Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ramzey 150 mi?? cbr 125 mi??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Evet BBR sanırım vasuki arkadaşımın anlattığı yeterli olacaktır...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    honda cbr 125 r marka ile kopyaları kıyaslamayalım lütfen japonlarda honda her zaman üstündür

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaşlar bizleri düşünmüşler Honda CBR 125 yapmışlar.Ramzeyle nasıl kıyaslıyorsunuz ikisnin adını yanyana yazmak bile yanlış..Motorda kıyas fiyatıyla olmaz ,,kaliteyle olur.Eskidende kaliteli kalitesiz vardı..Şöyle derdik al bir CEZE durmadan çek ceza ..Al bir BALKAN durma acılarla çalkan..Şimdide al bir Ramzey parçalarını yoldan toplarsınız hey..İkinci el olsun marka olsun

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    gelişimsk ve vasuki'nin yazıklarından sonra bence durum aydınlanmıştır. öncelikle ben de 1 seneye yakın ramzey 125 scooter kullandım, hızlanma gitme durma vs açısından sorun yaşamadım ama servisleri pek (!) yardım severdiler, zırt pırt akü bitirmesini ve safi plastikten dış aksamını söylemiyorum bile.

neyse, cbr125r'ı ben taiwan üretimi diye biliyorum öncelikle. honda kalitesinin %100 yansıtıldığını düşünmesem de diğer modele kıyasla daha iyidir kesinlikle. bence 2. el bir cbr125r ramzey 150'den birkaç kat daha ömürlü ve faydalı olur.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı
    yerli malı türkün malı destekliyoruz,
    ancak burada bahsi geçen çin'den ithal ramzey 150, bu konuda yorum lütfen
    evet arkadaşlar bu doğru. ramzey fiyat olarak piyasayı yakalamak için, 125 cc nin üstündeki motorları çinde yaptırıyor. 125cc ve altı türkiye üretim
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

extrasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanka sen napıon ya ramzey nereee cbr 125 nere kavgada soylenmez bu kıyaslama işi lütfenn

TNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR8 dönüşte :D
    Alıntı Vasuki adlı üyeden alıntı
    Cumartesi günü arkadaşımın Ramzey 150 SS'unu kullandım vibrasyon felaketti, 15 dk kullandım popom terledi ellerim acıdı.
    Ertesi gün arkadaşım kullanırken 680km'de olan motorun arka tekerleğin 2 bijonu aynı anda yerinden çıkıp, lastikle şasi çatalı arasına sıkışıp lastiğin kilitlenmesine sebep olmuştur. Allahtan hızı çok düşük olduğundan küçük sıyrıklarla atlattı. Ya E-5'de yada benzeri bir otoyolda 80km/s hızla giderken bu olay gerçekleşseydi ve ölümle sonuçlansaydı sorumlusu kim olacaktı? Sanayi Bakanlığı kalite standartlarını tekrar gözden geçirip takibini iyi yapmalı, insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı! Olaydan sonraki fotoğraflar...
    Evet bende oradaydım ve böyle birşeyin nasıl olabileceğine yada yüksek hızda giderken olmuş olabileceğini hayal bile etmek isteme...

Alıntı kliwaj adlı üyeden alıntı
    ramzeyin 150 liği hondanin 50 si bile olamaz !!!! o motoru inceledim aldiğin gün elinde dökülür!!,kalitesizim diye bağiriyor.alinda görün!!

bu arada honda su soğutmalı omotor hava
    ramzeyde ibre 220 ama 120 taş çatlasin basar hondada ibre 200 max hiz 140-145

ramzey çin, honda capon ,ramzeyin 150 liği cbr nin klonu, honda orijinalll
    ramzey 5 para etmez honda 5 milyar

ABİ BU KADAR KÖTÜLEMEYE GEREK YOK...Ben ramzey 200 luk cross kullanıyorum.150 lik de kullandım
    makine gayet iyi.sıkıntı yok diyebilirim...yakıt tuketimi çok iyi...servis olanakları da çok iyi ramzeyin ayrıca.makinenin tek kötü yönü titreşim olması yüzünden civataların haftada 1 sıkılmaya ihtiyac duyması...alanların sıkıntı çekeceklerini düşünmüyorum...
    tabi honda ayrı bi olay...bi kere dünya devlerinden...
    seçim sizin kolay gelsin...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    buda sorumu tabiki cbr 125r

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hon da hon da diyom
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    valla ramzey i bende yakından ilk defa dün carrefour'un girişindeki yerinde gördüm.cross u çok heybetli duruyor, 150 supersport!!! un görüntüsü cbrdan daha iyi bence ama chopper ını beğenmedim.
    ama demek istediğim şu.görünüş olarak insanı etkiliyor kesinlikle.
    hele hele uzun zamandır motor hasreti çeken herkesi aciz bir çinli ile de etkileyebilirsiniz zaten.ama asıl kalite işte burada forumlarda ortaya çıkıyor.kaliteyi kullanan söylüyor.
    ne yalan söyliim ben 200lük cross unu ve 150 ss ini bayağı beğendim ama öylece dururlarken güzeldi.sonra forumu tekrar inceledim ve yolda giderken onların beni o kadar etkileyemiyeceğini iyice anladım.
    hepinizin rüzgarı bol olsun...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğim kadarıyla ramzeyde su soğutması yok cbrde var;ama yinede sen bi araştır.bide ramzeyin bizim buralarda parçası yok bulunmuyor;ben alsam cbr alırım

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    sonra belki satarsın bence cbr bu konuda daha avantajlı 2. eli yüksek fiyatlı ve satmada sorunu yok olaya bide bu açıdan bak bence ramzeyi o kadar kolay satamazsın

alpinaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    bir tarafta ramzey 150,,,,,diğer tarafta honda cbr 125 yani bu karşılaştırma söz konusu olamaz.motorcu insan bu kıyaslamayı yapmaz!paran yeterse honda yetmezse ramzey veya bir başkasını alırsın!ben şayet güvenipte ramzeyle falan hız yapmam veya çin malıyla güvenipte onun üstüne çıkmayın bu durumu hayatımızla öderiz.o yüzden markadan şaşmamalıyız.ister yavaş gitsin ister hızlı!herkese selam

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    abi allah aşkına kimse bu ramzey in honda dan ucuz oldugunu da iddia etmesin. ikinci ele satarken biri nerdeyse sıfır ederken biri aldıgından en kötü 1.000ytl eksige satiliyor.
    yani yaklaşık 2000-3000 ytl ramzey'in 1000 ytl de honda'nin reel fiyati olmuş oluyor. daha ötesinde bişey demek zaten gereksiz. ya kredi alıp ya 2-3 ay daha dişini sıkıp ama ikinci el ama birinci el bi honda cbr 125 edinmek bana çok daha çok mantıklı gelmekte.

Japon alamıyorsan en iyi alternatif Ramzeydir. Ben de Ramzey var ve çok memnunum. Ramzey yerli lisansla %100 türk üretimidir Çin değil. Çinlerden uzak dur. Bir de scooter da italyanları (piaggio) unutmayalım..

arkadaşlar ben boludan cem. benim bir ramzey 100 lük cup modelde motorum var.ikinci el aldım.ve şu ana kadar sizin abarttığınız gibi büyük bi sorun çıkmadı. ama motor çok aşırı titretiyor sanki o yolu sen yürüyerek gitmiş gibi yoruluyosun.ben şimdi rmz 2150-23 almayı düşünüyorum ve alcam. sizin yaptığınız kötü eleştirilere kulak asmıyorum.çünkü... ramzey 150 ile ; cbr 125 karşılaştıramassınız.neden diye sorcaksınız?arkadaşlar ramzey fakirlerin en iyi motoru çünkü çok ucuz. ama cbr 125 zenginlerin kötü motoru.ama yinede arasında 1500 tl farrkvar onlar ayrı dünyaların insanları (motorları)aralarında sınıf farkı var.

aslında rmz 2150-23 iyi motor çok da hesaplı tavsiye ederim .çünkü parasına göre iyi motor . o paraya daha güzel motor bulamassın. ama cbr nin sağlam olduğunu ve uzun ömürlü olduğunu biliyoruzve fiyatıda rmz ye göre çokyüksek.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    yhondayla çin malı bir motor kıyaslanırmı hiiiç?
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı serratte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya koray honda hondada arada 2000 ytl fark var abiciğim ayrıca birisi 150 öbürü 125 cc.sen olsan ne yapardın
    tabi canım... yolda 140 la giderken RMZ in parçası kopsa sen napardın? arkadaşlar motosiklet can taşıyor unutmayalım. CBR ın da 2. elleri gayet uygun fiyata var.
    Honda dan şaşma derim. Çin malları çok fazla sorun çıkarıyor. Gerçi Honda'nın da bir çok parçası çin menşeili fakat CE ( Certifty Of Europe - Avrupa standartlar sertikası) var
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Arkadaşlar tarihe bakmadan yazıyorsunuz sanırım. 2 buçuk yıllık konu hortlatılmış "şunu al" önerisinde bulunuyorsunuz hala

Arkadaş ne aldığınıda belirtmemiş. Hoş o da zaten 2 yıldır mesaj atmamış hiç Akıbeti belli değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler