Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Today 50 & Lifan Pony & Asya Nostalji

Motovento
    REKLAM ALANI

Motor tecrübesi ve ehliyetim var. Bu 3 motor arasında kararsızım. Ev ve çalıştığım hastane arası 15 dakika civarında. Sadece kendim kullanacağım tabii ki de hırpalanmadan.

Asya alırsam sıfır,

Mondial alırsam sıfırı olmadığından ikinci el,

Today alırsam da ikinci el alacağım.

125 Znu önermeyin çünkü ön kısmı çok itici. O motoru hayatta almam.

Yüksek cc motorda alabilirim aslında ama yenemediğim bir hız tutkum var. Bu yüzden kendimi bu şekilde sınırlamak istiyorum.

Ayrıca mondial ve asya'da uzunca uğraşmama rağmen gidonuna bir türlü alışamadım. Önerilerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asyayla mondial birebir aynı motor o yüzden zn125 in 2.elini almana gerek yok.Yeni asyaları heryerde görüyorum şu sıra,renk kombinasyonları müthiş fakat yinede çinli olduğunu hatırlatmak isterim.Eğer sabit 60-70km hızlarda ilerlemen gerekmiyorsa ev-iş yolunda, honda today 50 al... ne vergisi var ne bişe.Ömür boyuda gider sorun çıkarmaz bakımını yaptıktan sonra fakat 50cc beni tehlikeye sokar diyorsan asya al derim

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asyayla mondial birebir aynı motor o yüzden zn125 in 2.elini almana gerek yok.Yeni asyaları heryerde görüyorum şu sıra,renk kombinasyonları müthiş fakat yinede çinli olduğunu hatırlatmak isterim.Eğer sabit 60-70km hızlarda ilerlemen gerekmiyorsa ev-iş yolunda, honda today 50 al... ne vergisi var ne bişe.Ömür boyuda gider sorun çıkarmaz bakımını yaptıktan sonra fakat 50cc beni tehlikeye sokar diyorsan asya al derim
    Hocam today'de arkaya kimseyi alamıyormuşuz. Malum haftasonu tatil. Kız arkadaşımı arkama alıp sahilde 1-2 tur atamayacaksam sorusu aklıma geliyor. Açıkçası seçeneklerimde Lifan pony'de var. Sıfırı 2500 TL. Yani gün içinde en fazla 300 metre. Haftasonu da yarım km. yol yaparım.

Çinlilere hiç bulasma..
    İki kişi kullancaksan today i ele..
    Git fizy al, güngör motordan mesaj geldi 3215 tl imiş.
    Al bin keyfine bak
    plectrum bunu beğendi.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Japon kullanmadım ama asya nostalji kullanmış biri olarak git kardeşim japon al derim. Nostalji çok abartı sorunlar çıkarmadı tamircilerle uğraşmak çok daha can sıkıcı inan. Adamlar elini attığı yeri bozuyorlar. Kazara bi kere yağı bu bisikletçiden bozma servisinde değiştirttim adam öyle bi sıkmışki yağ tapasını az kalsın motor bloğu yarılacak.
    Activaları pizzacı motoru diye hiç sevmem ama onlar bile daha iyidir. Fizzy de olabilir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hiçbiri alınmaz. Bütçen yetiyorsa SYM Allo'yu da düşün.

Hocam oncelikle verdiginiz cevaplar icin tesekkurler, saygilar. Fazla kullanmayacagim bir seye fazla para yatirmak istemiyorum. Zaten seneye ya ninja ya da yzf alacagim.

Bu motorlar biraz daha tarz duruyorlar. Digerlerinin hepsi pizzaci, lahmacuncu motoru.

Konu hala güncel. Lifan pony ve today 50 arasındayım. Kafamda deli sorular

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu arada başlıkta scooterları görünce benim kafa gitmiş saçmalamışım. Lifan Pony scooter değil ama çok iyi bir motor. Onu tavsiye edebilirim.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada başlıkta scooterları görünce benim kafa gitmiş saçmalamışım. Lifan Pony scooter değil ama çok iyi bir motor. Onu tavsiye edebilirim.
    Hocam sizin kafa gitmemiş. Başlığın değiştirilmesini moderatörlerden rica ettim. Çin malından iyice soğudum ama Lifan için çin malına benzemez diyorlar.

Seçeneklerime http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5152292/detay/ Suzuki'yi de ekledim ama moderatörlerin Asya'yı kaldırıp bunu yazarmısınız demeye utanıyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Honda Today güzel ama satıcıları kazıklayacak adam aradıklarından alınmaz. Pony'yi denersen zaten direk alacaksın. 50 cc scooterdan çok daha üstün bir motor. Çift disk fren, arkada tek amortisör ve dijital km saati var. Marş motoru yok, ayakla çalışıyor, çok güzel gidiyor, çok rahat. Yalnız küçük tabi ve ç.anta falan da takılmaz sanırım.

Mondial Revival de çok güzel bir motor bence...

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Today güzel ama satıcıları kazıklayacak adam aradıklarından alınmaz. Pony'yi denersen zaten direk alacaksın. 50 cc scooterdan çok daha üstün bir motor. Çift disk fren, arkada tek amortisör ve dijital km saati var. Marş motoru yok, ayakla çalışıyor, çok güzel gidiyor, çok rahat. Yalnız küçük tabi ve ç.anta falan da takılmaz sanırım.

Mondial Revival de çok güzel bir motor bence...
    Mondiale bulaşmak istemiyorum aslında hocam en başından beri.

Marş motoru sorun olmaz da işte. Çanta falan ihtiyacım yok hocam zaten. Keza taktıran arkadaş var ama.

Şu suzukiyi görmez olaydım Aklıma girdi o da

En mantıklısı Lifan olacak sanırım. Son bir görüş varsa, dinleyebilirim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen o suzuki yi alsan çok hayırlı bi iş yaparsın o seni 2 kişi her yere götürür biraz pazarlıkla 2400 alırsın çin malına hiç bulaşma pony vs delikanlıyı bozar

Hocam suzukiyi deneme imkanim oldu da acikcasi pek hoslanmadim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    o zaman sen hiçibirinden birşey anlamassın denediğin motor sınıfında lider sayılır atom karınca yani

Şu an Keeway Outlook 150 bakıyorum

1 senedir asya nostalji kullanan birisi olarak gayet memnunum. Çin malı olduğu için kalitesinin çok düşük olacağını düşünen arkadaşlara katırlmıyorum. 1 senedir aktif olarak yaz-kış kullanıyorum ve 1 senelik pizzacı motorlarından çok daha iyi durumda. nasıl baktığınız önemli. caddebostan burgerking in garajına indiğinizde 4-5 aylık honda motorlar paramparça yatıyor. düzgün kullanırsanız servisini aksatmazsanız hiçbirşey olmaz. sürekli iki kişi biniyoruz ve sele uzunluğu birçok scooterdan daha uzun olduğu için sıkıntı olmuyor. ayrıca bazı scooterların aksine yolcu için sırt dayama da mevcut. bir depoyu 25 liraya doldurup 2 kişi üzerindeyken 160 KM yapıyorum. vergisi ve servisi de ucuz. Tabiki gidip de vespa vs ile karşılaştırma yapmak çok saçma olur ama ben şuan asya nostaljiden son derece memnunum. bakmasını bilen buna da biner

scooter arıyosan asya mondial falan uğraşma git yamaha al

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cub tipi bir motor al. Scooter gereksiz bir alet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)