Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acemi motorcuya Kymco Agility City 200i- Aprilla Scarebeo 200i - Yamaha Xender hangis

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle merhaba Ben 36 yaşında İzmir'de tıp doktoru olarak çalışmaktayım. Boyum 1.72 cm , kilom 78 kg. Güzelyalı dan , Alsancak taki işime gitmek için (şehir içi git gel 20 km), ilk defa motora başlayacağımı göz önüne alıp bir tavsiye vermenizi bekliyorum. A2 sınıfı ehliyetimi yeni alacağım ve bu bir ay içinde şürüş teknikleri için özel ders alacağım. Fakat o zamana kadar kendi motorumu belirlemem gerekiyor. Bende scooter modelleri ile ilgileniyorum. Özellikle 16 inc tekerlek çapından dolayı Kymco Agility City 200i- Aprilla Scarebeo 200i - Yamaha Xender modelleri arasında kaldım. Motoru kesinlikle sıfır almak ve en az 3-4 sene kullanmak istiyorum. Kymconun fiyatı 5300 tl, Aprilanın 9000 tl (taksitle), Yamahanın da 7500 tl. Bu üç motor arasında beni en az üzecek ve İzmirde servis ve yedek parça sıkıntısı yaşamayacağım hangisi olur. Benim gönlüm fiyatından dolayı Kymcodan yana , ama genelde bana aprilla önerildi fakat arada en az 3-4 bin lira var ona değer mi (sürüş zevki, güvenlik, kalite açısından), yada yamaha nasıl olur karar veremedim. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.Bu üç motor arasında benim gibi yeni başlayan biri için ,fiyat fayda açısından sürüşü en rahat ve güvenli hangisidir? Bütçe olarakta 5-6 bin aralığında, başlangıç için daha uygun yukarıdakiler harici 16 inc çapı olan scooter ne önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    doktordunuz dimi rahatıda seversiniz
    sizde kendi kullandığım ayrı bi motoru önereceğim çok konforlu ve büyük bagajlı otomobiller gibi su soğutmalı
    Sym Joyride 200i

fiyat performans olarak çok iyi bi motor

jantı 16 değil ama emin ol 16 inç jantlar kadar yol tutar
    zaten 16. jantlı scooterlerde bagaj cok kücük illaki arkaya topcase takmak gerek
    bende kymcoyu çok düşünmüştüm bu motoru almadan önce
    kymco kalitesine kesinlikle sözüm yok iyi motor ama bagaj ufak süspansiyon çok sert asla sym joyride 200i kadar konforlu değil
    symnin sıfır fiyatı 8.000 tl.2. elide iyi rahat satılan tutulan bi motor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ALPoD sym joride de güzeldir az yakar çok kaçar bende bi ara almayı düşündüm bakım masrafları vitesli olan motorlara göre pahalı olduğundan sukutır almadım bir daki sefer inş ...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALPoD sym joride de güzeldir az yakar çok kaçar bende bi ara almayı düşündüm bakım masrafları vitesli olan motorlara göre pahalı olduğundan sukutır almadım bir daki sefer inş ...
    sen daha motor almadın mı
    masrafı neymiş o çok olan ?
    her 1000 kmde castrol power 1 10-40 yağ koyuyorum litresi 25 tl
    motor 0.8 lt alıyor
    her 2000 kmde hava filtresini temizleniyor.varyatörün kiri pisi temizleniyor vuruntu yapmasın diye ve genel kontroller
    1.000 kmde sadece 25 tl yağa veriyor
    2.000 kmde ustaya götürüyorum varyatöre bakması için 25 tl yağ + 25 tl işcilik
    bumu cok masraflı motor ?
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Merhaba,
    Gidip bayide motorların üzerine oturdunuzmu karar vermek için? Bence bir gidip oturun. Altınızda nasıl duruyor bir görün.
    Size motorsiklet alırken dizinizin önündeki be gösterge panelinin etrafındaki plastikleri boyalı olanları tavsiye ederim.
    Bu çok önemli çünkü boyasız plastik olanlar 1-2 senede iğrenç bir görünüm alıyorlar. O kinetikleri görünce içi acıyor insanın
    Honda PS150i'ye de bakmıştım Scarabeo'ya karar vermeden önce ama o da aynı kinetic ler gibi boyasız olduğundan almayı düşünmedim bile. Bir de koltuk döşemeleri çok karkediyor. Kymco'nun kullanılmış olanlarına baktım hep koltuk döşemeleri açılmış ve içerisindeki sünger resmen evdeki mobilya süngeri gibi dandik. Muhakkak 2. ellerinde motorların hali nasıl bakın. Çünkü en iyi gösterge 2. elde. Bu arada ben de Diş Hekimiyim. Motoru alırken bayi taksite çok fark istediğinden Teb Bonus kartımla aldım bankadan böldürttüm ödemeyi ve çok daha hesaplıya geldi. Şimdiden hayırlı olsun.

Sym joyride 200i bencede değerlendirmeniz gereken bir motosiklet. scarabeo euro kurundan dolayı acayip fiyatlara çıktı. ferco motorun azizliğine uğradı.

arkadaşlar bilgiler için teşekkür ederim ama açıkçası sıfırı 9000 tl olunca aprilladan soğudum, yamaha ve kymco için ne dersiniz? Konfor olarak beni üzer mi? Bazı kullanıcılar Kymco nun çok sert olduğunu söylemiş. Güvenli görüntüsü nedeniyle de 16 inc te ısrarım var dolayısıyla Sym joyride 200i yerine, SYM HD evo 200i ye ne dersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)