Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr mbr sorun motosiklet arkadaslar buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    bnde benzer bir sorunla karsi karsiyayaim ya umarim bu topige ilgi gosterirsinz bilgisi olanlar

bende de 1-ybr
    2- sl150
    3-regal raptor( fiyat olarak farkli ama 0 km olunca taksit olayi alinabilir yapiyor kendisini)
    4- zongshen cross

iste icinde enduro cruiser ve cross olan bi kutu hangisini sececegimi bilmiyorum cunku kullanma firsati bulamadim gonlum hepsinden yana

regal cok hos forumunun hepsini okudum ama fiyat sonrasini yani kiyafet kask .vs dusununce fiyati artiyo zaten bir kismina taksit yapacagim..

kullanacagim yer cogunlukla sehir ici okula gelipgiderken okul cikisi saga sola giderken ,haftasonlari kisa mesafeli geziler (100 -200 km)yazliga vs.. bir iki tanede uzun yol planliyorum izmir -antalya yaklasik bu mesafelerde 2-3 uzun yol..

yardim edebilirmisiniz??

herseyden ote bunlari yorumlarinizi yaparken bi on bilgi olsun diye soyledim , yokssa motosikllet hastasi olacam derslerime bukadar vakit ayirmiyoorum bazen bu forumlari okurken..

buarada ege universitesinde ogrenciym izmirden selam herkeze

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    İşin çok zor ! Bende yaklaşık 2 aydır bu forumların içinde kayboldum ve sonunda kararımı verdim.Yamaha ybr 125 alıcam.(kısmetse bu çarşamba)Seçeneklerinin başında zaten sende yazmışsın diğerlerini boşver çok başın ağrır öle diyorum çünkü bende önce regale sonrada sl150 ye sardım en son servislerine gittiğimde duyduklarım ve gördüklerim bana yetti.Ama tabi bu şans işi sen bir çin malı alırsın seninki sağlam çıkar başın ağrımaz.Öğrenciyim diyorsun ilerde motoru değiştirmek istediğinde çin malından büyük zarar edersin 3'e alcağın motoru 1,75 1,90 (2 demez) ancak satarsın.Ybr ile uzun kısa hiç farketmez her yol paris.Ama şimdi sen küçükpark sevgi yolunun girişinde görüyorsun akşamları tabi özeniyorsun.Valla benimde hoşuma gidiyor ama bunun yarınıda var.iyi düşün yamaha sonuçta yılların markası (kalite,güven) adam bak nerelere gitmiş.bunun gibi birçok örnek bulabilirsin forumlarda. http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11142

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha al ben çok memnun kalmıştın 1 yaz ayında 11000 km yaptım sattım arıyorum doğrusu onu şimdi cooper tarzı motor var elimde kanuni müşteri bulabilsem satıcam yine ybr alabilirim iyiydi yani.

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Selam kardeş.. Bende seninle aynı durumdaydım YBR mi almadan önce .. Okulla ev arası ,ki bu gaziemir - bornova yaklaşık 30*2 =60 km yapar gidiş dönüş, bişiler düşünürken en son yamahada karar kıldım. Birincisi Chaos106 nın da dediği gibi bir çin malını elinden çıkartırken kayıbın çok fazla olacaktır.Eğer ilerisini de düşünüyorsan buna göre oynamalısın elindeki kartları. İkinci olarak o saydığın malların arasında işçilik olsun, bakım olsun en çok güven verici motor YBR. Zaten bu motoru genellikle kuryeler kullanıyor dikkat ettiysen. Hem çok ucuz yakıyor hemde çok sağlam motor diye. Hakikatten konuştuğum bir çok kişi bana motorun en amiyane tabirle "katır gibi" olduğunu sölediler. İstediğin gibi kullan bana mısın demiyor. Şimdilik rodajdayım ben 350 km lerde.. Zorlamadan kullanıyorum. Bide uzun yola gidecekmişsin diyodun. Ybr ile istanbula giden birisini de tanıyorum. Ha ben olsam gitmezdim o kadar yol ama gidebilen var yani .. Çeşme foça kuşadasını rahatlıkla kaldıracaktır eminim. Ama hakikaten bazen raptoru yada mondial görünce alsammıydım diye düşünüyor olsada bi insan motoruna binince, hissedince onu hiç de kötü bir tercih yapmadığını anlıyor. umarım biraz olsun sana yardımcı olur sölediklerim. Saygılar

Motosikleti
    arkadaslarim yazilarinizi zevkle okudum oncelikle tesekkurler

chaos abicim ne guzel demissin sen simdi kucuk parkta surda burda gorup ozeniyorsundur diye )

bayildim valla , ama gercekten haklisiniz ybr cok agir basiyor benimde hayirlisi olsun diyim oncelikle..

aynen bazen gorup icim gidecek dedginiz gibi ama ybr de cok hosuma gidiyor zaten benim.. ve birde bu tiip motorlar arasinda karmasaya dusen bircok kisi var hakikaten. simidilik sagolun

alinca fotolu motolu soyle bi topic acacam sonrada izmirli ybrciler ve motorcular ile ufak gezilerde varim arkdaslar

baska tecrubesei olan yok mu

arkadaslar..

chaos ayrica actigin konuyuda okudum bikarara varmis olmana sevindim hadi hayirlisii
    ybrrrr
    Ege Dis Hek Fak

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ybr tabiiki, Gerçekten kolayına sorun çıkaracak bir alet değil 3500 km yi devirdim yağ değiştirmek haricinde hiç bir şey yapmadım.+ yakıtı ekonomik.
    motorsiklet servislerinin önünden geç kararını daha çabuk verirsin

Motosikleti
    en kisa zamanda yapacam su servis onunden gecme isini izmirde regalin servisi nerede acaba?

keeway alsancak kahramanlar da var ama
    Ege Dis Hek Fak

keskinh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZealSun 125 GY
    bence zongshen cross al derim uzun yol, dağa, taşa vur istediğin yere git.

hashmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 150hs
    izmirde regalin servisi bornova özkanlarda ankara caddesi üzerinde.ilk başta bende regal raptor düşünüyodum.bende cruiser tarzı motorlara hastayım ama ybr almaya karar verdim.en kısa zamanda alıcam.ilk motorumun dökülmesini istemem,servislerdede sürünmek istemem.bende sana ybr tavsiye ediyorum..umarım istediğin motora kavuşursun..
    hızlı yaşa,yavaş sür,genç değil geç öl..

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    al abicim yamaha ybr başın arımaz antalya-izmir ybr rahat rahat gider gelir hemde 10 defa ben cin motoru aldım imzama bak ve oku başıma gelenlerii... sonra kararını ver derim
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

ben de daha motor alamadım.aylardır bakınıyorum.zaman zaman zongshen falan ilgimi çekse de hemen sırtımı dönüyorum. Yani çin malı alma derim. o cross un yanına bir de xl200 koy bak nasıl duruyor.

bende ybr alacam diye tutturdum başlarda ama uzun yolda yorar diye düşünüyorum.Ben bir se çoğunlukla uzun yol düşündüğümden biraz cc de büyüttüm.şimdi hangi motorlara baktığımı hiç sorma..

Motosikleti
    çin mallalrından uzak durun ben bilseydim böye dandik olduklarını yanına bile yanaşmazdım.... daha 3500 km crank dağıldı motor elimde kaldı... gerisini siz düşünün
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    izmirliler başmış burayı...

-YBr ile ilgili sen motoru seversen o da seni sever. Fazla zorlamazsan oda seni servisinde fazla zorlamaz.
    -YBR ile döküman sitede var ve bende ilk siteye girdiğimde ilk girdiğim başlıklardan biriydi. Kullananlar memnun ve YBRyi seviyorlar...
    *Bir kaç kere yazmıştım bu cümleyi. Ne oldugu belirsiz bir marka alacağıma yılların markasını - biraz fazla para verip alırım daha iyi..

-şimdi ben başka bir marka kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım diyenler çıkabilir. Doğrudur. çıkarmayabilir. Ben çıkaracak diye bir şey demedim zaten. Sadece yılların tecribesine güveniyorum dedim..
    *kendim sordum kendim cevapladım. hadi hayırlısı...
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    çin işi şans işi biraz .yerinde olsam ybr alırdım...
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Arthur75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    öncelikle herkeze selamlar bende sizler gibi ilk motorum olan ybr yi almadan önce çok araştırdım karizma görüntülü çinli bir motormu yoksa çok karizmatik olmayan ancak güzel görünüşlü sorun çıkartmayan az yakan çok giden bir motormu ve sonunda sitede yazılanlar doğrultusunda ybr ye karar verdim şu anda motorum 1500 km civarında yaklaşık bir ay oldu alalı ve fazlasıyla memnunum ve herkeze tavsiye ediyorum. maksadım ileride yaklaşık bir - birbuçuk sene sonra daha yüksek bir cc ye geçmek başlarda ybr yi satıp (ki satışta fazla zararım olmayacak) motoru büyütmekti ancak ybr yi kullandıkça şehir içi için ideal bir motor olduğunu gördüm ve inşallah seneye ybr mi satmadan büyük bir cc düşünüyorum. motorumun plakasıda tam motora göre oldu 35 HLV 28 yani HeLVa gibi bir motor
    Yollar Beni Bekler
    ybr 125 (kırmızı) 35 HLV 28

Motosikleti
    oo arthur75 abi sende bornovadasın benmki de 35 HJL 36 nasıl ama

Arthur75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    bornova da baya bi ybr var anlaşılan şöyle güzel ybr turları falan düzenlesek ufaktan ufaktan iyi olur herhalde. bu akşam üzeri 17:00 de çiğli kipayı geçtinten sonra sasalı var oraya gidiyorum cross dersleri varmış selis ablamızın geçen resimlerini görmüştüm çok güzel geçtiğini gördüm gidip bir bakayım maksat yol yapmak motora binmek hem nede olsa daha acemiyim seyredeyim dinleyeyim ne kaparsam kardır
    Yollar Beni Bekler
    ybr 125 (kırmızı) 35 HLV 28

Motosikleti
    bende alacam ybr ama şu elimdeki çinliyi cıkarmama gerek!!!

ben aldım 2005 grenajsız 4000 de cillop gibi 1000 km sini bi haftada ayvalıkta yaptım girip cıkmadıgım koy kalmadı ybr tavsiyedir kullanımı rahattır ekonomik ve sorunsuzdur ama benim için 500 ve üstü vaktide gelmiştir 3 ayda sende 125 ten sıkılırsın

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bende motor almayı düşünüyordum ve epey araştırma yaptım, sonucunu şöyle aktarayım:
    1- ybr: tipini beğeniyorsan hemen al derim, en ekonomik motorlardan, kolay kolay bozulmuyor, en dayanıklısı, en uzun ömürlüsü, tek sorun tip...
    2- sl150: arkasındaki firma köklü prestijli olmasa full aksesuar olması haricinde pek bir özelliği yok, kullananlar 80 km/h den sonra titreşim var diyorlar, otobana çıkınca 80 bana az gelir, biraz hızlı gidecek ki gerektiğinde ani manevra yapıp kaçasın, hayatını kurtarsın, altındaki motor güven vermeli diyorum...
    3- regal raptor class: istediğim makina, tek sorun fiyatı: 4800 ytl, kullananlar 120 km/h hızında konforlu yolculuk yaptıklarını söylüyorlar, bu hız bana otobanda yolculuk için yeterdi, su soğutmalı, bu sebepten uzun ömürlü olacak gibi bir imajı var, herkes memnun...
    4- masai: arkasında suzuki var, bozulursa doğru dürüst bir firma ya da adamlarla muhatap olucan, parça sıkıntısı olmayacak, bu motorun konforlu gideceği km içinde 90-100 km/h diyorlar ama henüz çok kullanan olmadığı için bu bilgi ne kadar doğru bilmiyorum, fiyatı 3300 e pazarlıkla plaka dahil veriyorlar, bazı motorlarla kasası aynı, motorunu bilmiyorum, aksesuar yok, almaya kalksan 300 ytl daha garanti gider...

ben seneye ya da kışa az km yapmış bir raptor class almayı düşünüyorum, ya da peşin fiyatına taksitli bir kampanya yaparlar, o zaman alırım diyorum, alınca bir kere alıcam, 2.el de çok değer kaybediyor, sahibinden.com a bak, bir sürü motor var, sıfır fiyatları ile aralarında çok fark var, hatta 2500 ytl ye jinlun 250 alayım diyorum sonra çok titreşimli diyorlar (sıfırı 4000 ytl), sonra kanuni tiger lar var, sıfırları 4400 ytl 2.elleri 3000-3500 ytl, onlar içinde zırt pırt parçaları bozuluyor diyorlar, benim bu kadar zarar etme lüksüm olmadığı için bekleme kararı aldım
    umarım yararlı olmuşumdur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler