Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TVS apache rtr 150 mi ?? MOTORAN 150 cbs balancer mı kararsız kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar motor alacağım araştırma aşamasındayım. TVS apache rtr 150 yi herkes tavsiye ediyor yorumlar oldukça güzel fakat motorcu arkadaş tavsiye etmiyor yedek parça sıkıntı oluyormuş vs. ve hindistan üretimi olduğu için

Bir de baktıklarım arasında tipi hoşuma giden motoran 150 cbs balancer var bu motor hakkında da çok yorum vs. bulamadım. aralarında da baya fiyat farkı var birisinin sıfırı fiyatına diğerinin 2. eli alınabiliyor.

sorum motosikletlerin motorlarının nerenin üretimi olduğu ve servisle alakalı sıkıntı yaşamayacağım bir motor olsun istiyorum. ayrıca yakıt ve vibrasyonda önemli değerli yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    motoran cbs 150 bırebır honda cb 125 e ın kopyası oldugunu duymustum aynı fabrıkadan cıktıgı da sehır efsanelerı arasında.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    motoran alacağına cb125 al aynı para nerdeyse hiç olmazsa orjinali hemde honda parçasınıda bolca bulursun

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoran alacağına cb125 al aynı para nerdeyse hiç olmazsa orjinali hemde honda parçasınıda bolca bulursun
    İyi de birisi 125 lik diğeri 150 lik bunlar nasıl aynı oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

150 lik başka motor tavsiyeleriniz neler olur peki ?? bütçe 3000 TL civarı illaki sıfır olacak diye bir şey yok 2. elide değerlendiririm. teşekkürler

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Kıyaslama biraz saçma olmuş. Tipine aldanma motoranın. Eski teknoloji. Parçasını ustasını her yerde bulursun o ayrı mevzu. TVS motoru farklı diğerine göre ve çinliden kat kat sağlam hemde az yakıtlı. Vibrasyon meselesi tek eksiği tvs nin.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıyaslama biraz saçma olmuş. Tipine aldanma motoranın. Eski teknoloji. Parçasını ustasını her yerde bulursun o ayrı mevzu. TVS motoru farklı diğerine göre ve çinliden kat kat sağlam hemde az yakıtlı. Vibrasyon meselesi tek eksiği tvs nin.
    TVS nin 2011 modelinden sonraki modellerde vibrasyon sorunu kalmadığı söyleniyor doğrumudur ??

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    tabiki motoran tvs yi hiç duymadın ben forumlarda,

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Vibrasyon var ama alışırsın zamanla tek eksiği o tvs kaliteli gerçekten sağlam bi motor. Diğerlerine göre daha kuvvetli seri tip olarak çok yakışıklı. Şuan 51 kilometrede yakıtı güzel yani yedek parçada istanbulda olduktan sonra dert edilmez. Zaten sorun çıkarıcak bi motor değil.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı SanalFacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS nin 2011 modelinden sonraki modellerde vibrasyon sorunu kalmadığı söyleniyor doğrumudur ??
    2013 ünde bile var

---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki motoran tvs yi hiç duymadın ben forumlarda,
    Ramazan, şakamı yaptın Tvs yi forumda hiç duymadım derken
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    aralarındaki fiyat farkının sebeplerini düşündünmü hiç? rica ediyorum artık tvs yi çin malı motosikletlerle kıyaslamayın..kıyaslayacağınız markayı önce araştırın. geçmişine bakın,yaptıklarına bakın daha sonra aynı şeyleri tvs için yapın. ondan sonra kıyaslayıp kıyaslamayacağınıza kendiniz karar verirsiniz.
    Kaangngr bunu beğendi.

Başka marka model tavsiyeniz var mıdır peki ??

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    motoru kullanım amacın nedir? motordan beklentilerin ne?

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kullanım amacın nedir? motordan beklentilerin ne?
    Gerektiğinde ormanda gezebileceğim. gerektiğinde karayolunda kullanabileceğim bir motor istiyorum. az yakan çok fazla sorun çıkarmayacak ve servis ve parça sıkıntısı olmayan bir motor istiyorum.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı SanalFacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerektiğinde ormanda gezebileceğim. gerektiğinde karayolunda kullanabileceğim bir motor istiyorum. az yakan çok fazla sorun çıkarmayacak ve servis ve parça sıkıntısı olmayan bir motor istiyorum.
    orman yollarından kastın arazi şartları ise uzun vadede apache dahil bir çok commuter pek başarılı olamayacaktır. yalnız hafif bozuk yollarda ve asfaltta kullanacaksan apache senin işini fazlasıyla görür. nerde ikamet ediyorsun? tvs nin heryerde servisi yok..istanbulda isen hiç düşünmeden al..başka şehirlerde isen ve iyide bir ustan varsa hiç sıkıntı çekmeden istanbuldan parça getirtebilirsin.
    TRANSALP XL700

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence bütün forum üyeleri çinli model tavsiy etmeli
    nedeni ise vatandaşa binlerce kullanıcının yazdıkları sayfaları okumak zor geliyorsa gidip hakkında hiç paylaşım olmayan çinli motorsiklet alsın belki kullandıkça neden hakkında tek kelime yazılmayan motor aldığını anlar

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bütün forum üyeleri çinli model tavsiy etmeli
    nedeni ise vatandaşa binlerce kullanıcının yazdıkları sayfaları okumak zor geliyorsa gidip hakkında hiç paylaşım olmayan çinli motorsiklet alsın belki kullandıkça neden hakkında tek kelime yazılmayan motor aldığını anlar
    bakmadım değil dediğim gibi zaten hakkında yorum olmadığı için konu açtım. tvs hakkında yorum okuduğumuda belirttim fakat arkadaşın motorsikletçi tanıdığı kafamı bulandırdı. kötümü yaptık konu açmakla ??? TEŞEKKÜRLER.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen motorcu ustaya bakma sana adi motor aldırır ki kendine müşteri çıksın
    benim usta bana ilk ybr aldırdı para kazanmadı
    tvs alalım dedi onu da ben kabul etmedim
    şimdi de cbf aldırdı
    gene benden bi kuruş kazanamayacak kendisi ama her zaman bi kardeşi var ona göre mal aldırır
    sana çinli tavsiye eden ustanın yanına bir daha uğrama benden tavsiye

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    TVS iyidir tabi de, o vibrasyon mevzusu benim için tek başına almama sebebidir. Daha doğrusu denemeden almam. Sadece artçıda olup sürücüsünde olmaması da benim için aynı kapıya çıkıyor. Bence YBR 125 veya Salcano Wolf al. Wolf'un mis gibi beyazı da çıkmış.

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orman yollarından kastın arazi şartları ise uzun vadede apache dahil bir çok commuter pek başarılı olamayacaktır. yalnız hafif bozuk yollarda ve asfaltta kullanacaksan apache senin işini fazlasıyla görür. nerde ikamet ediyorsun? tvs nin heryerde servisi yok..istanbulda isen hiç düşünmeden al..başka şehirlerde isen ve iyide bir ustan varsa hiç sıkıntı çekmeden istanbuldan parça getirtebilirsin.
    İstanbulda sayılırım. Darıcada ikamet ediyorum. TVS de servis ve parça sorun olmaz diyorsunuz yani ??

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    istanbuldaysan kesinlikle olmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)