Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇOK ACİL PİAGGİO X9 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Arkadaşlar merhaba sizce bu motor alınır mı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-piaggio-sahibinden-15.000-de-kazasiz-boyasiz-orjinal-x9-250-137474089/detay

Satan kişiyi aradım neden bu kadar düşük km de sonuçta 2005 model.ilk sahibi doktormuş 3500km yapmış arkadaşına satmış o da 10000 km yapmış geçen sene de şu anki sahibi almış.Şimdi de kısmetse ben alacağım.
    Muaaynesi 2014 Eylül ayına kadar geçerli
    Piaggio servisini aradım 70 liraya ekspertiz yapıolarmış debrıaj kayış vs.Yani almadan bir kontrol ettircem.Adam bana sen motoru al ustana veya servise götür dedi bakıtracaksan ben de ona hani şurasını burasını açacaklar bilgin olsun razı mısın dedim kendi servisi açıosa problem yok dedi.Ama kendi gelemyior esnafadam dukkanı 1 saat kapatamam dedi. Olay bu şekilde Fiyat olarak da 5500 Tl olarak konuştuk.
    Sizce almalımıyım ?
    2013 PCX alacaktım fakat üstüne oturduğumda altımda bisikletten beter kalıyor çok ufak.o nedenle maxi scootera karar verdim.
    satoyama bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı artun17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba sizce bu motor alınır mı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-piaggio-sahibinden-15.000-de-kazasiz-boyasiz-orjinal-x9-250-137474089/detay

Satan kişiyi aradım neden bu kadar düşük km de sonuçta 2005 model.ilk sahibi doktormuş 3500km yapmış arkadaşına satmış o da 10000 km yapmış geçen sene de şu anki sahibi almış.Şimdi de kısmetse ben alacağım.
    Muaaynesi 2014 Eylül ayına kadar geçerli
    Piaggio servisini aradım 70 liraya ekspertiz yapıolarmış debrıaj kayış vs.Yani almadan bir kontrol ettircem.Adam bana sen motoru al ustana veya servise götür dedi bakıtracaksan ben de ona hani şurasını burasını açacaklar bilgin olsun razı mısın dedim kendi servisi açıosa problem yok dedi.Ama kendi gelemyior esnafadam dukkanı 1 saat kapatamam dedi. Olay bu şekilde Fiyat olarak da 5500 Tl olarak konuştuk.
    Sizce almalımıyım ?
    2013 PCX alacaktım fakat üstüne oturduğumda altımda bisikletten beter kalıyor çok ufak.o nedenle maxi scootera karar verdim.
    kardeşim alma diye yazacaktım ama ilana bakınca motor gerçekten temiz ve diri duruyor. expertizde ekstra bişey çıkarsa expertiz parasını satıcı versin o şekilde anlaş. çıkmazsa zaten sen verir sonra satın alırsın. ayrıca ucuz değil piyasası bu fiyat. 5500 temizse çok normal. çok rahat bir motordur ayrıca.. satın alırsan sankın yağmurda bırakma özellikle ön digital paneli sonradan izole edilmemişse su alıyor ve bozuluyor haberin olsun. ve ayrıca mümkün olduğu kadar yıkatmamaya çalış. sıkıştırmadan çeyrek gazla 80-90 gidersin. yakıtın ortalama 3.5 litre olur.. frenleri harikadır.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Hmm teşekkürler öncelikle. Sahibi de aynı şeyi dedi motor çok diri duruyor felan bakalım yarın sabah görmeye gidicem beyenirsem ekspertize sokcam inşallah olur sıkıldım artık 3 aydır motor bakıyorum
    satoyama bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben sana ufak bir expertiz yapayım.

aynalar klasik yerinden kıtılmış zaten kırılmamışı zor bulursun. eğer elin beceriklyse kendin tamir edersin yoksa ya değişcek veya tamir ettirirsin.

lastiklerin çok iyi bu konuda şanslısın michelin city grip çok iyi bir scooter lastiği.. özellikle yağışta.

debriyaj bölümünden tıkırtı gelebilir de gelmeyebilirde bu seni (anormal çok değilse) şaşırtmasın çünkü normaldir.

orj sisi bar var bu artçı için çok iyi.

sağ sol orj yazıları duruyor bu da bir artı

egzost koruma değiştirilmiş büyük ihtimal bu da iyi

bakıma gideceğin zaman haberim olsun gerekli bilgileri yönlendirmeleri yaparım .

eğer yağı değişelim mi abi derlerse orj yağı 5w-40 tam sentetik motul power scooter haberin olsun.. (kesinlikle başka yağ koyma)

hakkında hayırlısı olsun..

Motosikleti
    Çok sağolsasın hocam inşallah Km si de orjinadir gerçi onu elciklerden koltuğundan ayak koyma yerlerinden anlamaya çalışcaz.Dediğin gibi orjinal yazıları duruyor sisi bar var.Aynalar çoğunda kırık adam onu sabitlemiş ustune bant çekmiş.O debriajla alakalı olayı ben de duydum çok mu rahatsız edici bir olay yani takır tukur vuruyor mu titreşim mi yapıyor yoksa sadece kalkışlarda zıngırdama mı oluyor

Brkcnky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Plakasından hasar sorgulama yaptığında muayeneye girdiği tarihlerdeki km bilgisi de geliyor. Km orjinal olup olmadığına o şekilde bakabilirsin. Örnek olarak malum sitede orj km diye yazan bir aracın hasar kaydını sorguladığımızda girdiği bir muayenede 160küsür bindeyken sonraki muayenede 80bin küsürde görünüyordu. Orjinal km diyene baban olsa inanmayacaksın araştırıp bakacaksın

Bu durum sistemde kayıtlıyken ve bir mesajla biz bile öğrenebiliyorken çok sevgili değerli yetkililer bu ahlaksızlık için neden bir önlem almıyor (ceza + aracı trafikten men etmek gibi) hala anlamış değilim o da ayrı bir konu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)