok az titriyordu bu konularada bakarsan enazından sana yardımı dokunur

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sigorta anlatıcam demişsin de ben beceriksizim ya arabada motorda yqağ felanda değiştiremiyorum ama istanbulda servis vs hallederim yolda kalırsam o yüzden öğrenmeme gerek yok. Bişey aklıma geldi forumdan aea partisine giderken ömer diye biriyle tanışmıştım bu forumda megellisi vardı. Ayaklıkları aynaları bişeyleri değiştirip titrememesini sağlamıştı ki cidden çok az titriyordu bu konularada bakarsan enazından sana yardımı dokunur

Titreme hissetmediğim için sıkıntım yok hocam şükür. Eyvallah sağolasın . Öğrenilmez diye birşeyde yoktur kendini yeterki olumsuz adapte etme.

Saygılar.

bu topic heyecanlı ve renkli bir şekilde ilerliyor takip ediyorum bizim km'ler de ilerliyor. "0"km aldım!
    10bin üzerine çıktım 6 ay olmadan. Günde 80km yapıyorum. Hafta sonları da 400km üzerine çıktığı oluyor.Yağmurda sürüyorum.Köy yollarında sürüyorum. Motor bloğu komple suyun altında kaldı seyehat esnasında bajala beraber Yapma dediler, etme dediler dinlemedim. 97 oktan (katkılı 95) kullanıyorum.Megelli işte abi boşverin titriyo el ayak uyuşuyo gazı açamıyorsun inince çişin geliyo konuşmaya değmez alırsın elinde kalır parçası da yok Alüminyum şase düşersen yamulur tamiri olmaz Kapandı fabrika kapandı parçası yok onun...
    Herkesin fikrine saygımız var. Ama bu kadar spekülasyon yaratan bir motor daha önce görmedim :D
    Hayırlı günler dilerim.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    korkunç bir titreşim olduğu konusunda çok fazla yazıldı çizildi. titreşim motor üzerinde çok tat kaçıran bir durum. titreşim alt seviyelerde olsaydı tavsiye edebileceğim bir motor olurdu. ama bu durumda kimseye tavsiye etmem.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    elektrik tesisatında sorun varsa ben senin yerinde olsam komple tüm tesisatı 1. kalite malzeme ile değiştiririm (sorun elektronik değilse) bildiğim gördüğüm bir motor olmadığından net bir çözüm sunamıyorum ama elektrik tesisatını komple değiştirmek çok maliyetli bir iş değil, iyi bir usta yapar

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Megelli nin şekli dışında her şeyine laf edilebilir ama genel olarak bende şu kanı var, dokuyucu ile iletişime geçersen yarı yolda bırakmazlar. bu arada ben Dokuyucu nun müdürü sahibi vs olsam hemen başka bir distribütörlük işine girerdim adamlara karşı inanılmaz bir güven var piyasada. ne diyeliminşallah havaya girmezler, Allah şaşırtmasın...

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    ouww megelli bu forumun en sevdiği marka

2.el piyasası yok, firma kapandı, titreşim felaket, sadece görüntüden ibaret vs vs klasik motosiklet.net lafları.

Konuyu okudum tüm yorumlarıda güzel ve samimi paylaşmışsın hisslerini resmen kendimi senin yerinde hissettim.

Herkesin malı kendine güzeldir ben megelli'yi sadece duyumlar üzerinden biliyorum umarım uzun yıllar sorunsuz binersin zevk alarak eskitirsin seneleri Hayırlı olsun tekerin düz bassın.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı smtaytgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardeşim sende sağol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Haklısın şeker kardeşim fakat bu motor haddinden fazla aşağlanıyor bakım gerektiriyor evet.Eyvallah.
    hakkaten sen beğenerek biniyosan problem yok kim ne derse desin...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu topic heyecanlı ve renkli bir şekilde ilerliyor takip ediyorum bizim km'ler de ilerliyor. "0"km aldım!
    10bin üzerine çıktım 6 ay olmadan. Günde 80km yapıyorum. Hafta sonları da 400km üzerine çıktığı oluyor.Yağmurda sürüyorum.Köy yollarında sürüyorum. Motor bloğu komple suyun altında kaldı seyehat esnasında bajala beraber Yapma dediler, etme dediler dinlemedim. 97 oktan (katkılı 95) kullanıyorum.Megelli işte abi boşverin titriyo el ayak uyuşuyo gazı açamıyorsun inince çişin geliyo konuşmaya değmez alırsın elinde kalır parçası da yok Alüminyum şase düşersen yamulur tamiri olmaz Kapandı fabrika kapandı parçası yok onun...
    Herkesin fikrine saygımız var. Ama bu kadar spekülasyon yaratan bir motor daha önce görmedim :D
    Hayırlı günler dilerim.
    Dostum bende alıştım , uzman bilgilerimi ve motorun kötülenecek kadar kötü olmadığını burada paylaştım artık alan alsın tercih meselesi ama kimse korkmasın arkadaşlar.Sonuçta ağır bi kaza yaptığında yamahada dağılır honda da megellide ön gidonu kim düzeltebilmiş hangi usta hangi motorda düzeltmiş. )

Sanada hayırlı günler kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrik tesisatında sorun varsa ben senin yerinde olsam komple tüm tesisatı 1. kalite malzeme ile değiştiririm (sorun elektronik değilse) bildiğim gördüğüm bir motor olmadığından net bir çözüm sunamıyorum ama elektrik tesisatını komple değiştirmek çok maliyetli bir iş değil, iyi bir usta yapar
    Haklısınız hocam.Motordan anlamayan arkadaşlar ne bu motoru alsın ne de yola çıksın diyorum ben. Motora yada arabaya biniyorsan bunlar temel kurallar beyler.

Syg.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli nin şekli dışında her şeyine laf edilebilir ama genel olarak bende şu kanı var, dokuyucu ile iletişime geçersen yarı yolda bırakmazlar. bu arada ben Dokuyucu nun müdürü sahibi vs olsam hemen başka bir distribütörlük işine girerdim adamlara karşı inanılmaz bir güven var piyasada. ne diyeliminşallah havaya girmezler, Allah şaşırtmasın...
    Amin sağol güzel kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ouww megelli bu forumun en sevdiği marka

2.el piyasası yok, firma kapandı, titreşim felaket, sadece görüntüden ibaret vs vs klasik motosiklet.net lafları.

Konuyu okudum tüm yorumlarıda güzel ve samimi paylaşmışsın hisslerini resmen kendimi senin yerinde hissettim.

Herkesin malı kendine güzeldir ben megelli'yi sadece duyumlar üzerinden biliyorum umarım uzun yıllar sorunsuz binersin zevk alarak eskitirsin seneleri Hayırlı olsun tekerin düz bassın.
    Allah razı olsun kardeşim yanlış anlaşılmasın ben burada marka kıyaslama yapmıyorum tek derdim bu motor neden bu kadar kötüleniyor ? Çünkü ingiliz adamlar yapmış abi doğruya doğru eğriye eğri konuşalım yani. Hyosung mesela zamanında ilk motorum o olsun istedim olmadı sonra bi soğuma geldi bana zaten hyosung alacaksanda 2010 ve sonrasını alın enjeksiyon o zaman girdi o motora diye biliyorum . Hyosung kasası çok ağır 2007 modeline bindim abi motor çökmüş teşbih sanatı yapayım size sanki 90 yaşında büyükbaba gibi.Binenlere saygım var tekrar tekrar söylüyorum marka kıyaslama yapmıyorum benim kardeşlerim hondacıda var ktmcide ama hepsi bayıldı motoruma maşallah dediler.Her neyse hocam tekrardan sağolasın .

İyi günler

Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkaten sen beğenerek biniyosan problem yok kim ne derse desin...

Haklısın kardeşim kim ne derse desin demek istiyorum ama bu motoru çok takip eden arkadaş var 250 kıyasmanında en yakışıklı ve binelecek motor bana göre racing tarzı olarak honda da tabi yakışıklı motor fakat o ön grenaj değişirse kısacası bu iş senin zevkine bakar diyeyim. Her neyse kardeşim velassılkelam motorun piyasası hızlansında istiyorum insanlar motoru alırken çekinmesin istiyorum bu motoru takip eden kardeşleriminde bu zevki yaşamasını istiyorum . ''Aa abi 600lük motor mu ? Abi çok güzel motor maşallah , bir küçük çocuk yanına yaklaşır abi arkana binebilir miyim ?'' bu kelimeler bu motoru takip eden kardeşleriminde kendileri için denmesini istiyorum işte bu yüzden bu konuyu açtım ve sizlere bilgilerimi yazıyorum .

Saygılar.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    altın elbiseli adamın benim gözümde motora yaptığı yorum çok önemlidir. dealimmi megellimi hondamı omu bumu derken gidip honda alanlardanım. yoksa bi ara megelliyi gerçekten çok kafaya takmış ve alma seviyesine gelmiştim. dediğim gibi aea mın yorumu sonrası vazgeçtim.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altın elbiseli adamın benim gözümde motora yaptığı yorum çok önemlidir. dealimmi megellimi hondamı omu bumu derken gidip honda alanlardanım. yoksa bi ara megelliyi gerçekten çok kafaya takmış ve alma seviyesine gelmiştim. dediğim gibi aea mın yorumu sonrası vazgeçtim.

Zevk meselesi aea dediğin adam marka yapmış motorları tekrarlayıp tekrarlayıp övüyor. Bu iş belli bir kademeden sonra zevk işine girer hocam.

Saygılar

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın elbiseli adamın gis parktaki etkiliğine katıldınız mı ? Eğer katıldıysanız benim megellim için söylediklerini de duymuşsunuzdur
    Demek istediğim o kullandığı ile bizimkiler arasında dağlar kadar fark var. Ayrıca motora bakacaksın bakmassan götü başı oynar oynuyor da ;)
    Yani amacım megelliyi savunmak değil ama adamlar makine yapmışlar ve gidiyor yani kullanmaya bilmeyen adam da korkuyor çekiniyor. Gelin denetelim test edin görün kafanızdakiler temizlensin. Yine titriyor dersiniz ona takılmıyoruz

bu arada konu başlığı güzel ama soru ve tartışmalar için 87 sayfalık başlığımız mevcut

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-87.html

isteyenler burdan da bize ulaşabilirler.
    Bedavadan megelli reklamı yapıyoruz resmen )
    Karalı bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Altın elbiseli adamın gis parktaki etkiliğine katıldınız mı ? Eğer katıldıysanız benim megellim için söylediklerini de duymuşsunuzdur
    Demek istediğim o kullandığı ile bizimkiler arasında dağlar kadar fark var. Ayrıca motora bakacaksın bakmassan götü başı oynar oynuyor da ;)
    Yani amacım megelliyi savunmak değil ama adamlar makine yapmışlar ve gidiyor yani kullanmaya bilmeyen adam da korkuyor çekiniyor. Gelin denetelim test edin görün kafanızdakiler temizlensin. Yine titriyor dersiniz ona takılmıyoruz

bu arada konu başlığı güzel ama soru ve tartışmalar için 87 sayfalık başlığımız mevcut

Aynen öyle kardeşim. )

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    şöyle bir 50 bin km olsunda ondan sonra konuşuruz bu konuları 10 gün kullandıpta motor çok sağlam demek mantıklı değil. yinede hevesini kırmak olmasın güle güle kullan sorunsuz kullanırsın umarım. ben megelliyi gördüm test etme şansı bulamadım ama grenasjları montajı bana kalitesiz gelmişti bunun dışında barkının videosundan izlediklerim var o yüzden burda ahkam kesmek yanlış olur. ama en başta dediğim gibi motorun km si artsın hangi kmlerde nereleri dökülücek onları görelim ona göre yorum yapalım
    tiawern bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker

Ne kadar para harcadınız o Motosiklet'e?
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)